Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bárki lehet cukorbeteg! fórum

Bárki lehet cukorbeteg! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bárki lehet cukorbeteg!

1 2
25. dc01a79c12 (válaszként erre: 20. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:05
A sportszergyártók,vitamingyártók...stb,persze,hogy meglovagolják a másik oldalt de az csak egy kicsi szelet a nagy tortából
24. 328e1b30ab (válaszként erre: 22. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 17:04
Én egyszerűen elkészítem azt, egészségesebb formában, alkalmanként. Nem része az életnek a napi édességevés. Fel sem merül. A napi gyümölcs- és zöldségevés alap, desszert alkalmakkor van, de akkor sem kristálycukorral, margarinnal vagy fehér liszttel.
23. dc01a79c12 (válaszként erre: 20. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 17:02
Nem üzlet a gyógyszercégeknek a csak Magyarországon az 1 millió cukorbeteg???:OOO Számold már ki,hogy csak egy cukorbeteg ember mennyit költ a betegsége miatt élete során,és akkor ezt szorozd be 1 millióval! De akkor ez még csak egy betegség a sok közül és csak Magyarországon.
22. dc01a79c12 (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 16:57
Én szépen elmagyaráztam a gyerekeimnek,hogy miért nem engedem a lentebb felsorolt termékek fogyasztását. Érdekes,hogy ha felüti a fejét a médiában a legújabb ügyeletes mesehős,az élelmiszergyártók azonnal ellátják a legsz..abb minőségű portékájuk csomagolását a képével. Mindent eladnak vele. Mindenki jól jár,csak az egyre betegesebb társadalom szívja meg.
21. 9a095cf031 (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. nov. 12. 16:54

És még csak nem is értem, hogy ennyire hülyék vagy csak szimplán nem érdekli őket a gyerekük egészséges.


Az a baj, hogy minden gyerekkorban kezdődik. Ha az emberek már 1-2 éves koruktól arra vannak szoktatva, hogy mindennap természetes a bolti édesség, az üdítő és a sok egészségtelen vacak, akkor mire eljutnak odáig, hogy nem így kellene élniük, talán már kialakult náluk egy csomó betegség. De az a jobb eset, ha eljutnak idáig, mert a többség, mint látjuk, nem is foglalkozik vele, aztán a fél ország rákban, szívproblémában, cukorbetegségben hal meg...


Ha a gyerekek ahhoz lennének szoktatva, hogy alapvetően egészségesen étkeznek, akkor számukra már teljesen természetes lenne a visszafogottabb, átgondoltabb étkezés. Mert beépülne az életükbe, és eszükbe sem jutna pl. naponta chipset enni, nasinak mondjuk egy diós zabkását vagy egy gyümölcsturmixot választanának.


Pozitív dolog, hogy egyre többen érdeklődnek az egészséges életmód iránt, negatív, hogy közben a másik oldal már betegesen tömi magába a vackokat.

20. 328e1b30ab (válaszként erre: 13. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 16:53

Nem, a gyógyszercégeknek nem üzlet. Üzlet az egészséges élet a:

-sportszergyártóknak

-vitamingyártóknak

-egészséges ételek előállítóinak és kereskedőinek

-bioboltoknak

-divatcégeknek


...valamint mindenki másnak, akik lefölözhetik a hasznot a gyógyszer nem szedése okán megmaradt pénzeknek, és az egészséges emberek aktivitásának.


Jól hangzó lózung ez a gyógyszercégek kezdetű hülyeség, de sem matematikailag, sem logikailag, sem gazdaságilag nem jön ki.

19. 9a095cf031 (válaszként erre: 13. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 16:47

Csakhogy létezik emberi döntés és akarat. Ma már mindenhol van internet, mindenki utána tud nézni az egészséges életmódnak, utána tud nézni a betegségeknek, utána tud nézni alternatív megoldásoknak. Sőt, lassan már a csapból is az folyik, mennyire fontos az egészséges életmód.


Nem kötelező megvenni az egészségtelen ételeket, nem kötelező a colát választani víz helyett, nem kötelező puszedlit venni gyümölcs helyett, nem kötelező a TV lőtt ülni egy félóra kocogás helyett.


Azt gondolom, alapvetően mégiscsak az emberek egyéni felelőssége, hogy élnek.

18. 328e1b30ab (válaszként erre: 10. - 9a095cf031)
2016. nov. 12. 16:45

Ez rémes. Naponta fehérliszt-fehércukor-adalékanyag?! Normálisak ezek? Módszeresen gyilkolják a saját gyerekük testét, teszik tönkre a hasnyálmirigyét, máját, rövidítik le az életét?


Annyira szomorú.

17. bjudit55 (válaszként erre: 15. - Dc01a79c12)
2016. nov. 12. 16:41
Így van. A cél, hogy mennél több krónikus beteg legyen. lehetőleg sok évig legyenek olyan állapotban, hogy a gyógyszertárig még el tudjanak menni.
2016. nov. 12. 16:40

A cikknek is érdekes a címe.

Nem azt szeretné velünk tudatni,hogy miként éljünk,hogy ne jussunk el a betegségig.

2016. nov. 12. 16:31

A cél a tömeges gyógyszerszedés!!!

Sosem felejtem el a szerencsétlen nénikét a gyógyszertárban amint a kb.20 féle gyógyszerért minden hónapban 15ezret adott ki. Beszéltem vele,és azt mondta,hogy azért kell ilyen sokat szednie mert az egyik fajtával nyomják el a másik mellékhatását...

2016. nov. 12. 16:26
A másik nagy üzlet a magasvérnyomás. Egyre lejjebb viszik a gyógyszerszedési küszöböt! Valamikor még azt mondták,hogy az (életkor+100)/80 még jó. Most azt mondja a háziorvos,hogy már a 140/80-as bőven magasvérnyomás.
2016. nov. 12. 16:22
Pontosan az a cél,hogy minél több cukorbeteg legyen. A gyógyszercégeknek nem üzlet ha valaki egészségesen él. A cikk sem említi,hogy mit tegyünk a MEGELŐZÉS(!!!) érdekében. Szerintem nem véletlen az sem,hogy számtalan szines szebbnél szebb szeméttel vannak tele a boltok polcai!
2016. nov. 12. 16:05

Néhányszor már megjegyezték ismerősök hogy úgy eszek mint ahogy a cukrosoknak kell(lene). Szerintem meg az egészségeseknek is így kellene.

Jó a fagylaltom, jó a csokoládém, és az ételeim is szerintem. :)

11. bjudit55 (válaszként erre: 10. - 9a095cf031)
2016. nov. 12. 16:02

"Nyilván nem csak az édesség a ludas"

Én úgy gondolom, minden olyan élelmiszer ludas, ami hirtelen emeli meg a vércukor szintet.


Az édességet én is szeretem, de mióta tudatosan táplálkozom, semmi olyat nem rakok a számba ami gyors vércukor emelkedést okoz. Nem csak a cukorbetegség miatt, számos egészségi problémát meg lehet előzni ezzel.


Pl. a tegnapi almás lepényt durum liszttel és eritrittel készítettem. Így sem esszük zabálásig, de azt az 1-2 szeletet nagy élvezettel és büntetlenül.

2016. nov. 12. 15:05

No, aztán amikor a múltkoriban kiírtam egy topikot azzal kapcsolatban, miért etetik a szülők rendszeresen cukros sz-rokkal a gyerekeiket, a fél Hoxa nekem ugrott, hogy nincs közünk ahhoz, más mit ad enni a gyerekének.


Erre épp ma böngésztem egy másik fórumon, ahol felugrott egyből két kérdés(!), hogy ki mennyi édességet ad a 1,5- 3 év körüli gyerekének? Ott is majdnem minden válaszoló azt írta, hogy naponta ad gyümölcsjogurtot, krémtúrót, túrórudit, pudingot, dörmit meg mindenféle cukorral teletömött édességet a gyerekének. Mert szerintük ez oké. Azt írja az egyik, hogy a gyerek eszik húst meg zöldséget is, ezért semmi baja nem lesz, hogy naponta kétszer édességet ehet.


Aztán tessék, itt az eredménye: úgy terjed a cukorbetegség, mint a járvány. Nyilván nem csak az édesség a ludas, de nagyban rátesz a dologra, ráadásul könnyebb lenne az édességből visszavenni, mint a cukorral tartósított egyéb élelmiszerekből (mert már tényleg mindenben van).


De hiába, majd akkor ocsúdik fel, amikor rohan a kórházba a gyerekkel, mert rosszul lett, vagy megvakul vagy le kell vágni a lábát. Addig meg a gyerek az úr, nem mer neki nemet mondani, ikább odaadja a napi édességet, csak addig is hagyja békén. Merthogy úgysem lesz tőle baja.


Ahham, látjuk.

9. globus (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2016. nov. 12. 13:10
Aaaz igen. Kettes típusút az elején jól el lehet kapni.
8. bnedora (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. nov. 12. 13:01
Én sem akkor kaptam az inzulint, hanem amikor már 17-23 volt a cukrom, ami fél év után jelentkezett. Csak, ha akkor az orvos felfigyel rá, és szigorú diétára fog, terheléses cukrot csináltat, és egyebeket, akkor lehet, hogy most nem lennék inzulinos.
7. globus (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2016. nov. 12. 12:08
Hmm, érdekes. 11,3-mal nem lettem inzulinos, azonnal kőkemény diétára álltam + tabletta, mostani értékeim normál tartományban vannak, 3 havi átlag 6,1.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2016. nov. 12. 12:01
Én pont 2 éve lettem az, és már azonnal inzulinos. Sajnos, az én házi orvosom nem figyelte jól meg, hogy a labornál már 7,9 volt cukrom, én pedig nem tudtam, hogy az már magas. Nem volt a családunkban cukorbeteg, nem tudtam róla semmit.
5. bjudit55 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2016. nov. 12. 11:20

Igen. Az elodázás pedig azért van, mert a változtatások kellemetlenséggel járnak még ha jót hoznak akkor is. Amíg egészséges az ember, nem is veszi komolyan. Pl. lecserélni a fehér kenyeret, lisztet durumra, teljes kiőrlésűre, vagy a finomított cukrot eritritre elsőre az jutna eszünkben hogy drágább. Pedig az kellene hogy beugorjon mennyivel drágább és kellemetlenebb a cukorbetegséggel és szövődményeivel együtt élni. Arról nem is beszélve, hogy rövidíti nagy mértékben az életet is.


Én nem vagyok cukorbeteg, remélhetőleg nem is leszek. :)

4. bnedora (válaszként erre: 3. - Bjudit55)
2016. nov. 12. 10:43
Sajnos, ez a helyzet sok helyen. Az ember meg hajlamos arra, hogy elodázza a dolgokat, és amikor már rájön, hogy baj van, akkor már késő.
3. bjudit55 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. nov. 12. 10:17

Na éppen az orvos az, akinek nem érdeke hogy te egészségesen élj.

Magadnak kell utána járni. Ha már tudod mik a fő rizikófaktorok és azokat kivéded, már sokat tettél magadért.

2016. nov. 12. 09:58

Fontosnak tartanám a rendszeres és megfelelő, átfogóbb tájékoztatást a médiában. Szerintem, azzal, hogy elmondjuk az elhízás, a mozgásszegény életmód cukorbetegséghez vezet, kevés. Tudatosabban kellene szemléltetni, hogy mivel jár a cukorbetegség (napi többszöri mérés, gyógyszer, ill. inzulin, szénhidrátmérés), hogy komolyabban vegye az, aki hajlamos e betegségre.

Sokat jelentene, ha a házi orvosok is jobban odafigyelnének a betegekre, és időben figyelmeztetnék, hogy mivel jár e betegség.

2016. nov. 12. 09:08
Magyarországon jelenleg több, mint hétszázezer diagnosztizált cukorbeteg él, és körülbelül félmillió azoknak a száma, akik már cukorbetegek, de még nem tudnak róla. A kilátások még riasztóbbak, hiszen 10 év múlva a 20-70 év közötti korosztályban már minden tizedik ember cukorbeteg lesz hazánkban! Nagyon fontos tehát, hogy megfelelő információval rendelkezzünk erről az eleinte észrevétlen, de szövődményeit tekintve igen súlyos betegségről. Ebben segít egész napos ingyenes programjaival a Cukorbetegek Budapesti Egyesülete november 12-én, a Diabétesz Világnapon, a Lurdy Rendezvényközpontban.

Ugrás a teljes írásra: Bárki lehet cukorbeteg!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook