Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állami támogatással terhelt ingatlan eladása fórum

Állami támogatással terhelt ingatlan eladása (beszélgetős fórum)


2016. nov. 17. 18:14
Rendben van!
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Dominika 0908)
2016. nov. 17. 17:11

Azért a szocpolt nem szokás állami támogatásnak hívni...

A szocpol 10 évig van bejegyezve, aki azt mondta, hogy a régi törvény szerint, nem tudom miről beszél. A régi törvény szerint is 10 év, és szerintem most is.

Ha 10 év előtt eladod, akkor vissza kell fizetni a teljes szocpolt.

7. dominika 0908 (válaszként erre: 4. - C73db520ef)
2016. nov. 17. 16:48
Egyedül csak a Földhivatali papír és egy adás vételi szerződésem van mert minden a másik tulajdonosbál van! De lehet hogy holnap megpróbálom!
6. dominika 0908 (válaszként erre: 5. - Mietze Katze)
2016. nov. 17. 16:46
Szia! Az adás vételi semmi nem szerepel! Beszéltem egy ügyvéddel ő azt mondta kérelmezni kell egy szocpol eltörlései kérelmet és hogy mivel még a "régi" törvény szerint 5év után eladható viszont sok helyen azt olvastam hogy 10 évig nem, úgy hogy én már végképp nem értem! Semmi képen nem akarom vissza fizetni!
2016. nov. 17. 12:41
Adás-vételi szerződésben elvileg szerepelnie kell, hogy mennyi ideig tart az elidegeníthetetlenség. Mi hasonlóan jártunk: egy volt nevelőotthonos vettük a házunkat. Ő pár százezer forintnyi állami támogatást kapott hozzá, ezért 5 évig nem adhatta el. Ügyvédi segítséggel írtunk az Államkincsárnak egy szerelmes levelet. A srácnak vissza kellett fizetnie a támogatás összegét, így újra eladhatóvá vált. Mindez fél évnyi levelezésbe, ügyintézésbe került.
2016. nov. 17. 12:15
Bank, ahol inteztetek anno?
3. dominika 0908 (válaszként erre: 2. - Vkorsi)
2016. nov. 17. 11:18

Az lenne a kérdésem, hogy már közel 5 éve külön vagyunk a gyerekek apjával és azóta sem tudtunk megegyezni az ingatlant illetően! Azóta senki nem lakik benne én jöttem el a gyerekekkel ő pedig ment máshova! A napokban kiderült hogy bele akar költözni az új menyecskével és jön a baba náluk! Engedem a kicsi miatt hogy oda menjenek, nekem nem kell semmi belőle csak a gyerekek pénzét fizesse ki hogy legyen egy másik saját ház ami majd az övék lesz! Az lenne a kérdésem, hogy 2009 ben vettük a házat és sok mindent hallottam hogy a régi törvény szerint öt év elteltével eladható viszont sok helyen azt olvastam hogy 10 év! Most akkor hogy is van ez és a mi a menete ennek a dolognak?

Nagyin összetett de megpróbáltam megfogalmazni! :)

2016. nov. 17. 10:53
mi a kérdés?
2016. nov. 17. 10:34

Sziasztok! Fontos kérdésem lenne hozzátok, hátha van itt olyan aki tudna segíteni!

Köszönöm a válaszotokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook