Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt milyen vitamint ajánlott/engedett szedni az orvosotok? fórum

Terhesség alatt milyen vitamint ajánlott/engedett szedni az orvosotok? (beszélgetős fórum)


13. Kajati
2016. nov. 20. 18:37
Mikor én voltam terhes, folsavat és vasat szedtünk csak.Lányaim egészségesek,átlagos súllyal születtek.
12. Mya01
2016. nov. 20. 18:29
Az első nőgyógyászati vizsgálatig (amire csak 8 hetesen kaptam időpontot) folsavat és Gravidát szedtem. Utána a folsavat elhagytam orvosi javaslatra, és abban maradtunk, hogy a terhesvitamint szedjem a 20. hétig.
11. Magni1 (válaszként erre: 10. - Kszb)
2016. nov. 14. 23:21
Az elevit dobozára az van írva, h a túlzott d vitamin bevitel károsítja a magzatot. Én ezért álltam le vele (terhesség előtt 2ezer NE-t szedtem). Ezt a sok D-t megbeszélted dokival?
10. kszb
2016. nov. 14. 19:34
Elevit + D3 vitamin (2 napnta 3000 NE) + C- vitamin (napi 1000 mg) + Magnerot (napi 2 tbl 36. hétig)
2016. nov. 13. 22:51
Ami szules utan szupi az a hipp-natal.
2016. nov. 13. 14:38
igen a folsav az jó. az influenza kikerülésére ha van csipkebogyód 2 ujjnyi vastagon szórd bele 1 literes befőttesbe, önts rá hideg vizet. reggelre totál citrom ízű italt kapsz ami tele van C vt-al. azért ne teát készíts mert a forróvíz kiveszi a vitamint. ha nincs bogyód a Herbában lehet kapni szárítottat. A sok graipfruit is nagyon jó. amióta ezt iszom (bár nem vagyok kismama) sosem vagyok influenzás, előtte pedig s orozatosan. és a reszelt gyömbér is nagyon jó, az mindenféle vitaminnal tele van de azzal vigyázni kell van akinek hasmarsot okoz
2016. nov. 12. 17:37
Pozitív teszt előtt folsavat szedtem, azóta Gravidát. Mellé Magnosolvot magnéziumpótlásra görcsök miatt és C vitamint is mert beteges vagyok. A gravidában van vas, kismamaként nagy az igény de van 3 labor is és írnak fel, ha szükséges. Kálciumot én külön nem szedek mert meg vagyok veszve a tejtermékekért, úgy érzem eleget viszek be.
6. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. nov. 12. 09:24

Terhesség előtt folsavat.2ik hónapban terhes lettem és végig szedtem a 12ik hétig,picivel emeltebb adagban,mivel 2és fél éve elvesztettem egy terhességet.Azóta semmi mást,nem làtja értelmét a védőnő,hisz minden eredmény tökéletes.Decembertől D-vitamin,de semmi egyéb.

20hkm :)

5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. nov. 12. 05:54
En folsavat szedtem a terhesseg elotti egy honapban. Elso honapban egybol ossze is jött, utána pedig femibiont szedtem elso trimeszterben, utana gravidat, de csak immel-ammal. Egy doboz femibiont szedtem be, a gravidábol mèg mindig van 😅 a verkepem folyamatosan tökèletes volt, ezèrt feleslegesnek tartottam.
2016. nov. 12. 05:28
Nekem nem ajánlott semmit, csak megkérdezte az elején, hogy szedek-e valamit. Mondtam kicsit félve, hogy a DM-ben kapható Vitamin A-Z Mama vitamint szedem, mondta h. teljesen jó, lényeg h. folsav legyen benne. Magnéziumot kellett még enni sokat, a vége felé már volt h. napi 3000 mg-ot is a keményedések, meg méhszáj nyílás miatt, aztán ezt megint csökkenthettem.
3. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2016. nov. 12. 00:11
Köszi! :) igen, a vérkép egyelőre oké, én inkább az influenza megelőzésére gondoltam szedni valamit :)
2016. nov. 11. 23:19

Huhh, en Gravidat szedtem mind2 fiuval. A femibiont egy honapig szedtem, es nem jott be, extra etvagyam lett, hiztam is egy csomot.

A prof.folyamatosan javasolta a folsavat, az az alap :)

A,ugy meg lesznek vervetelek, hgy mi kell nektek :)

Boldog babavarast!

2016. nov. 11. 23:12
Femibiont szedek, de abban kevés C vitamin van, nincs benne vas, stb. Ti szedtetek a babaváró vitaminon kìvül mást? Volt olyan, amit kifejezetten ajánlott vagy tiltott az orvosotok? Pl. nàthás időszakban én szoktam enni C vitamint, a kalciumra is azt mondta a dokim, hogy szedhetem. Várom a tapasztalataitokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook