Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Progeszteron pótlás fórum

Progeszteron pótlás (beszélgetős fórum)


2017. jan. 5. 08:09

Sziasztok! Tudom,hogy régen írtam. A progeszteron gyógyszer megtette a hatását és szépen fejlődik a baba :) velünk minden rendben van, karácsonykor elmondtuk a családnak a jó hírt :)

Február 6-án megyünk a 18 hetes uh-ra Magyarországra, Angliában oedug majd a 20.héten van nagy uh. Úgy döntöttünk mind a két helyen járok majd annak ellenére, hogy otthon szülöm meg a babót :) otthon sokkal jobban oda figyelnek, több vizsgálat van, mint itt.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a drukkolást :)

13h5n

15. Hanna2017 (válaszként erre: 14. - Detty0809)
2016. nov. 25. 11:46

Otthon nincsen orvosom, mert már nagyon régóta nem élek Mo- on életvitelszerűen .

Januárban új orvoshoz megyek, ő nagyon jó nevű.

14. Detty0809 (válaszként erre: 13. - Hanna2017)
2016. nov. 25. 08:28

Szia!

Mi angliában élünk, de itt is csak annyit mondanak, hogy nyugodjak meg...szerencsére az otthoni orvosom felírja. Nem is szabad hagyni magad. sajnos itt másképp működnek a dolgok, mint otthon.

13. Hanna2017 (válaszként erre: 12. - Detty0809)
2016. nov. 24. 15:58

Szia! Csak nem Németországban élsz?

Én is barnáztam a nem várt napjain, rohantam is orvoshoz, de nem írt föl progeszteront, mert szerinte felesleges. És nyugodjak meg, a barnázás normális . Rá két hétre elment a baba.

Ha nem is progi hiány miatt vetéltem el, legközelebb könyörögni fogok egy másik orvosnál érte .

12. Detty0809 (válaszként erre: 11. - Miklosi3)
2016. nov. 24. 12:07

Szia! Köszönöm szépen, hogy írtál. :) tegnap ismét elmentem orvoshoz és kértem adjon valami progeszteront, amire az volt a válasz,hogy ők itt nem ajánlják.2 hét múlva kell vissza mennem és ha üég mindíg barnázok elküld uh-ra. Az orvosi jótanács most is annyi volt,h nyugodjak meg. Hát két vetélés után ez nem olyan könnyű.

Nézegettük a progi krémeket az interneten, de sok helyen írják,hogy terhesség alatt nem ajánlott, vagy vérzés után, így nem mertem rendelni.

Ma reggel felhívtam az otthoni nőgyógyászomat, hogy ő mot javasol. A vérhígítót továbbra is használnom kell, hogy ne legyen baja a babának és ír fel valami progeszteront, amit a család ki tud majd küldeni postán. Most így egy kicsit nyugodtabb vagyok. :) majd később írok hogy alakulnak a dolgok. Remélem minden rendben lesz :)

2016. nov. 22. 08:26
Szia! Én is hasonló cipőben jártam, mint te, nálunk az első baba meghalt 30 hetes terhes voltam, a második sikerült, de próbáltam egészségesen élni, előtte sokat mozogtam. Zöldség, gyümölcs és kíméltem magam. A második baba egészségesen született. De nekem utána derült ki, hogy a progeszteronszintem magas, illetve tavaly, hogy gluténérzékeny vagyok, azóta Progest krémet használok, majdnem 10 000 forint postaköltséggel, Amerikából küldik kb 3 hónapig elég. De sokat segíthetsz magadon azzal is, hogy a Xenoösztrogéneket kerülöd. hypo, domesztosz, iylen-olyan ferőtlenítőszerek, emire mi nem is gondolnánk, nem mindegy miylen szappant, krémet használsz, mit juttatsz a szerevezetedbe. Sok helyre írtam, és azt tanácsolták, hogy a progeszteront ne tablettába vegyem be, hanem a krémet használjam, mert jobban felszívódik és hasznosul. drukkolok nektek!!!!
10. Detty0809 (válaszként erre: 9. - V.reka)
2016. nov. 16. 16:50
Mentem is orvoshos, aki rögtön időpontot intézett a kórházba, mint már ezt írtam is. Azt mondta ott kivizsgálnak. Vizeletbőé megnézték terhes vagyok-e, ultrahangot csináltak,ahol semmi problémát nem láttak és azt mondták nyugodjak meg.
9. v.reka (válaszként erre: 6. - Detty0809)
2016. nov. 16. 16:37

Értem, ezért is írtam, hogy én magán úton intézném, vagy akkor ezek szerint magánlabor nincs egyáltalán amit orvosi beutaló nélkül (nyilván drágábban) igénybe lehetne venni?


Nem tudom, hogy mennyit ér a progeszteronos krém, a semminél biztosan többet, de azért is írtam a vérvételes dolgot, mert nem csak progeszteron hiány lehet gond, még ha a leggyakoribbnak az is látszik.


Nekem pl nagyon alacsony volt a progesteronom, kaptam is rá utrogestant, de nem vérzés vagy folyás jelezte, hanem egyszerűen rutinból nézték az IR miatt, és így kiderült időben, de ha az orvosom nem kérte volna, akkor (főleg ilyen előzményekkel) sanszos, hogy azt jeleztem volna neki, hogy otthon véreztem tegnap este, mi lehet a gond....

8. Detty0809 (válaszként erre: 7. - Szabot.88)
2016. nov. 16. 15:32
Köszönöm :)
2016. nov. 16. 15:21
Progeszteron krém- Womens krém fórumban olvass bele.
2016. nov. 16. 15:16

Zebracsikó: mikor elkezdtünk próbálkozni a babával akkor kezdtem szúrni magam.

v.reka: Progeszteron krémet tudnék csak szeretni, de gondolom a semminél az is több :)

Itt ha nincs folyás vagy vérzés, akkor a 12. Hétig nem is foglalkoznak a babával. Semmi ultrahang. Sajnos itt nem veszik annyira komolyan ezeket a dolgokat. Vérvétel sincs nem is tudom meddig. Cukorterhelést sem csinálnak mindenkinél. Itt a 12. Hétig csak háziorvosnál és védőnőnél jár a kismama és semmi gyógyszert nem kap. Orvossal csak akkor lehet találkozni,ha valami probléma van. Itt a védőnő intéz minden vizsgálatot.

5. c73db520ef (válaszként erre: 4. - V.reka)
2016. nov. 16. 14:42
Csak Angliaban nem ugy megy az eu. ellatas, hogy az orvos - reszben a beteg keresere - farokfelvagva kiir mindenfele ingyenes vizsgalatot, mint nalunk.
4. v.reka (válaszként erre: 1. - Detty0809)
2016. nov. 16. 14:31

Szerintem mindenképp tudni kéne először is, hogy egyáltalán mekkora a véredben a progeszteron szint, mert egyáltalán nem biztos, hogy az a baj, és ha úgy szedsz gyógyszert, hogy nem is kéne, azzal nem teszel jót magadnak.


Amúgy recept nélkül hogyan tudnál venni egyáltalán ilyet?


Ha az orvosod se és kórházi ügyelet se (nem tudom hogyan mennek ott a dolgok pontosan) nem hajlnadó előrelépni a kérdésben, akkor én magán úton nézetnék progeszteront (és amúgy TSH, fT3, fT4et is mert a pajzsmirigy probléma sokszor jön elő IR terhesség mellett és okozhat vetélést), és a kapott értékekkel mennék vissza az orvoshoz, hogy adjon receptet, küldjön tovább a megfelelő irányba.


A pihenésre: táppénzre nem tudsz elmenni?

3. d57839e20e (válaszként erre: 1. - Detty0809)
2016. nov. 16. 14:20
Én is azt javaslom, hogy szerezz utrogestant, itthon azt adnak barna folyás vagy vérzés esetén.
2016. nov. 16. 14:18

Nem árt a progeszteronpótlás, próbálj felírtani vagy szerezni Utrogestant vagy más progeszteron-hatóanyagú hüvelytablettát. (annak jobb a felszívódása)


A vérhígító segíteni fog, bízzál benne! Szúrod magad az első teszt óta?

2016. nov. 16. 14:09

Sziasztok!

Elmesélem az én történetem és előre is bocsánat, ha hosszúra sikerül.

Kezdem az elején. Mikor még Magyarországon éltünk kétszer terhes lettem, de sajnos egyszer sem volt szívhang. Az első babát a kórházban vették el 8.héten, a második otthon ment el :( voltam kivizsgálásokon, ahol kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok, inzulinrezisztenciám van, amire gyógyszert nem szedek, csak 160 grammos ch diétát kell tartanom. Mivel túl gyorsan alvad a vérem, ezért a nőgyógyászom írt fel véralvadásgátló injekciót, hogy ha terhes leszek ne legyen a babának semmi baja.

Kiköltöztünk Angliába lassan egy éve. Itt az injekciót nem írják fel, ezért otthonról küldik ki.

Az utolsó mensim szeptember 30-án volt meg. Pozitív tesztek, nagy öröm, bár félve... hétfőn reggelre volt időpontom a házi orvoshoz ( angliában először hozzá kell menni). Sajnos azzal szembesültem,hogy barna folyásom van. Az orvos du-ra intézett időpontot a korházba, ekkorra már picit véreztem. Félve, de bementem és csináltak ultrahangot. Először hasit, majd hüvelyit. Naptár szerint 6 hetes,4 napos lettem volna, de az uh alapján azt.mondták 1 héttel kevesebb. Látták a babát 3mm és van szívhang :) ennek persze nagyon örülök, bár félek is, mivel azt mondták ez természetes, semmi gyógyszert nem kaptam. Szerintetek szedjek valami progeszteron gyógyszert, vagy krémet vagy valamit? Itt sajnos nem igazán van veszélyeztetett terhesség, ha annak is ítálnek nagy valószínűséggel dolgozni kell, csak több vizsgálat lesz.

Még egyszer sajnálom, ha hosszúra sikerült és a válaszokat előre is köszönöm mindenkinek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook