Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
400. csikil4ny (válaszként erre: 399. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 23:13
Bizony, hogy jellemzo, nem egy ilyen esetet ismerek. Egyedul nem tudjak fenntartani a szulok a lakast, a gyermekek a fel fizetesuket odaadjak es egymason nyomorognak. Ebben mar ott van a beletorodes is. Ismerek olyan csaladot is, ahol 3 egyetemet vegzett felnott gyermek lakik a szulokkel, 30-on tul vannak mindharman, eszuk agaban sincs elkoltozni. Ez utobbi, persze nem altalanos.
399. massalhangzo (válaszként erre: 398. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 22:58

szerintem ez sem jellemzo. azok, akik otthon laknak es beleadnak a kozosbe, azoknak a szulei semmivel sincsenek beljebb anyagilag, mintha mar nem otthon lakna a gyerek, es nem koltenenek pluszban kajara, mindenre, ra is. egy nyugdijas korunak altalaban nem is 30 eves a gyereke


aki meg valoban tamogatja a szuleit, az meg reg elkoltozott es ugy tamogatja oket, mert ugy banik a penzzel is, anyagilag is ott tart

398. csikil4ny (válaszként erre: 396. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 22:53
Egyreszt ez, masreszt nagyon sok a kisnyugdijas szulo, akit hitelek miatt anyagilag tamogat az otthon maradt felnott gyermek. Persze itt is tobbet erne, ha kimenne kulfoldre es nem az ehbert osztanak. Ez a tanult tehetetlenseg, meg kenyelem.
397. massalhangzo (válaszként erre: 395. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 22:50

de egy normalis szulo eleg lehetetlen helyzetbe kerul, ha azt latja, hogy a felnott gyereke keptelen normalisan dolgozni vagy normalisan banni a penzzel, nem kepes intezni egy alberletet, vagy gyujteni lakasra. egy normalis szulo nem teszi a gyereket utcara, hogy na boldoguljal, mert 30 evesen mar epp ideje lenne


az is igaz, hogy sok szulo nem tanitja meg a gyereket a penz, a munka ertekere, de igazabol en nem mentenek fel senkit szuloi neveles vagy pelda miatt. rengeteg "rossz" szulo kezei kozul kerul ki talpraesett, onallo gyerek, pedig ha ekkora sullyal nehezedne pusztan a neveles, nem ez lenne.


egy felnott ember onmagaert felelos, nem hulye, pontosan tisztaban van azzal, hogy hol kene tartania, mit kene tennie, hogyan elnie. az mas dolog, hogy lusta vagy kenyelmes vagy gyava hozza


itt is a forumindito fel sem tenne a kerdest, hogy ciki-e 30-ason a szuleivel elni, ha nem tudna, erezne, hogy ciki, mar reg mashol kene tartania. ugyanakkor kimagyarazza utolag, hogy ezert meg azert nem ciki, es igy helyes.

396. massalhangzo (válaszként erre: 395. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 22:43
en inkabb forditva gondolom, nem a szuloknek van szuksege a gyerekuk kozelsegere, es a "gyerekek" sem erzelmi okokbol maradnak a szulokkel. ha a szulok felelosseget akarnam nezni, akkor ott inkabb lehet szo arrol, hogy ok is a toketlen fajta, aki a gyakorlatban keptelen iranymutatasra, intezesre, hogy a gyereke onallo eletbe fogjon, es inkabb hagyja, hogy majd elmegy
395. csikil4ny (válaszként erre: 394. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 22:38
Na latod, tudod te is a valaszt: azokkal a szulokkel elnek egyutt a felnott gyermekeik, akiknek jol jon, hogy otthon vannak a felnott gyermekeik vagy anyagi okbol, vagy lelki diszfunkciokbol.
394. massalhangzo (válaszként erre: 393. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 22:31

barati koromben nincs egy 30-as sem, aki a szuleivel elne, igy nem tudom, milyen szulok lehetnek, akikkel meg egyutt elnek toketlen felnott emberek. azt sem tudom megerteni, egy 30-asnak hogy lehet normalis a gyerekszobaban, hogy el felnott maganeletet, hogy nem vagyik onallosagra minden teren


az ilyenekre jellemzo, hogy meg ha egy idore bepasiznak vagy becsajoznak es egyutt elnek valakivel, szakitas utan huznak haza anyucihoz, keptelenek egyedul gondoskodni magukrol vedohalo nelkul


korulottem altalanos jelenseg volt, hogy mar a 20-as eveik elejen mindenki kulon koltozott, ki sajat lakasba, ki alberletbe, egyedul vagy tarssal

393. csikil4ny (válaszként erre: 392. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 22:07

Lesz ez meg sokkal rosszabb, csak nojjenek fel a liberalis szellemben egyaltalan nem nevelt gyermekek...


En inkabb azt mondom, hogy csaknem teljes mertekben a szulo felelossege, persze vannak kivetelek is.

392. massalhangzo (válaszként erre: 391. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 22:00

nyilvan a szulo felelossege is, ha a gyereke ennyire toketlen, de az emberek alapbol elkorcsosulnak mas teren is


szakemberek ezt mar kielemeztek jocskan, miert szaporodik a felnottkent szulok nyakan elok szama, koze nem volt lakasproblemakhoz


ugyanez van az emberi kapcsolatokkal. nem csoda, hogy sok valas, sok feluletes kapcsolat. itt a hoxan is a haja egnek all az embernek, mikor noktol, pasiktol olvas a kapcsolataikrol, hozzaallasaikrol. gyakran hiszem azt az elejen, hogy viccel valaki, aztan kiderul, hogy megsem, halal komolyan gondolja, es csodalkozik, hogy egy nagy rakas csod, amit felmutathat

391. csikil4ny (válaszként erre: 389. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 21:47

En is ezt irtam, legalabbis akartam. :)


Nem tudom, hogy milyen a normal eset, illetve csak elkepzelem. Apam felszamolta, hogy mennyibe kerult a tanittatasom es benyujtotta a szamlat. Kicsit sajnalom, hogy nem voltam 18 evesen onallobb, de mar keso banat.


Es ki nem nevelt/nevel onallo(bb) gyermeket? A mamahotelert ki a felelos?

390. massalhangzo (válaszként erre: 388. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 21:44

persze hogy nem mindegy, hitel nelkul mindenkinek konnyebb lenne. de ez nem feltetele vagy akadalya annak, hogy egy felnott ember onalloan eljen es megalljon a sajat laban


ha csak azok koltoznenek el a szuleiktol, alapitananak sajat csaladot, vagy elnenek onalloan, akik lakast tudnak venni zsebbol, akkor eleg sokan elnenek egyutt a szulokkel kabe azok halalaig, megorokolve a lakast



szerintem egy generacionak sem volt konnyu sajat otthonhoz jutni, ez mindig csak kifogas. valoszinuleg az oskorban is kemenyen meg kellett kuzdeni a sajat barlangert :D csak ott hullott a fergese, manapsag meg szulok nyakara hullanak :D

389. massalhangzo (válaszként erre: 386. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 21:40

szerintem ezeknek semmi koze egymashoz, semmifele parhuzam nincs


normal esetben minden szulo segiteni akar a gyerekenek, es meg is teszi a lehetoseihez merten. van, aki tud egy kis lakast venni a gyereknek, van, aki hozzajarul az alberlethez, mas elcsereli a lakasat kisebbre, es hitellel vesznek a gyereknek. ettol senki nem lesz sem fejlettebb, sem fejlettlenebb lelkileg, sot ilyen szuloi pelda, segites csak pozitivat hozhat


mas az is, ha ugy alakitjak ki az eletteruket, hogy tobb generacio is megfer egy helyen. de ott sem az a jellemzo, hogy 30 evesen egyedulallokent laknak a szulokkel ugyanugy, mint gyerekkent


a bumeranggyerek onallotlansagbol, kenyelembol, toketlensegbol (mondhatni finoman, hogy nem egy talrapesett vagy jol boldogulo gyermek) marad a szulokkel ameddig csak lehet, ameddig a korulmenyek engedik (mondhatni, amig ra nem kenyszerulnek, hogy sajat labaikra alljanak)

388. csikil4ny (válaszként erre: 387. - Túrógombócka)
2016. nov. 27. 21:14

Persze, hogy nem, csak a lakásszerzésig jutottunk a témában.


De ha azt vesszük, akkor nem mindegy, hogy valaki egy 30 éves hitellel kezdi-e a felnőttéletét vagy egy lakással.

387. túrógombócka (válaszként erre: 386. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 21:11

nos, én beleültem a "készbe", de utána megdolgoztam azért, hogy amit kaptam, több legyen.

szerintem nem egy kategória.

386. csikil4ny (válaszként erre: 385. - Massalhangzo)
2016. nov. 27. 21:08

Nem minden esetben lelki eredetű, ha pl. a szülői házban van elkülönített lakrész, de mivel nem nős még a fiú miért főzőcskézne külön?


Igény is kell hozzá, hogy aztán az az igény vagy igénytelenség miből fakad, az mindenkinek a privát nyomora.


Arra is adhatnának nevet, aki a szülőktől kész lakást kap ajándékba, mert azok sem fejlettebbek lelkileg, mint a mamahotel lakói. Mert más az, aki megdolgozik, hogy legyen valamije és más az, aki a készbe költözik be.

385. massalhangzo (válaszként erre: 368. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 20:50
pedig a pszichomokusok meg kulon nevet is adtak ezeknek a 30 feletti szuloknel lakoknak :D nem veletlen jelenseg, es nem abbol fakad, hogy nehez lakast venni vagy alberletet fizetni
384. Mezei Virág (válaszként erre: 383. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 20:34

Igen, az emberek nem egyformák...

De más aki külön családi házban lakik, és más, amikor egy lakásban vannak összezárva.

Én is utálom, ha valaki váratlanul állít be, és én sem megyek így. Mindenkinek van mobilja...

Én is szoktam vigyázni az unokáimra, de a kutakodás nem a kenyerem... Segítek, ha kell. Nem kell nekem mindenről tudni :D Így szent a béke.

383. csikil4ny (válaszként erre: 382. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 20:25

Erre is, arra is van példa: felénk elég sok osztott udvar van két családi házzal. Van ahol hívás nélkül egyik fél sem megy a másik térfelére és nagyon jól működik az együttélés, máshol meg több km sem elég (hívás és előreegyeztetés nélkül állít be a rokonság).


A szüleim esetében sem működött a közös udvar. Tisztán emlékszem, ahogy nagyanyám kutakodott az anyukám fiókjaiban miközben az unokáira vigyázott, folyton vita volt, hogy mit, miért és hogyan tesz, pedig külön háztartást vezettek....

382. Mezei Virág (válaszként erre: 381. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 20:16

Mindenkinek más a jó, de itt azt is olvastam, hogy van, aki nem is igazán akarja, hogy a gyereke elköltözzön otthonról.

Mert, hogy akkor is önálló. Hát ez nem igaz!

A legjobb szerintem, ha a fiatalok külön költöznek. Mert a gyerekeinket el kell engedni, ha mód van rá.

Én speciel örülök, hogy a gyerekeink külön laknak.

Nem szólunk egymás életébe, ők már felnőtt emberek. Ja és nagyon szeretjük egymást.

381. csikil4ny (válaszként erre: 380. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 20:07
Én nem látom azt, hogy vehemensen ki kellene álljak egyik vagy másik oldal mellett. Ha mindenkinek jó az együttélés, akkor éljenek együtt, ha meg valamelyik félnek nem jó, akkor ne éljenek együtt. Nálunk ez utóbbi eset állt fent: én sem szerettem volna a válás után hazaköltözni a szüleimhez / ahogyan az egyetem elvégzése után sem költöztem haza és ők sem szerették volna - az egyetem után igen, de akkor elmagyaráztam nekik, hogy felnőttem és magam feje után fogom intézni az életem. De nem fogok pálcát törni afölött, aki nem úgy dönt, ahogy én döntöttem.
380. Mezei Virág (válaszként erre: 379. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 20:03

Az állami bérlakásokból nem kéne elköltözni.

A saját lakást meg nem mindenki tudja megfizetni.

Van aki a munkája után költözik.

Na és amíg az emberek nem tudják megfizetni a lakhatást, kénytelenek a szülőkkel lakni.

379. csikil4ny (válaszként erre: 374. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 19:56
Igen, amíg nincsenek bérlakások, addig elég kellemetlen. Naponta látok olyan családokat lakást keresni, akik feje fölül eladja a tulajdonos a lakást. Én pl. nem szeretnék ide-oda költözgetni, költöztem már épp eleget.
378. Mezei Virág (válaszként erre: 375. - Plavalaguna)
2016. nov. 27. 19:23

"nem köt röghöz elméletben, emrt elköltözöl, kiadod, abból máshol bérelsz. .."

Igen, ez elmélet, de nem ez a gyakorlat. Főleg, ha már család is van.

377. Mezei Virág (válaszként erre: 376. - C73db520ef)
2016. nov. 27. 19:05
Rengeteg lakás van, amit kiadásra adnak-vesznek.Sok a külföldi tulajdonos is.
376. c73db520ef (válaszként erre: 373. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 19:02
Szamomra ismeretlen ok miatt - nem lattam olyan hirdeteseket, hogy otp-atvallalassal lakas/haz elado, ami jonehany evvel ezelott termeszetes volt.
375. plavalaguna (válaszként erre: 370. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 18:59

nem köt röghöz elméletben, emrt elköltözöl, kiadod, abból máshol bérelsz. ... nem ez köt röghöz, hanem a szar munkahelyzet, hogy egy fizetés a bérlés plusz rezsi, és akkor mit eszel??


Persze, mert bezzeg máshol... Máshol is van saját alkásuk az embereknek, mindenhol csak egy ideig bérelgetnek. idős korára mindenki sajátba megy nyugdíjba ha teheti. csak míg ott elég mit tudom én 10 év nyugdíj előtt félretenni a sajátra nálunk ez 30 év az átlagnak... na ez a nem mindegy.

374. Mezei Virág (válaszként erre: 372. - Csikil4ny)
2016. nov. 27. 18:54

Sokan szeretnének bérlakásban élni, de míg a gazdagabb országokban ilyen sok van, nálunk alig.

Albérlet van, és az elég drága. Sokan ezt választják, és nem akarnak sajátot. lehet, míg fiatalok, mert később ez változhat. Ha már családot akarnak.

373. Mezei Virág (válaszként erre: 371. - C73db520ef)
2016. nov. 27. 18:51
És?
372. csikil4ny (válaszként erre: 370. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 18:47
Ahhoz, hogy ne akarják az emberek megvenni a lakást, az is kell, hogy egyrészt alacsonyabbak legyenek a lakbérek/ vagy magasabbak a fizetések, másrészt mentalitásváltásra van szükség. Ahhoz vagyunk szokva, hogy legyen egy kuckó a nevünkön, mert soha nem lehet tudni. Meg aztán hiába a banké 30 évig a lakás amiben lakik, ha majd 60-70 évesen az ember nevére kerül, azt mondja, hogy ezért megérte dolgozni.
371. c73db520ef (válaszként erre: 370. - Mezei Virág)
2016. nov. 27. 18:47

Szazaval nezem a lakashirdeteseket.

Mindegyik tehermentes.

Es mindegy, hogy 25 m2 vagy 200.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook