Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kisízületek gyulladása fórum

A kisízületek gyulladása (beszélgetős fórum)


2016. nov. 25. 11:25
Nekem kb két hónapja kezdődött,egyik napról a másikra.Van amikor ez fáj jobban,van amikor az.Az ujjaim,a térdem,a csípő ízületek,még az állkapcsom is.30 éves vagyok.Nem viselem így túl jól,mert éjjel nem tudok aludni mert kb 20 percenként felébredek.És az az elkeserítő,bármit olvastam,bármit hallok hasonló esetekről,nem nagyon tudnak vele mit kezdeni az orvosok.Most elolvasgatok minden linket amit itt javasoltok,hátha lesz valami.Remélem meggyógyulunk Mindannyian. :)
22. Magdol
2016. nov. 24. 09:07
Okozhatja az immunrendszer hibás működése is. Olyankor a fehérvérsejtek idegennek minősítik az ízületeket alkotó sejteket, és védekezésképpen gyulladásos folyamat alakul ki. A fiamnak is ez a problémája, de neki a szemét érinti. Viszont volt egy lány, neki az ízületeire ment rá. Ez egy autoimmmun begegség. De persze ez csak egy betegség a sok közül, számtalan oka lehet. Jobbulást kívánok!
21. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - S.moncsi)
2016. nov. 22. 12:07

Ezt neked is érdemes lenne elolvasni:

[link]

20. s.moncsi (válaszként erre: 1. - Peace)
2016. nov. 22. 09:17

Szia!

13 éves voltam, amikor kiderült, hogy ízületi gyulladásom van. Sok mindenről le kellett mondanom, hogy ne az állandó fájdalommal kelljen együtt élni. (korábban aktívan sportoltam, és az orvosi pályáról is le kellett mondanom, ami még a mai napig is nagyon fájó pont az életemben...) DE, évek óta gyógyszer nélkül, elviselhető szinten van a betegségem (most 37 vagyok). Saját tapasztalatom szerint, ahogy előttem írták, nagyon fontos a diéta. Keress rá a purinszegény diétára, kerüld elsősorban a füstölt húsokat, a sertéshúst, belsőségeket, hüvelyes növényeket, erős, csípős fűszereket. Fontos a mozgás is, de nem szabad túlzásokba esni, heti 3 alkalomnál ne legyen több, valamilyen könnyebb mozgásformát válassz!

Nem mondom, hogy teljesen tünetmentes vagyok, de ezek mellett, egészen jól kordában tartható ez a betegség. Remélem, tudtam segíteni!

Jó egészséget!

19. peace
2016. nov. 19. 16:01

Nagyon köszönöm mindannyiótoknak!!!

Jó egészséget Nektek is! :)

18. c73db520ef (válaszként erre: 15. - Kszb)
2016. nov. 19. 14:26
persze
2016. nov. 19. 14:01

Hátha segítség:


[link]

2016. nov. 19. 13:51
nekem nem ilyen mértékű de izületi gyulladás problémám volt a sport miatt. nekem a háziorvos kikevertetett egy krémet, most nem tudom a pontos összetevőket de az 100 %, hogy volt benne lidocain (ez egy erős és nagyon jó gyulladáscsökkentő)Aflamin (fájdalomcsillapító) illetve mentol. ha tudsz beszélj a háziorvosoddal, hogy valami hasonlót próbáljon meg felírni neked amit a gyógyszertárban ki tudsz kevertetni. engem ez a típusú krém egy második műtéttől "mentett" meg.
15. kszb (válaszként erre: 5. - C73db520ef)
2016. nov. 18. 19:53
Ez most ugye csak vicc?! 😳
14. Antonov225 (válaszként erre: 12. - Peace)
2016. nov. 18. 17:10
Szurkolok, hogy meglegyen a baj forrása és ne csak kezelhető, hanem megszüntethető legyen! Kitartást és jobbulást kívánok!
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Peace)
2016. nov. 18. 14:24

:)


Gyógyulj meg hamar!

Nekem van ismerősöm, akinek az állapota nagyon sokat javult! Évek óta jól van.

Étrend, mozgás fontos.

12. peace
2016. nov. 18. 14:21
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm a sok segítséget!!!! Mindennek utánanézek, utánakérdezek.
11. Antonov225 (válaszként erre: 10. - Antonov225)
2016. nov. 18. 13:15
Azt kifelejtettem, hogy tápanyaghiány is tud ízületi gondokat okozni, ha jól rémlik.
10. Antonov225 (válaszként erre: 7. - Peace)
2016. nov. 18. 13:11

Jaj! Az nagyon rossz! Remélem az Immunológián tudnak majd segíteni, hogy jobb legyen a kezed!

Érdekes, hogy nem keresik az okokat! Úgy tudom, sokféle betegség van, ami hatással van az ízületekre. Nekem pl. SLE (Szisztémás Lupusz Eritematózusz) és RA (Rheumatoid Arthritis), de 'asszem' a pajzsmirigytől kezdve mindenféle oka lehet. Annyi nyavalyában említik, hogy látod, már fel sem tudom idézni.

Írod, hogy kicsit deformálódtak az ujjaid. Ez RA gyanús.

2016. nov. 18. 12:50

Ezt neked találtam!

[link]

8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Peace)
2016. nov. 18. 12:24

Az étkezés és a hiányok okozhatják!


[link] Paleolt táplálkozás itt sok hasznos tanács van, a régi hsz-eket olvasd el.

[link]

[link]

[link] a legutolsót is nézd meg!

2016. nov. 18. 08:52

Persze, nyugodtan tegeződjünk! :)


Mit-nekem-a-tenger! hozzászólása alapján sosem eszem gyulladáskeltő ételeket...


És én most folyamatosan nem tudom sem kinyitni, sem becsukni teljesen a kezem.


Nemsokára megyek az immunológiára, ahol - úgy érzem - csak a tüneti kezeléssel foglalkoznak. Ezért érdekelne, hogy mik a tapasztalatok: mi állhat egy ilyen betegség hátterében? Ha még kapnék néhány tanácsot, "erőltetném", hogy azokat vizsgáltassák ki...


Kb. hét évig csak ujjaim gyulladtak be, de azok nagyjából helyrejöttek az injekciók után. Maximum csak egy kis deformitás maradt utána. De a térdem már több mint fél éve fáj, és nem tűnik úgy, mintha jobb akarna lenni. Ezzel még eléldegélnék, de hogy most már a kezem sem tudom rendesen használni 40 évesen, ez már egy kicsit elkeserít. Nem tudok kinyitni egy pet palackot és alig bírok el egy kg kenyeret...


Szóval jó lenne tudni, hogy mi okozza mindezt...


Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbál!!!

6. Antonov225 (válaszként erre: 1. - Peace)
2016. nov. 18. 05:08

Üdv!


Nekem kb. 5-6 éves korom óta dagadnak az ízületeim (mint kiderült, autoimmun folyamatok állnak mögötte). Ismerős ez a "nem tudok fogni, máskor meg nyitni a markomat". A stressz valóban kiválthatja! Főleg, ha mégis immuneredetű a gondod (remélem nem gond a tegeződés, csak így közvetlenebb lehet a beszélgetés), van, hogy időbe telik, mire elcsípik, mi az ok. A front is nagyon tudja befolyásolni, hogy aznap/azokon a napokon hogyan "működik" az ember, nem tud egy kanalat sem megfogni, vagy nem is érzi meg annyira az időváltozást.

5. c73db520ef (válaszként erre: 4. - Peace)
2016. nov. 17. 20:33
pacal, kakas-korom-marhaporkolt es tarsai
2016. nov. 17. 18:40

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, tanácsokat!


Kedves Mezei Virág! Milyen ételek gyulladáskeltőek?

3. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Peace)
2016. nov. 17. 16:45

Megpróbálnék az étrendemen változtatni, és pótolni az ásványi anyagokat, vitaminokat.

A gyulladáskeltő ételeket el kell kerülni.


Ilyen a paleo is. (nem követem, de figyelembe veszem)

2016. nov. 17. 16:18
Ezzel a tunetcsoporttal meg kell tanulni egyutt elni. tavasszal, osszel a legrosszabb az evszakvaltas miatt. Kora osztol keso tavaszig kesztyu, langyos vizes kezmosas. A panaszokat enyhiteni tudjak, veglegesen megszuntetni, gyogyitani nem.
2016. nov. 17. 13:56
32 éves korom óta küszködöm ezzel a betegséggel. Eddig egy-egy lábujjam vagy kézujjam gyulladt be, netán kettő egyszerre. Nem lehetett kiszámítani, mikor melyik. Csak a szteroidinjekció segített, hiába próbálkoztunk mással. Fél éve már a térdem is folyamatosan fáj, és 1-2 hónapja a csuklóm, úgy hogy nem tudom a kezem sem bezárni sem kinyitni teljesen. Az immunológián csak tüneti kezelésekkel próbálkoznak, de nem tudják, mi áll a betegségem hátterében. Hogy eredetileg mi, azt én sem tudom, de úgy érzem, a stressz váltja ki újra és újra. VAN MÉG VALAKI, AKI EZZEL A BETEGSÉGGEL KÜZD? MIK A TAPASZTALATAI? VAGY NETÁN VAN ITT VALAKI ORVOS, AKI TUDNA TANÁCSOT ADNI? Köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook