Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Frontérzékenység kinek mi használ? fórum

Frontérzékenység kinek mi használ? (beszélgetős fórum)


2016. dec. 12. 10:41
sziasztok, ti hogy voltatok a hetvegen? egesz szombat iszonyat fájt, vasarnap jobb volt, de ma megint rossz. több embertől hallottam hogy nekik is fájt. de nekem pl ilyen még sosem volt hogy ennyire megviseljen,.... megyek orvoskhoz csak hát mindenhova varni kell,. hetek hónapok kérdése
2016. dec. 10. 20:30
Hat ma egesz nap faj a fejem.. ez a nyomott szeduleses tompa fajas ....
22. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Coreyhaim)
2016. dec. 10. 20:13

Vannak rosszabb periódusok, van mikor csak a hangulatom változik olyankor robbanni tudnék, és van mikor olyan fáradt vagyok mint akit kifacsartak.. Nekem még a vérnyomásom is rátesz egy lapáttal mivel a perem magas,bár szedem a gyógyszert de ha jön a front akkor emelnem kell az adagot, és sajnos a stressz is.

Gyerekkoromban a kefalgint szedtem,aztán fene se tudja mennyi fájdalomcsillapítót próbáltam már, van mikor egyszerre 2 félét szedek be és csak úgy enyhül plusz egy lórúgás kávé, van mikor semmi nem segít csak az alvás. Voltam már koponya ct-n is mikor volt egy 3 hetes rohamom, akkor ott annyit tudtak mondani, hogy mindkét frontra érzékeny vagyok..ezt eddig is tudtam. Akkor kaptam egy olyan gyógyszert amit mai napig nem tudok hova tenni mert kb annyit ért mint kakinak a pofon a divascan - ezt a cukorbetegek is szokták szedni mikor már a romlik a látásuk, elvileg ez a gyógyszer migrén megelőzés céljából (aurával társuló és aura nélküli migrén esetén egyaránt) szedhető, de nekem max annyit segített, hogy migrénkor nem fájt a szemem . Szóval abba hagytam. Terhesség alatt 2x volt kemény migrénem, amúgy meg szinte el is maradt, a vége felé durvult el, mivel a vérnyomásom elszállt és ez okozott gondot fejfájást, majd toxémiát. 20 hónapja szültem most szépen kúszik vissza a migrén. Szóval nem, jobb semmivel sem lett.

A migrén lényegében az agyi erek görcsös összehúzódása, majd hirtelen kitágulása, (ezért lüktet) ezért szoktam kávét inni mert az segít a fájdalomcsillapító felerősítésében, valamint mivel feldoppingol tágítja az ereket

2016. dec. 10. 16:56

A lecitin.

Évekig voltam frontérzékeny. Kb. 3 hónap után már nem fájt a fejem. A családban többen is szedtük, volt, akinek 1 hónap alatt elmúlt az érzékenység.

Sokáig szedtük később is - tán 1-2 évig. Nyavalya nem jött vissza.

20. coreyhaim (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2016. dec. 10. 16:23
Szia es neked nem lett jobb ? Gyerekkorod ota faj a fejed ? Mert kb hetente van front....
19. coreyhaim (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2016. dec. 10. 16:22
Mozgasszervirol jelenleg nem tudok...de most ez a 10 fok ..nem hiszem hogy ennyire fronterzekeny lennek hogy ennyire fàjna ...vagy ?
18. coreyhaim (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2016. dec. 10. 16:19

Szia tatabanyai vagyok..

De most epp erzek a fulembe is susogàst ..nathas voltam vagyok lehet hogy arcureg gyulladas ?

17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Coreyhaim)
2016. dec. 10. 15:32

Nincs valami mozgásszervi problémád? Nyakad nem szokott fájni?

Én három és fél évig jártam neurológushoz, EEG, CT, MR, mindegyik többször.

Aztán végre eljutottam egy reumatológushoz, aki manuálterápiával 2 alkalommal "helyre tette" a nyaki gerincemet.

Nem biztos, hogy nem kell többször mennem, de már az eddig eltelt 2 hónap is ajándék.

Merre élsz?

2016. dec. 10. 14:08
Hat ma is iszonyat faj fejem vagyis ez a fejtetoi nyomas szedules ...majd megyek orvoshoz jol ismerjuk a neurologust apumnak van idopontja jan 30 ra de hol van az mèg ? Lehet en megyek el helyette atirja...nem lehet szerintem mindig az idore sem fogni !! Illetve voltam mar anno is Mr en es semmit nem mutatott...nem ertem....de ez nem migren az halantekon faj es a luktet jo ra a quarelin ez nem olyan intenziv inkabb allando jelleggel es nem jo ra semmi. A kajara semfoghato nagyon mert laktoz mentesen eszk tejmentesen..a buza is max nagyon keves probalok gluten memtesen cukrot sem eszzek lassan..vizet keveset iszok de meg amire gondolok az az hogy nagyon stresszes vagyok sok a gondom anyagi minden. Minden nap jar az agyam. Lehet hogy idegi ?de mar ahogy felkeltem erzem...es egesz nap tart van hogy hetekig
15. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2016. dec. 8. 10:54
folyadékhiányod nincsen ? régen nekem is rengeteget fájt a fejem í:( szerintem a kevés folyadék miatt :( mára már egész nap nyakalok :) káposztalétől- gyógyteákig :) mindent :))))))
2016. dec. 7. 20:57

Gyerekkorom óta mind két időváltozásra érzékeny vagyok. Voltak durva rohamaim, volt mikor napokig tartott, volt mikor megállás nélkül hánytam. Van mikor csak feszült és ideges leszek- ez a jobbik eset.

Ilyenkor amikor jön egy roham, először is egy erős kávé, majd advil és cataflan majd sötét zaj szag mentes szoba lehetőleg alvás, de van mikor képtelen vagyok feküdni mert annál jobban lüktet a fejem, ilyenkor ülve kombinálom a masszírozást a szem és orrnyereg környékén, és próbálok "meditálni" bemantrázni hogy rohadtul nem fáj a fejem :D

13. fincsi5 (válaszként erre: 10. - 328e1b30ab)
2016. dec. 7. 17:19
Oké, elolvastam a naplódat, igyekszem:)))
2016. dec. 7. 16:45
Nekem csak az alvás segít a fejfájáson, meg a bő folyadék is mérsékli valamelyest. Néha a friss levegő is enyhíti. ...de elmulasztani csak az alvás tudja, az sem mindig, de zömmel másnapra kialszom. ...de nem csak a fejem érzi meg a frontot.
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - 328e1b30ab)
2016. dec. 7. 16:44
Rossz. Kedvetlenséges.
10. 328e1b30ab (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2016. dec. 7. 16:29
Konkrétabban? Milyen hangulattal?
9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 328e1b30ab)
2016. dec. 7. 16:28
És ha a hangulattal van gond?:)
2016. dec. 7. 15:49
alvás
7. 328e1b30ab (válaszként erre: 6. - Coreyhaim)
2016. dec. 7. 15:46
És magnézium citrát, el is felejtettem, meg sok folyadék. Gátolja a görcsök kialakulását és csökkenti a stresszt. Nem mondom, hogy ezek csodaszerek, de rengeteget segítettek.
6. coreyhaim (válaszként erre: 2. - 328e1b30ab)
2016. dec. 7. 15:44
na ezt kipróbálom... tejet amugy sem eszek iszok, mert laktozos vagyok....... sportolni meg sajna abba hagytam 3 honapja ...... de ujra kellene
5. coreyhaim (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. dec. 7. 15:44
ugen csak valamikor kora reggeltöl ez van és dolgoznom kell du ig.......... vagyis kb mindig.7 napból 6 7 et melózok sajnos
2016. dec. 7. 15:44
Flector por. Sok folyadék, masszázs, mozgás, friss levegő...
2016. dec. 7. 15:43
alvás
2. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2016. dec. 7. 15:40
A sport (heti négyszer), a nehéz ételek, az étolaj és a sertészsír elhagyása, a D3, a Q10 és az Omega 3 pótlása és a tejtermékek mellőzése együtt segített.
2016. dec. 7. 15:32

érdekelne ,ki mit tesz ellene vagy mit szed, stb csinál, mert en már megőrülök... tuti hogy az időre, fáj a fejem, voltam anno MR en sok más vizsgálaton, főleg a meleg frontra fáj, de a hidegre is szokott, illetve ha 5 10 fok változás van, már érzem..


van amikor migrénem van és egy sima quarelin elmulassza, ez a jobbik, de amikor tenziós fejfájás, az kevésbé fáj de nyomasztóbb, szédülök, a fejem teteje, és ez akár 1 2 hétig eltart... erre semmi bogyó nem használ..........

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook