Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit... fórum

Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit...

1 2 3 4
42. massalhangzo (válaszként erre: 41. - Csikil4ny)
2016. nov. 16. 10:06

az nem elmeletgyartas, amit irtam, hanem teny


csak te ugy kezelted, ugy irtad, hogy kabe a szemet alkoholista, miert nem teszi le a piat es kesz


a fuggosegben pont az a legrosszabb, hogy kenyszeriti belulrol az embert, foleg fizikailag, hogy pialjon, vagy lojon vagy barmi. gondolom, a tananyagon kivul az eszedet is hasznalod, es tudod, vannak ilyen elvonasi tunetek meg hasonlok :D


nagyon nehez ezt hozzatartozokent elviselni, latni, nehezebb szerintem, mint a fuggonek maganak. es sajna sokkal kevesebb esetben tudnak segiteni, akar ultimatummal vagy anelkul, mint ahanyszor nem tudnak segiteni, hanem elkeseredve vagy duhvel beletorodnek, hagyjak

41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Massalhangzo)
2016. nov. 16. 08:11

Gondolom azert csak tudjak, miert tanitjak az ultimatumot a hozzatartozoknak a szakemberek...


Konnyu ugy elmeleteket gyartani, ha az ember nem erintett... Valamifele megoldas megis kell a csaladnak, mert egy fuggovel iszonyatosan nehez egyutt elni.

40. massalhangzo (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2016. nov. 16. 07:47

nem a lelki hatter volt a lenyeg, sem az, hogy milyen ember volt valaki a fuggosege elott, mert akarmilyen lehetett


a lenyege az volt, hogy nem hasonlithato ossze egy fuggo viselkedese, tettei egy nem fuggo, tiszta emberevel. eppen a fugges olyan borzaszto, ami eltorzitja az embereket


igen, a fuggo felelos azert, hogy fuggo lett. csak maga a betegseg es annak merteke olyan, hogy iszonyu nehez, nehany esetben lehetetlen onnon magatol valtoztatnia


ha egy nem fuggo, de nagyivona mondod, doncike elhagylak a picsbe, ha ennyit vedelsz, az le tudja tenni a piat. a fuggo az nem. az jobb esetben, ha meg nem sullyedt melyre benne, beleegyezik, hogy elmenjen elvonora, es vagy sikerul, vagy nem

39. Sirga (válaszként erre: 16. - Massalhangzo)
2016. nov. 16. 07:05

Egyetértek.

Az első, ami még eszembe jutott: a cikkíró akár szerencsésnek is mondhatja magát - egy alkoholista apa jó eséllyel alkoholista fiút nevel ... (Természetesen nem lebecsülve a problémát. Tudom, mekkora tragédia ez.) A másik, hogy akármennyire is értetlenül állok az ilyen függőségek előtt, eszembe nem jutna elítélni valakit. Nem éltem át, amit ő, nem láttam az ő szemével. Fogalmunk sem lehet, mi vezetett ide, mi indította el a lavinát.

2016. nov. 15. 19:15

Tipikus hajléktalan "karrier".

Nincs mit kezdeni vele.

2016. nov. 15. 19:09
ha egy alkoholista inni akar, senki nem tudja megakadályozni benne. Amíg a hozzátartozók benne vannak a játszmában, addig hiába minden
36. globus (válaszként erre: 30. - Érdekes73)
2016. nov. 15. 18:43
Igazad van.
35. globus (válaszként erre: 34. - Syria)
2016. nov. 15. 18:42

Te tudod a megoldást?

Elárulom, rendszerváltás előtt sem segítettek senkinek. Rettegés volt a "tanács" nevű intézménytől. Akit oda felhívattak, az nem tudott aludni.

34. syria (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 18:21

A cikkben leírt történet maga az iszony. S rengeteg ilyen van és egyre több lesz, mert a hatalmasok arra játszanak: hulljon férgese, pláne, ha nekik ebből többféle hasznuk is van. Megoldás csak egy van:

"2. inkább menjen tönkre egy ember, mint az egész család"

33. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Massalhangzo)
2016. nov. 15. 17:51

Nem tudok róla, hogy én kitértem volna - most az egyszer :) - a lelki háttérre. Elég fura valami olyat megcáfolni, amit nem állítottam.



Azért sokféle reakció van: az agresszív alkoholistát is szeretheti a családja, itt is nagyban közrejátszik az egyének személyisége.


Azt sem merném állítani, hogy egyik ember leépülése azért, mert hasznos tagja volt a társadalomnak erősebb érzelmeket váltana ki, mint egy fiatalkorában alkoholistává vált emberé. Nonszensz amit most írtál!

32. massalhangzo (válaszként erre: 27. - Krisztinucika)
2016. nov. 15. 17:42

nincs igazad, csikinek sincs. nem azert iszik egy alkoholista, mert beteg, hanem azert valt alkoholistava, betegge, mert raszokott az ivasra, fuggo lett. ilyen a kabitoszer, gyogyszerek, szerencsejatek, csak kulonbozo rombolo hatasai lehetnek, fuggoen attol is, az adott fuggo milyen szemelyiseg es mit hoz ki belole a fugges


ha olyan egyszeru lenne, minden alkoholista, kabszeres stb. egyik naprol a masikra abbahagyna. biztos a legtobbnel van egy olyan szakasz, amikor latja, mit muvelt vele az adott fuggoseget okozo szer, es ketsegbeesik, abba akarna hagyni, de a fuggosege miatt nem tudja. kesobb pedig a minden-mindegy apatiaba sullyed, es csak az lesz a lenyeg, hogy megkapja a szert, amitol jobban erzi magat


szornyu dolog az ilyen fuggoseg. az, hogy ki hogyan valik azza, kulonfele lehet. nem mindegyik egy szar szemet erzeketlen ember, meg ha a szer azt is csinal idovel belole


persze egy agressziv, verekedos alkoholistat konnyu utalni a sajat gyerekenek, parjanak is, de nem mindbol valt ki agressziot az ital. es azt borzaszto lehet vegignezni, hogy egy valaha jo, talpraesett, szereto ember leepul, nem tud visszaterni, nem erdekli semmi

31. Remoni
2016. nov. 15. 17:05
Gyámság alá kell vetetni, és akkor lehet elvonókúrára vinni, akár akarata ellenére is. Ellenkező esetben mindent és mindenkit tönkre fog tenni maga körül.
2016. nov. 15. 16:40

Aki nem akar változtatni a sorsán az nem fog.

Nincs kényszerelvonó :( Nagy valószínűséggel a felesége és fiai a temetésén már semmit se fognak érezni még megkönnyebbülést se. Különben csak a menekülés az egyedüli kiút egy alkoholista családtagjainak. Csak ők nem mentek elég messzire.

29. ina87
2016. nov. 15. 15:17

nem értem h mit is vártok tőle,hisz el mondta h mit érez segíteni nem tudtok rajta akk miért ez a felháborodás,alkoholista sosem fog meg változni hiába lesz elvonon sajnos aki huzamos ideig alkoholista és volt már bent és nem szokott le az már nem is fog,inkább azon legyetek h a házzal ahol lakik ne legyen semmi gubanc mert

ha még maga mellé fogad hajléktalant azok csak kárt fognak a házban tenni tehát hiába megy rá a kölcsön,a másik dolog apa fia kapcsolat nyilván sosem volt jó kapcsolata a párodnak az édes apjával ezért nincs meg az a kötelék ezt párodnak kellene tisztáznia önmagával és el fogadni még ha fáj is h az apja nem szereti...

28. csikil4ny (válaszként erre: 26. - Selena78)
2016. nov. 15. 15:05
A cikkben épp nem ez a helyzet áll fent, az is érdekes, hogy még ilyen körülmények között is a nő ment el a közös házból, aminek a részleteit ő fizeti.
27. krisztinucika (válaszként erre: 25. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 15:04

Nagyon igazad van! Mindenki azzal érvel, hogy szegény alkoholista azért iszik, mert beteg, és nem ő tehet róla. Hát ha ennyire beteg, akkor nyilvánvalóan nincs helyén az ítélőképessége, tehát teljesen jogos, hogy a beleegyezése nélkül is kezeljék.

A dilisek sem szokták kérni a kezelésüket, mégis elviszik őket. Az alkoholista pont olyan veszélyes a közvetlen családjára nézve.

26. selena78 (válaszként erre: 25. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 14:56

"Ha az alkoholistának van joga eldönteni, hogy ő márpedig inni akar, akkor a hozzátartozóknak is legyen joguk eldönteni, hogy mellőzik a társaságát."


teljesen egyetértek...


Csak a világ nem ilyen egyszerű. Ha az alkoholitáé a ház, nem lehet kidobni....

25. csikil4ny (válaszként erre: 24. - Selena78)
2016. nov. 15. 14:30

Én nem tudom e kettőt összehasonlítani, mert az alkoholista nagymértékben megkeseríti a családja életét (hű de kíváncsi lennék egy igazi statisztikára, mert ugye a zugivókról nincs adat), míg a cukorbeteg csak a saját életét veszélyezteti.


Én, habár egyáltalán nem fogyasztok alkoholt, nem is agitálok az alkoholtilalom mellett. Pl. most arra gondoltam, hogy lehetne azt szabályozni, hogy az alkoholista családja kérhesse az alkoholista akaratától függetlenül az elvonókúrát. Persze az államnak ez nem érdeke. De akkor már ne ítéljük el az alkoholista hozzátartozóit, hogy nem akarnak belepusztulni abba az életvitelbe, amit az alkoholista rájuk kényszerít. Ha az alkoholistának van joga eldönteni, hogy ő márpedig inni akar, akkor a hozzátartozóknak is legyen joguk eldönteni, hogy mellőzik a társaságát.

24. selena78 (válaszként erre: 19. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 14:20

Nézd, én nem szeretném, ha betiltanák az alkoholt.


Én szeretek hideg téli estéken forralt bort kortyolgatni a kandalló elött, forró nyári éjszakákon jéghideg mojitót inni, és a flekkenezés sem volna az igazi hideg sör nélkül.


A karácsonyi asztalról is hiányozna a tojáslikör, és a töltöttkáposzta is forgolódna a gyomromban, ha csapvizet innék rá.


Miért is kellene betiltani, csak azért mert egyesek nem ismerik a mértéket?


Be kellene tiltani a krémest, mert vannak cukorbetegek?

23. globus
2016. nov. 15. 14:14
Sajnos, rengeteg család van, ahol ilyen szülő örökre elveszi a fia, lánya gyermekkorát :( Kívánom, hogy senkinek ne kelljen átélnie!
2016. nov. 15. 14:08

Ismerek olyan esetet, ahol a fiú terrorizálja az anyját néhány ezer forintért, mert kell alkoholra a pénz. Több élettársa elhagyta, két nőtől két gyermeke is született. Egyszerűen nem tudnak mit tenni, mert nem egyezik bele a kezelésbe. Tényleg sakk-matt ez a helyzet a családnak.

És most akár meg is lehet kövezni, de megoldása a hozzátartozóknak nincs, gyakorlatilag ha az anya nem kergeti el a fiát, kiüríti a lakást, nemet meg nem mer mondani, mert akkor jön a lelki terror .... és nem rakja utcára, mert a gyermeke. Az anya ebbe bele fog pusztulni. Kérdem én, hogy hány élet ment így tönkre?

21. c73db520ef (válaszként erre: 19. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 14:06
Az alkoholbol, a cigarettabol (benzinbol) nagyon nagy bevetele van az orszagnak. (Az eu-nek meg meg nagyobb kiadasa).
20. c73db520ef (válaszként erre: 19. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 14:04
Gyogyszerrol tudok: ha izik ra, nagyon rosszul lesz. Hala istennek, nem vagyok erintett mar.
19. csikil4ny (válaszként erre: 15. - Bekacomb)
2016. nov. 15. 14:02

Tenni éppen lehetne: létezik olyan injekció, amit ha beadnak egy életre elmegy a kedve az alkoholtól az illetőnek (na jó, nem tudom mennyi ideig hat, de a lényeg, hogy hat és megismételhető). A kérdés csak az, hogy kinek nem érdeke, hogy felszámolódjon az alkoholizmus.


Természetesen ez most egy költői kérdés, nem szeretnék politizálni, mert ugye az tilos.

18. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2016. nov. 15. 13:58

Az, hogy nincs kiert, csak urugy.

Az embernek onmagert, a tobbi - szeretteiert, gyermekeiert, a hazastarsaert, stb. - csak raadas.

Mert szamara igy kenyelmesebb - masokat okolni onigazolaskent.

17. selena78 (válaszként erre: 15. - Bekacomb)
2016. nov. 15. 13:54

Így van. Minden embernek megvan a maga baja. Segít a másiknak a maga bajában, ameddig tud, de ha nincs semmi eredmény, minek?


Én csak azt mondtam, hogyha még nem mondtunk le teljesen az illetőről, még reménykedünk, hogy visszatér a normalitásba, nem az a jó módszer, hogy elhúzunk. És magára hagyjuk. És reménykedünk, hogy észretér.


Nem tér észre. Minél többet van egyedül, annál többször nyúl az üveghez.


Ha otthagytuk magában az italával, akkor már lemondtunk róla.

16. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Eb2870e056)
2016. nov. 15. 13:50

en is ugy gondolom, az alkoholizmus betegseg, eros fuggoseg. meg ha valtoztatni is akarna rajta valaki, sokszor nem megy egyedul vagy csak elhatarozasra


nemigazan ertem a cikk mondanadojat, ertelmet. lehet sirni, hogy milyen erzeketlen ember, de nyilvan nem errol van szo. igazi segitsegnyujtas, probalkozas sem jott at rajta. az pedig felelotlenseg, magara hagyni valakit ugy, hogy elveszithet egy hazat, rengeteg adossagot halmoz fel, amit nyilvan ki kell fizetnie valakinek valamikor, plusz veszelybe is kerul konnyen magara hagyva


vagy megprobal a csalad osszefogva segiteni, erelyesen, ellentmondast nem turve, vagy lemond rola

15. Bekacomb (válaszként erre: 13. - Selena78)
2016. nov. 15. 13:40
Az ember egy idő után lemond a szerettéről. Mert nem tud rá hatni, és ő maga nem akar "belepusztulni". Rossz látni, hogy az akit szeretsz, szépen lassan tönkremegy. Hogy a pia fontosabb neki, mint a családja. Tenni pedig nem lehet semmit. Sakk matt.
14. 328e1b30ab (válaszként erre: 11. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 13:38
Tökéletesen igazad van.
13. selena78 (válaszként erre: 11. - Csikil4ny)
2016. nov. 15. 13:37

Nézd, Csíkilány, lehet igazad van....nem értek hozzá annyira.


Csak azt tudom, hogy az egyedülhagyott ember egész jól elvan az üvegével. Ezt tudom. És minél jobban elvan, annál kevésbbé fontos neki a külvilág, beleértve a szűk környezetét is.


A második pontoddal teljesen egyetértek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook