Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leiden heterozigóta mutáció terhesség alatt fórum

Leiden heterozigóta mutáció terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2016. dec. 28. 22:23
Clexane 0,4t kaptam, semmi bajom nem volt, lányom egészséges, császár volt, előző császár, és előtte még egy műtét miatt, semmi gond nem volt.
2016. dec. 28. 22:21
Csak most olvastam, azóta biztos megoldódott a probléma. Nekem két terhesség között derült ki a Leiden-mutáció. Semmi panasz nem volt, vérvétel volt fogamzásgátló miatt. Én a 12.héttől szúrtam magam. Nekem is fura volt, hogy a hematológus is azt mondta, nem érti, miért kérte a nődoki ezt a vérvételt, ha semmi előzmény nem volt, családban sincs, nem volt trombótis. Tőle is kérdeztem, hogy akkor ne szúrjam magam, de szúrjam, nehogy gond legyen.
7. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 6. - Tolgyfa)
2016. dec. 13. 12:28
Köszi!
2016. dec. 6. 22:35

Szia!

Próbáld meg őt megkérdezni!

[link]

5. 328e1b30ab (válaszként erre: 3. - 0ebc9a84e1)
2016. dec. 6. 14:19

Nézd, nem veszi ki furán magát. De ha még így is érzed: egy kis fura érzés áll szemben a nyugalmaddal és az állapotod biztonságával.


Ne törődj most semmivel, csak saját magatokkal!

2016. dec. 5. 16:03

Nem akarom kicsinyíteni a problémát, az a helyzet, hogy nekem is van ez a betegségem,

de csak 50 éves korom után derült ki.

A fiam már 43 éves és egészséges!


Drukkolok neked, állj hozzá pozitívan, ne

rettegj, ne görcsölj, nem lesz semmi baj!

3. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 2. - 328e1b30ab)
2016. dec. 5. 15:59

Köszi! Igazad van és hidd el, gondolkodom rajta, csak az is furán veszi ki magát, hogy van egy fogadott dokim, és közben bejelentkezem egy másikhoz. Így viszont nem vagyok nyugodt.

Olyasmire gondoltam, hogy aki szintén csak leiden heterozigóta (se mthfr, se betegség)leírná, hogy x. héttől y mennyiségű heparint kapott.

Fogok beszélni orvossal, csak egy képet akartam látni erről, hogy én aggódom feleslegsen, vagy rajtam kívül mindenki mást az elejétől kezeltek?

2016. dec. 5. 15:47

Ha nem akarsz laikus, félhülye dolgokat olvasni, akkor kérj kontrollvéleményt egy másik nőgyógyásztól. Ez sokkal veszélyesebb annál, semmint a fórumozókkal beszéld meg!


Itt senki sem a kezelőorvosod, senki sem látja a leleteidet, nincs tisztában az eredményeiddel, az egészségügyi állapotoddal, stb.


Menj másik orvoshoz is!

2016. dec. 5. 15:35

Sziasztok!

Tudom, hogy van egy hasonló topic, de az inkább szól a teherbeesésről és annak nehézségeiről, én viszont másról szeretnélek kérdezni Titeket!

14+6 hetes kismama vagyok, leidenes, heterozigóta, de jelenleg csak aspirin protectet szedek, heparint a nőgyógyászom javaslatára majd a 24. héttől. (2 hematológus egymástól eltérően javasolta, hogy az elejétől, illetve a 20. héttől szúrjam magam, de a nődokim a 24. hét mellett döntött)

Olyanoktól szeretnék tanácsot kérni, vagy megismerni a történetüket, akik szintén leiden heterozigóták és éppen babát várnak (vártak) vagy már van gyermekük.

- Milyen kezelést kaptatok?

- Mennyire vált be a kezelés?

- Lett-e valami problémátók abból, hogy nem kaptatok időben vagy elegendő mennyiségben heparint?

- Lett problémátok a heparin injekciótól?

Tanácstalan vagyok, mert mindenhol azt hallom, hogy az elejétől adják ilyenkor is a heparint, de a dokim szerint "amíg nincs baj, nem kell", én viszont nem szeretném megvárni, hogy baj legyen. :(

Előre is köszönöm! (kérlek, csak komoly és segítő szándékú válaszokat írjatok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook