Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet elhelyezni egy 58 éves alkoholista családtagot, akinek minimális jövedelme van? fórum

Hol lehet elhelyezni egy 58 éves alkoholista családtagot, akinek minimális jövedelme van? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
18. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Érdekes73)
2016. nov. 10. 10:26
+ ahol hagyják ! mindenkinek alkalmazkodni kell ! / még 1 alkoholistának is kellene ! / főleg , ha egész élete így telt el és igyekezett pokollá tenni a környezete életét ! akkor mit toleráljon a környezete ?! miért is várna jó ? a rosszért ?!
17. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Miss Jane)
2016. nov. 10. 10:23
...de legalább is nem azon kéne munkálkodnia , h mindenki életébe odarondítson !
16. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 10:21
nem vagyok ilyen helyzetbe , de a családunkba volt nem is 1 ! ha egy alkoholista kibírhatatlan viselkedésével " kivívja " a családja utálatát ! nagyon is megtudom érteni , ha nem kérnek belőle ! az ilyen " ember " tönkretesz maga körül mindent ! és mindenkit !
15. bjudit55 (válaszként erre: 13. - Miss Jane)
2016. nov. 10. 09:54

Tudom hogy ez sajnos így van. De ez is csak egy komoly lelki sérülésből indul ki. Persze, ő dönt, és dönthettem volna én is így mert az én életem sem volt soha fenékig tejfel. Mázlim van, én nem éltem a legnagyobb bajban sem alkohollal. Viszont ki nem hoz élete során rossz döntést? Én is hoztam már sokat. És akkor én szar ember vagyok? Nem. csak erős, és saját erőmből eddig kijöttem minden bajból. Aki pedig nem képes erre, azt segíteni kell. A család nem erre való? Erre kevesen tudják a helyes választ. Még az én környezetemben is.


Nincs más hozzáfűznivalóm a témához. Kívánom hogy a család és a beteg is találja meg a mindenki számára legjobb megoldást.

14. 342402de6d (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 09:45
Az alkoholizmust és a rákot ne is említsük egy napon.Az alkoholista maga dönt,hogy moslék szar "ember" lesz...
13. Miss Jane (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 09:35
Ne haragudj de az alkoholizmus és a vele járó dolgok nem hasonlíthatóak össze a rákkal, vagy egyéb betegségekkel. Alkoholistát megölelni? Bűzlik a piától, és ált. a cigitől, és gyakran ápolatlan is, mert nem érdekli más, csak a napi alkohol dózis pótlása. Ja és agresszív is.
12. bjudit55 (válaszként erre: 3. - Starmama)
2016. nov. 10. 09:20

A kisállatokat is így szokták. Ha már nem kell ott hagyják vagy kiteszik. pedig amíg örömöt tudott szerezni a családnak, szívesen éltek vele.


Ha valaki megbetegszik vagy megöregszik ott kell hagyni valahol? Szeretnéd ha öregségedre eladnád a fejed felől az otthonodat? vagy bedugnának valahová ahol nem érzed jól magad? Ja, vagy veled ez nem fordulhat elő. Dehogynem!


Arra is gondoljál hogy aki alkohol beteg lett, annak oka van. Az ember családtagnál általában ismeri az okot. Arra nem gondoltál hogy a lepasszolás helyett szeretettel próbálj neki segíteni családi körben? vagy direkt olyan helyre költöztél ahol még egy személy már ne férhessen el?


Bocsáss meg a szemfelnyitó soraimért, de személyesen is érintett vagyok hasonlóban. Igaz én nem alkohol hanem rák beteg lettem ami hozta magával a mindenki elfordulását tőlem. De nem is ez számít, hanem az elhagyatottság, a kirekesztettség érzése. Mégis csak könnyebb egy beteg ember nélkül. Nem? Hogy ő mit érez, mekkora lelki teher neki, az senkit nem érdekel. Pedig egy beteg embernek sokat jelent még az is ami egészségesnek semmibe nem kerül: Hogy vagy? Segíthetek valamiben? Esetleg Isten bocsá' egy ölelés ami szívből jön.

2016. nov. 10. 08:43
Iszonyú ez a helyzet... az 58 éves még aktív korú, dolgoznia kellene.
2016. nov. 10. 05:33

Mi ugyanebben a helyzetben voltunk.

Havi 57ezret kap ami semmire nem elég.mi probáltunk neki segiteni 2x lakott nàlunk de összeférhetetlen,meg szimulál ilyenek.körbejártunk mindent de havi szinten kb 60 ezerrel még ki kellett volna potolni a pénzét szoc.otthonba igy Egerbe igényeltünk neki helyet egy gondozói házba bár várólistás.

Eltartásra engem nem kötelezhetnek szerencsére,igy azért könnyebb.

Mondjuk még nem jutott be az otthonba de akkor ha Füzesabonyba van ilyen akkor utána nézek én is.

Amugy alkeszokat szoc.otthonba nagyon be sem vesznek még a Máltaiba se Pesten,szóval nehéz ügy egy alkoholista elhelyezése.

2016. nov. 9. 23:49
Köszönöm szépen.
8. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Starmama)
2016. nov. 9. 23:35
Csak akkor lehet vele bármit is kezdeni ha ő is beleegyezik. Amíg cselekvőképes azt csinál amit akar és ott ahol akarja...
2016. nov. 9. 22:26
2016. nov. 9. 22:12

Vannak szociális otthonok függőségben szenvedők számára is.

Füzesabonyban van az egyik ilyen tudtommal.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Starmama)
2016. nov. 9. 21:46
Kitenni nem tudod, maximum, ha szülő, még tartásra is kötelezhetnek.
2016. nov. 9. 21:08

Sehol. Nem tudom, hol laktok, és milyen intézményi lehetőségek vannak a környéketeken, de alkoholproblémás embereket nem látnak szívesen sehol, pláne, ha a jövedelme sem magas.

A demenciával egy ideig a pszichiátriára be lehet fektetni, vagy esperal beültetést kérni, ha le akar jönni a piáról, de jobb ötletem nincs.

2016. nov. 9. 20:58
Jelenleg a lakásunkban él, amit eladtunk. Velünk nem jöhet, egy vidéki városban kap szociális segélyt. Ezt nem lenne jó elveszíteni. Kissé demens, infarktusa volt pár éve. A másik testvérünk nem vesz tudomást a problémáról. A szociális otthonokban nagyon komoly összegeket kérnek havonta.
2016. nov. 9. 20:47

Mi baj van vele?

Elvitetni nem lehet.

2016. nov. 9. 20:46
Hol lehet elhelyezni egy 58 éves alkoholista családtagot, akinek minimális jövedelme van?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook