Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről fórum

Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről

1 2 3 4 5 6 7
25. csibész25 (válaszként erre: 5. - Mézes-Krémes)
2016. dec. 1. 11:30
Köszi! Engem gyerekkorom óta belekényszerítettek a fogyózásba. Család, ismerősök állandóan megjegyzéseket tettek (pedig sokkal vékonyabb voltam, mint most) és szépen lassan kövérnek tartottam magamat én is a külső elvárások miatt. Most 31 évesen jutottam el oda, hogy nem érdekel ki mit gondol rólam, és kizárólag magamnak akarok megfelelni. A férjem szeret akár több, akár kevesebb kiló vagyok. Neki csak az a fontos, hogy ne legyek végre folyton elégedetlen :-) Jó úton haladok :-)
24. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. dec. 1. 11:26
:D
2016. dec. 1. 11:24

Csajok, van ez a másik számítás, hogy magasság-100, -10%(a kapott érték 10%), a bmi előtt ezt is használták és sokkal szigorúbb értéket ad meg. Szóval a bmi még nagyon is engedékeny:)


De ha azt a harmadik számolást csinálnánk, hogy magasság-100, még az is belefér a bmi-be, szóval én végképp nem értem, hogy mi ez a fóbia.

22. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Mézgapaula)
2016. dec. 1. 11:21
Lehet, hogy csak mélyen megérintette a dolog, és befolyásolta az egész életét és ennek a cikknek a segítségével kiírta magából és "letette", nem cipeli tovább ezt a dolgot.
2016. dec. 1. 11:20
Volt, hogy durván lefogytam, nem nagyon tudtam volna már hova fogyni, de a BMI szerint tíz kilót le kellett volna adnom. Miből? Ott hagytam a fenébe a BMI-t.
20. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Insecure)
2016. dec. 1. 11:17
Szerintem ő azért nem kövér, inkább molett, és akkor lenne önigazolás, ha nem tenne magáêrt vagy az egészségèért semmit. Ez tőled inkább provokáció volt.
19. vacsa (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. dec. 1. 11:17
Juppié, én nem lettem ilyen :)
18. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Insecure)
2016. dec. 1. 11:17
Jajj, hát olyasmi...:(
17. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2016. dec. 1. 11:15
Csibészke, neked pedig gratula, hogy mozogsz és odafigyelsz, és hogy jók a leleteid, így tovább, biztos vagyok benne, hogy hamar lemegy az a tizes, amit le szeretnél adni:)
16. loch ness (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. dec. 1. 11:14
Ellenvéleményt kulturáltan is meg lehet fogalmazni.
15. globus (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. dec. 1. 11:12
Akárcsak az ex-dohányosok, közülük kerülnek ki a legjobban fújjolók.
2016. dec. 1. 11:12

Ahhoz képest, hogy a nők 90%a úgy fél a testépítéstől mint sport, akár a pestistől, mégis mindig azzal példáloznak sokan, hogy ha a testépítőknek magas a bmi-jük, az ugye izomtöbblet miatt van, ebből kifolyólag a bmi hülyeség.


Nem, nem hülyeség. Bizony, a testépítők néha kilépnek a normális sávból (nem mindig, és nem mindenki), de ugye nagyon nagyon kevés nő testépítő ilyen fokon, úgyhogy ezt az egyet kizárhatjuk. Nem, nem azért magas valakinek a bmi-je, mert túl sok izom van rajta, ezzel nem szabadna mentegetőzni.


De a testépítők egészségére is ugyanolyan káros egy normálisnál több súly, mert hogy az izom, vagy zsír, cipelni kell és a szívük ilyenkor nekik is erőlködik. Tehát amennyiben egy túlsúlyos/túlizmos testépítőről van szó, ugyanúgy fiatalabb korban fog meghalni infarktusban vagy egyéb szívbetegségben, mint duci társa.


De ismétlem, hogy ez nem fenyegeti a túlsúlyos nőket, mert a nagytöbbség NEM testépítő és kerüli 300méteres körzetben a súlyzókat, ha edzőterembe jár, nagy részük a futópadot vagy csoportos alakformálót választja, ezek pedig nem alkalmasak arra, hogy izomból túlsúlyt növesszenek magukra.

13. globus (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2016. dec. 1. 11:11
A lefogyottak zöme egyfajta személyiségváltozáson ment keresztül, agyonvágná egykori önmagát :)
2016. dec. 1. 11:02

Szia! Ez így tök jól és meggyőzően hangzik, de beleolvastam a naplódba és ott épp az ellenkezője jön le: az egész életed a kilók és a fogyás körül forog:-(

M

El kéne dönteni, hogy most akkor jól érzed magad a bőrödben vagy sem? Ha igen, akkor miért nem hagyod a fenébe az egész témát?:-)

11. loch ness (válaszként erre: 9. - Globus)
2016. dec. 1. 11:01
De úgy látszik, van, akit ez éltet :( Ld. előző hozzászóló. Mondjuk az ő életminőségével nem lennék megelégedve...
10. loch ness (válaszként erre: 8. - Insecure)
2016. dec. 1. 11:00
Már vártam egy ilyen "kedves" beszólást. Olvasd el a cikket is, mielőtt reagálsz. Nem önigazol, hanem fogy... És pont az ilyen "okosokról" írt, mint te vagy.
2016. dec. 1. 10:53
Wazze. Mikor fogtok leszokni arról, hogy ki hogyan néz ki, hány kiló? Rákfene ez, megöli az életet.
2016. dec. 1. 10:49
Egy kövér nő önigazoló baromsága :(
2016. dec. 1. 10:12

"vajon létezi egy bizonyos mérce, ami mindenkire igaz?"

Igen, létezik:

Abban az esetben ha láthatóan és tapinthatóan zsír van a hasadon, ha megfeszíted a feneked az izom felett ott is, akkor kétséget kizáróan van rajtad felesleges zsír. ha ne adj Isten a hasadon meg is tudod markolni, akkor pláne.


Az nem számít hogy más mit gondol. Az a gondolat hozzá tartozik,nem kell hogy hatással legyen rád. Elég ha az ő közérzetét befolyásolja. Amit te gondolsz, az tartozik hozzád.


Mindenki szálljon magába, és próbálja úgy beállítani a súlyát, izom-zsír arányát, amivel a legjobban érzi magát.

Tény, hogy akinek nincs feleslege, az egészségesebb mint az akinek a zsírszövetei tele vannak méreganyagokkal, és ártalmas hormonokat termelnek.

6. c73db520ef (válaszként erre: 4. - Kszb)
2016. dec. 1. 10:12

Tegnap neztem meg holgy fotojat; az Egyik Egerszegi, a masik Rubint.

Az elobbi nyilvan "tulsulyos" a bmi szerint :D

Marhasag.

5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2016. dec. 1. 10:07

Szia! Először is, szerintem is egy nagyon nagy baromság a BMI, mert tényleg nem mindegy, hogy valaki 80kg izom, vagy 80 kg zsír...


Én teljesen hasonló alkat vagyok mint Te, 85 kilóról indultam, most tartok 79-nél, és azt kell mondanom, hogy fizikálisan és minden szempontból sokkal jobban érzem magamat így, mivel zsír már kevesebb van a testem, izom viszont egyre több. :) Ezáltal fittebb, energikusabb vagyok, sokkal jobb az állóképességem is. Korábban azt hittem, hogy azzal nincsen gond, de igenis volt... Érezni, hogy más! Én is sokat sportolok, és nagyon-nagyon szabályosan étkezem, így sikerült fogynom, de ez a néhány kiló több hónap meló eredménye.


Szerintem Te egyáltalán nem vagy kövér, ha ezt az alkatodat megtartod, akkor egy formás husi nő vagy. Rengeteg férfi szereti ezt a típust is! Ami a legfontosabb szerintem az az, hogy ha változtatsz, akkor csakis azért tedd, mert NEKED az jó, TE akarod, magad miatt, bármilyen okból is. Soha ne másokért, más emberek véleményéért. Úgysem lehet mindig, mindenkinek tetszeni. Nem is kell.

4. kszb
2016. dec. 1. 10:01
abszolút butaság ruhaméret, BMI és társai alapján kövérezni, túlsúlyozni, ducizni, leminősíteni. Sokkal mérvadóbb a testösszetétel. Ha BMI-t, vagy ruhaméretet nézünk, akkor a testépítők legnagyobb %-a is dagadt? A testsúly meg... na bumm! Lehet vki 60 kg-osan is amőboid, ha csak a kilókra megy, más meg 70 kg-osan is fittnes modell....
2016. dec. 1. 09:43
Sajnos itt is ugyanazok a viták fogják felütni a fejüket, amik eddig. Az emberek azonnal, ránézésre ítélkeznek. De azt gondolom, ez mindenkinek a maga baja. Nekem biztos nem lesz rosszabb attól, hogy mást megnyomorít a saját gyűlölködése, hogy mindig van kit megszólni, utálni. Aki rendben van magával, az nem más testfelépítésével foglalkozik. Elfogadja a másikat olyannak, amilyen. Jó lenne, ha mind, kövérek és vékonyak egyaránt elfogadnánk és szeretnénk magunkat. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne akarhatna az ember többet vagy jobbat magának. Viszont ezért tenni kell. Nekem a sport a gyengém, nagyon kevés szabadidőm van, sokat vagyok betegségből kifolyólag fáradtabb mint az átlag, és ez rendszerint a mozgás rovására megy. De nyilván mindenki megküzd a maga nehézségeivel.
2016. dec. 1. 09:23

Örülök ennek a cikknek. Tényleg olyan sokrétű ez a dolog, és nyitottnak kell lennünk a sokféleség elfogadására.


Nekem például az nem szokott tetszeni, hogy az erős-vékony csontozatot sokszor hülyeségnek meg kifogáskeresésnek tartják, holott ez biológiai tény. Pedig van egy barátnőm, aki több mint 180 centi, és 55-60 kiló. Lehetne kicsit több, de nem sikerül neki, de ez is jól áll neki, mert vékony csontozatú. Nekem a 170 centimhez kb. a 70 kiló lenne a legjobb - 63 kilóval már többen noszogattak, hogy gebe vagyok, szedjek fel egy kicsit. Ami túl jól sikerült, most dolgozom magamon. Nekem meg erős a csontozatom, ez ránézésre meg teherbírásra is látszik. És nem kifogás, csak nem 60 kilósra akarok lefogyni, hanem 68-70-re.


Szóval lényeg, hogy biztassuk és ne megítéljük egymást, mert attól csak a rossz érzés növekszik mindenkiben.

2016. dec. 1. 09:08
Nagyon sok fórum vitát olvastam az elmúlt időszakban arról, hogy ki hány kg-tól, hányas ruhamérettől, milyen BMI értéktől számít elhízottnak / kövérnek / dagadtnak / túlsúlyosnak… Elgondolkodtam … vajon létezi egy bizonyos mérce, ami mindenkire igaz? Vagy kire lehet tényleg azt mondani, hogy kövér? És egyáltalán biztosan baj az, ha valaki duci?

Ugrás a teljes írásra: Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook