Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Biztos kövér!? Avagy előítéletek és vélekedések a kövérségről

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7

200. Desire242017-01-09 14:44
pontosan
(válasz insecure 8. hozzászólására)

199. gyemantveda2017-01-06 08:14
Testszerviz egyszerűen. :-)

198. Miss.Lemon2017-01-04 19:52
:-)))
(válasz Arón1 196. hozzászólására)

197. lapbarna2017-01-04 17:43
Túlérzékeny vagy.
Neked is minden jót!
(válasz sorceress 195. hozzászólására)

196. Arón12017-01-04 17:42
Sőt olyan üzenete van, higy mind ott végezzük, mindegy, hogy duci vagy nem
(válasz lapbarna 191. hozzászólására)

195. sorceress2017-01-04 17:40
Pedig azt írtam, olvass vissza. :D De úgy látom, hogy végig akarod kötekedni az egész Hoxát, és most én vagyok soron. Nincs hozzá kedvem. Minden jót!

194. Arón12017-01-04 17:40
Igaz. Ez nem motiváló!

193. Arón12017-01-04 17:39
Asztalig

192. Arón12017-01-04 17:39
Nem az asztali nem mindegy, csak az asztalon mindegy😀
(válasz sorceress 188. hozzászólására)

191. lapbarna2017-01-04 17:35
Oké, először nem pont ezt mondtad, de továbbra is fenntartom, hogy a boncolás nem azért van, hogy bárkit is sokkoljon, emiatt nem is ilyennel kellene valakit is rávenni a fogyira. Ennyi.
(válasz sorceress 190. hozzászólására)

190. sorceress2017-01-04 17:31
Azoknak szólt, akik úgy gondolják, hogy semmi szükség rá, mert a külsőről szól az egész.
(válasz lapbarna 189. hozzászólására)

189. lapbarna2017-01-04 17:28
A nagyon sovány embereknek is olyan sárga "hájuk" van, mint a tyúkzsír.
Igen, megdöbbentő egy túlsúlyos embert látni belülről, de ugyanígy egy soványat is - egy laikusnak.
Részemről szerintem nem pont ezzel kellett volna bíztatnod a fogynivágyókat.
(válasz sorceress 186. hozzászólására)

188. sorceress2017-01-04 17:26
És odáig? :D Értem, egyeseknek az is mindegy.
(válasz Arón1 187. hozzászólására)

187. Arón12017-01-04 17:21
Ott már mindegy.
(válasz sorceress 186. hozzászólására)

186. sorceress2017-01-04 17:16
A zsírtengerre gondoltam. Nem csúnya, hanem ijesztő látvány.
(válasz lapbarna 185. hozzászólására)

185. lapbarna2017-01-04 17:14
Egy sovány ember boncolása sem szebb.
(válasz sorceress 184. hozzászólására)

184. sorceress2017-01-04 17:08
Aki még nem biztos benne, hogy fogyóznia kellene, mert anélkül is szép, annak ajánlom, hogy nézzen végig egy-két boncolást (videót). Hogy lássa, milyen belül egy túlsúlyos ember.

183. Fatcat2017-01-04 11:45
Sziasztok! Én a gyermekeimen látom, hogy mit jelent a genetika. Két fiam van, 2 év különbséggel. Egyikük az én genetikámat örökölte szegény (kis husostáska :D), a nagyobbik pedig a páromét (normál testalkat, picit talán vékonyabb a kelleténél). A genetikai különbség nem ott rejlik, hogy mert a vékony annyit ehet, amennyit akar, hanem szerintem abban, hogy hogyan viszonyul valaki az ételhez. (És azért nem lehet senkit hibáztatni szerintem, mert máshogy jár az agya.) A két fiam példájánál maradva, náluk az a különbség, ha evési szokásaikat figyelem meg, hogy míg a batyi csak annyit eszik, amennyi jól esik (a többit egyszerűen otthagyja, legyen szó akár csokiról, sütiről), addig az öcsinél nincs ilyen kontroll, amit szeret, abból degeszre tudja enni magát. Sajnos én is ilyen voltam/vagyok, amióta az eszemet tudom diétázok és most így -60kg után is úgy érzem magam, mint egy alkoholista, aki bármely percben visszaeshet.

Visszatérve a gyerekekre, a gyerekkori elhízástól azért kell nagyon óvnunk őket, mert a zsírsejtek száma ekkor alakul ki, ezért sokkal hízékonyabb egy olyan felnőtt, aki gyerekként kövér volt, mint aki gyerekként nem volt az. Felnőtt korban csak a zsírsejtek mérete változik, számuk már nem. Ezért láthatjuk azt, hogy míg a 40 kg-os barátnőnk degeszre zabálja magát és egy grammot sem hízik, addig mi a bálna testünkkel már csak a látványtól 2 kilót híztunk. :)) (Valószínűleg azért, mert rengeteg zsírsejtünk van, amitől mellesleg fogyással sem lehet megszabadulni.)

182. massalhangzo2016-12-29 21:15
ennek a genetikai izenek csak annyiban volt a temahoz koze, hogy nyilvan egy hizekony tipusu embernek sem kell feltetlen kovernek lennie, ha odafigyel magara :D

azert en ugy lattam, hogy az alapbol vekonyaknak, nem hizekonyaknak masok a taplalkozasi szokasai, es ezen nem kifejezetten az egeszseges taplalkozast ertem. de osszehasonlitva, hogy egy kover es vekony ember mennyit, mikor es mit eszik, latszik a kulonbseg

az is szerintem gyakori, hogy aki el van hizva, alabecsuli azt, hogy mennyit eszik. persze jo lenne, ha konnyen le lehetne fogyni, de a mai vilagban, mikor ott van az ember elott minden finomsag karnyujtasnyira, es nem kell levadaszni, nehez :D

a virusos, egymastol elkapos koverseg meg hulyeseg persze :D
(válasz Miss.Lemon 178. hozzászólására)

181. Miss.Lemon2016-12-29 20:37
Na ugye, mindig lehet kifogast találni!!!
:-DDDD
(válasz globus 179. hozzászólására)

180. Miss.Lemon2016-12-29 20:34
Ezt megjegyzem, köszi.
Nyárra úgyis megközelítőleg elérem amit szeretnék, elvileg eddzettebb is leszek, könnyebb lesz a (több)mozgás.
RwmélemRwmélem.
(válasz gribedli*** 173. hozzászólására)

179. globus2016-12-29 20:26
[link]

Éppen mai cikk :)
(válasz massalhangzo 177. hozzászólására)

178. Miss.Lemon2016-12-29 20:25
Én nem mentegettem magam azzal, hogy genetikailag vagyok kövér :-)

én csak azt mondtam, (próbáltam, lehet kissé félreérthetően :-) nem vagyunk egyformák, es nem hiszem el azt, hogy orvosilag mindenki ugyanolyan alkat, mert írtam pl. kolleganőm es sajat szokasaimat...de mint felvilágosítotrak ezt félreértettem.

Aztán csak tetszik és érdekel a téma, feltettem pár engem érdeklő kérdést. Úgy vélem a téma kimeríthetetlen...
(válasz massalhangzo 177. hozzászólására)

177. massalhangzo2016-12-29 20:17
nem ertek a zsirsejtekhez, jozan paraszti esszel ugy gondolom, hogy ha a semmibol ki tudnak alakulni, akkor ugyanugy el is tudnak pusztulni :D

akarmiert is hizik el valaki, mindig nehez lefogyni

a pici koratol nem jelenti azt, hogy mindig. azt jelenti, hogy sajna mar pici koratol szarokat evett es hizott, ami gaz. nem igy szuletett, es nem genetikailag ilyen

nem igazan ertem, hogy miert kellene azzal mentegetni, magyarazni a koverseget, hogy valaki nem tehet rola, mert genetikailag ilyen. ugyan mar, nincs olyan, hogy valaki ha elhizott, ne tudna lefogyni. meg aki betegseg miatt hizik el, annal is ha megtalaljak az okot, tudnak segiteni a fogyasban, nemhogy annal, aki siman testalkatra fogja

biztos van, akinek gyorsabb az anyagcsereje, masnak lassabb, tobb zsir van rajta, na es? igazsagtalan persze, hogy van, akinek nehezebb fogyni, vagy konnyebben hizik, de ez nem ok arra, hogy o kover maradjon, ha nem akar az maradni :D
(válasz Miss.Lemon 176. hozzászólására)

176. Miss.Lemon2016-12-29 20:12
Nyilván azert voltam köver kis, majd nagyobb gyerek, mert szüleim tömtek...annó ez volt divat.

De az igaz, hogy a "már kialakult zsírsejtek száma nem csökken, csak a mérete"?
Mert ha ez igaz, akkor annak, aki duci gyerek volt felnőttként nehezebb lesz sovanyabb alkatot elérnie, mint annak, aki sovány gyerekkora óta. És ezt hívhatjuk - akár tévesen - "genetikailag ilyen alkatnak"...mert hát az illető MINDIG - ld. picike korától kezdve - duci volt. Bár ennek akkor meg ellentmondani látszik, amit pl.Titusz Titusz a gyermekei különböző testalkatáról írt, akik ugyanúgy voltak táplálva
(válasz massalhangzo 171. hozzászólására)

175. massalhangzo2016-12-29 20:11
igazad van, annyira sulykoljak ezt a napi tobbszori, otszori etkezest is, en sosem tudtam betartani. van, hogy csak egyszer eszem egy nap, biztos nem porog az anyagcserem sem, ellenben nem fenyeget elhizas veszelye :D
(válasz gribedli*** 173. hozzászólására)

174. massalhangzo2016-12-29 20:09
szerintem akkor sikeres egy dieta, ha nem idoszakos, hanem egyszeruen etrendet valt az ember, amit tartani tud, es ami jo a szervezetenek. ha egy fogyokura nehez, akkor a fogyokura vegen visszaterve az eredeti etrendhez, meg ha nem is teljesen, szepen visszajonnek a kilok is, mert nem veletlenul rakodtak fel

nalam forditva van, mint nalad, eleg sok zsirt eszek, szenhidratbol kevesebbet, inkabb akkor novelem, mikor hiznom kell par kilot :D kaloriaban szerintem boven utogetem a napi 3000 ezres hatart
(válasz Miss.Lemon 172. hozzászólására)

173. gribedli***2016-12-29 20:01
Azt ajánlanám, hogy fokozatosan szoktasd hozzá magad, hogy eleget egyél, vagyis a fogyi után úgy kellene növelned a kalóriát, hogy ha lehet, többet mozogj mellette. Mert a diétázás lassìtja az anyagcserét, a NEM diétázás, vagyis normális evés viszont szinten tartja, a mozgás és a gyakori kis étkezés is gyorsìtja. Pl ha elosztod 5 étkezésre az ennivalót, akkor 20%,-kal is nő az anyagcseréd.

Ugyanakkor van az a cél sportolóknál, ami megkívánja pl hogy napi 1xegyenek de akkor az egészet, ezek specifikus célok, nem az átlagemberre szabott. Vagy vannak olyan emberek, akik noha nem èlsportolòk de muszáj 1x enniük máskülönben kikészülnek a vércukoringadozástól. Vállalva persze, hogy napi 1 kajálással lassabb az anyagcserèjük, mert nagyon más választásuk nincs.

Egyébként azt gondolom, hogy manapság nem vagyunk hozzàszokva az éhségérzethez. El kellene fogadni, hogy maga az éhségèrzet is egy természetes dolog és együtt lehet vele élni. Nem kell, hogy örökké telve legyen a gyomor és ez még nem zárja ki, hogy pont annyit együnk, amennyire szükségünk van. Sokan erre képtelenek, képtelenek betartani bármilyen mintát.
(válasz Miss.Lemon 166. hozzászólására)

172. Miss.Lemon2016-12-29 20:00
Vagyis most fogyok, látom, hogy pl. nálam nagyobb mumus a zsír, mint a ch, mert most kevesebb zsírt és több ch-t eszek arányában, mint régen es könnyebben fogyok, és jobban érzem magam, mint amikor anno. ch szegényen próbáltam fogyni.

Vagyis majd csak ha elérek oda, akkor fogom megtudni, megtapasztalni, hogy mennyit egyek/mozogjak, hogy jó legyen?
Gondoltam kaphatok egy sacc/kb. értéket.
(válasz massalhangzo 169. hozzászólására)

171. massalhangzo2016-12-29 19:59
alkatilag vannak szikarabb, erosebb testalkatok, de ez nem jelent alapbol tulsulyt

gyerekkent elhizni sem alkat kerdese, hanem rossz taplalkozase, helytelen eletmode. megfigyelheto, hogy a legtobb elhizott szulonek mar a kisgyereke is duci, es egyik sem alap alkata miatt :D
(válasz Miss.Lemon 170. hozzászólására)

1 2 3 4 5 6 7