Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét? fórum

Mandulaműtét? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 11. 09:40
ALTATASBAN CSINALTASD,
25. b282c5722b (válaszként erre: 24. - 8ed80e4016)
2016. nov. 29. 08:40
Én a vizsgálat közben is kalimpálok mert mindig a torkomig nyomják a spatulát.A gégetükröt meg 2 mp-ig bírom öklendezés nélkül.A torok ecsetelésrő már nem is beszélve.Én csak altatásban vállalnám a mandulaműtétet.
2016. nov. 29. 08:12

Az orvos nem kérdezte,hogy szeretném,Ő csak altatás alatt műt azt mondta nem szereti,ha kalimpálnak a betegek műtét alatt.

Mondjuk ébren lehet,hogy nem vállaltam volna be.

Nekem szerencsére ahogy írtam is ebben az évben elkerült a megfàzás,nátha,torokgyulladás.

Minden esetre nem bántam meg,hogy ki lett véve :)

23. b282c5722b (válaszként erre: 22. - NomNom)
2016. nov. 29. 08:07
Akkor mit csináljak? A torkom most is be van gyulladva,nagyon piros,a nyelőkém is meg van nagyobbodva,a nyelvem hófehér és nyelésnél érzékeny a garatom.Az előbb néztem a tükörben.
22. NomNom (válaszként erre: 20. - B282c5722b)
2016. nov. 29. 07:47

Azt jobb ha tudod, hogy mandula nélkül a torok védtelen és lehet, hogy még gyakrabban begyullad. Nekem kivétel után első megfázáskor begyulladt a torkom és a hangszálaimra húzódott. 2 napig nem volt hangom.

Sokan panaszkodnak gyakori torokgyulladásra mandula nélkül. Én lekopogom azóta ha 3-4x volt a 4 év alatt.

21. NomNom (válaszként erre: 18. - 8ed80e4016)
2016. nov. 29. 07:43
Hogyhogy altattak? Nekem fel se ajánlották. :D Bár nem is vagyok altatás párti, ha nem muszáj ne terheljék vele a szervezetemet.
20. b282c5722b (válaszként erre: 19. - 8ed80e4016)
2016. nov. 29. 06:52

Köszönöm a részletes választ.Engem minden alkalommal alaposan megvizsgálnak,tükrözik is a torkom mindig.Az én manduláim nem szivacsosak,de a jobb oldali háromszor akkora mint a másik.Nem gyulladnak be túl gyakran,de a torkom mindig piros,állandóan gyulladásban van.Lehet,hogy a manduláim miatt,ezért gondoltam,hogy kivetetem.Voltam több orvosnál,volt aki azt mondta ki kellene venni,volt aki szerint nem indokolt.Altatásban én is bevállalnám,de a helyi érzéstelenítéstől félek,az erős garatreflexem miatt.A vizsgálatokat is végig öklendezem.

El akarok menni egy magánrendelésre,ott is megvizsgáltatnám még a torkom.Ha azt mondják ki kell venni,tavasszal kivetetem a manduláim.

2016. nov. 27. 17:50

Ja és kb. 1 hónapig nem volt normàlisan hangom :D

De nekem nem tükröztek.

És az én manduláim szivacsosak voltak :/

2016. nov. 27. 17:45

Szia.nekem januárba vették ki 25 évesen :)

Évente minimum 6-szor be volt gyulladva,de tavaly novemberbe 2-szer is ekkor már nem hatott az antibiotikum.

Annyira nagyok voltak màr a mandulàim,hogy összeértek.

A házi orvosom elküldök fül-orr-gégészetre ahol megmondtàk,hogy minél előbb ki kell venni mert fulladás is lehet belőle.

Úgy,hogy január 18-àn befeküdtem és 19-èn reggel 9-kor elkezdődött a műtét,előtte adtak egy bódító injekciót amitől úgy éreztem magam mint aki részeg :D

Bekötöttèk a branült,elaltattak és már csak arra érebdtem,hogy egy ágyban fekszem.

Olyan érzés volt mintha egy tenisz labdát nyeltem volna le,és párszor hànytam vért de ettől ne ijedj meg :)

Az nap csak inni lehetett és adtak infúzióba sóoldatot.

1 hetet feküdtem bent és jégkrémet ettem az jól hűsítette.

Nekem 2-3 hétig nagyon fájt,főleg a fülem állítólag összekötettébe van a fül és a garat.

Sok cataflamot megettem.

De megérte mert egész évben nem voltam beteg :)

17. b282c5722b (válaszként erre: 16. - Ms_Daisy)
2016. nov. 27. 07:02
Nálam is főleg ősztöl tavaszig van gond,de nyáron is volt kétszer torokgyulladásom.Valószinü tavasszal kivetetem a manduláim,most úgysem vennék ki,gyulladt az egész torkom.Sós vízzel vagy kamillával szoktam gargalizálni és próbáltam Pharyngosepttel ecsetelni,de nagyon öklendeztem közbe.A gyömbér teát ki fogom próbálni.A te manduláidat nem akarták még kivenni?
16. Ms_Daisy (válaszként erre: 8. - B282c5722b)
2016. nov. 25. 17:58
Piros és megdagadt. Nem jött rendbe. Nyáron is néha be van dagadva de télen meg főleg. A házi orvosom néha ír rá antibiotikumot de az semmit sem ér ezért már el sem megyek hanem gyömbéres citromos teát iszogatok.
15. b282c5722b (válaszként erre: 14. - NomNom)
2016. nov. 25. 17:18
És a torkom is mindig piros,gyulladt....gondolom a mandulától. A gégém is hurutos,vagyis a hangszálaim.
14. NomNom
2016. nov. 25. 17:05
Ha váladék jön belőle akkor viszont érdemes kivetetni. Mert az gócpont is lehet. De az nem genny egyébként, mert akkor mindig gyulladásban lenne. Csak ilyen lepedékszerű váladék.
13. b282c5722b (válaszként erre: 12. - NomNom)
2016. nov. 25. 17:03
Igen,van akinek lyukacsos.De mikor a doki megnyomkodta,jött kis genny a jobb oldali mandulámból.Mindig duzzadt,sokkal nagyobb mint a másik.
12. NomNom
2016. nov. 25. 16:59
Mondjuk én tényleg nem látok rajta semmit. Az enyém már ilyen lyukacsos, szivacs-szerű volt.
11. b282c5722b (válaszként erre: 10. - NomNom)
2016. nov. 25. 16:55
Szerencsés vagy! Én mindig öklendezek ha a gégészeten a torkomba nyúlnak.Ezért félek a műtéttől.
10. NomNom
2016. nov. 25. 16:50

Ezt nem értem mert a manduláidon semmi nincs.

Garatgyulladás nem egyenlő a mandulagyulladással. Nekem fehér váladékos volt sokszor, azért vették ki. 24 voltam.

Nekem nem volt gondom a műtéttel, nem altattak, viszont én sosem öklendezem ha matanak benne, tehát nem tudok erről mit mondani. Ha te annyitól öklendezel, hogy vizsgálnak, akkor a műtéttől biztosan fogsz.

9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - B282c5722b)
2016. nov. 25. 16:47
nem. DD
8. b282c5722b (válaszként erre: 7. - Ms_Daisy)
2016. nov. 25. 16:28
A te torkod milyen volt,gondolom te csak megnézted? És rendbe jött?
2016. nov. 25. 16:24
Tiédet legalább megvizsgálták. Én egyszer voltam gégészeten és ott úgy 1 méter távolságból megnézte a doktor, majd azt mondta ír egy ecsetelőt ami ha nem használ vegyük ki. Nem vett se kenetet se tükrözés, se megnyomkodás. Vegyük ki és elmúlik a torokfájás csak 3-4 napot kell befeküdni a kórházba és ennyi. Elég könnyelműen elintézte az orvosom.
6. b282c5722b (válaszként erre: 4. - Rinike)
2016. nov. 25. 16:24
Köszönöm!
5. b282c5722b (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2016. nov. 25. 16:20
Írtam,hogy az orvos javasolta!...Te nem néztél még a torkodba?
4. rinike (válaszként erre: 1. - B282c5722b)
2016. nov. 25. 16:18
A fiamnak (23 évesen) egy éve vették ki a manduláját, a férjemnek (43 évesen) februárban fogják kivenni. Egyik sem akarta kivetetni. Olyan orvost választottunk, aki jó szakember, és nem akarja mindenkinek válogatás nélkül kivenni a manduláját. A fiamnak, és a férjemnek muszáj volt kivenni. Szerintem ne akarj a saját fejed után menni. Keress olyan orvost, aki jó szakember, és bízd rá magad, hogy ki kell venni, vagy sem...
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - B282c5722b)
2016. nov. 25. 16:03

Minek kellett ez a kép?

Különben írtad egyáltalán, hogy orvos javasolja a mandulaműtétet?

Nem, nem tudtam elolvasni mindent, mert öklendeztem. D

2016. nov. 25. 15:47

Ha az orvos azt mondja, hogy ajanlott kivenni, miert biralnak ezt felul a laikusok?

Ha a mandula nem tolti be a szerepet, allando gyulladasban van, jobb eltavolitani, mielott mondjuk ramegy a gyulladas a szivizomra.

2016. nov. 25. 15:40

Sziasztok!

Sajnos már megint gondom van a torkommal és ezért

mandula műtéttel kapcsolatban kérek tanácsot. Szinte állandóan garatgyulladásom van.2-3 havonta megyek orvoshoz a torkom miatt.A garatívek és a hátsó garatfal midig piros,érzékeny nyeléskor főleg a nyelőkém körül.Az orvos ír fel gyógyszert,amitől szépen rendbe jön,de két hét és minden kezdődik elölről.A gégészetet mindig halogattam mert az átlagosnál is erősebb a garatreflexem.De végre rászántam magam és kivizsgáltattam a torkom.Azóta már háromszor is voltam.Először csak megnézték és ecsetelték a torkom,majd a másik alkalommal mindent megnéztek a garatban,gégében!Lenyomták a torkomig a spatulát,megnyomkodták a manduláimat.Alig bírtam ki,végig öklendeztem a vizsgálatot! Ma voltam megint,garat és gégetükrözést is csináltak,iszonyat kellemetlen volt!Három vagy négy alkalommal kellett próbálkozni,mert nagyon kellett öklendeznem mikor a tükröt ledugták!Még most is hányingerem van! Gondolom ezzel ti is így vagytok.Kaptam gyógyszert és jövő héten újra megyek kontrollvizsgálatra.Azt mondta doki,elég csúnya a torkom,szerinte indokolt lenne kivenni a manduláim!

Hát én úgy vagyok vele,ha már rászántam magam a vizsgálatokra,szeretném kivetetni a manduláimat minél előbb!Tettem fel egy képet a torkomról (tegnapi kép),nézzétek meg és a leírtak alapján írjátok meg,Ti hogy döntenétek a műtéttel kapcsolatban? Persze akinek már volt ilyen problémája. Mennyire kellemetlen a műtét?Nagyon kell öklendezni közben?Gondolom én is ki fogom bírni!Mit tanácsoltok?Én mindenképp szeretném kivetetni,talán megszünne a sok probléma a torkommal!A jobb oldali mandulám most is duzzadt.Gondom,hogy 51 éves nő vagyok és hát ebben a korban mandulaműtétre menni?Hááát...nem tudok dönteni.Segítsetek!Volt már valaki akinek idősebb korban vették ki a manduláit?

[link]

A nyelvem a Pharyngoseptes gardalizálástól sárga.

Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook