Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes párkapcsolatot kezdeni egy olyan emberrel, akinek nem magyar az anyanyelve? fórum

Érdemes párkapcsolatot kezdeni egy olyan emberrel, akinek nem magyar az anyanyelve? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. spann (válaszként erre: 21. - C73db520ef)
2016. dec. 5. 18:17

Hát ez szomorú, és elég szégyen is.

Azért hívják anyanyelvnek, mert a kisgyerekhez az anyja azon a nyelven szól, ami neki a legsajátabb kifejezési módja. Nem egy idegen ország nyelvén.


Különben a tente baba hushaby, ahogy most megnéztem itt a netszótárban, és a kiejtése kb. úgy hangzik, hogy kuss.

41. April001 (válaszként erre: 38. - Assua)
2016. dec. 3. 17:01

Remek példa vagytok!

Köszönöm szépen neked is! :)

Bár jól sülne el! :)

40. April001 (válaszként erre: 36. - L.luiselotte)
2016. dec. 3. 17:00
Persze,ez így van. A nyelv ismerete még semmire sem garancia. Idővel derült ki minden, hogy két ember megtalálja e a közös hangzot, vagy sem.
39. April001 (válaszként erre: 37. - 3d956aa820)
2016. dec. 3. 16:57
Köszönöm szépen! :)
38. Assua (válaszként erre: 1. - April001)
2016. dec. 1. 12:44
A ferjem nemet es alig beszel magyarul (amugy szinte mindent megert). En mar jol beszelek nemetul, de sokaig az angol volt a kozos nyelvunk. Tobb eve vagyunk hazasok es van egy kisfiunk. A mi peldankbol kiindulva van eselyetek kozos jovore. Sok sikert es boldogsakot kivanok nektek egyutt!
2016. dec. 1. 12:02
Én mindenképpen belevágnék a helyedben, valóban nem a nyelvi nehézségeken fog múlni a kapcsolatotok sikere. Sok szerencsét :)
2016. nov. 30. 22:09

nekem volt montenegroi szerelmem ( rövid ideig házasok is voltunk)

sokat segitett, hogy iskolában mindketten oroszt tanultunk, ill. a szüleim is én is valamennyire tudtunk szerbül is ( határ mellett élünk., jugó tvé-t néztünk ).

Nem okozott komoly problémát az anyanyelvi különbség . nem ezen múlott hogy nem tartott örökké,

Ha tovább tart a szerelem és Mo-n sikerül elhelyezkednie - vill. mérnök volt - akkor azért lehet hogy lettek volna poblémái a szakszöveggel bár akkor még profi orosz tudással megértette magát kollegáival.

Mivel a családom és én beszéltük a szerbet és az oroszt, ő kényelmesebb volt a magyar tanulással, pedig jó nyelvérzéke volt.

35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - April001)
2016. nov. 30. 21:35

Megtanul, persze, mint idegen nyelvet. De az anyanyelvi kozpontok egyeves (!!!) korig fejlodnek. Eg es fold a kulonbseg a ketto kozt.

Haromeves kor utan mar barmelyik uj nyelvet idegennyelvkent fogja tanulni.


Ugyhogy en most bombazom oket a felsorolt harom nyelven kivul meg olasszal is (Olaszorszag hataran elunk). Neznek rajzfilmet az olasz teveben, az utcan is sokat hallani. Remelem, iskolas korukra mar 4 nyelvet beszelnek ilyen-olyan szinten.

34. April001 (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2016. nov. 30. 21:30
Ezzel egyetértek. Sokan ellenzik, mondván majd megtanul. A fenéket! Pici korban kell, a legjobb elsajátítani a nyelveket.
33. April001 (válaszként erre: 17. - Spann)
2016. nov. 30. 21:28
Hát ez nekem is fura. Nem is értem. Biztos, hogy megtanítanám a gyerekemmel a magyart... Ha hazajönnénk, hogyan kommunikálni a nagyszülőknek? Tragédia. Illetve egy anya beszéljen a gyerekével az anyanyelvén.
32. April001 (válaszként erre: 16. - C73db520ef)
2016. nov. 30. 21:24
Ebben teljesen egyetértek. Áldozatokkal jár. Idő kell gondolom, míg megszokja az ember. Hisz már egy másik országos is elég megszokni. De ha még a te nyelvedet senki sem beszéli... A srác bemutat, erre makkogsz vagy nézel, mint Rozi a moziba...
31. April001 (válaszként erre: 15. - NomNom)
2016. nov. 30. 21:20
Persze, egyelőre ismerkedünk. Jó lenne, de tényleg..:)
30. April001 (válaszként erre: 14. - C73db520ef)
2016. nov. 30. 21:18
Igen, sok ilyenről tudok. De a javuk jobban beszéli a nyelvet (angol), mint én, szerintem.
29. April001 (válaszként erre: 12. - Böce)
2016. nov. 30. 21:16
Ha arra kerülne sor, szerintem én mennék. Németország.
28. April001 (válaszként erre: 11. - Lonna4)
2016. nov. 30. 21:15
Hűha! :)) Ezt jó olvasni. Szerelmes nem vagyok,de nagyon szimpatikus és különleges személy számomra.
27. April001 (válaszként erre: 10. - Böce)
2016. nov. 30. 21:13
Pont az általad említett dolgok miatt aggódom... Pedig olyan szimpatikus. Pont azért, mert ő nem olyan, mint akik a közelemben élnek.
2016. nov. 30. 19:57

Nalunk viszont harom nyelvu lesz a kicsi.

Mindenki tanulja a masik anyanyelvet + az orszag, ahol elnek.

25. M0ncsa (válaszként erre: 21. - C73db520ef)
2016. nov. 30. 19:54

Szegeny nagyi. Hulye anyuka.

Mas egyebet nem tudok mondani.

24. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Spann)
2016. nov. 30. 19:53

Marhasag.

A 4 eves fiam folyekonyan beszel 2 nyelven (magyarul es szlovenul), es angolul is makog egy kicsit. Ugy valtogat a nyelvek kozul, hogy meg se kottyan neki.

A 2 eves kicsi lany mindent ert magyarul, es mondatalkotaskor neha keveri a ket nyelvet, nagyon vicces :) De ez le fog tisztulni egy even belul.

Gondoljatok bele, micsoda elonnyel indulnak a ketnyelvu gyerekek az eletben. Bun toluk megvonni a lehetoseget.

2016. nov. 30. 19:36
Amikor ugy volt, hogy az ndk-ba megyek ferjhez, abszolut nem foglalkoztam azzal, hogy megeri-e.
2016. nov. 30. 19:24
Persze!
21. c73db520ef (válaszként erre: 17. - Spann)
2016. nov. 30. 19:19

Nem tudom, hogy van a tente-baba-tente angolul :(

szanalmas :(

talalkoztam mar olyan nagymamaval, aki sirt, mert nem tudott az unokajaval magyarul beszelni;

a magyar tanar anyuka nem tanitotta meg a kisgyereket az anyanyelvere :(

20. M0ncsa (válaszként erre: 1. - April001)
2016. nov. 30. 19:13

Miert, mi az anyanyelve? Az egy dolog, hogy az angol a kozos, de ha nagyon mas kulturabol erkeztetek, lehetnek gondok.

Amugy en 5 ev vagyok ferjnel kulfoldon, nem magyar ajku emberrel, es remekul megvagyunk. Ha gond van, biztos hogy nem a nyelv lesz az.

19. massalhangzo (válaszként erre: 17. - Spann)
2016. nov. 30. 19:09
hat esze az nem sok van neki, pedig mekkora elonye lenne a gyereknek, ha tobb nyelvet tanulna, vagyis tudna zsigerbol
18. massalhangzo (válaszként erre: 1. - April001)
2016. nov. 30. 19:08

rengeteg ilyen kapcsolat van, nyilvan ha van szerelem es igazai akaras, akkor a kozos nyelvet is olyan szinten fogjatok tanulni, beszelni, hogy az szinte masodik anyanyelvve valik. plusz jellemzoen egymaset is megtanuljak a parok :D


de ha az a kerdes, erdemes-e parkapcsolatot kezdeni, akkor nem a valasz. mert az ilyesminek magatol kellene alakulnia, erdekelnie kene annyira, hogy ez fel se meruljon kerdeskent, csak meg akard ismerni, aztan alakul. az ismerkedes elejen tervezgetni, hogy majd milyen lesz az eskuvo es milyen nevet adjatok a gyerekeknek lehet szorakoztato, csak felesleges, mert lehet, hogy 2 het mulva mar el is felejtitek egymast


ha szimpatikus, ismerkedj vele. egy ismerkedes nem kotelez arra, hogy x ido mulva hozza is menj vagy barmilyen parkapcsolat legyen belole

17. spann
2016. nov. 30. 19:01
Egy ismerősöm angol pasihoz ment férjhez, Londonban laknak. Az volt az elve, hogy a gyerekeket ne zavarják össze a különböző nyelvekkel, a család nyelve legyen az angol. Ő is megtanulta jól, de azért elég röhejes, hogy egy magyar anyanyelvű édesanya angolul gügyörészik az újszülött babájához.
2016. nov. 30. 18:34

Az ember nem ugy kezdi, hogy erdemes-e. akkor mar regen rossz.

Vagy erzed, hogy megteszel mindent a nyelvi nehezsegek lekuzdesere, vagy veszett fejsze nyele.

A szerelem emberfeletti erot tud adni.

15. NomNom
2016. nov. 30. 18:26

Majd látod, vágj bele. Legrosszabb esetben is legalább fejlődik mellette a nyelvtudásod. Így lehet leggyorsabban tanulni.

Gondolom nem esküvőn gondolkodtok egyből, szóval majd látjátok hogy alakul.

2016. nov. 30. 18:24

magyar-francia Angliaban el;

magyar-ukran Angliaban el;

barmi megtortenhet;

legfeljebb tanyert torsz, viszont nem karomkodsz;

13. Böce (válaszként erre: 11. - Lonna4)
2016. nov. 30. 18:22
Te vagy a gyors cáfolat arra, amit írtam a kérdezőnek:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook