Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bárcsak a Hufnágel Pistihez mentem volna feleségül fórum

Bárcsak a Hufnágel Pistihez mentem volna feleségül (beszélgetős fórum)


1 2
45. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2016. nov. 28. 13:47
egyet sem.
44. 328e1b30ab (válaszként erre: 43. - Bichi)
2016. nov. 28. 13:45

Igen, a lángolás szükségképpen elmúlik, de nem megszűnik, hanem átalakul azzá, amire már lehet és kell is házasságot alapozni.


De úgy házasodni, hogy nem volt lángolás soha .. azt nem.

43. Bichi
2016. nov. 28. 13:08

Én kimondottan félnék, hogy hozzámegyek egy "lángoláshoz", aztán elmúlik. Mert hogy 20-30-40 évig nem marad az tuti. Aki mégis ezt mondja az hazudik.

Lehet valakit nagyon szeretni, és tökéletes kapcsolatban élni, anélkül is, hogy lángoló lett volna.

Mondjuk nekem is eszembe jutott már párszor, hogy mi lett volna, ha :)

42. f52a0b4925 (válaszként erre: 41. - D408f04e54)
2016. nov. 28. 11:56
Ez pontosan így van.. egyáltalán nem biztos, hogy azzal éled le az életedet, akivel lángoló szerelemmel indultál az életben. Az exemet (jó, 18 éves koromban... én is "lángolóbban" szerettem - mondjuk milyen lángolás is az 18 évesen?? ) A férjem pontosan tudta... mai napig, 25 évvel később is meg tudjuk beszélni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az lett volna a jobb, ha akkor, mi őrülten szerelmesek vagyunk egymásba. De az ő választása is egy megérzésen alapult csak - hogy velem el tudja képzelni az életét. És most is azt mondja, hogy velem szeretné leélni, annak ellenére, hogy nem kevés nehézségen mentünk keresztül - a kapcsolatunk folyamatosan változásban van, de nem kérdés, hogy együtt szeretnénk...
2016. nov. 26. 19:03
Végigolvastam a hozzászólásokat. Nem állítottam, hogy nem vagyok szerelmes a férjembe. Csak azt írtam, hogy az exemet "lángolóbban" szerettem. Meg van az úgy, hogy valakibe "halálosan" szerelmes vagy aztán mégsem tudnál vele együtt élni. Persze itt lehet vitatkozni a dolgokon. Kíváncsi vagyok hány ember van itt a portálon aki lángoló szerelemből házasodott és még mindig együtt van a férjével??!!
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Massalhangzo)
2016. nov. 23. 07:25
Engem nem bánt, hogy más mit csinál, és természetesen semmi kihatása nincs az én értékrendemre vagy kapcsolatomra. De ettől függetlenül nem csukott szemmel járok a világban, és így sok érdekes dolgot látok. Ha te bevallottan nem "nézed a nagyvilágot", akkor miért teszel ilyen konkrét megállapításokat emberekre és kapcsolataikra?
39. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 23. 07:13
Jaj emlékszem!😃😃😃😃😃
38. massalhangzo (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 20:21

csak azert, mert sok szar ember van, attol meg nalam nem ez lesz a merce


attol, mert elobbibol kovetkezoen sok szar kapcsolat van, attol meg en nem kerek az ilyenbol. nem kell a nagyvilagot nezni. a sajat vilagodat kell, es abban nyilvan olyan merce es olyan elvaras-igeny van, amit te tamasztasz. hogy mas mit csinal, azt ki banja? :D

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 19:52

Normális emberek egy ideális világban...

Úgy őszintén, ha alaposan körülnézel, mennyi ideális kapcsolatot látsz magad körül?

36. massalhangzo (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 19:16

en ezzel nem ertek egyet, mert szerintem egy normalis no vagy ferfi rogton visszautasit barmilyen kozeledest, ha a masik kapcsolatban el. aki kapcsolatban el, nem is tud ugy ismerkedni, programokat szervezni, randizgatni szabadon, mint aki egyedulallo :D


persze most magambol indulok ki, mert nyilvan masnak siman lehet a nagy O-je egy felrekefelos no vagy pasi, csak en azokat nem tartom jo kapcsolatnak (se jo embernek)

35. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 18:57

Lehet, hogy nem gyakori, de én ismerek ilyen kapcsolatokat. És sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy majd ugyanannyi esély van összefutni a nagy ő-vel akkor ha az ember (nem szerelmi) kapcsolatban él, mint ha egyedülálló. (Ha nem így lenne, nem lenne ez a sok "megcsalt, és itt hagyott a kisgyerekkel" típusú fórum.)

Nekem az is kapcsolatfüggő, aki azért van benne egy akármilyen kapcsolatban, hogy ne legyen egyedül.

34. massalhangzo (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 18:33

hat szerintem ilyen a gyakorlatban ritkan van. marmint hogy ezereve azert el egyutt valakivel, mert nem jon a nagy o. mert ugye honnan is jonne, ha o eppen kapcsolatozik, nem ugy el, mint egy szingli :D ha pedig mar lehuzott valakivel sok-sok evet, es csaladba vagnak, ritkan jon elegedetlenseg, mert hat ezer eve abban elt, megszokta :D


nekem ez nem a kapcsolatfuggo kategoria. az inkabb az, mikor valaki egyik kapcsolatbol a masikba, mindig kell biztonsagi halo, es csak akkor szakit, mikor tuti a masik, nehogy egyedul maradjon

33. da16c888de (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 18:29

Én csak magamról beszéltem :)

Eszembe jutott ez a gondolat, és megosztottam.

Persze előtte beleképzeltem magam abba a helyzetbe, amiről írtál.

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Da16c888de)
2016. nov. 22. 18:26
Nem állítottam, hogy mindenki ilyen.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 18:25
Nem arról beszéltem, aki úgy van vele, hogy "hoppá, ketyeg a biovekker, gyorsan felszedem a pistát". Hanem arról, aki benne van egy "jól működő kapcsolatban" valakivel, akivel kölcsönös a vonzalom, de sosem volt az a lángoló szerelem. Sokan eleinte úgy vannak benne egy ilyen langyos kapcsolatban, hogy amíg nem jön a nagy ő, addig sem vagyok egyedül. Ezek általában kapcsolatfüggő emberek. Aztán nem jön a nagy ő, az emberünk meg marad a langyos kapcsolatban, és így lesz a langyos házasság.
30. da16c888de (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 17:52
Soha nem vennék feleségül egy nőt, ha nincs szerelem iránta!
29. massalhangzo (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 17:50

nem, ket kulonbozo dologrol beszelunk. azt senki nem tudhatja elore, hogy mikor lesz szerelmes. gondolod, aki 34 evesen peldaul nem szerelmes meg, az ugy gondolja, lehet, hogy nem leszek szerelmes soha, ezert gyorsan hozzamegyek a szomszed pistahoz es szulok par gyereket :D


arra gondoltam konkretan, hogy ket ember megismerkedik, vonzodik, randizik, kialakul a kapcsolat. sok no nem is meri fel azt, hogy igazabol nem szerelmes a pasiba, azt, amit te irsz, azt plane nem, hogy jo apa es ferj lesz, hanem csak hajtja a romantika eskuvore, vagy mar abban a korban van, amikor nemcsak randi, buli, hanem megallapodas. pasiknal plane gyakori, egyutt van regota egy novel, tudja, hogy az naszt akar, miert ne, hisz jol megvannak. es igy elelnek, nem feletlenul vagynak szerelemre, vagy akar meg sem tapasztaltak, es ugy erzik, ez az igazi, jo kapcsolat


szerintem az nagyon keseru dontes lehet, hogy valaki egyszercsak elhatarozza, o nem var tovabb egy jo kapcsolatra, olyan emberre, akit megszerethet, hanem inkabb hozzamegy ahhoz, akihez tud es szul, mert kell gyerek

28. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 17:42
Szerintem ugyanarról beszélünk, csak más oldaláról közelítjük meg. Azért nem gondolom, hogy megalkuvás, mert egyrészről a gyerekvállalás nem szerelem kérdése, de csak a nagyon bátrak vállalják egyedül. Másrészt ha valaki nem találja a nagy szerelmet, nem köteles a családról lemondani, és az egész életét a várakozásra pocsékolni. Persze nem ez a preferált út, hanem a szerelmi házzasság, de az élet nem mindig ilyen romantikus.
27. massalhangzo (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2016. nov. 22. 16:53

nemigazan igy ertettem, amirol te irsz, az inkabb a megalkuvas, lemondas kategoria


arra ertettem, hogy sokan nem kifejezetten szerelembol maradnak egyutt vagy hazasodnak ossze, csak jol megvannak, jo a biztonsag, kell a kapcsolat, es az a fontosabb

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 12:25
Igen, nem lehet mindig szerelemből házasodni. Van, akinek csak mondjuk 40 évesen jön el a nagy ő, de sajnos olyan is akad, akinek soha. Vagy eljön, de valamiért nem lehetnek egymásé. Ettől még nem kell lemondani a szerető családról és a gyerekekről. Mert azt megválaszthatom, hogy szeretek-e egy kedves férfit, aki megérdemli, és együtt építjük az életünket, de azt nem, hogy mikor és kibe legyek fülig szerelmes.
25. jozsi.38 (válaszként erre: 18. - Spinneli)
2016. nov. 22. 12:00
akkor még van mit tanulnod, ha ezt hiszed :)
24. massalhangzo (válaszként erre: 23. - Vacsa)
2016. nov. 21. 18:39

ez nem feltetlenul valaki hibaja vagy szegyene. ido kell ahhoz, hogy ket ember igazan megismerje egymast, es ez az ido mindenkinel mas lehet, nincs ra szabaly


es hat valaki tokeletesen elegedett lehet hazassaggal, csaladdal ugy is, hogy nem nagy lamurban el, mert eleg neki, hogy jol elvannak, es eli a mindennapokat


csak azert irtam, mert ilyen elegedetlensegnek, hianyerzetnek altalaban ez az oka

23. vacsa (válaszként erre: 19. - Massalhangzo)
2016. nov. 21. 18:15
Azok a nők meg is érdemlik...
2016. nov. 21. 18:09
2016. nov. 21. 17:26
Nincs olyan, hogy "mi lett volna, ha..."
20. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - D408f04e54)
2016. nov. 21. 17:20

A Hufnágel állandóan átverte a drága okos Paulát, míg Mézga folyton megtett érte mindent papucs módon.

Hátttőőőő .... nekem egyik se kéne :D

19. massalhangzo (válaszként erre: 1. - D408f04e54)
2016. nov. 21. 17:09

szerintem nem a Hufnagel Pistirol van szo, ha tiedet ugy jellemzed, hogy szociopata, aki nem esett igazan ketsegbe, hogy dobtad, es nem is tepert utanad. nyilvan egy ilyen kapcsolat amugy is veget ert volna hamar mindenfele boldogsag es lamur nelkul


szerintem akkor jo egy hazassag, mikor tulvagytok a kezdeti egy-ket even, minden ujdonsagon, es akkor vagytok igazan egy par, egy hullamhosszon, igazi lamurban. a legtobb hazassag, kapcsolat nem ilyen, pont egy-ket ev alatt lecseng, es nem marad mas, mint ket ember, akinek a kapcsolatarol annyit lehet mondani, hogy hat tulajdonkeppen jol megvagyunk, nincs semmi gaz. meg jonnek az igazolasok, hogy a szerelem ugyis elmulik, szeretet marad, aztan elsz valakivel, akivel kisse unalmas is, egyhangu, semmi kilatas arra, hogy visszajojjon a kezdeti lelkesedes, es elgondolkozol, hogy ez lenne a hazassag, ez lesz mar mindig?


a hazassag komoly dontes kene legyen, es nem a papir miatt, inkabb az elkotelezodes miatt. papir nelkul is at kell gondolni, hogy vajon azzal az emberrel kepzeled el a jovodet, ugy akarsz-e elni, mint ahogy akkor eltek. mert sokszor szerintem maga az osszekoltozes, a hazasodas, a csaladalapitas izgalma az, ami hajtja foleg a noket, es nem az, hogy vajon szeretem-e, szeret-e annyira, hogy abbol egy igazan jo kozos elet legyen

18. spinneli (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. nov. 21. 15:03
Ne hagyd ki a társfüggőket, nekik az a "jó" ha szociopata a társuk.
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Túrógombócka)
2016. nov. 21. 14:51

ja :)


nekem simán beleférne, ha tényleg annak gondolom

16. túrógombócka (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. nov. 21. 13:31
félreértettél, nekem az nem fér be, hogy arról, akit szeretek, leírjam egy fórumra, h szociopata vagy ilyesmi. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook