Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki, milyen számok alapján fogyott? fórum

Ki, milyen számok alapján fogyott? (beszélgetős fórum)


1 2
32. 7338f40017 (válaszként erre: 27. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 19. 22:55
Imádom én is ezeket a rántott ételeket! :)
31. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 29. - Massalhangzo)
2016. nov. 19. 17:02
igen az előbb helyesbítettem, hogy én a rántott dolgokat arra írtam, hogy szeretem a zöldségeket és ez is egy formája a zöldségek készítésének.
30. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2016. nov. 19. 17:01
jaj bocs nem így értettem csak arra írtam ezt, hogy én is szeretem a zöldségeket és ez is egy formája a zöldségkészítésnek. de például a párolt zöldségek nagyon jók illetve diétára nagyon jó még a barna rizs ellentétben a fehér rizzsel. gyümölcsöknél pedig a graipfruit nagyon javasolt, illetve az ananász is bontja és viszi le a zsírt (csak az eredeti gyümölcs nem a konzerv). illetve még egy tipp, nagyon jó diéta kiegészítőnek valamelyik lugosító készítmény (pld. zöld árpa kivonat) mert ha savas a szervezet az gátolja a fogyást.
29. massalhangzo (válaszként erre: 27. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 19:12

a rantott cucc csak akkor dietas, ha nem hagyomanyos liszttel keszited, es nem zsirban, olajban sutod ki, hanem sutoben. ha valaki hozzaszokik a zsirban tocsogo kajakhoz, akkor persze hogy idovel a normalis izek mar nem olyan jok neki, de visszafele is mukodik, foleg ha fokozatosan hagyod el ezeket, valtod dietasabb elkeszitesre, akkor utana mar a nehez, csupa zsiros, olajos cuccokat nem birnad (fajna a gyomrod, es ulnel a slozin toluk :D)


de peldaul egy rizotto is finom tud lenni, akar hussal, gombaval, es sok zoldseggel. abban nem zavarna szerintem a zoldseg, mert nem csak annak az izet erzed, sot azok adjak meg az alap jo izet

28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 19:08
Aha, ezek aztán marhára diétás cuccok!:D
27. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 26. - Massalhangzo)
2016. nov. 18. 18:27
én is szeretem a zöldségeket pld nekem a rántott gomba az egyik kedvencem ja és a rántott karfiol, rántott tök vagy patiszon is nagyon finom. de a pároltak is finomak
26. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2016. nov. 17. 16:57

szerintem keves olyan ember lehet, aki valoban utalja a zoldsegeket. inkabb arrol lehet szo, hogy ha valaki hirtelen dietas etrendre valt, annak fofogaskent vagy koretkent nem laktato egy salata es nincs is olyan ize, mint amit megszokott


pedig egy jo lecso, vagy rakott kel, karfiol, vagy akar sima parolt zoldsegek megszorva sajttal is laktato kajak, dietasan is lehet csinalni

25. 7338f40017 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2016. nov. 17. 13:37
Teljesen félreolvastál de mindegy. :D Nem írom le újból. Voltam kavitációs zsírbontáson, 2x, azóta 6 cm! ment le. Hihetetlen basszus! Nem gondoltam volna, hogy használ és de. Köszi csajok, már nem érdekelnek a számok, plusz kellő zaba odafigyeléssel még jobban olvadnak a zsírok.
2016. nov. 17. 11:14

Azoknak írom, akik szeretnek édességet enni, én csokis fehérjeport szoktam kikeverni egy pici kókusztejjel(kevesebb kell mint turmixhoz) és ha kell, még teszek kakaót, rumaromát, és annyi kókuszreszeléket, hogy massza legyen, golyókat formálok, meghempergetem kókuszreszelékben, be a hűtőbe. Teljesen olyan, mint az "igazi", ráadásul könnyű számolni vele, ch szinte nulla, a kókuszreszelék egy picit zsíros, de jó minőségű fehérje az alap, alacsony lesz a kalória is (ezt a golyók méretével lehet befolyásolni). Növényi fehérjét használok, de mindenki feltalálhatja magát azzal, ami otthon van, finom, és mégse cukor meg liszt (sőt, ez gluténmentes is).


Nem minden rosszízű, ami diétás, mondjuk arra sajnos nem tudok tippet adni, ha valaki finnyás, nem szereti a zöldséget, a jó fűszerezés sokat dob mindenen. Ha éheznének, vagy igazán éhesek lennének, az ilyenek is megennék az olyat, amit egyébkébt nem szeretnek, csak sosem voltak annyira éhesek (hiszen eleve többet esznek, unalomból is).

2016. nov. 16. 18:47
ha számokra vagy kíváncsi egy átlag nő aki nem fizikai munkát végez napi caloriaszükséglete 1800-2000 cal, ezzel stagnál az állapot (se nem fogy se nem hízik) ha fogyást akarsz elérni ennél kevesebbet kell bevinned (minden kaja csomagolásán rajta van a c al. érték) és még fontos lenne, hogy mozogjál mell é illetve nem mindegy mit eszel, cukor, fehérliszt stb fogyi alatt nem javasolt. nem éhezni kell hanem mozogni és átrendezni az étrendedet és ha napi 2-300 cal, al csökkented az 1800-2000-et, az már hatással lesz. de kitartás az kell hozzá
22. massalhangzo (válaszként erre: 20. - 7338f40017)
2016. nov. 16. 10:13

azert nem ez a ket veglet van taplalkozasban, hogy a zsiros porkolt meg a szal sargarepa :D


edessegekbol is lehet mertekkel vagy dietasat enni (ami finom), mint ahogy minden etelfelebol. nem attol hizik az ember, hogy idonkent megeszik valamit, amit nem kene. hanem ha folyamatosan szemettel tomi magat es nagyobb adagokkal. hozzaszokik a szervezet, ami nem jelenti, hogy azok a finom kajak. csak ugral peldaul a vercukorszinted, rogton ehseget erzel, pedig nem kene es hasonlok

21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - 7338f40017)
2016. nov. 16. 09:14

Akkor nem is értem, hogy tulajdonképpen mi érdekel? A számok? Mert a topikot azzal indítottad, hogy ki milyen számok alapján fogyott, de most azt írod, hogy nem tudod megállni, hogy ne egyél édességet, ami meg diétás, az meg nem ízlik, így nekem az jön le, hogy kisebb bajod is nagyobb annál, hogy érdekeljenek a "számok". A számok alatt mit értesz? A makrókat vagy a kalóriát? Vagy mit?


Jól gondolom, hogy ha tudnád is, miből mennyi kell neked, csak egy ideig tartanád be? Mert nem ízlik, stb.


Hiszen te is tudod, hogy mi az, ami egészséges, vagy mi az, ami diétás, így gondolom, nem erre vagy kíváncsi. Vagy igen?

2016. nov. 15. 01:57
Én addíg amíg nem ismertem a páromat, 49 kg voltam. Sosem ettem chipset, zsíros kajákat, csokikat de még sütiket sem. 19:00 után semmi evés. Fontosnak tartom kihangsúlyozni a rendszeres és változatos étkezést. Reggeli-tízórai-ebéd(leves-főétel)-uzsi-vacsi... NA igenááám, de engem is beszippantott a finobbnál finomabb ételek utáni vágy. Nasik. Mozgás kevés. Nyugalom, szerelem, zaba.... 6 év alatt 16 kg + szupeeeer! Utóbbi 2 évben sokat edzettem otthon szóval hasam baromi kockás(amit az átkozott háj szépen eltakar), vállam-lábam pipa. Ez a hasra hízás brutális. Egyébként azt vettem észre, hogy a búzalisztből készült ételek mind puffasztanak. Már csak ritkán fogyasztok ilyesmiket, viszont ez a zöldség evés mizéria förtelmes. Nem ízlik. Na bumm. Minden ami rossz ízű az egészséges, ami finom az meg nem. Ki van ez találva. "-" Imádom az ízeket. Ez van. :D Azért adok egy esélyt a zőccségeknek is nah. :D Csak laktassanak is. Hmmmmm. :D Akkor még öri-barikká is válunk. Talán. :D
19. massalhangzo (válaszként erre: 18. - NomNom)
2016. nov. 14. 16:04

szerintem nem muszajbol is jo, ha valaki rendszeresen ellenorzi a sulyat, merlegre all. olyan ez, mint a fogorvos, nem csak akkor kene menni, amikor mar baj van es faj, hanem rendszeresen ellenoriztetni


fogyozni sem akkor erdemes, mikor mar kihizza az ember a ruhait, praktikusabb tartani a sulyt es merlegelni :D

18. NomNom (válaszként erre: 12. - Arón1)
2016. nov. 14. 15:56

Ó mintha az enyém lett volna az egyetlen olyan hozzászólás.

Tudom, hogy van akinek muszáj ilyen-olyan okokból. Nem is bántom én azokat.

17. massalhangzo (válaszként erre: 16. - 7338f40017)
2016. nov. 14. 15:52

azt mondjak, mindig a legproblemasabb helyrol megy le utolsokent a felesleg, szoval kitartas :D


szerintem a hasi felesleg az nagyreszt megfelelo etkezessel orvosolhato. az is gyakran elofordul, hogy nagyreszt nem felesleg, csak a helytelen taplalkozastol vagy valamilyen intoleranciatol nagymerteku, allando puffadas

2016. nov. 14. 14:16
Nekem a hasamon van felesleg. Vállam, karom, combom izmos hiszen sokat tettem/teszek érte testmozgással. Azonban a hasam az zavaró. Na igen, még mielőtt bárki bele kötne a mondandómba, tudooom nincs olyan, hogy csak hasról fogyni. Csupán érdekelnek a tapasztalatok. :)
15. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 7338f40017)
2016. nov. 14. 13:09

szerintem a sportolokon kivul nagyon kevesen folytathatnak olyan spartai dietat, amiben a kaloriat, szenhidratot, zsirt, feherjet grammra pontosan kiszamoljak, betartjak, a szerint etkeznek a mindennapokban


nalam, ha fogynom kell, a szenhidrat minimalizalasa hoz eredmenyt (csak zoldsegbo, abbol is leveleszoldseg felebol), ha pedig hiznom kell, a szenhidratot novelem :D krumpli, suti, ilyesmik

14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 7338f40017)
2016. nov. 14. 13:05

Fú, ez nagyon egyéni, Szerintem izmosíts inkább, súlyzós edzéssel Próbáld átrendezni a kilókon belül az izom és zsír arányt. Erre még mindig a súlyzós vagy egyéb, ellenálláson alapuló edzés a legalkalmasabb, nincs sok új a NAP alatt:)


Bocs, a nagybetûkért...

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - NomNom)
2016. nov. 14. 13:02

Fogjuk rá, hogy az elhízás is betegség, tehát jogos, hogy valaki számoljon. Akkor is, ha csak megelôzésképp.


A kertészkedés viszont jó dolog:)

12. Arón1 (válaszként erre: 11. - NomNom)
2016. nov. 14. 12:32
Na ez nem volt éppen jóindulatú ...
11. NomNom
2016. nov. 14. 12:09

Áh nekem ez sosem ment...

Még mérlegelni se szoktam, ha szűk a ruha vagy nem tetszem magamnak a tükörben, érzem h elhagytam magam akkor jobban odafigyelek (ok ez hazugság mert mostanság sajna nem megy:D).

De aki képes naponta számolgatni, hogy miből mennyit és azt nem betegség miatt teszi, hát elküldeném kapálni és fagyos földre répát szedni, egyből lecsúszna neki a túrós csusza. :D

2016. nov. 14. 11:31

Grabovoj számok alapján :))))


Bocs, de ezeket a kérdéseket nemigen tudom komolyan venni.


Sose számoltam kalóriát, megfigyeltem, hogy mire hogy reagál a testem, és az alapján táplálkozom. A liszt-élesztő kombinációtól olyan érzésem van, mintha kő lenne a gyomromban, visszatartja a vizet. A gluténtól csak fáradt vagyok, mászni alig tudok, nemhogy sportolni.


Egy időben paleóztam, attól teljesen rendben voltam, most átfordítottam, zöldségalapú a táplálkzásom, a hús csak köret. Nem hízom, és van erőm sportolni is ;)

2016. nov. 14. 09:58
164 centi vagyok jelenleg 64 kg. Ezen a szinten vagyok már egy ideje de voltam 72 és 62 is. 62-64 körül mozgok. Én a szénhidrát diétát csináltam. Egy problémám van, minden a hasamra megy. Nem tudok egyszerűen ennél több sanyargatást elviselni, nagyon szeretek enni. Jártam futni,az nagyon nagyon meglátszott, de most elég hideg van sajnos. Egy idő után vagy elfogadod vagy annyira elhatározod hogy kiválasztasz egy diétát és vagy egy tornát és csinálod csinálod. Jelenleg a gyomrom totál oda van, nem most fogok fogyóba kezdeni az biztos :D DE. Én a te paramétereidet jónak látom, én is voltam 62kg nem mondom hogy sovány voltam, de jól éreztem magam és úgy gondoltam voltam már kövérebb is. Az már más ugye ha valahova jobban rakódik a zsír, mint pl nekem a hasamra megy sok. Ez kellemetlen, és én azt hallottam hogy nincs olyan torna amivel egy helyről tudnál fogyni. Tehát hiába csinálnék ész nélkül hasazást akkor sem biztos hogy csak onnét fogynék. Ugyanez a számolással is. Valakinek 4 óra torna heti -2kg valakinek meg szerintem meg sem mozdul a mérleg, vagy csak alig alig. Ha tényleg fogyni akarsz akkor nézz ki egy diétát és vagy egy tornát és akkor azt csináld tisztességesen. Látni fogod ha beválik és azt is ha nem.
8. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - 7338f40017)
2016. nov. 14. 09:52
Miért kérdezed? Csak nem fogyni akarsz? :D
7. c73db520ef (válaszként erre: 1. - 7338f40017)
2016. nov. 14. 09:25

Ez egy teljesen atlagos parameter.

Ne keseritsd az eletedet a media altal sugallt agymosassal!

2016. nov. 14. 09:07

A fiatal nők többsége úgy gondolja, hogy 60 kg fölött már kövér.

Elfelejtenek pár fontos dologot ezzel kapcsolatban. Az egyik a testmagasság.

A másik meg az, hogy milyen csontozatúak. Egymás mellé raksz 2 egyforma magas nőt. Az egyiknek vékony karja, lába van. A másik nő arányos testű. Ugyanannyi a súlyuk, mégis a ' vékony csontú' kövérebbnek, jobban mondva hasasabbnak fog tűnni a másiknál. Ilyen az optikai hatás.

5. M0ncsa (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2016. nov. 14. 08:54
kaloriaszamolas mellett -> kaloriaszamolas HELYETT, ezt akartam irni
4. M0ncsa (válaszként erre: 1. - 7338f40017)
2016. nov. 14. 08:54
Ha a felsorolt magassaghoz tartozo kiloid szama mellett tulsulyos vagy, akkor ott nem a kilokkal, hanem a zsir/izom aranyaval van a gond. Ugyhogy kaloriaszamolas mellett inkabb a mozgasra (izommassza novelesere) kellene rafekudni.
2016. nov. 14. 08:42
177cm, 69 kg, 66-ra akartam lemenni, 1800 kcalt állítottam be (amúgy kb 2090 a napi szükségletem), és ha sportoltam, leettem, viszont elkezdtem többet sétálni (tempósan), amit nem írtam be elégetett kalóriának. Először amúgy nekem még az 1800 is kevés volt, 2000-ről csökkentettem folyamatosan. Fehérje 90, szénhidrát 225, zsír 60g (azért ilyen magas a szénhidrát, mert ha nem ettem legalább 200-at, éhes maradtam). Így lassan (kb heti -0,3 kg, de voltak kilengéseim), de biztosan fogytam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook