Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akut pszichotikus zavar fórum

Akut pszichotikus zavar (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. 50aa831df8 (válaszként erre: 59. - Zsuzsi40)
2016. dec. 1. 12:38
Nem lesz könnyű, de rendbe jön a fiad, bízzál benne! Ha kiengedik a kórházból, az már annak a jele, hogy túljutott a nehezén. Az hogy szerelmes lett odabenn...! Istenem, ez annyira természetes! "Ott benn" őszintébbek az emberek... Ha van valami értelme az ilyen intézményeknek, az az, hogy ráébresszenek: feleslegesek a játszmák, és jó odafigyelni a másikra!
65. c73db520ef (válaszként erre: 63. - Zsuzsi40)
2016. dec. 1. 09:32

A platoi is egy termeszetes elethelyzet. 17 evesen nincs is ezzel semmi gond.

Az egeszseges psziche fejlodesehez ez is - a rajongas - hozzatartozik.

64. csikil4ny (válaszként erre: 63. - Zsuzsi40)
2016. dec. 1. 09:09
A suliban a tarsaival milyen a kapcsolata?
63. Zsuzsi40 (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2016. dec. 1. 08:57
Hát nagyon várom már, hogy ténylegesen kezeljék és ne gyógyszerekkel! Igen igen mindenkinek szüksége van szeretetre odafigyelésre, főleg hogy még nem is volt barátnője 😞 csak ez egy szerencsétlen helyzet, hogy ott lett szerelmes, és olyan lányba akinek van barátja 😞 Szóval plátói 😞
62. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Zsuzsi40)
2016. dec. 1. 08:34

Nem biztos, lehet csak felerosodtek a hangulat ingadozasok. Igazabol a pszichoterapia soran valik el, hogy mivel hogyan tud megkuzdeni, amit meg nem tud kezelni, azt megtanulja.


Persze, hogy szerelmes lett: figyelemre es szeretetre vagyik, mint mindenki az o koraban (meg a mienkben is).

2016. dec. 1. 08:28
Hát sajnos változó 😢 ezért kicsit ideges is vagyok. Remélem nem lesz túl nehéz a visszarázódás az életbe. Illetve sajnos tudom, hogy nehéz lesz, de remélem könnyen megbírkózunk vele. Sajnos néha kedvetlen, néha feszült de ezek ingadozóak, többnyire jó kedvű. Most ugye még ráadásul szerelmes lett ott egy lányba akinek barátja van 😞 Na még ezzel is meg kell küzdjünk, hála az égnek a lányt is hazaengedik, féltem, hogy majd miatta vissza akar kerülni 😞 Szóval lehet eztán jön a neheze, de nem bánom csak a gyógyszereket ne kelljen szednie. 😢 Igazából én azt hiszem ezeket a hangulatingadozásokat, feszültséget, néha érdektelenséget, mind a gyógyszerek okozzák. Gyógyszer előtt abszolút nem volt ilyen. 😢
60. csikil4ny (válaszként erre: 59. - Zsuzsi40)
2016. dec. 1. 08:18
Milyen a hangulata, kozerzete a fiadnak?
59. Zsuzsi40 (válaszként erre: 58. - 50aa831df8)
2016. dec. 1. 08:14
Köszi szépen! Igen mindenképpen keresek pszichológust is. Szerintem a magán doki is azt fog javasolni. Mert a pszichiáter inkább csak a diagnózist állítja fel a többi a pszichológus dolga. Véleményem szerint, aztán meglátjuk. Majd írok mindenképpen mik a fejlemények. Remélem csupa jó hírt! 😊😍
58. 50aa831df8 (válaszként erre: 57. - Zsuzsi40)
2016. dec. 1. 08:05

Jó hírek a fiadról! Örülök, hogy elengedik!

S akkor most Te, ti (azaz a család) legyetek naggyon ügyesek!

Szerintem egy jó pszichológust okvetlenül keressetek fel!

2016. dec. 1. 07:56
Sziasztok! Tegnap voltam a doktornőnél, beszéltem vele, és végre jövő héten pénteken jöhet haza végleg a kisfiam. ő szerinte jól van, csak odaszokott, mondjuk azt én is észrevettem, hogy jól elvan ott, ugye nincsenek kötelességek, nincs suli, igazából semmit nem kell csinálni. Viszont azt mondta, hogy még egy évig kell szednie ezeket a gyógyszereket 😡 😡 😡 hát alig várom, hogy elvihessük máshova! 😊 Igen attól tartok én is, hogy engem is betegként kezel majd a pszichiáter. Itt a kórházban is az voltam első nap felállították a diagnózist 😂 anya egy szorongó, túl aggódó, túl féltő szülő. Persze én is tudom, na de ilyen esetben milyen lennék? Az lenne a baj ha nem aggódnék. Persze van egy szorongásos betegségem, nem lett megállapítva de én is tudom 😂 Na majd megpróbálok határozott lenni a magán dokinál 😀 csak fogadjon minket!
56. csikil4ny (válaszként erre: 55. - Zsuzsi40)
2016. nov. 30. 05:26

A pszichoterapia a leheto legtobbet segit, mindenkeppen szukseges.


A pszichiaterhez: legy hatarozott! Ha regota a szakmajaban dolgozik, hajlamos betegkent kezelni a hozzatartozot.

2016. nov. 30. 05:00
Na tegnap voltam a gyerekorvosnál. Mikor elmondtam a történetünket és az aggodalmam, hogy félek félrekezelik. Meg, hogy milyen a jelenlegi állapota, láttam a rémületet az arcán. Akkor azonnal felhívta a kórházat, tájékoztatást kért a kezelőorvosától. Ugye csak a gyerekorvost hallottam, de egyértelmű volt, hogy nem tartja jó ötletnek, hogy ezekkel a gyógyszerekkel kezelik. Annyit mondott a pszichiáternek, hogy szerinte, pszichoterápia kellene, utána gyógyszeres kezelés, mert hát ugye tudjuk, hogy ezek a gyógyszerek.... És itt elharapta a mondat végét 😢 mikor letette, azt tanácsolta azonnal vigyük el egy magán pszichiáterhez és beszéljük meg vele, hogy ha lehetséges akkor terápiával kezeljék. Mondtam neki, hogy sajnos még szó nincs arról, hogy kiengedik. 😞 Akkor mondta, hogy ahogy Ő értelmezte a doktornőt, jövő héten hazaengedik az iskola miatt is. Hát nagyon remélem, tényleg így lesz. Ma reggel megyünk beszélni a doktornővel. Szorítsatok! 😊
54. Zsuzsi40 (válaszként erre: 53. - C73db520ef)
2016. nov. 30. 04:48
Gyakorlat. Bocsi csak itthon így hívjuk. :-) annyi szerencsénk van, hogy egy hét suli, egy hét gyakorlat van az iskolában. ( már a rengeteg hiányzás miatt.) de így is valószínűleg osztályozó vizsgát kell tennie félévkor :-(
2016. nov. 29. 20:48
Mi a "gyakszi?"
52. e8da813d29 (válaszként erre: 51. - C73db520ef)
2016. nov. 29. 20:38
Én is.
2016. nov. 29. 20:24
Az ongyilkossagi kiserlet miatt jobban aggodnek, mint a Rvtrl miatt.
50. csikil4ny (válaszként erre: 48. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 20:21
Nem kicsi mar, de en is. A csaladjanak meg sok erot es kitartast, nem lesz konnyu a kovetkezo idoszak.
49. c73db520ef (válaszként erre: 48. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 20:16
17 eves, ha jol emlekszem.
48. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 47. - Csikil4ny)
2016. nov. 29. 20:11
szívből jobbulást kívánok a kisfiúnak
47. csikil4ny (válaszként erre: 46. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 19:52

Valamiert az orvos indokoltnak tartja. Azt nehezen hiszem, hogy ha meglatnak egy ujabb pacienst indokolatlanul kezdik gyogyszerezni...


Azert felelmetes dolog tud lenni a rendszeres hallucinacio. Itt meg egyikunk sem tudja, hogy szegeny gyermek fejeben mi zajlik.

46. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 45. - C73db520ef)
2016. nov. 29. 19:36
igen ebben igazad van hogy bent tartják és megfigyelik ha suicid hajlamú és megpróbálják kideríteni az okokat mind a betegséget illetően, mind pedig azt hogy mi érte amiért így döntött. Elvben ez jó is lenne. De ha ott Rivotrillal kezelik én onnan azonnal elhoznám de azonnal.
45. c73db520ef (válaszként erre: 43. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 19:21

Akinek van suicid esemenye, azt bizony bent tartjak es megprobaljak kideriteni az okat - elozmenyeket - orvos-pszichiater egyutt.

A felsorolt gyogyszerek szedese pedig atmeneti jellegu. A vizsgalat eredmenyetol fugg, hogy a kesobbiekben folyamatos ellenorzes ala fogjak-e.

2016. nov. 29. 19:05

Tudom, jelen esetben minden szónak, kinyújtott segítő kéznek nagy jelentősége van. Aki ebben nincs benne (és remélem, ezzel a mondatommal senkit sem sértek meg), az csak megpróbálja beleélni jelen helyzetbe magát, de átélni nem tudja igazán, és ez nem is várható el. Annyiban szeretnék segíteni neked, hogy az orvos - nagy valószínűséggel - azért szűkszavú veled, mert "kivár" és konkrét, biztos információ még nem biztos, hogy kimondható. Nálunk is depresszióval kezdődött - 41 évvel ezelőtt - és akkor is azt a választ kaptuk, várjunk, mert ez egy kezdődő betegség kezdete is lehet. Sajnos, ez be is igazolódott. A felsorolt három gyógyszer közül kettőt hallomásból ismerek, s megértem a FÉLELMEDET, mert a gyógyszer tájékoztatóján tényleg félelmetes tünetek vannak felsorolva.

Amikor látogatni voltam a kórházban, ott is volt olyan beteg, aki hangokat hallott, de ezt csak ő hallotta..., más nem. És egyik nap, mikor újra mentem látogatni, megtudtam, hogy tünetmentesen hazament. Sajnos, ezeknek a betegségeknek zömét véglegesen meggyógyítani nem tudják, de a rendszeres orvosi ellenőrzés, a rendszeres gyógyszer szedése, különböző szervezett foglalkozások, a szeretetteljes családi háttér pozitívan befolyásolja, hogy szinten tartsák az állapotát. S engedjetek meg egy gondolatot, ami kikívánkozik belőlem: Akinek a keze-lába fáj, azt az emberek zöme sajnálja, aki pszichiátriai kezelés alatt áll, azt meg - sajnos elég sokan - megszólják. Nem is értem, hogy lehetnek ilyen emberek.

Hidd el, a kisfiadat helyre fogják hozni, csak ehhez idő (lehet, hogy több hónap!), nagyon nagy türelem és kitartás kell. Kivár az orvos, hogy a gyógyszerre hogy reagál a szervezete és hidd el, ha az nem a várt eredményt fogja hozni, akkor más gyógyszert fog alkalmazni. A labor-eredményét természetesen ezek a gyógyszerek nagyban befolyásolják, de ha lecsökkentik, vagy esetleg elhagyják, a májműködés is javulni fog. Még talán annyit, pszichésen biztos jó hatással lesz rád a gyerekorvos, aki meghallgat, de konkrétat ő sem fog tudni mondani neked, mert nem az ő szakterülete. Általánosságban és valószínűsítve lehet, hogy segít, de valójában az arra képzett pszichiáter fogja meggyógyítani a kisfiadat.

Próbálj kicsit megnyugodni és arra gondolni, hogy jelen esetben a kisfiad ott van, ahol neki segíteni tudnak és fognak is. Magadra és a leendő gyermekedre is próbálj vigyázni - már amennyire lehet! Meglátod, mikor "megindul" a változás, akkor napról-napra jobban lesz nem csak a kisfiad, hanem te is! Csak nagyon kérlek higgyél és bízzál benne, bármennyire is nehéz!

2016. nov. 29. 18:41
Mindenképp kezelésre szorul ha odaáig jutott szegény, hogy beszedte azokat a gyógyszereket. Valószínűleg hajlamos lehet egyébként is a depresszióra és valami mélyebbre lökte, lehet hogy a kistesó de az is lehet hogy lelkileg megbántották vagy bántják akár a suliban akár a baráti körében amiről te nem tudsz. Próbáld meg kérdezgetni. MIndenképp orvosi kezelésre szorul de ne engedd ezekkel a gyógyszerekkel tömni mert ezek teljesen tönkreteszik (arról nem is beszélve, hogyha hullik tőle szegénynek a haja, fáj a hasa stb.) Én a helyedben keresnék egy pszichiátert akihez eljárok vele és megpróbálnánk az orvossal együtt kideríteni, hogy mi juttatta el odáig, hogy beszedte a gyógyszereket. Fogd meg a kezét és segíts neki de ne add be újra a pszichiátriára, ez a legrosszabb amit tehetsz vele.
42. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Zsuzsi40)
2016. nov. 29. 13:48

Szia!


A pszichotikus zavarokkal az a legnagyobb baj, hogy kamaszkor előtt nem diagnosztizálhatóak, mert pl. abszolút természetes, ha a kisgyermeknek képzelt barátja van.


A kistesó megjelenése okozhat olyan sokkot, ami kiváltja a pszichotikus zavart. Valami oka van annak, hogy öngyilkosságot kísérelt meg, de ha meggondolta magát az nagyon jó jel: az élni akarása erős.


Én a gyógyszeres kezelés mellett vagyok, mert egy időben felfedezett betegségnél egy megfelelően beállított gyógyszeres kezeléssel teljes életet élhet. Ha hosszútávon kellemetlen hatásai vannak a gyógyszernek, akkor az nem megfelelő (3 hét után már normalizálódnia kell, a szervezet alkalmazkodik).


Beszéltél a pszichológussal, aki felmérte az állapotát? Talán ő többet tud segíteni a pszichiáternél, mert ez utóbbi a gyógyszeres kezelést állítja be, de az előbbi beszélget is a fiaddal.


Az első és legfontosabb dolog, hogy te a helyzethez képest nyugodj meg, tudom, hogy milyen látni, hogy a szerettünk összeomlik mellettünk, de a legtöbbet úgy lehet neki segíteni, ha látja a hozzátartozókon, hogy bizakodóak (jelen helyzetben persze ez a lehető legnehezebb).


A hangokról: vannak bizonyos helyzetek, amikor a beteg annyira összezavarodik, hogy nem tudja tettetni magát, hogy nem hallja, máskor meg mivel tudja, mi a "helyes" válasz nagyon jól tudja titkolni. Tehát ebben elképzelhető, hogy egyhamar nem fogtok dűlőre jutni, hogy hall-e hangokat, vagy csak a figyelem középpontjába akart kerülni. Én - ez saját vélemény - úgy gondolom, hogy egy 17 éves nem ezzel akarna kitűnni.


Vannak itt hasonló tapasztalattal rendelkező anyukák, remélhetőleg privátban megosztják veled a tapasztalataikat.

41. Zsuzsi40 (válaszként erre: 40. - 2e137fbcc7)
2016. nov. 29. 11:42
Köszönöm szépen! Mindenképp megnézem, aztán elválik. 😊
40. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 38. - 65a50256f6)
2016. nov. 29. 11:25
A Bura nem csak a betegek altal inditott forumokbol all (amiket egyebkent igyekeznek moderalni ha a helyzet ugy kivanja). Van egy csomo jo pszichologus, pszichiater, onsegito csoport, terapia tipp, es Babarczy Esztertol is siman lehet kerdezni. Nem a betegek civakodasat kell olvasni, bar nagyon tanulsagos sokszor, hogyan reagal pl. egy borderline.
39. Zsuzsi40 (válaszként erre: 38. - 65a50256f6)
2016. nov. 29. 11:14
Köszönöm szépen! 😊 Hát ez csak természetes, minden nap megyek, ki sem bírnám! 😞
38. 65a50256f6 (válaszként erre: 27. - 2e137fbcc7)
2016. nov. 29. 11:02

Bocs h belevau, de a burat nem ajánlanám.

Már rég nincsenek igazi segítők, 99%ban betegek klubja lett. Ok ott egymás közt jól érzik magukat,ahogy a hoxan is egymás közt jól érzik magukat a nők.

De segíteni az orvosa tud majd, aki közölni fogja az anyukaval a megfelelő infókat mikor jónak látja. A vizsgálati szakaszban értelmetlen találgatni vagy egymást ijesztgetni. Viszont ha lehet látogatni kell!

Jobbulást a fiúnak!

37. 50aa831df8 (válaszként erre: 36. - Zsuzsi40)
2016. nov. 29. 10:51

Ne szomorítsd magad ilyen rémképekkel!


(Az én családom szerencsésen kikecmergett a dologból, pedig hinni se mertem volna "akkor"... A legfontosabb, hogy a fiad "lerendezze" a dolgokat magában, és ez az ő esetében nyilván orvosi segítség mellett lesz lehetséges.)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook