Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Virág kiszárítása radiátor felett? fórum

Virág kiszárítása radiátor felett? (beszélgetős fórum)


2016. nov. 28. 11:28
Attól is függ, mennyire elnyílott a rózsa. Én szárítottam már le egy egész nagy csokor rózsát, ha bimbósabbak jobban megmaradtak.
2016. nov. 27. 16:54
Azért kell fejjel lefelé szárítani, hogy a fejek ne kókadjanak. Felesleges drótozni, ha egyenesen kiszáradt, tartani fogja magát vázában tartva is. A szirmok nem hullanak ki. A melegben nyilván előbb szárad, de semmi extra helyiség nem kell. Kb. annyi, hogy ne a fürdőben lógasd fel. Én régen a konyhában a tűzhely mellett szárogattam, ahol nyilván gőz is volt. Úgy is ment a folyamat. Annyi, hogyha a fűtőtest fölé teszed, akkor ne legyen az ablaknál, mert ott kifakul.
4. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2016. nov. 27. 16:07
Nem szukseges radiator felett szaritani; eleg mondjuk egy sarokban.
2016. nov. 27. 14:23
Széljárta padláson, eresz alatt, hasonló helyeken szárad ki, ahol a levegő száraz-hideg. Fűtött helyen szerintem elhullajtja a szirmokat.
2016. nov. 27. 14:15

Nem feltétlenül a konvektor/radiátor fölé kell lógatni ....én egy szellős száraz helyen szárítom ki és a végén hajlakkal lefújom.


Ha a rózsafejeket fel akarod használni dekornak, célszerű arany dróttal bekötni a fejüket és nem fognak a szirmok lehullani szárítás után (sem).


Mennyi idő? hmmm.. fél hónap, egy hónap... Mikorra szeretnéd használni?

2016. nov. 27. 13:27
Olvastam, hogy virágot fejjel lefele lógatva lehet kiszárítani. Ha radiátor fölé lógatom, akkor előbb kiszárad/lehet így is? Nem hullanak le így a szirmok? Mennyi idő alatt szárad ki pl. egy rózsa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook