Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről fórum

Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről

1 2 3 4 5 6 7
115. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 96. - Főnix01)
2016. dec. 4. 11:42

De vannak a férfiaknak is ilyen problémáik, csak sajnos nagyon kis részüknek. Ill az ő állapotuk leginkább nekünk nőknek probléma. És igen, tesznek rá. Még sok fejben él a férfi 100 kilónál kezdődik...hát szerintem a disznó az 100 kilónál kezdődik!

A jó kedély, meg a kiegyensúlyozottság akár férfi vagy nő az ember csak addig tart amíg ki nem derül a túlsúly okozta valamilyen probléma..keringési betegség pl.

Amikor már a szex is arról szól hogy így helyezkedjünk, meg úgy, hogy elférjek, hogy kapjak levegőt, hogy ne görcsöljön be a lábam, ha egyáltalán feláll, hogy ha csak tükörből látom a sajátomat....na akkor nem a házastársat kell hibáztatni, hanem bele kellene nézni abba a tükörbe úgy igazán.

Sajnos a tapasztalat az hogy egyszerűen lusták az emberek odafigyelni vagy tenni ellene.

2016. dec. 4. 11:04
Én inkább úgy tenném fel ezt a fórum kérdést, hogy -Biztos hogy érdekel, hogy kövérnek tartanak-e vagy sem? Ha van valakinek önbizalma és eü módon sem zavarja a vélt vagy valós túlsúlya ,akkor minek vele foglalkozni.
113. főnix01 (válaszként erre: 111. - Gribedli***)
2016. dec. 4. 10:01

Értem, amit írsz. Én az önbizalomról és a testképükről irtam, hogy őket annyira nem érdekli, mint a nőket. Legalábbis a nagy átlag ilyen. Hogyne, hogy van egészségügyi vonzata. Magas vérnyomás, cukorbetegség...etc. Nem is értek nagyon vele egyet, hogy nem törődnek vele. Magamból indulok ki, habár én már súrolom az egészséges határt.

Mellesleg a mai életvitel sem normális. Állandó rohanás, minimális szabadidővel. Értem én, hogy arra van ideje az embernek, amire akarja, csak győzze erővel. Főleg ha fizikai munkát végez, nem egésznap az irodában ül. Sok rétű ez a dolog.

A fórumtémához hozzászólva, ha valakit zavar a túlsúlya, ne a többieket hibáztassa, akik bántják, hanem tegyen ellene.

112. főnix01 (válaszként erre: 103. - 328e1b30ab)
2016. dec. 4. 09:51
Igen, a nők ezt csinálják.
111. gribedli*** (válaszként erre: 96. - Főnix01)
2016. dec. 4. 09:31
Hát azért nem. Legalábbis az olyan pasi, aki nem foglalkozik a külsejével ezen a téren is, az olyan is. Nem fognak rá tapadni a nők, az tuti, no meg a férfiaknál a túlsúly azt is hozza magával, hogy az ágyban nem tudnak annyira teljesíteni mert rosszabb a vérkeringés. Az egészségügyi vonatkozásokról ne is beszéljünk.
110. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 99. - 328e1b30ab)
2016. dec. 3. 22:33
Teljesen egyetértek!
109. 388b941089 (válaszként erre: 108. - Elza4)
2016. dec. 3. 22:13
Igen, tesz ellene, tobb kevesebb sikerrel, ezert dontott igy
108. Elza4 (válaszként erre: 107. - 388b941089)
2016. dec. 3. 21:12
Én ezt értem, csak próbáltam megosztani Veletek azt, ahogy én látom a fórum alakulását. :D Még azt azért hozzátenném, hogy nem csak, hogy nem görcsöl tovább ezen, de tesz is ellene, ezt ne felejtsük ki, mert egészen más így az összkép :)
107. 388b941089 (válaszként erre: 100. - Elza4)
2016. dec. 3. 21:02
Arrol szol a fáma, h csibeszke x eve probal lefogyni, mindenki csesztette ot emiatt korábban, de most lett elege es ugy dontott h nem gorcsol tovabb a sulyan.
106. emagdi (válaszként erre: 102. - C73db520ef)
2016. dec. 3. 20:47

igen :)

pont ezt csinálják. csak nem állnak neki rinyálni a barátaiknak, hogy jajj ilyen vagyok meg olyan.

105. pista55
2016. dec. 3. 20:45

Nem olvastam vissza, de majd megteszem.

Nekem az a kövér akit kövérnek látok.

104. Elza4 (válaszként erre: 102. - C73db520ef)
2016. dec. 3. 20:38
Ez a kérdésfeltevés szerintem nem adekvát arra, amit én írtam. Ne azért legyen több önbizalmad, mert a férfiaknak is van, hanem azért, mert értékes vagy, mint ember és értékes vagy, mint nő. Súlytól, bőrszíntől, szemszíntől, hajszíntől függetlenül. :) A férfiaknak lehet, hogy alapvetően több(nek tűnik) az önbizalmuk, de ez nem kéne bármit is változtasson azon, hogy Te mit gondolsz magadról. (ezt általánosságban értem mindenkire)
103. 328e1b30ab (válaszként erre: 102. - C73db520ef)
2016. dec. 3. 19:21
Miért, a nők igen?
102. c73db520ef (válaszként erre: 100. - Elza4)
2016. dec. 3. 19:20

A ferfiak billegnek a tukor elott hetrol-hetre, hogy milyen az alakjuk?

Hetrol-hetre meregetik magukat, hogy hiztak-fogytak nehany dekat?

101. loch ness (válaszként erre: 99. - 328e1b30ab)
2016. dec. 3. 19:17
Tudtommal a férfiakra nézve sokkal veszélyesebb a túlsúly, de könnyebben is le tudják adni, mint a nők.
100. Elza4
2016. dec. 3. 17:37

Szerintem alapvetően azzal van a baj, hogy 2 témáról beszélgetünk, és ki-ki elbeszél egymás mellett. Egyrészt az egyik, hogy az egészség érdekében mozogjunk többet, együnk egészségesen - ez így lenne helyénvaló, másrészt pedig, hogyan fogadjuk el magunkat. Szerintem mindkettő ugyanolyan fontos eleme az egészségnek és a hosszú életnek és nem hiszem, hogy el lehetne választani őket, vagy hangsúlyozni kéne az egyiket a másikkal szemben. Egyrészt fontos, hogy egészséges legyen a súlyunk, alkatunk, ez az emberi test élettana miatt kell, másrészt ugyanennyire fontos az egészséges önkritika. (úgy mondom, mintha az enyém normális lenne...ugyanmár, dehogy az) Ha a lélek, a psziché nem egészséges, az ugyanúgy megbetegíti a testet, és fordítva. Nekem személy szerint a versenytánc vált be, mint sport, ez formában tart, kikapcsol és egyfajta nőiesség kifejezésének is az eszköze. Meg az önkifejezésem is.


De nem akarok eltérni az eredeti témámtól: szerintem vannak itt (is), akik kicsit elbeszélnek a másik mellett. A cikk témája szerintem egy kicsit inkább a pszichés megközelítés felől megy, de ez persze nem zárja ki az egészségügyi vonzatokat is. Nem választható el a kettő, de azzal tisztában kell lenni, hogy nemcsak a külsőről, de a belsőről is szól az egészség. :)

99. 328e1b30ab (válaszként erre: 96. - Főnix01)
2016. dec. 3. 17:14

Az a magyar hasas pasi, pardon, a "kis pocakos" Európában a leghamarabb hal meg, ötven felett hullanak, mint a legyek. A hasháj zsigeri zsírral jár együtt, önálló szervként működik és romboló hormont bocsát ki, együtt jár cukorbajjal, keringési zavarokkal, magas zsírral, magas vérnyomással, metabolikus szindrómával, lustasággal, edzetlenséggel stb.


Az a vidám, önelfogadó, hájas, hasas, tokás magyar férfi a legkevesebb évet tölti egészségben a kontinensen.


Ne legyen vidám és önelfogadó, miközben betegre, rövid életűre, csúnyára zabálja és tespedi magát, mert ugye a munka meg a fűnyírás elég mozgás (nem, nem az). Érezze rosszul magát annyira, hogy nem zabálja tovább a tésztáskenyerespörköltescukroskrumplit, nem issza az óccsó sörét és hetente többször sportol.


Vagy korán meghal, ami önző szemétség a családjával szemben. Pusztán annyit üzen ezzel, hogy a abálásom meg a piálásom fontosabb, mint a saját gyerekem, feleségem. Szép.

2016. dec. 3. 16:01

Erdekes tablazat:


[link]


Minel magasabb, annal vekonyabb legyen??

97. emagdi (válaszként erre: 96. - Főnix01)
2016. dec. 3. 15:55
nehogy azt hidd, őket is ugyanúgy bántja, csak nem nyivákolnak ezen nyilvánosan, mint a nők :D
96. főnix01 (válaszként erre: 93. - Elza4)
2016. dec. 3. 15:49

Erről a hozzászólásodról az jutott eszemben, hogy bezzeg a férfiaknak nincsen is jellegű problémáik. Mármint ebben, hogy most ducik, vagy vékonyak, vagy hogy van egy kis pocakjuk. Ők magasról tesznek rá, szeretik magukat. És nekik van igazuk! Minket már zavar, ha van plusz 5 kiló rajtunk, rajtuk akár 20 kiló is lehet, nem érdekli őket :D kiegyensúlyozottak, jókedélyüek. Ez persze általánosítás, amit leírtam. Rengeteg férfival dolgozok együtt és mindegyiken ezt látom :)

Igazad van, nekünk nőknek sokkal több önbizalmunknak kellene lennie. Ha vékonyak vagyunk, ha teltebbek, de.megérdemeljük mi is, hogy jobban érezzük magunkat :)

95. emagdi
2016. dec. 3. 15:41

egyébként az esetek többségében nem is arról van szó, hogy valaki kritizálja más testalkatát. mert azért normál esetben az emberek többsége pont letojja, hogy a másik hány kiló, és hogy néz ki.


inkább az a baj, hogy az emberek nagy része bár nins megelégedve magával, nem nagyon tesz ellene semmit (vagy nem elég kitartóan), tulajdonképpen utálja magát a túlsúlya miatt, és azt sérelmezi, hogy esetleg mások is meglátják rajta a felesleget. (mert azt szeretné, hogy bár tudja, hogy túlsúlyos, de valamiért ezt mások ne vegyék észre:D)

94. emagdi (válaszként erre: 55. - C73db520ef)
2016. dec. 3. 15:37
igen, ezek is szinonimák :) mondhatsz további példákat is, de szerintem mindenki elhiszi, hogy sikerült elsajátítani a fogalom jelentését az általános iskolai irodalom órákon :)
93. Elza4
2016. dec. 3. 15:07

Nem olvastam teljesen végig az egész fórumot, de a cikket, meg a legtöbb hozzászólást igen, és pár megjegyzésem azért lenne.

Először is, szerintem a legfőbb szabály az ésszerűség és az arany középút lenne, amit a cikk írója, én úgy gondolom, egész jól tud alkalmazni. Nem 2 hét alatt akar 10 kg-t fogyni, hogy Victoria's secret modell legyen, hanem lassan, óvatosan, mozgással, egészséges étkezéssel akar lefogyni. Mindazonáltal szerintem a cikk mondjuk nem hiánypótló, nagyon sok ilyen téma van ezen a fórumon, meg mindenhol máshol, az internet 90%a szerintem a súlyproblémákról, és azok megoldásáról szól. Az, hogy ki akarta írni magából, nem elítélendő, és van helye a hoxán, hogy ilyeneket írjon, és hogy kiadja magából.

Mindazonáltal én úgy gondolom, mind a BMI, mind a testzsírszázalék, testösszetétel, testsúly, hasfogdosás, tükör, mások véleménye...ezek mind-mind gondolatformálók kéne legyenek. Nem elég egy érték, nyilvánvaló, viszont, ha ezen értékek 90%a azt mondja, hogy van rajtad némi fölösleg vagy híznod kéne, az azért elég jelzőértékű.

Emellett viszont, a "média, meg a mindenki nyomatja az arcunkba a modelleket" (mind a szupermodelleket, mind a plus-size modelleket), és stb-nek is van létjogosultsága, de én úgy gondolom, hogy mindenki egyedi, minden arc más, minden alkat más, minden preferencia más (miért ne tetszhetne nekem jobban egy ducibb/soványabb alkat?), minden életsztori más, és ezt figyelembe kéne tartani. Az a gond a mai nőkkel, hogy nincs annyi önbizalmuk és én-tudatuk, hogy elhiggyék magukról, hogy akár ducik, akár soványak, akár középméretűek, érnek annyit mint bárki más. Ez tipikus közhelynek hangzik, de szerintem sokkal nagyobb akaraterő lehet abban a gondolatban, hogy"régebben jobban tetszettem magamnak", mint abban, hogy "Angelina Jolie milyen vékony, én is olyan akarok lenni".

Emellett fontos lenne szerintem az is, hogy azért mozogjon valaki, mert élvezi, mert egészséges, mert kikapcsolja, és nem azért, hogy fogyjon. Ebből csak az lenne, hogy ha le is fogy, és tetszik magának, úgy fogja gondolni, hogy már nincs szüksége mozgásra, és belekerül a szokásos ördögi körbe, a fogyás-hízás hullámvasútján.

És még annyit tennék végül hozzá, hogy már nem emlékszem ki, de valaki egy zsírban található káros hormonról írt. Ez a hormon a leptin, és csak nagy mennyiségben káros. Kis mennyiségben szükséges a petesejt éréséhez, a normális menstruációs ciklushoz. Az se jó ha nincs, az se jó, ha túl sok van - arany középút.

92. 388b941089 (válaszként erre: 90. - Csibész25)
2016. dec. 3. 13:28
Igen :) meghagylak ebben a tudatban :)
91. csibész25 (válaszként erre: 80. - Loch ness)
2016. dec. 3. 12:52
Én is azt veszem észre, hogy ahogy elmúltam 30 éves, egyre nehezebben megy. Na meg a gyerekek mellett nem az az első dolgom, hogy magammal foglalkozzak. Persze a sportra is kerítek időt, de ha nem minden fér bele az időbe, természetes, hogy a gyerekemet választom!
90. csibész25 (válaszként erre: 82. - 388b941089)
2016. dec. 3. 12:51
Persze, mindenki magából indul ki :-D
2016. dec. 3. 12:50
Sokan említettétek, hoztátok fel érvnek, hogy minek kell meghízni. Teljesen jogos. Én csak is a saját hibámból híztam meg, főleg a terhességek alatt. De most komolyan azon kell keseregni, hogy miért voltam olyan hülye, hogy nem figyelte. Szerintem a múltbeli hibákon való bánkódás senkin nem segít, sőt... Csak az segít ha az ember tesz valamit és előre néz!
88. 2104cc91e8 (válaszként erre: 85. - Jucika33)
2016. dec. 3. 12:49

Gondolom azért szólnak le másokat, mert ettől

ők magukat érezik többnek/jobbnak :(

87. csibész25 (válaszként erre: 65. - Arón1)
2016. dec. 3. 12:48

Nem kell feltétlenül betegségnek lennie. Egy példa: elmondtam az endokrinológusomnak, hogy mennyit mozgok (akkor nyáron heti 5 futás -5-8 km - és bicikli 15-20 km) és leírtam mellette mit és mennyit eszek ami mellett egy grammot nem fogytam. Az orvos (endokrinológus) is csóválta a fejét, hogy ez bizony így nem oké. Akkor küldött vérvételre. Pajzsmirigy határérték, de nem volt jó. Eddig is tudtam, hogy alulműködik. De emellett pl irdatlan magas volt a prolaktin hormon szintje. Legalább kiderült az oka. De azért nem minden orvos néz hormonokat ... A prolaktin is csak azért lett nézve, mert szoptatás miatt arra gyanakodtam...


Aki még soha nem hízott meg, főleg adott esetben önhibáján kívül az ezt soha nem fogja megérteni.


Én nem értettem a barátnőmet, hogy miért nem fogy, ha tényleg olyan keveset eszik, mint mondja. Nem hittem neki, egészen addig, amíg én is ilyen helyzetbe kerültem.

86. c73db520ef (válaszként erre: 85. - Jucika33)
2016. dec. 3. 07:53
Mert olyan jo egyeseknek masokat kritizálni!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook