Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell halál esetén átíratni a közműveket? fórum

Hogyan kell halál esetén átíratni a közműveket? (tudásbázis kérdés)


20. krisztina0218 (válaszként erre: 18. - Aileron44)
2016. nov. 16. 06:58
Tudom, csak némelyik ember könnyen beszél..de már nem érdekel, maximum várok, addig amíg kapok legközelebb utalást(még belefér a 180 napba)
19. krisztina0218 (válaszként erre: 17. - Aileron44)
2016. nov. 16. 06:57
Ügyfélkapun keresztül csak a nem hiteles tulajdoni lap első oldalát találtam, a többi szemle, meg társasházi lap, illetve a már említett 3600 ft-os tulajdoni lap.
18. aileron44 (válaszként erre: 14. - Krisztina0218)
2016. nov. 12. 19:11

Krisztina! Ne mérgelődj, nem mindenki érti meg, hogy ami számára kevés pénz, az a másiknak "nagy" kiadás. A "csak" ide 3000 oda megint annyi, összeadva nagyon sok tud lenni a semmiből!


Amit lehet intézz neten, ha a szolgáltató engedi, idő és költség takarékos :)


Ne magyarázkodj senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nincs rá anyagi fedezeted, vagy ha van is nem akarod erre pazarolni feleslegesen!

17. aileron44 (válaszként erre: 11. - Krisztina0218)
2016. nov. 12. 19:06
Szia! Nekem sikerült mind a két oldalát, lehet h tovább kellett volna lépned??
16. kristo_f (válaszként erre: 15. - Krisztina0218)
2016. nov. 12. 17:35

Sajnálatos egy haláleset, de nem megsértődni kell, ha vannak kötelezően kifizetendő pénzbeli összegek

Bizony volt időszakom amikor nekem is jelentős volt ez a pénzösszeg, de mit tehettem volna ha valamit ki kellett fizetni.


De lásd az

1996. évi LXXXV. törvény

31. § (1) Tárgyánál fogva díjmentes a hiteles másolat kiadása, ha az

a) hagyatéki eljáráshoz,.....


Ha jól tudom ezt személyesen kell kérelmezni a járási vagy más földhivatalnál és igazolni hogy mihez kell

Azért kell a tulajdoni lap, mert bárki mondhatja adott esetben hogy ő a tulajdonos

15. krisztina0218 (válaszként erre: 14. - Krisztina0218)
2016. nov. 12. 10:34
Továbbá a temetés is sokba került, legalábbis nekünk sok az a pénz, az állandó jegyek vásárlása, ha el kell menni ide-oda, az egyéb fizetni valók, jó neked , hogy téged nem vág a földhöz 3000 ft...nem tudom miért kell gy leoltani az embert, mikor apám halála így is sokként ért mindenkit..
14. krisztina0218 (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2016. nov. 12. 10:27
De igen "romlásba dönt", főleg ha saját pénzed, nincs csak a párod dolgozik, meg a felköltözött húgod..mert amit kapsz elmegy a gyerekre, főleg, hogy még van pár számla amit ki kell fizetni, nekem az sok..csak nem értem ha én vagyok a kib**tt tulajdonos. én kaptam anno a végrehajtótól a főtáv, közös k miatti leveleket akkor miért nem elég a lakásszerződés?
13. kristo_f (válaszként erre: 12. - Krisztina0218)
2016. nov. 11. 19:24

3600Ft az e-hiteles tulajdoni lap. Ne mondd hogy romlásba dönt!

[link]


Online letölthető a fogyasztásmérők átiratásához az űrlap, beXeled hogy tulajdonos és a többi adatot amit ott kér, mellékeled a tulajdoni lapot pdf formában

Kapsz egy emilt amikor átirták

Aztán papiralapon is megkapod 2 példányban , egyiket aláirva visszaküldöd

12. krisztina0218 (válaszként erre: 6. - 987987)
2016. nov. 11. 14:14
Te örökölted a lakást vagy hogy volt?Nekem remélem nem kell, mert így is lesz még kiadás sajnos..:S nyilván ha alapból én vagyok a tulajdonos, nem kell vagy mégis?Erről anno az elmű szeptember elején nem írt semmit.
11. krisztina0218 (válaszként erre: 3. - Aileron44)
2016. nov. 11. 14:12
Honnan töltötted le a tulajdon lapot?Ügyfélkapun keresztül?Én ott csak az eredeti tulajdon lap első oldalát tudtam.
2016. nov. 11. 14:11
Lesz hagyatéki tárgyalás, de viszont -lehet nem írtam téma indítóban- enyém alapjában a lakás, a apa volt a haszonélvező jog élvezője, ami nem örökölhető.Így ezzel annyira nem kell foglalkoznom.Olyan szempontból, mintha megörökölném a lakást és utána..tárashában lakunk, ott már egyedül az én nevemen szerepel, net, tv meg alapból az én nevemen van.
2016. nov. 10. 18:32

Mindenhol kérj számlát vagy hivatalos igazolást a hagyatéki tárgyaláshoz ha lesz...

Ja és ne csak a víz, gáz, áram dolgát rendezd, Tv, telefon, internet, biztosítás, szemétdíj, helyi speciális befizetések ügyét is gondold át, nincs rosszabb annál mint hogy évek múlva derül ki mit kellett volna még sztornóztatni...


Fogadd részvétemet

2016. nov. 10. 18:13
nekem azt mondták (elmű), hogy e-mailben is intézhetem, csak a halotti bizonyítványt is csatoljam.
7. reload (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2016. nov. 10. 18:02
Gáznál tőlem kérték a tulajdoni lapot is :(
2016. nov. 10. 17:42
Nekünk elfogadták a halottit, de vinni kellett az óraállást is, mert rendezni kellett a különbözetet
5. aileron44 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2016. nov. 10. 17:32
ez lehet, és a villanyos a drága :( legalábbis én ott fizettem
4. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Aileron44)
2016. nov. 10. 17:27
minden szolgáltató más
2016. nov. 10. 17:25
Nekem sajnos nem volt elég a halotti anyakönyvi kivonat, ( most nyáron 07. hóban intéztem) kellett egy tulajdoni lap, igaz elfogadták a neten letölthető nem hivatalos másolatot is. Kívánom, hogy neked több szerencséd legyen és ne kérjék!
2016. nov. 10. 17:22
elég a halotti anyakönyvi kivonat, nem kell más. Ja meg a személyid, vigyél egy számlát, amin a befizető azonsító van, és ha neten keresztül akarod rendezni, a számlaszámod se felejtsd el. Viszonylag friss tapasztalat
2016. nov. 10. 17:14
Apa nevére jöttek a számlák, pedig én vagyok a tulajdonos és a 2009-s átírásokkor én is jelen voltam.Apa haszonélvezője volt a lakásnak.Végre megjött a halotti kivonat, így elszeretném kezdeni az ügyintézést.Halotti a. kivonaton kívül mire van szükség?Így is a kell a hagyatéki végzés vagy mivel ez a lakás az enyém nem szükséges?Muszáj nekem pénzért kiváltanom a tulajdonlapot?(sajnos még nem dolgozom, kölcsön nem akarok kérni)Elég a lakásszerződés és egy földhivatali értesítő amin a bejegyzett jelzálogok található és a tulajdoni jogom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook