Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű almás süti receptek fórum

Egyszerű almás süti receptek (beszélgetős fórum)


2016. nov. 18. 22:01
Koszonom a recepteket! ! :)
2016. nov. 16. 20:37

Ez nem almás, de nagyon finom:D

Olyan brownie szerű...


1 pohár liszt

½ pohár dió

½ pohár fehér csoki+csoki

½ pohár karamell

1/2 zacskó sütőpor

2 tojás

1/2 pohár olvasztott margarin vagy vaj

1/2 pohár cukor

1 vaniliás cukor

2016. nov. 16. 20:35

Bögrés süti


Hozzávalók:

1 bögre tej

1 bögre cukor

2 bögre finom liszt

½ bögre olaj

1 tojás

1 sütőpor


Elkészítés:

A hozzávalókat összekeverjük és kizsírozott, lisztezett tepsibe öntjük. Tetejére lehet szórni a felvágott gyümölcsöt (almát, szilvát). Meg lehet szórni darált dióval és fahéjjal is.

Előre melegített sütőben kb. 45 percig sül.

2016. nov. 16. 19:19
A leveles tesztas biztos nagyon finom, ki fogom probalni (mi nutellaval szoktuk csinalni es nagy sikere van :) de eloszor valami olyat szeretnek, aminel a tesztat is mi csinaljuk, szoval ilyen haziasabb puha almas sutit.
2016. nov. 16. 19:15
Koszonom mindenkinek! Nincs merlegem, ezert akarok bogrevel mericskelni :). Kb 18x30es tepsim van, abba kene, hogy beleferjen a teszta.. Amit multkor csinaltam kakaosat, abban 1 bogre liszt volt, 1 bogre cukor, 1 tojas, fel bogre kakao, 1 bogre tej, sutopor, vaniliascukor.. Pont belefert a tepsibe es as sutobe. A joghurtos recept szimpatikus, csak kisebb mennyisegben, szoval mondjuk az 1/3a kb.
2016. nov. 16. 18:38
Én a minap láttam egy kis videót.. egy almás sütiről, olyan rétes jellege lesz, de mivel nagyon egyszerű meg is csináltam. A lidlibe vettem olyan vékony kitekerhető tepsi nagyságú leveles tésztát, annak a közepébe egy csíkba összedarabolt befűszerezett ( cukor fahéj vaníliás cukor, egy kanál liszt) almát teszek, és a két szélét az almákig becsíkozva bevágom úgy 1 másfél centis csíkokban , aztán mindkét oldalról ráhajtogatom az almahalom tetejére mint egy fonás úgy fog kinézni, bekeni tojással, majd megszórni cukorral... és megsütni. Nagyon fincsi lett!!
2016. nov. 16. 12:27

Ezt a receptet szoktam használni,mi nagyon szeretjük.

Hozzávalók:2 bögre joghurt,1 bögre cukor,4 bögre liszt, 1/2 bögre olaj,3 tojás, 4 alma ,félmaréknyi mazsola(elmaradhat),fél csomag sütőpor. 1 bögre= 2,5 dl. Ha az alma édes akkor kevesebb cukor kell.

3 darab almát meghámozok,és apró kockára vágok. A többi hozzávalót jól összedolgozom,belekeverem a felkockázott almát is és ha túl sűrűnek találom kevés langyos vizet teszek hozzá. Sütőpapíros tepsibe öntöm, a tetejére vékonyra szeletelt almát teszek(a megmaradt 1 almából) és 180 fokon kb félórát sütöm, tűpróbáig. Ha kihűlt kockára vágom.

2016. nov. 16. 11:52

Ha nincs mérleged, amit az itt hozzászólók egy része nem olvasott, akkor ajánlom a cup-os módszert.

1 cup = 2.5 dl-es pohár


1-1- cup általad használt liszt, cukor vagy édesítőszer, valamilyen darált olajos mag vagy mák vagy kakaó. 1 tojás, fél cup olvasztott zsiradék. Kis sütőpor. Plusz két-három almát forgass fahéjba, és dobáld bele. Ennyi.

7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Hungarita)
2016. nov. 16. 11:09

Itt egy másik :)


[link]


Hozzávalók:

3 tojás

30 dkg cukor

30-40 dkg reszelt alma

1 csomag vaníliás cukor

fahéj

30 dkg liszt

1 csomag sütőpor



Elkészítés:

A 3 tojást kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a reszelt almát, amit előtte fahéjjal, vaníliás cukorral ízesítettünk. Végül hozzákeverjük a sütőporral elkevert lisztet. Sütőpapírral bélelt, vagy vajjal kikent, morzsával megszórt tepsibe öntjük, 170 fokon, kb. 25 percig sütjük.

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Hungarita)
2016. nov. 16. 10:55
Ha sok, akkor felezd a hozzávalók mennyiségét.
5. hungarita (válaszként erre: 3. - Dave44)
2016. nov. 16. 10:51
Ez jòl hangzik, csak kicsit nagy lesz, kisbb a tepsim ami belefer a sütöbe...
2016. nov. 16. 10:49
Köszönöm, a párom vágyik ra föleg, illetve mindenki:). A piskota jellegü sütös sütiket szeretjük inkabb, de koszi az ötletet!
2016. nov. 16. 10:32
2016. nov. 16. 10:25
Ha nem lenne sütőm és ilyesmire vágyna a gyerekem, vagy én, akkor darált kekszet használnék. Lereszelném az almát kifacsarnám belőle a levét, azzal masszássítanám a kekszet, egy edény aljára nyomkodnám, az almát ízesíteném , dinsztelném a kekszre halmoznám és esetleg vanília pudingot öntenék a tetejére, csokireszelékkel.
2016. nov. 16. 10:18
Szeretnék valami egyszerü és finom almás sütit csinalni a 4 éves kisfiammal, de nincs mérlegem, es jó sütom sem, csak ilyen elektromos grillsütöm.. A bögrès sütik jól szoktak sikerülni, de almásat mèg sosem probáltam..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook