Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Skarlát lezajlása fórum

Skarlát lezajlása (beszélgetős fórum)


9. manó2000 (válaszként erre: 7. - Drienke)
2016. nov. 24. 21:31
Köszönöm! NAgyjából nálunk is hasonlóan alakul, bár elég lassan kezd igazán jobban lenni.
8. manó2000 (válaszként erre: 6. - Magdalénia)
2016. nov. 24. 21:30
Jó hogy írod, ,hiszen alapból nekem is problémás a mandulám.
2016. nov. 24. 08:20
Kb 1 nap után hatott az antibiotikum, onnantól már lényegesen jobban érezte magát, pár nap elteltével visszajött az étvágy és az elevenség. Annyi, hogy nagyon száraz volt a kislányom bőre, arra kevertettem ki kenőcsöt.
2016. nov. 23. 22:32

Amikor a lányom skarlátos lett, gyanítottam, hogy az én mandulám nem egészen egészséges, így kértem beutalót torokváladék vizsgálatra. Többször volt mandulagyulladásom. Kiderült, hogy valóban baj van a mandulámmal és streptococcust igazoltak, én voltam a bacilusgazda. Rögtön kivették.

Nem is volt több skarlátos megbetegedés a közelemben.


Mivel a skarlát nem gyermekbetegség, érdemes utánajárni, nem-e családon belül kapja el a gyerek.

A mandulánk hordozhatja a streptococcust anélkül, hogy bennünket megbetegítene.

2016. nov. 23. 17:26
Köszönöm, hogy leírtátok! Mi is elkaptuk, már nincsen láz a kiütés is alig látszik, de étvágy még alig van. Mi az 5. napon vagyunk most.
2016. nov. 23. 17:03
Szia!Nálunk nem volt semmi tünet.Csak a pöttyök voltak a testén és a nyelvén.A nyelve olyan volt mint a málna.Antibiotikumot kellett 1 hétig adnom a manómnak +normaflórt+calcimuskot.Jó 3 hét kellett hogy elmúljon róla a pötty.
2016. nov. 23. 16:59
Nálunk már többször volt skarlát. Nagyon magas láz, 40 fok körüli, ami nem mozdul lentébb. Nagyon piros torok, ami annyira nem fáj, amennyire gondolnám. A láz egy nap, másnap már csak hőemelkedés, majd 3. nap körül a nyelv tipikus málnafoltossá vált. Ekkor már szinte nem is volt semmi panasz. Kb 2-3 hét múlva észrevettem, hogy lehámlik a talpa. Ennyi.
2016. nov. 23. 15:52
Arra lennék kíváncsi, ki mennyi idő alatt jött helyre. Mennyi ideig tartott a rossz közérzet és milyen tünetekkel járt. Mennyi ideig nem volt étvágya?Mikortól volt sokkal jobban.
2016. nov. 23. 15:50
Skarlát lezajlása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook