Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vidék vagy város? fórum

Vidék vagy város? (beszélgetős fórum)


2022. jan. 17. 18:13
város
2022. jan. 17. 14:18
Nekem bejön a vidéki kisváros, ott lakunk családi házas, vidékies övezetben, de 5 perc autóval a városközpont és a munkahely. Minden elérhető, de mégis vidékies. Persze mindennek van előnye, hátránya is. Amíg a gyerekek kicsik voltak, városközpontban laktunk, gyalog jártak a szomszédos iskolába, közel volt az orvos, ha betegek voltak, a boltok stb.
2022. jan. 17. 14:16
vidék
2022. jan. 17. 12:25
Város. Minél nagyobb, annál jobb.
23. ,zumba
2022. jan. 17. 12:22
Vidék.
2022. jan. 17. 12:20

Város!

Én most városban (megyeszékhelyen) lakom. Szeretek itt lakni, élvezem az előnyöket.(boltok, szolgáltatások nagy választéka, jó közlekedés, programlehetőségek).

Faluban ezeket nem kapom meg, viszont van kutyaugatás éjjel-nappal, ami zavart, amikor ott éltem.

21. LBO (válaszként erre: 1. - Magdol)
2022. jan. 15. 08:07

Megyeszékhelyen lakunk, családi házban, 15 éve. A legjobb választás volt! Faluról költöztünk be, legfőképp munkahely és a gyerekek miatt.

Csendes utca, nagy kert, segítőkész, kedves szomszédok.

Munkahelyek, sulik a közelben.

Nagyon szeretünk itt élni.

2016. dec. 7. 06:19
vidéki város!! ahol még nincs parkolási díj!!!
2016. dec. 7. 06:17
varos
18. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Hulló csillag)
2016. nov. 29. 09:27

Detto :) Nemi szervezessel megoldhato a heti bevasarlas, logisztika.

Otthon csend es nyugalom, kert. 12 perc alatt vagyok bent a "cityben" (10.000 lakos). Oke, hogy mozi, szinhaz nemigazan van (alkalmi eloadasok, gyer valasztek), de majd eljarunk a fovarosba, ha a gyerekek eleg nagyok lesznek hozza, hogy kibirjak es ertekeljek. Addig meg ugyis a legjobban otthon elvezik az eletet.

2016. nov. 25. 18:44
én pesti voltam nyárig, most költöztünk pest határába kertesbe. tulajdonképpen családi házas kertvárosi rész, 20 perc alatt bent vagyok a munkahelyemen. nem bántuk meg imádom a kertet, a teraszt és mindent ami ezzel jár. még a fiam is nagyon megszerette pedig eszméletlenül ki volt akadva amikor meghallotta hogy mit szeretnénk
2016. nov. 24. 20:04
Falu, ahová a közeli kisvárosból ill. a nem is annyira közeli megyeszékhelyről is sokan járnak dolgozni :) Tehát jó munkalehetőség falun is lehet.
15. mmacus
2016. nov. 24. 10:09
Szintén, vidéki kisváros
2016. nov. 24. 10:08
Vidéki kisváros.
13. Magdol (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. nov. 24. 09:09
Így már mindent értek! :)
2016. nov. 24. 08:41
utobbi
2016. nov. 23. 22:24

Vidéki város:)

Én szeretem ezt a kisvárost, ahol élek, minden közel van, de senki nincs túl közel.

10. spinneli (válaszként erre: 1. - Magdol)
2016. nov. 23. 21:58

Én megyeszékhelyen élek, nagyon szeretem, éltem pár évet Budapesten is, de gyereket nem nevelnék ott, nekem túl nagy az embertömeg, kosz, zaj, utálok tömegközlekedni, órákig nyomorogni.

Falun semmi munkalehetőség, program, vagy nagyobb közösségi esemény-nyilván msot sarkítok, de nekem egy nagyobbacska város a megfelelő, és szerencsére ott is élek.

2016. nov. 23. 21:47

Mennyire vidék a vidék?


Én nagyváros mellett kb. 10-11 kilométerrel nőttem fel, ami autóval szinte semmi, busszal viszont kínszenvedés és több órás huzavona, főleg, ha várni kell a csatlakozásra. Volt, amikor reggel 6-ra jártam dolgozni, ehhez reggel 4-kor kelnem kellett, fél 5-kor ment a busz, a korai nulla forgalomban 4.55-re beértem és aztán fél órát várnom kellett a csatlakozó buszra - na, ez télen mínusz 10 fokban nem volt annyira bulis. Hazafele meg az volt a baj, hogy 15 perc volt elérni a főállomásig, onnan meg kb. 40 perc volt a hazaút, mert a busz mindenhol megállt, ráadásul annyira tömve volt mindig, hogy ha valamit még intéznem is kellett, és 2 megállóval később szálltam fel, sokszor már helyem sem volt. És amikor felkelsz fél 4-kor, dolgozol 8 órát, akkor már baromira nincs kedved még 35 percet heringben állni.

Na, akkor megfogadtam, hogy az életben többet nem költözök várostól ennyire messzire (?), mert 2 gyerek mellett már nincs kedvem egy ilyen tortúrához minden nap.


Mondjuk ismerőseimnek, akik távolabbról jöttek, nem volt ennyire sok idő, mert jobban csatlakoztak a vidéki buszok a városiakhoz, mint egyik városi a városihoz. Vagy hosszabb volt a menetidő és nem kellett fél órát hóban-fagyban ácsorogniuk.


A nagyon vidék vidékkel szintén az a bajom, hogy túl sok idő elmegy ingázásra, várakozásra, átszállásra. Ráadásul akkor már tényleg minden apró-cseplő dologért be kell menni a városba. Ugyanakkor, a belváros túl nyüzsgős nekem.


Végeredményében, szerintem a legjobb egy nagyváros kertvárosi része, viszont a vidék talán még mindig jobb, mint egy panel.

8. sanyinak (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 23. 21:19
Varosban is lehet matatni a kertben...
2016. nov. 23. 20:52

Én úgy látom, hogy a kettő nincs ellentétben, mert van vidéki város is.


Inkább a nagyváros és a falu ellentéte érdekel, nem?


Mert a várossá alakulásnak nem követelménye sem a sűrű forgalom, sem a lakosság száma. Láttam már falut olyan főúttal, hogy alig mertek átmenni rajta, és várost olyan csendeset, hogy a buszállomás mellett élők kapálgattak a kiskertjükben.


Szerintem a színházzal rendelkező városok száma nem nagy. Azaz város ide vagy oda, a városok zöme színház nélkül van. Talán mozi sincs mindegyikben, ha a modern multis mozikat értjük.


Budapesten ott van több színház, több iskola, de kevés család tudja megvenni a városi közlekedési bérletet minden családtagnak!!! - vagy egy-egy színházi programra a buszjegyeket. (Plusz a belépőt.) A gyerekek talán faluról hamarabb feljutnak a legközelebbi város középsulijába, mint Budapesten a kiválasztott középsuliba, ha az a város másik pontján van! És jobban járnak egy iskolájukban szervezett buszos színházi kirándulással....

6. Magdol (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2016. nov. 23. 20:35
Nem, pusztán kíváncsiság, hogy hogy látják az emberek.
5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. nov. 23. 20:34
:))
2016. nov. 23. 20:33
A közelsége meg a távolsága.
2016. nov. 23. 20:32

Város: jobb munkalehetőség, jobb EÜ ellátás, nagyobb szórakozási, művelődési (színház, opera, mozi)lehetőség. Gyerekeinknek könnyebb iskoláztatás utazás szempontjából.


Vidék: Jobb levegő, ha van rá pénz kertes otthon, ahol lehet matatni a kertben. Esetleg lehet növényt termelni, állatot nevelni. Kevesebb ember (nincs tömeg)

2016. nov. 23. 20:22

Ez valami iskolai feladat?


Nyelvkonyvekben szokott ilyen lenni...

2016. nov. 23. 20:16
Szerintetek melyiknek mi az előnye, illetve hátránya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook