Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek volt már roseolás a babája? (Nem rubeolás!) fórum

Kinek volt már roseolás a babája? (Nem rubeolás!) (beszélgetős fórum)


4. mbobe (válaszként erre: 1. - 26c9a8950c)
2008. júl. 11. 15:10
Szia! Nekem konkrétan nem a babám volt roseolás, hanem én magam. Gyermekápolónö vagyok, valószínűleg egyik kis betegünktől kaphattam el. Megértem a félelmedet, hiszen szörnyű látványt tud nyújtani. Az egyik doktornénink ismerte fel mi a bajom és még rá is csodolkázott, mert amióta dolgozik ez a második eset hogy ilyet látott annyira ritka. Azt mondta, hogy ezt egy vírus okozza, hasonlóan a herpeshez megmarad a szervezetben és bármikor újra fellángolhat. Általában fél-egy évente kiújulhat. Egyébként ártalmatlan betegség, csak nagyon csúnyán néz ki, és hát furcsán néznek az emberek félvén, hogy ők is elkapják. Kezelni csak egy kis hexaclorophenes hintőporral kezeltem nehogy felülfertőződjön. Igazi gyógymód nincs rá, mivel vírus okozza.2-3 hétig, de akár egy hónapig is vannak a háton, hason kiütések, majd spontán eltűnnek. Ne ijedj meg, nem biztos hogy lesznek újabb kiütései, nekem is csak 1x ismétlődött kb. fél év múlva, és akkor már sokkal enyhébb formában jelentkezett. Azóta nem jelentkezett, pedig már eltelt 5-6 év. Remélem sikerült megnyugtatnom téged, igaz kicsit késve vettem észre a kérdésedet, de azért talán tudtam segíteni.Jó egészséget kívánok nekte!
2008. máj. 21. 18:19
Hahó!
2008. máj. 20. 14:32
Senki nem tud semmit erről a betegségről?
2008. máj. 20. 11:06
Kérem írjatok, ha már, átesett a babátok ezen a betegségen, hogy kezelték- e valamivel! Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook