Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első baba - aggodalom a progeszteron miatt fórum

Első baba - aggodalom a progeszteron miatt (beszélgetős fórum)


4. Epri
2016. nov. 24. 12:30

Nagyon köszönöm nektek :)


Elliana neked meg gratulálok a picurhoz :)

Lekopogom nekem vérzésem nincs, és múlt évben is csak akkor kezdtem picit maszatolni mikor már a műtétre indultam 9. hetesen... (6hetesen már elhalt)


Remélem, hogy nincs vérzés nagyobb az esély... Bármit átvészelek, csak legyen meg a picikénk :)


Holnap elmegyek vérvételre megnézetem nő e a progi... gondolom 5 nap alatt valamennyicskét növögetett...


Köszönöm még egyszer, igyekszem nyugodt és bizakodó lenni, de azért valahogy mégis megvan a félsz :S

2016. nov. 24. 12:16
Ne aggódj,ne stresszelj rá (tudom könnyű ezt mondani) nekem pco+ ir mellett spontán 2 év után sikerült teherbe esnem. Inofolicot ittam kb 1 évig napi 2 tasakkal, mellette szedtem az ir-re a merckformint. 8. héttől elkezdtem vérezni 13. hétig szedtem progi kiegészítőt utrogestant,és onnan egészen szülésig tápon voltam veszélyeztetettként, igaz hogy nekem volt más sok problémám is ( összesen 10 x vérzés mivel bár jó helyen tapadt a méhlepény alul nem tapadt teljesen félő volt a korai méhlepény leválás - koraszülés, 3 bélgyulladás, 25. héttől magas vérnyomás a végére pedig toxémia) Bár kislányom a toxémia miatt jó időre de alacsony súllyal született így sorvadt kora babának minősül, 1 hetet volt a PIC osztályon, makk egészséges,okos most már 19 hónapos igazi kis rosszcsont. Ne add fel, és hidd el minél jobban görcsölsz annál nehezebb.
2016. nov. 24. 08:12
Van már olyan fórum, h Progeszteron krém-womens krém. Nézz szét ott. Vagy pm alulműködő fórum is. :) Sok sikert!
1. Epri
2016. nov. 24. 07:07

Sziasztok!

27 évese vagyok és 7 éve próbálkozunk, múlt évben volt egy elhalt terhességem, akkor kiderült pajzsmirigy alulműködésem van, Magas TSH 4,8


Azóta az IR is kiderült minden kezelve van most egymás után is 3 szép ciklusom lett és ebben a harmadikban pozitívat teszteltem már a 11. dpo-n bár akkor még halványka volt.


TSH 1,3 így ez rendben van , gyógyszert szedek IR-re és diétázom.


15. dpo-n már egész szép lett a tesztem, vérvétel eredmények:


HCG 124 U/L

Progi 41,7 nmol/L


Szerintem nagyon alacsony :S Endokrinológusnál jártam másnap, aki megnézte a ciklus eleji hormonokat LH/SH, és szerinte szépen indult majd a 6. dpo-s hormonszintek is szépek voltak és ahoz képest szépen emelkedett a progeszteron a 15. dpo-ra


Szerinte nem lesz ok aggodalomra, de kaptam progipótlást.


Mégis nagyon aggódom, mert olvastam egy történetet amiben 10el nagyobb progi szintnél + progipótlással nem emelkedett neki a progeszteron :S És nem is lett végül babája :S :(


Most nagyon megijedtem. Valakinek jó vagy rossz tapasztalata? Van reményem? Holnapra kértem vérvételt, hogy megnézzem hétfő óta változott e a progi szint, mert nem tudok megnyugodni :(


Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook