Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » -0, 50es cilinderes szemüveget mindig kell hordani? fórum

-0, 50es cilinderes szemüveget mindig kell hordani? (tudásbázis kérdés)


13. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 12. 23:48

Az enyém -0.75/0.5 és csak akkor hordom ha már nagyon fáradt a szemem. A dokitól is ezt az instrukciót kaptam.

Azóta nélküle is jobb sokszor, de kell időnként.

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2016. nov. 12. 08:11
Nem felesleges, hiszen lát vele az ember. Viszont ismersz olyat, akinek meggyógyította a szemét?
11. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 12. 06:45
Igen, nekem is cilinderes mindkét szemem, állandóan hordani kell a szemüveget, meg amúgy sem látok nélküle. :D Viszont, ha nem tudod megszokni, sz.rul lett bemérve, menj vissza, vagy inkább másik orvoshoz.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2016. nov. 11. 22:26
Tehát a szemüveg ezek szerint nemhogy felesleges, de még káros is.
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2016. nov. 11. 08:09

Mivel nem gyógyít, hiába hordod, nem javít a látásodon, tehát ilyen szempontból nem kell hordani. Persze vannak helyzetek, amikor azért nem elhagyható. Pl. ha valaki nem lát élesen, vezetéshez mindenképpen viselnie kell. Vagy ha valakinek olyan a munkája, vagy aki nem látja rendesen a táblát a hátsó sorból. Tehát amikor szükség van rá, akkor kell viselni.

A szemészet úgy tartja, hogy ha rossz a látás, akkor ez van, ezen nem lehet változtatni. Végül mégis csak romlik a helyzet, ha az ember hordja a szemüveget. A látási problémákat a szem nem megfelelő alakja okozza. Ezt a torzult szemformát viszont a szemet körbevevő izmok túlzott feszítettsége vagy lazasága okozza. Az izmokat meg karban lehet tartani. De ha nem dolgoznak, mert a szemüveg elvégzi a korrekciók, akkor lustábbak lesznek, esetleg rögzülnek egy nem megfelelő állapotban. Ezért kell szemüveg nélkül erőltetni a szemet, és ezért segít a szemtorna.

2016. nov. 10. 22:04

[link]


Nem olyan egyszerű ügy, mint a sima rövidlátás.

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2016. nov. 10. 21:51
Egyáltalán nem kell hordani??
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 10. 21:51
Nekem is hasonló, hordanom kellene, de nem hordom. Nem is látok rendesen. Kellene viselni, de én sem bírom megszokni. Szerintem romlott is a szemem.
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 10. 21:27
Egyáltalán nem kell hordani. A szeműveg csak tüneti kezelés. Csak akkor vedd fel, ha épp szükséged van rá. A 0,5 nem olyan rossz. Én is pont így kezdtem cilinderrel gyerek koromban. Azt mondták, hordani kell, így hordtam. Ennek az lett az eredménye, hogy évente erősebb szemüveg kellett, mert ellustult a szemem :( Mióta letettem, nem romlott, egy kicsit még javult is a látásom. Nővérem túl hiú volt hozzá, hogy hordja, és neki nem is lett rosszabb, sőt megjavult a szeme. Tehát én azt javaslom, ne viseld állandóan, és végezz napi pár perc szemtornát.
2016. nov. 10. 21:21
Igen, állandóan hordani kellene, de időbe telhet a megszokása. Viszont ha nagyon nem jó, akkor lehet hogy valami nem stimmel, vagy nem jól lett bemérve, vagy nem jól lett elkészítve, a végére kell járni.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 10. 21:13
A cilinderest tényleg állandóan hordani kellene, és az előttem szólóval egyetértek. Ha nem bírod, akkor vissza kell menni a szemészetre. Ott megnézik a szemüveget is, és ki fog derülni, ha esetleg a látszerész hibázott, az is.
2016. nov. 10. 21:02
Ha nem bírod viselni, akkor menj vissza oda, ahol felírták.
2016. nov. 10. 20:46

A jobb szemem -0,50 cilinderes es szemtengelyferduleses, a bal sima -0,25.

3 hete megvan a szemuveg de egyszeruen nem birom megszokni, zavar, csak este tevezeshez veszem fel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook