Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egykék, szerettetek volna testvért, vagy jó úgy ahogy van? fórum

Egykék, szerettetek volna testvért, vagy jó úgy ahogy van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. márc. 15. 22:13

Úgy látom, nagyon megoszlanak a vélemények az „egykeségről”. Egyke vagyok. Mindig azt képzeltem, hogy a testvérek csakis szerethetik egymást, gondolom azért, mert én mindennél jobban szerettem volna egy testvért, ami – anyukám betegsége miatt – nekem nem adatott meg. Voltak osztálytársakból lett barátnők, de az nem adott lehetőséget a közös családi programokra, étkezésekre, éjszakába nyúló csevegésekre. Akik megismernek és megtudják, hogy egyke vagyok, meglepődnek, mivel azon negatívumok – melyekkel általában az egykéket felruházzák – egyikével sem rendelkezem. Ezt köszönhetem a szüleim nevelésének és annak, hogy vannak unokatestvéreim, akikkel nagyon sok időt tölthettem hétvégeken és a vakációk időszakában. Ezek az eltöltött idők nagyon kellemes emlékekké váltak mára. Felnőttünk, mindenki éli a maga életét és egyre ritkábbak a találkozások, a telefonbeszélgetések. Már kb. 9 éves voltam mikor elhatároztam egy unalmas vasárnapi napon – mivel senki nem tudott egy kicsi időt sem szánni rám – hogy vagy egyáltalán nem lesz gyerekem, vagy legalább kettő. A lányom 33 éves a fiam 31. Mindig úgy neveltem őket, hogy szeressék egymást. Sikerült. Örömmel tapasztalom, hogy kölcsönösen számíthatnak egymás segítségére, szeretik egymást és nagyon jól elfogadták egymás párját is. Nagyon jó a kapcsolat a gyermekeimmel, nem unatkozom. Gondoskodnak a gyerekek és az unokák erről, aminek minden percét élvezem. Nagyon jó a kapcsolatom a gyerekeimmel, de ahogyan telnek az évek, egyre nagyobb hiányát érzem egy testvérnek. Megvetem azokat az embereket, akik számon tartják, hogy a testvére vagy ő volt már többet ápolni idős szüleit, vagy éppen ki a soros a bevásárlásban. Egykeként mindezt egyedül – néha a gyermekeim, férjem segítségével - kell megtennem és nem panaszkodom senkinek. A világ legtermészetesebb dolga, hogy megyek, viszem, ápolom, stb. munka mellett. Telnek az évek. Velünk együtt öregszenek az idősebb rokonok is és sajnos eléggé besűrűsödtek a halálesetek. A temetések után mindig elgondolkodok azon, hogy majd ha a szüleim elmennek – adja Isten, minél később – senki nem áll majd a koporsójuknál mellettem, aki ugyanazt veszíti el, mint én. Senki nem fogja átérezni azt, vajon mit érezhetek én. Talán ezért is, de egyre nagyobb hiányát érzem egy testvérnek, talán keresni kellene egy fogadott testvért…

Mint egyke, azt javaslom mindenkinek, aki még nem döntött mennyi gyerkőcöt vállal be, semmiképp ne elégedjen meg eggyel!!! Akinek már van egy, ne gondolkodjon tovább, jöjjön a kis tesó!

2016. dec. 5. 20:42

Gyerekként nem hiányzott, most jó lenne!

A gyermekem is egyke, ezt sajnálom:/

66. 388b941089 (válaszként erre: 65. - Magdol)
2016. dec. 5. 20:38
😊😀
65. Magdol (válaszként erre: 64. - 388b941089)
2016. dec. 5. 12:00
Ááá, ő most már nem is szeretne. Kíváncsiságból megkérdeztem, mit szólna ha valami csoda folytán most lenne egy tesó. Azt mondta: De anya, én lassan már csajozni fogok, nem fogok tudni segíteni pesztrálkodni. :D
64. 388b941089 (válaszként erre: 63. - Magdol)
2016. dec. 2. 17:55
Nagyon sajnálom. 😢 de ha a fiad mar lemondott rola, ne emeszd magad. 😚😘
63. Magdol (válaszként erre: 61. - 388b941089)
2016. dec. 2. 16:55
Igen.
62. Magdol (válaszként erre: 60. - Nikletty)
2016. dec. 2. 16:52
Nem. Szerettünk volna egy tesót, de nem sikerült. A fiunk is nagyon nehezen jött össze.
61. 388b941089 (válaszként erre: 59. - Magdol)
2016. dec. 2. 16:16
Sajnálom :( egèszègügyi oka van?
60. nikletty (válaszként erre: 59. - Magdol)
2016. dec. 2. 15:39
akkor nem ti döntöttetek így?
59. Magdol (válaszként erre: 56. - 388b941089)
2016. dec. 2. 14:49
Mikor kisebb volt, szeretett volna. Először fiút, mert azzal lehet focizni, de utána már inkább lányt, mert azt meg meglehet védeni. :D Elmagyaráztuk neki, hogy neki nem lehet testvére, és elfogadta. Egy idő után meg nem is vágyott már rá.
58. Magdol (válaszként erre: 54. - Nikletty)
2016. dec. 2. 14:42
Ez nálunk is így volt. Mikor még pici volt, gyakran jártunk a játszótérre. Mindig vittem egy kis rágni valót, és mondtam neki, hogy kínálja meg a többi gyereket is. És onnantól kezdve ha mentünk, már mondani se kellett neki, vitte és végigkínálta a gyerekeket. Most is ha kap valamit, az az első hogy megkínál minket. Persze, ez alap dolog lenne jobb esetben, de sok helyen nincs így.
57. l.luiselotte (válaszként erre: 55. - Nikletty)
2016. dec. 2. 12:39

az egykét nem biztos, hogy a szülők halála esetén csak a testvér tudja " kárpótolni, vigasztalni " - bocs. jobb kifejeztést nem találtam.

Mire a szülők meghalnak, normális esatben a gyerek már elég nagy.


nem tudnék olyamit testvérrel megbeszsélni vagy kérni tőle, amit a fiammal nem tudok.Akinek van gyereke , arra azért merész dolog azt mondani, hogy egyedül van / tesó nélkül /

56. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Magdol)
2016. dec. 2. 10:19

Nekem 14 eves a lanyom es 8 honapja szuletett meg a kishuga. Hosszu evek ota szeretett volna kistestvert, de valami miatt mindig csak halasztottuk a dolgot, mig vegul tavaly dontottunk ugy h akkor legyen :) nekem is lelkiismeretfurdalasom volt h nem adhatom meg azt a lányomnak, amit szeretne, de szerencsere minden jo, ha jo a vège.:) sztem már ö is lemondott róla, es pont akkor jött a bèbi, amikor már nem is számitott rá :)


Fiad szeretne testvèrt?

2016. dec. 2. 09:56

én kíváncsian olvastam ezt a fórumot...

úgy látom igazából nem lehet kimondani a-t, meg b-t, mindenre van példa, s előre sem lehet megmondani, hogy milyen lesz a viszony a tesók között kis korkülönbség ide vagy oda. S igen néha lehet többet ad egy barát, mint egy tesó. De én azt gondolom, hogy sok múlik a szülőkön, hogy mikor mit mondanak a gyerekek, bizony a szavadknak súlya van, ami hat a köztük lévő viszonyra.

Azt is gondolom, hogy egy gyerek akkor érzi igazán a tesó értékét, mikor mindkét szülője egyszer meghal....


Nekem 3évvesl idősebb bátyám van, szóval nekem ő mindig létezett, egyke soha nem szerettem volna lenni, s bár nincs köztünk hú de szoros viszony, meg régen a jelenlegi nője előtt sokkal jobban dumáltunk bármiről (s most is jobb, amikor ő nincs ott épp), de már bizonyította is, ill tudom, ha bármi lenne, hogy segíteni kell jönni, az nem kérdés. S azért ez ad egy biztonságérzést számomra.


Nekem egy 5éves kilányom, s én szerettem volna /szeretnék (azt hiszem még nem tettem le róla) kiestesót... nagyon megmagyarázni nem tudom miért, talán nem is kell. LEhet csak ösztön? Fogalmam sincs. De volt idő mikor ő is nagyon szeretett volna, meg nagyon foglalkoztatta a téma. Jó nyílván nem vagyok hülye, másnak látta, hogy lesz, hát ezért indult el nála a téma, de ez természetes - másképp fel sem merülne benne, hogy lehet. Úgy meséltem el neki egyszer, hogy létezik ám olyan is, hogy valakinek nem lesz tesója, s hogy ezt nem lehet előre tudni. Csak ahogy a kicsikhez viszonyul, olyan gondskodó típus.

De páromnak van két nagy gyereke (18körüliek) első házasságból, s ő nem akar több babát.

Én ezért sajnálom magam, meg a gyerekemet is - mert úgy érzem, ő pont olyan típus, aki szereti a társaságot,élvezné a nagytesó szerepet, mert megadhatnánk neki - ahogy írta egy kommentelő - , de különösebb komoly indok nélkül mégsem. (A két nagytesó teljesen más, látogatóba jönnek mindig hosszabb, rövidebb időkre) Egyszer mondta is a lányom, olyan tesót, aki itt marad.


Most meg már akkora lenne a korkülönbség... de mivel mindenre van példa, ettől még lehet jó a kapcsolatuk. Én még nyitott vagyok, hátha úgy hozza az élet egyszer.

54. nikletty (válaszként erre: 50. - Magdol)
2016. dec. 2. 09:42

ez csak is nevelés kérdése!

Vannak dolgok amire pl oda kell kicsit másképp figyelni, annak a gyerkőcnél akinek otthon nincs testvér, pl az osztozkodás, de ez is megoldható.

NEkem 5 éves kislányom van, de azonnal kínál minket, meg aki nálunk van épp, lehet h szólnom kell neki, de aztán teljesen természetes neki, nem irigykedik, pici korától figyeltem erre, akkor én meg párom lettünk a "szegény, elszenvedők" akik megkóstolják picit a csokiját pl :D

2016. dec. 1. 20:59
Nem. Aztán lett. De akkora a korkülönbség, hogy igazából egykék vagyunk mindketten, nincs is köztünk semmilyen testvéri kapcsolat, egy jó ismerős akivel közös az anyánk.
52. l.luiselotte (válaszként erre: 50. - Magdol)
2016. dec. 1. 15:33

Úgy látszik, vagy mert olyan a fórum összetétele, de ami késik nem múlik. Szegény anyám és én is, mennyit szorulunk, kapunk mint elkényeztető szülő. ( miattam ill. a fiam miatt )

Szerintem ha több gyerekem lenne, mindről igyekeznék maximálisan gondoskodni, nemcsak az egyikről..

Bár az vitathatatlan, hogy 1 gyerekre több figyelem jut, lehet hogy ezut irigyli, akinek nem sikerül.

és ha elvan kényeztetve, akkor mi van ? ( a macskáim is el vannak, azrt olyan szépek.)

2016. dec. 1. 12:30
Nekem van testvérem, jó is a viszonyunk. Ellenben nem akarok a lányomnak testvért szülni. Ő egyke marad.
50. Magdol
2016. dec. 1. 12:25
Megmondom őszintén, számítottam olyan beszólásokra, hogy az egykék el vannak kényeztetve, de örömmel látom, hogy nincs ilyen vélemény. Hányszor fejemhez vágták ezt mikor még kisebb volt, hogy el lesz kényeztetve. Ez hülyeség.
2016. nov. 29. 21:59
Gyerekkoromban nem hiányzott,mert rengeteg barátom volt,felnőttként már jó lett volna egy biztos pontként az életemben,de úgy különösebben nem érdekel,hogy nincs.Sose voltam magányos,sose voltam önző.Nekem egy lányom van jelenleg,és borzalmas testvér kapcsolatokat látok a környezetemben.Vagy nem is tartják a kapcsolatot vagy fúrják,utálják egymást.Emiatt csak biztos nem szülnék.régen a testvérek is jobban összetartottak.Manapság nem csak a házasságok,a testvére kapcsolatok is hullanak szét fele.Tisztelet a kivételnek.
48. plavalaguna (válaszként erre: 44. - Magdol)
2016. nov. 29. 17:29

tényleg nem erre gondoltam :( Ez szimpla elnyomás, meg irreális viselkedés. És egyik gyereket se tanítják jóra vele. Ilyen egyik mindig jó, másik mindig rossz helyzetben a mindig jó gyerekkel is kőkeményen ki van tolva..

De ez nem a tesóságtól függ, hanem a szülők marhasága. ehhez se kell tesó. Tesó nélkül is lehet az én gyerekem csupa tökély, vagy minek születtél úgyis rossz vagy... sajnos :(

47. ina87
2016. nov. 29. 17:23
soha sem akartam testvért talán annak köszönhető h a mi családunk népes,a másik dolog a környezetemben is kevésnek van testvére nem tudom igazán h h jobb,egyet tudok van olyan akinek van testvére még sem beszélnek egymással mintha nem létezne a másik erre szokták azt mondani azt hiszem h néha többet ér egy barát mint testvér...akár h is van nem azon múlik h van e testvér v agy nincs hanem azon h ki menyire talpra esett.
46. Specially (válaszként erre: 44. - Magdol)
2016. nov. 29. 16:55
Szegeny😓
45. alidamolnar (válaszként erre: 44. - Magdol)
2016. nov. 29. 16:49

Mintha a szüleimről írtad volna.

Borzasztó nagy hibát követnek el az említett szülők:(

44. Magdol (válaszként erre: 34. - Plavalaguna)
2016. nov. 29. 16:34
Ebben igazad van, de nem erre gondoltam. Van egy ismerősöm 5 illetve 7 éves fiúk. A nagyobbik cserfes, eleven kis kópé. A kicsi az ellentéte. Csendes, nyugodt. Ugyanazokért a dolgokért a nagynak leordítja a fejét, míg a kicsinek elnézi. Persze nem orbitális nagy dolgokra gondolok, pl kiönt véletlenül egy pohár vizet. A kicsit mindig dicséri, a nagy meg elvan könyvelve, hogy ő rossz, és ezt mindig hangoztatja is. Szegénykét úgy sajnálom olyankor. Persze, hogy féltékeny a tesójára. Nem tudom később mi lesz, de most nem szereti a tesóját. Nem azt mondom, hogy az illető nem szereti a nagyobbikat, de látványosan jobban szereti a kisebbiket.Ezt egy gyerek látja, érzi.
43. alidamolnar (válaszként erre: 42. - Plavalaguna)
2016. nov. 29. 16:23

Szerintem is:)

Egyik barátnőmmel is erről beszélgettünk még középiskolában, és én bele se gondoltam, amikor mondta (két év van köztük az öccsével), hogy ő már csak arra emlékszik, hogy ketten vannak az öcskössel.

Ezzel szemben én hat évig egyke voltam, és igen, törés volt (megspékelve a szüleim teljesen idióta hozzáállásával még), nagyrészt ezért nem vagyunk jó tesók, de már mindegy is.

42. plavalaguna (válaszként erre: 38. - Alidamolnar)
2016. nov. 29. 16:15
A pici kulonbseg azert jo mert akkor van teso es kesz. Ugy nonek fel hogy mindig volt teso. A nagyobbnak se lesz toreselmeny hogy jott testver mert egyutt nonek eleve. Mire emleke lesz addigra mar teso is lesz
41. alidamolnar (válaszként erre: 40. - M0ncsa)
2016. nov. 29. 16:11
Nem is azt írtam, hogy feltétlenül, de én három olyan testvéri kapcsolatot látok (már akiknek a kapcsolatába belelátok, abból tudok következtetést levonni, unokatestvér, igazán jó barátnő, férjem gyerekei), akik bármit megtennének egymásért, a felnőtt életben is, úgy, hogy a társuktól sem kell ehhez "engedélyt kérniük". Ebből mind a háromnál volt valami nem átlagos dolog a családban. Aztán lehet, hogy nem ettől lettek jó testvérek.
40. M0ncsa (válaszként erre: 39. - Alidamolnar)
2016. nov. 29. 15:52

Nem feltetlenul kell igy lennie...

Ket anyai agi hugom kozt alig 2 ev van. A nagyobbik azt mondta, nem is emlekszik olyanra, hogy a "kicsi" ne letezett volna. Szamukra a vilag legtermeszetesebb dolga, hogy ott vannak egymasnak. Ocsem es en koztem 5 ev volt, es az is tul sok gyerekkent. A meg tobbrol ne is beszeljek. Nem mintha barmi bajom lenne az ocskossel, segitem, ahol tudom. De gyerekkent annyira nem volt jo.


Ezert irtam, amit irtam.

2016. nov. 29. 15:16
Egyébként most, ahogy átpörgttem az agyamban, igazán jó testvéri viszonyról ott tudok, ahol még gyerekkorban valami gond volt a családban: Pl. szülő korai halála, válás, szülő újraházasodása, ilyenek. Unokatesóm a féltestvérével, barátnőm a 18 évvel fiatalabb öccsével, aztán a férjem két félárva nagy gyereke, ők mind az életüket adnák egymásért. De ehhez már gyerekkorban kellett valaki, vagy valami, ami ellenében összezár a két tesó (csak abból tudtam ezt levonni, akiket magam körül látok persze.)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook