Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zselatin a fogyáshoz? fórum

Zselatin a fogyáshoz? (beszélgetős fórum)


1 2
55. somogyi márton (válaszként erre: 37. - Bjudit55)
2016. dec. 12. 16:35
Én nem ide tartozom, de nem tudom megállni, hogy reagáljak erre a párbeszédre. Ha valaki nem "okostojás", az az Ironizáló. Nagy tudásu, sokat bizonyitott ember aki másoknak is segit, és a saját életvitele is elismerést érdemel. Én személy szerint most közel 20 kilóval több lennék nélküle. Sokat segitett, én pedig - szerencsémre - vakon hittem neki, biztam benne. Most itt az eredmény. Már csak 3 kiló és vége van, elértem a kitüzött sulyomat. Most stagnáltam egy hónapig, és megint csak Ő lökött ki belőle, megint lecsuszott pár kiló. Ugyhogy ha tetszik, ha nem, megvédem, mert sokat köszönhetek neki. Minden, csak nem okostojás.
2016. dec. 8. 11:48
Valaki írta egy másik fórumon, hogy fejfájást kapott a zselatintól (???). Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?
53. Tüncyke45 (válaszként erre: 52. - Simoneszter)
2016. dec. 4. 10:18

Szivesen nincs mit :-)

Én csak egy bizonyos fajtát veszek,és az nem halból van,hanem rákokból nem Kínában állítják elő,hanem az USA-ban és "Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) által tudományosan bizonyított, és az Európai Bizottság (EC) által engedélyezett" ezt kikopiztam a odalról :-)

Nem írok le a márkát,nehogy azzal vádoljanak,hogy termékforgalmazó vagyok.Kínai cuccot én sem innák semmi pénzért ;-)

52. Simoneszter (válaszként erre: 48. - Tüncyke45)
2016. dec. 4. 08:59
Már utána néztem a folyékony kollagénnek (hal) és kiderült, hogy a legtöbbet Kínában állítják elő! El tudom képzelni, hogy miből csinálhatják!! Ezt biztos meg sem kóstolnám, de köszönöm a tanácsot. A sertés genetikailag még a legközelebb áll az emberhez, a fehérjéi jobbak lehetnek nekünk. Én ilyen kollagént keresek most.
51. Simoneszter (válaszként erre: 47. - Nyteri)
2016. dec. 4. 08:52
FEJFÁJÁS?? Nálam is volt reggel!! Akkor ettől lehetett???
50. Simoneszter (válaszként erre: 45. - Jucika33)
2016. dec. 4. 08:51
Én tisztában vagyok azzal, hogy teljesen át kell a korom miatt :) alakítanom a táplálkozásom - testsúly, ízületek - de a gyors váltáshoz keresek, kerestem segítő dolgokat is. Amiben biztos vagyok, hogy most már menni fog, a többek által javasolt kollagénnek már elkezdtem utána nézni :)
49. Simoneszter (válaszként erre: 41. - Kiss dalma)
2016. dec. 4. 08:48
Ez az, nekem is a kollagént javasolták, mert annak nincs semmi íze és szaga!! Már kezdtem is utána nézni, honnan lehetne szerezni.
48. Tüncyke45 (válaszként erre: 1. - Simoneszter)
2016. dec. 4. 07:52

nagyon nem jó ötlet,a sertészselatin napi fogyasztása magas húgysavszint az eredménye,Ami vesekövet,magasvérnyomást cukorbetegséget,és köszvényt okoz.

Viszont van alternatíva,lehet kapni testépítőboltokban,folyékony kollagént,amit nem sertéscsontokból,hanem apró rákokból,kagylókból vonnak ki,és 1 kúra nem emeli a húgysavszintet,mert olyan vitaminokat adagolnak mellé amik megkönnyítik a veséknek a feldolgozást.

Én most ilyet iszok és évente csinálok egy kúrát,nagyon szép a bőröm egy ilyen kúra után. Fogyásról nem tudok beszámolni,mert én amúgy is edzek napi szinten,és figyelek a táplálkozásomra.

47. nyteri
2016. dec. 3. 17:06
Hát nekem nagyon nem jött be.Fogyasztottam napokig,mire rájöttem mi okozza a fejfájásomat.(nem vagyok egy fejfájós típus). Amint abbahagytam helyreállt a problémám.És akkor még nem említettem a gyomorpanaszokat.
46. bjudit55 (válaszként erre: 45. - Jucika33)
2016. dec. 3. 14:07
Na, Jucika te mondtad meg a tutit! Mindenben egyetértek.
2016. dec. 3. 14:03
Valószínűleg egy olyan tudományágnak kéne lassan kifejlődnie, ami az egyénre szabott életmódváltást hivatott kitalálni. "Egyél keveset, mozogj sokat!" Remek tanács. Akik alapvetően gyerekkoruk óta így élnek, azok azért teszik, mert nekik ez a természetes, így érzik jól magukat. Akik pedig a nagy életmódváltás divat jegyében csinálják, azok zömmel megkattan. Mindig csak arról beszél, hogy mit evett vagy nem evett, hol tornázott, mennyit hízott- fogyott. Nem véletlen, hogy különbözőképpen áll a szervezetünk a mozgáshoz és a kajához is. Aki a szervezete ellen tesz, az megzakkant, monomániás, ingerült nőszemély lesz legtöbbször. Ezért nagy önismerettel ki kell találni, hogy mi az az egészséges dolgok közül, amit nem kín tartani, hanem jólesik, vagy csak nem zavar a hiánya. Pl. én sok édességet eszem. Lemondani kíszenvedés róla, de ha egyszerűen nem veszek, csak pl. egy tábla csokit magamnak a hétre és nincs a közelemben több, akkor nem zavar, hogy csak ennyit kell beosztanom. Ha van otthon, mégsem eszem belőle, az egy állandó önmegtartóztatással jár és pörög rajta az agyam. Nincs szükség porokra, meg zselatinra, csak önismeretre és önszeretetre.
44. bjudit55 (válaszként erre: 41. - Kiss dalma)
2016. dec. 3. 13:37
Vegyél a kollagén árán zöldséget, gyümölcsöt, jobban jársz.
43. globus (válaszként erre: 41. - Kiss dalma)
2016. dec. 3. 13:28
Próbáld meg, hogy nem teszel a szádba ilyesmit... :) Csak az fogyaszt, amit nem esznek meg.
42. 850bb2a149 (válaszként erre: 41. - Kiss dalma)
2016. dec. 3. 13:22
A modellek az üccsivel átitatott vattára esküsznek.
2016. dec. 3. 13:07
Sziasztok!Én is próbáltam a zselatint hát förtelmes volt alig ettem belőle és ki...nytam ezzel valószínűleg a zselatint mint fogyasztó szert elfelejthetem tudtok esetleg valamit helyette ajánlani?Valaki mondta próbáljam meg a kollagént .
40. bjudit55 (válaszként erre: 39. - Ironizáló)
2016. dec. 3. 10:56

Átgondoltan szoktam írni. Mint írtam egyetértek veled abban, hogy nincs negatív kalória. Esetleg olvasd el még egyszer, nem erről írtam.

Nem kívánok többször válaszolni neked, teljesen szélmalomharc. Ráadásul elvittél az eredeti témától. Na pá, van nálad jobb dolgom is. :)

39. ironizáló (válaszként erre: 37. - Bjudit55)
2016. dec. 3. 10:25
Hû b+ :) negatív kalória nincs. Arról tudok, hogy nincsen. Ha neked ez az erőszakos meggyőzés, akkor nem olvastál még kőkemény vitázást. Ajánlottad az internetet táhékozódásra. Ugyanezt ajánlom most én neked. Hátha. Jah! Au okostojás jelzőt biztos nekem szántad? Szerintem gondold ezt át :)
38. bjudit55 (válaszként erre: 37. - Bjudit55)
2016. dec. 3. 10:08
jav: mindenkit
37. bjudit55 (válaszként erre: 35. - Ironizáló)
2016. dec. 3. 10:07
Ha egyszer állítod hogy nincs ilyen, mégsem tudsz róla. De mivel ilyen erőszakosan próbálsz meggyőzni mindenki arról mennyire okos vagy, megengedem hogy legyen tied az utolsó szó. Szia Okostojás! :D
36. ironizáló (válaszként erre: 34. - 850bb2a149)
2016. dec. 3. 09:39
Nagyon ùgy néz ki :)
35. ironizáló (válaszként erre: 33. - Bjudit55)
2016. dec. 3. 09:36
Én nem tudok róla? Ne bassz:) nagyon is tudok hidd el, meg egyéb más dolgokról ami életmód meg sport. Ezért bátorkodtam leírni :D
34. 850bb2a149 (válaszként erre: 32. - Ironizáló)
2016. dec. 3. 09:30
Kár minden szó.
33. bjudit55 (válaszként erre: 31. - Ironizáló)
2016. dec. 3. 09:25
Nem is érdemes. Attól hogy te nem tudsz róla, nem azt jelenti hogy nincs. Amennyiben érdekel a téma, olvassál. Ha nem, lépj túl rajta.
32. ironizáló (válaszként erre: 28. - Simoneszter)
2016. dec. 3. 09:24
A lényeg az alig eszik szénhidrátban van, nem a zselatinban. Válts életmódot az a biztos, nem kell hozzá semmi por, kapszula. Csak mozgás, meg kevesebb kaja.
31. ironizáló (válaszként erre: 29. - Bjudit55)
2016. dec. 3. 09:20
Nincs ilyen, de nem vitatkozom.
30. bjudit55 (válaszként erre: 27. - Simoneszter)
2016. dec. 3. 07:59

Esztike! Apránként cserélj le az élelmiszereidből valamit mindig egészségesebbre.


Régen egyáltalán nem érdekelt az egészségesebb táplálkozás, egészséges voltam, azt gondoltam az nekem alapból jár. Miért is betegednék meg, tök jól érzem magam. Aztán először alattomosan kúsztak egyre feljebb a kilócskák, növekedtek a zsírpárnácskák, sőt az idő múlásával jöttek ízületi betegségek és rákos is lettem. (Ezt kár lenne boncolni valójában mitől). Na ekkor megváltozott az értékrendem. Ami addig nem érdekelt, utána annál inkább és hozzáfogtam apránként változtatgatni. Ez egy nagyon hosszú folyamat, és életre szóló, nem fogyókúra. Nem részletezem, de hidd el megéri.


A fogyókúra nevében is benne van hogy az csak egy kúra. Utána ha visszatérsz ahhoz ahogyan előtte étkeztél és amennyit mozogtál, ugyanaz lesz az eredmény. Ezért a jojó.


Nekem a gumicukor zselatinnal, bogyós gyümölcsökkel és eritrittel csak egy kis nasi. Közben ez is teszi a jótékony hatását. :)

29. bjudit55 (válaszként erre: 23. - Ironizáló)
2016. dec. 3. 07:46
Nem azt írtam aminek az ellenkezőjéről meg akarsz győzni. És amit írtál, abban egyet is értek veled. A zselatin, és vegyük ide a fehér káposztát is azért segíti a fogyást, mert az emésztése több energiát kíván, mint amennyit maga az anyag tartalmaz. Itt az energia deficit, erről írtam.
28. Simoneszter (válaszként erre: 14. - 850bb2a149)
2016. dec. 3. 07:14
A zselatint azért kérdezem, mert kicsit olcsóbb, mint a kollagén, és az ismerősnél az vált be. Ő alig eszik szénhidrátot, és neki nagyon látványos lett az eredmény, szinte megfiatalodott (jó neki!!). A zselatin is fehérje..., és pár helyen jót, máshol pedig pont az ellenkezőjét olvastam róla. Azért kérdeztem rá, mert az íze-állaga nekem borzalmas!
27. Simoneszter (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. dec. 3. 07:11
Igen, kétségtelen, hogy az lenne a legjobb, ha kevesebbet ennék, ezzel már többször sikerült, de egy ismerős ajánlotta ezt a módszert, bár ő valami kollagént eszik, és ő már évek óta tartja a súlyát. Én sajnos mindig visszaszedem a kilókat, olyan módszer kellene, amivel végre tartani tudom!!
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Ironizáló)
2016. dec. 2. 23:06
Az eredmény meg a siker tekintetében tök mindegy :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook