Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A duci Jucik hátrányos helyzete fórum

A duci Jucik hátrányos helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A duci Jucik hátrányos helyzete

69. c73db520ef (válaszként erre: 65. - 0ee0f21726)
2016. nov. 19. 08:46

Ne nezd. Mindenki olyan, amilyen.

Nem kivansagmusor!

68. unom (válaszként erre: 65. - 0ee0f21726)
2016. nov. 19. 08:39

Azt nem értem, bárki másnak mi köze hozzá? Az ő döntésük.

Ha strandolok nem azzal foglalkozom más hogy néz ki, mit csinál.

2016. nov. 19. 08:37
Nemregiben repultem. Az egyik utaskisero nem a nagy atlag szerinti alkat volt, de merem allitani, o volt a legkedvesebb; ugyancsak vonzotta az ellenkezo nem tekintetet!
2016. nov. 19. 08:29

Nem kover sem a tehen, sem a balna.

Az utobbi meg foleg egeszsegesen el. :D

2016. nov. 19. 08:27

Én elnézem nyaranta a strandon, hogy mennyi kövér pár van, kövér gyerekekkel, és degeszre zabálják magukat a vízparton fekve hamburgerrel, nem foglalkozva semmit az egészségükkel. Persze az önmagára igényes, kisportolt társaikra irigyek és előszeretettel kritizálják őket.


Ha valakin betegség miatt van felesleg, arról nem tehet, de egyébként az önfegyelemnek ilyen szintű hiányát sosem tudtam megérteni. Ha valaki van 20 kiló plusz, minek zabál?

64. plavalaguna (válaszként erre: 41. - Massalhangzo)
2016. nov. 19. 06:11

Igen. Akik az altaluk meghuzott vonal fele kerultek nekik jocskan emeltek a biztositasi dijon. Hogy ugyanannyit huzhassanak le roluk. Illetve vegul tobbet :)



Valaki irta a termeszetben nincs kover allat... hahaha reszint ez nem igaz, attol fugg mekkora a kajaboseg, reszint ott nem mestersegesen alacsony a tulsulyhatar. Jelenleg az embernel pl ez annyira alacsonyan van belove hogy egy fizikai munkat vegzo ferfi hiaba nincs rajta felesleg mindenkepp tulsulyosnak szamit kiloban... rohej az egesz :)

63. c73db520ef (válaszként erre: 53. - Magdalénia)
2016. nov. 18. 23:33
A gyomor nem gumibol van.
62. Magdalénia (válaszként erre: 59. - 9a095cf031)
2016. nov. 18. 23:26

Lehet, hogy sokan azt gondolják, könnyebb 40-ről 50-re hízni, mint 90-ről 80-ra fogyni és a soványnál akaratlagos dolog, hogy nem akar hízni.

Pedig éppen olyan nehéz egy sovány embernek felszedni, mint a túlsúlyosnak lefogyni.

61. ironizáló (válaszként erre: 59. - 9a095cf031)
2016. nov. 18. 23:20

De nem is olyan gyakori. Egyébként meg "genetikailag" vékonykák is cáfoltak már rá erre és híztak meg. Van mindenre példa.


A többivel egyetértek. Én is a vékonyak táborát erősítem 170/56 (voltam már 70+ is) és bizony kapok beszólásokat. Szoktam is egyből visszakérdezni, hogy akkor most a sportolást hagyjam abba, vagy mit tegyek? Mi a javaslat? Mondjuk én simán elsütöm, hogy foglalkozzunk a túlsúllyal inkább, mert az okoz problémát, nem az én állítólagos soványságom. Egyébként meg eszem rendesen és mindent. Izmom is van. Nem is értem a beszólásokat :)

60. Magdalénia (válaszként erre: 55. - Unom)
2016. nov. 18. 23:14

Ha az ember jól érzi magát a bőrében, az a lényeg. A nagyanyám szerint pár kiló felesleg mindig kell az élethez és az idegek kipárnázásához.

Kéthetes influenza, ami nem is olyan ritka manapság, levisz 5-6 kilót akkor is, ha nem akarjuk.


Azt mondják, hogy az édesség azért olyan ellenállhatatlan, mert boldogsághormont tartalmaz. Nem tudom, hogy mennyi lehet a valóságtartalma.

59. 9a095cf031 (válaszként erre: 57. - Ironizáló)
2016. nov. 18. 22:56

Szerintem azért nem olyan ritka a genetikailag vékony típus, én is több embert ismerek magamon kívül ;)


De tessék, mit ír néhány kommenttel lentebb egy tag?

"Soha nem volt hatranyom abbol, hogy nem 40 kilos csontkoll. voltam"


Épp erről beszéltem. Manapság tabu a kövér embereket megszólni, de ha valaki vékony, arra lelkiismeretfurdalás nélkül rávágják, hogy csontkollekció és társai. Emlékszem, egy időben terjedt az interneten, hogy "a férfiak az igazi nőket szeretik, csontokkal csak a kutyák játszanak". Nevetséges.

58. Magdalénia (válaszként erre: 52. - C73db520ef)
2016. nov. 18. 22:50

Ott más édességeket és tésztákat esznek, hiszen mindenhol vannak édesszájú emberek, sőt többségben lehetnek.


Alig-alig találkoztam olyan emberrel, aki ne szeretné az édességeket, vagy a tésztaféléket.

57. ironizáló (válaszként erre: 56. - 9a095cf031)
2016. nov. 18. 22:45
A te eseted a valóban ritka kategória. Nagyon nehéz hízni ennek a típusnak ez tény. De a csontozatod nem vékony, ugyanolyan, mint másnak, maximum a csontsűrűség lehet eltérő. Ez egy óriási tévhit.
56. 9a095cf031 (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2016. nov. 18. 22:32

"hizni sajnos nagyon konnyu"


Szerintem ez így nagyon nem igaz. Én vékonyként épp azt tapasztalom, hogy nagyon nehéz hízni, mert a hozzám hasonlóan genetikailag vékony embereknek már a csontozatuk is vékony, gondolom gyors az anyagcserénk is és talán több kalóriára van szükségünk, mint az átlagnak.


Na most, EGÉSZSÉGESEN HÍZNI éppen ezért nagyon nehéz, én sokszor szinte lehetetlennek érzem. Mondjuk az a vicces, hogy régen, amikor még nem figyeltem oda az egészséges étkezésre, jóval több húst, édességet, tésztát-kenyeret ettem, és mégsem híztam - erre mondják, hogy bármit ehet, akkor sem hízik. Viszont nyilván nem lehet mértéktelen mennyiségben enni, az ember gyomra nem bírja.


Ezzel szemben a fogyáshoz lényegében elegendő a kevesebb kalóriabevitel és a mozgás, a kövér ember megteheti, hogy sokkal kevesebbet eszik, a vékony ember nem nagyon tudja megtenni, hogy sokkal többet eszik. Úgyhogy én a magam részéről azt gondolom, könnyebb tudatosan fogyni, mint tudatosan hízni.

55. unom (válaszként erre: 53. - Magdalénia)
2016. nov. 18. 22:29

Én sem nagyon hiszek abban, hogy ha kalóriadeficit van, akkor az illető ne fogyna.

Rajtam is van felesleg, csak én vállalom, hogy saját magam miatt. Annyira nem zavar az a pár kiló, hogy komolyabban tegyek ellene.

54. 9a095cf031 (válaszként erre: 9. - Bekacomb)
2016. nov. 18. 22:26

Ne haragudj, de nagyon el vagytok tévedve, ha azt hiszitek, hogy csak a kövér embereknek szólnak be. Én genetikailag elég vékony vagyok, ezt örököltem, ehetek amennyit csak szeretnék, az istenért nem bírok hízni és ha tartósabb stressz ér, tutira lefogyom azt a keveset is, amit nagy nehezen felszedtem magamra. Ez van, hosszú évek óta küzdök ellene, most már kezdem elfogadni, hogy sosem leszek olyan kis formás, kerek fenekű, nagymellű topmodell-alkat.


Na most, bár nem hajazok anorexiásokra, az átlagosnál vékonyabb testalkatom miatt minden kibasz*tt találkozásnál meg kell hallgatnom a régi látott ismerősök szájából, hogy "óóóó, hova fogysz még?" vagy "óóó, milyen vékony vagy még mindig." A munkahelyen poénkodva jegyzik meg állandóan a kollegák, és a bunkóbbja még azon is képes élcelődni, hogy pici a mellem. Felnőtt ember létére, nekem meg tökre megalázó, hogy valaki ezen viccelődik.


Bármilyen hihetetlen, borzasztóan fusztráló az is, amikor folyton emlékeztetik az embert, hogy túl vékony és nem néz ki elég jól. Az "előny" a modell kinézetű lányoknak jár, nem az átlagos testalkatú embereknek, nem a vékonyaknak, nem a kövéreknek.


A különbség csak annyi, hogy az ember abba szocializálódik, hogy nem illik megjegyzéseket tenni a kövérekre, de senki nem tanulja meg, hogy a vékony embereknek sem esik jól folyton azt hallgatni, hogy vékonyak.

53. Magdalénia (válaszként erre: 46. - Unom)
2016. nov. 18. 22:23

Az elhízott ember szép lassan kitágítja a gyomrát és biztosan nagyon szenved az éhségtől, amikor próbál fogyókúrázni. A nagyobb gyomor és a megemelkedett gyomorsav termelés követeli a megszokott mennyiséget.

Azt nem tudom, hogy vissza tud-e állni egy idő után a gyomor az eredeti méretére, vagy csak műtéttel lehetséges?


Elég szkeptikus vagyok abban, hogy ha lecsökken a napi kalóriabevitel a szervezet által feldolgozotthoz képest, akkor ne fogyna valaki.

Hiszen a munkavégzéshez hiányzó kalóriát a meglévőből kell fedeznie a szervezetnek és ez óhatatlanul fogyáshoz vezet.

52. c73db520ef (válaszként erre: 51. - Magdalénia)
2016. nov. 18. 22:18
Az altalad felsoroltakat nem szeretik sem az olaszok, a franciak, olaszok, de meg az angolok, osztrakok sem (a teljesseg igenye nelkul); csak meg kell nezni a cukraszdakat, a kavezokat :D es hatalmas pihak ulnek az asztalok mellett :D
51. Magdalénia (válaszként erre: 45. - Globus)
2016. nov. 18. 22:11

Igazad lehet, a cukrot kifelejtettem. Nem csoda, hiszen nem vagyok édesszájú.

Valóban, akik a környezetemben elhízottak, egy sincs, aki ne szeretné a tésztát, a sütit, a csokit, a fagyit, az édességeket és az üdítőitalokat.

2016. nov. 18. 22:00

nagyon sokan állítják, hogy nem esznek sokat...aztán, ha megnézed, mégis.

pedig sima matek: többet kell égetni, mint amit beviszel.

49. massalhangzo (válaszként erre: 48. - Globus)
2016. nov. 18. 21:42

de ezekbol esznek a legtobbet az emberek, nem? csak sokan nincsenek tisztaban azzal, hogy egy kis ez meg az, egy-ket falat, es mar reg tul van kaloriakban egy komplett ebeden peldaul. hizni sajnos nagyon konnyu, mar az is eleg, ha csak picivel lepi tul valaki a napi szuksegletet. de sokan sokkal tullepik es rendszeresen


fogyni meg nehez ilyen hizasok miatt, nagy kitartas, szigorsag kell es eltokeltseg. meg egy kis tudas is, mert sokan gondoljak, hogy ok egeszsegesen esznek es nem sokat, de ha utana neznenek, szamolgatnanak, megertenek, hogy peldaul miert nem fogynak vagy stagnalnak jobb esetben

48. globus (válaszként erre: 47. - Massalhangzo)
2016. nov. 18. 21:31
Amit az első részben leírtál, éppen arra világít rá, hogy mennyire egészségtelen dolog szemét, olcsó kaját enni. Amiben nincsen tápanyag, hanem üres kalóriák.
47. massalhangzo (válaszként erre: 46. - Unom)
2016. nov. 18. 21:29

lehet, hogy az elfogyasztott energia es hasznosulasa nem stimmel. ha valaki benyom ket hamburgert vagy ket sutit, hasonlot, gyakorlatilag szinte a napi kaloriamennyisegnek a felet megette, de hol lakik jol ezzel fel napra?


a tuleves pedig nagyon gyakori, hogy nem igazi jollakottsagig eszik az ember, hanem meg mielott jelezne a szervezet jollakottsagot, mar ketszer annyit bezabal. ez nalam is gyakori :D

46. unom (válaszként erre: 44. - Magdalénia)
2016. nov. 18. 21:21
Például a mennyiséggel is gond lehet a legtöbb elhízottnál.
45. globus (válaszként erre: 44. - Magdalénia)
2016. nov. 18. 21:14
Szerintem ez nem a gabona. Például a háztáji tyúkok zömmel csak búzát, kukoricát esznek, aztán néhányuk csupa zsír lesz, mások csont-bőr típusúak. Még mennyiségre sem lehet hivatkozni, hiszen köztudott, hogy madarak annyit esznek, amennyi van :) Inkább cukor gyanús, ha már meg kell nevezni a bűnöst.
2016. nov. 18. 21:00

Érdekes, hogy a természetben nem fordulnak elő kövér, túlsúlyos állatok, pedig hasonló betegségük nekik is lehetnének. Csak az ember által etetett állatoknál fordul elő túlsúly és szintén akkor jelentkezik a cukorbetegség és egyéb betegségek, melyek az embernél is előfordulnak.


Szerintem valami nem kerek a táplálékunkban, - ahhoz túl sok a kövér ember - és nem is mindenkire hat egyformán. A guargumi és társai mindenben ott vannak.


Személy szerint én öröklötten sovány alkat vagyok, nem veszélyeztet az elhízás, de sosem lehet tudni a mai világban.


Sosem fogyókúráztam, de azt hiszem az éppen olyan nehéz lehet, mint a dohányzásról, vagy az alkoholról leszokás.

Némely ember nemhogy önmagát, de még a kutyáját, macskáját sem tudja lefogyasztani. :(

43. massalhangzo (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2016. nov. 18. 20:29

en azt is megertem, hogy nehez fogyni. eleve ott kezdodik, ha valakit annyira nem erdekli a teste, hogy 10-20-30 kilot hizik, es csak utana kap eszbe. mert eleve szar az eletmodja, a hozzaallasa, persze, hogy nem tud lefogyni.


gondolom, itt sokan irnak, hogy ezert meg azert kivetel, de kivetelekbol olyan keves van, hogy meg igazi peldat nem lattam ra. mert aki nem total igenytelen a testevel szemben, es zabalas nelkul kezd el hirtelen hizni, az elmegy dokihoz, megtalaljak az okat, es tesz ellene


azt nem tudom megerteni, hogy egy kover embert miert kezd el hiszteriazni, hogy vele maskent bannak vagy maskent neznek ra, mint egy nem tulsulyos emberre, es mennyivel szebbnek tartanak masokat, amit kiker maganak, mert attol az o lelke meg szep


kivancsi lennek, a kover nok mennyire tartananak vonzonak egy normal kulseju palit es egy elhizott kover ferfit. mert ketlem, hogy egyforman


de ugyanigy egy anorexias testere se mondja senki, hogy szep es vonzo es kivanatos


a koverseg raadasul olyan, amin lehet valtoztatni. attol, mert sokan nem valtoztatnak, meg nem jelenti azt, hogy nem lehet. szerintem aki komolyan tesz erte, az eleri, amit szeretne, meg ha nem is hetek alatt

42. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Massalhangzo)
2016. nov. 18. 19:42
Igen, nagyon tág a bmi, mondjuk az a kedvezmény a 20-22 bmi-re vonatkozik. Ellenben a még normális alsó és felsôérték olyan tág, hogy tényleg nem értem, miért van az, hogy még ezt se tudják betartani az emberek. Teszem azt, egy 25-ös bmi-re fogyni azért nem a fitness modell kategória (senki se kéri ôket erre) de mégse megy, jó kifogás mindenre van.
41. massalhangzo (válaszként erre: 39. - Plavalaguna)
2016. nov. 18. 19:08

de ez nem azt mutatja, hogy kevesebb embert raknak eleve a normal kategoriaba, mert igy tobbeket tudnak lehuzni, hanem pont forditva alakult, hogy azok, akik tobbszor vettek egeszsegugyi problema miatt igenybe a biztositast, azok mar nem a normal kategoria


bar szerintem a bmi altal meghatarozott ertekek eleg tag tartomanyba esnek. ha magamat neznem, a felso "normal" tartomanyban mar kover lennek olyan parameterekkel, hiaba a bmi altal meghatarozott normalsag :D

40. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Plavalaguna)
2016. nov. 18. 19:04

Igen, a bmi eredete ez, és tudod, miért? Mert akik abba a tartományba tartoztak, hogy nem kellett a biztosításhoz nyúlniuk, azok kevesebbet betegedtek meg, jobb túlélési esélyük volt, tehát egészségesebbek,


Innentôl nincs is értelme vitatni, hogy a bmi mennyire tükrözi a valóságot, hiszen az egyén egészségi állapotát tükrözi, aki pedig egészséges, az nagy valószínûséggel szép. Akiben több az energia, a vitalitás, mert egészséges, annak a külsején is megmutatkozik ez.


A biztosítók meg jól tudják, hogy nem a betegeken, hanem az egészséges embereken tudnak jobban kaszálni, illetve nekik kedvezôbb feltételeket adhatnak, mert úgyse kell visszafizetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook