Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet elhelyezni egy 58 éves alkoholista családtagot, akinek minimális jövedelme van? fórum

Hol lehet elhelyezni egy 58 éves alkoholista családtagot, akinek minimális jövedelme van? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
48. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 46. - Ca6273a8a5)
2016. nov. 12. 18:58
igen, sajnos nem mindenkinek jutnak jó szülők és azt is megfigyeltem, hogy annak ellenére hogy így viselkednek a hozzátartozóik még erejükön felül is mindennek ellenére próbálnak róluk gondoskodni.
47. Bichter1 (válaszként erre: 36. - Forrest2010)
2016. nov. 12. 17:57
...kísértetiesen hasonlít a történet a volt apósom apjára! Anyósom mindig a papát hozta fel példának, hogy sec perc alatt hagyta abba az ivászatot, míg a fiai és unokája nem.
46. ca6273a8a5 (válaszként erre: 45. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 12. 16:52
tudnék mesélni...................
45. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 43. - Ca6273a8a5)
2016. nov. 12. 16:10
sajnálom. nehéz dolgok ezek főleg amikor egy anyukától azt várná az ember, hogy szeretetet, megértést stb. kapjon tőle és hát ilyen helyzetben ez ugye lehetetlen.
44. ca6273a8a5 (válaszként erre: 41. - Forrest2010)
2016. nov. 12. 14:43
borzasztó:(
43. ca6273a8a5 (válaszként erre: 40. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 12. 14:41
már nem él:((((((((((((
42. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 41. - Forrest2010)
2016. nov. 12. 09:53
hát igen nem könnyű dolog ez. de azért az kiakasztó, hogy van pár ember aki agyonissza magát végül már nem is lehet egyedül hagyni élni és utána a "normális" hozzátartozóknak kell róluk gondoskodni nem semmi költségekkel vagy energiaráfordítással.
41. forrest2010 (válaszként erre: 40. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 12. 01:24
az utcánkba az egyik pasit beadták egy helyre / nemtom hova ? / persze ott nem ihat , de tolókocsis lett , pelenkázzák , se gyereke , se senkije , a házát hagyja rá valakire tartás fejében , de csak 3 hónap , amíg ottmaradhat :( addig csak ivott , most eszik csak és telerakja a pelenkát :( :( :(
40. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 39. - Ca6273a8a5)
2016. nov. 11. 20:44
nehéz lehet neked vele. hátha ott tudnak alkalmazni valamilyen alkoholelvonásos módszert. bár szerintem ha ott van ott nem is ihat és az már egy javulás lesz neki.
2016. nov. 11. 20:37
azokután, hogy azt mondta, apu veri (közben elesett a konyhakövön és lett egy hupli a fején), és ki akarták hívni a rendőrséget az orvosok... felvilágosítottam a dokit, hogy ebből SEMMI sem igaz, és így került a pszichiátriára. önként nem ment volna, az utolsó percig tagadta, hogy iszik....
38. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 37. - Ca6273a8a5)
2016. nov. 11. 20:26
igen a házban lakó ffi akiről beszéltem beleegyezett szerintem azért mert a nővére már besokallt és nem járt volna hozzá takarítani főzni. de tényleg nagyon drága nekik és ha nem egyezett volna bele, nem is lett volna belőle semmi. és anyukádat el tudtátok helyezni a pszichiátrián?
37. ca6273a8a5 (válaszként erre: 32. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 11. 13:54

nem TB-támogatott otthon, hát, igen, azt meg kell fizetni, de ha nem egyezik bele, akkor veszett fejsze nyele....

mi nem tudtuk anyukámat sehova berakni. csak a pszichiátriára...

36. forrest2010 (válaszként erre: 35. - Buci07)
2016. nov. 11. 12:28
...mert 1 alkoholista találékony ! okot mindig talál , ha van... azért ..... ha nincs ....azért :( és ok mindig akad , apósom is alkesz volt , aztán 3 fia is az lett / ők is az alkohollal oldották a feszültséget , mint apci !!! / de apósnak ráadásul gyomorvérzése is lett és az orvos ráijesztett , ha nem fejezi be eldobja a kanalat , egyik napról a másikra letette a poharat és élt még közel 30 évet , a fiait mind korán elvitte a pia + a saját gyengeségük :(
35. buci07 (válaszként erre: 34. - Forrest2010)
2016. nov. 11. 07:10
Az is,hogy az alkoholprobléma okát mindig másra háritják,mint ahogy minden rosszért más felelős,mert egy alkesz ugy gondolja ő bizony mindent jól csinál és tökéletes.
34. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Érdekes73)
2016. nov. 11. 06:52
:( elég szomorú a családtagokra nézve :(
33. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2016. nov. 10. 20:50
Emberi jogai neki vannak a miatta szenvedő családtagjainak viszont nincsenek :(
32. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 31. - Ca6273a8a5)
2016. nov. 10. 20:01
a tsasházban volt egy kőalhoholista mozgáskorlátozott ffi a nővére 10 évig járt hozzá takarítani főzni (hogy miért nem tudom) aztán elunta közös megegyezéssel betette egy nem TB támogatott otthonba (TB-sbe nem mehetett volna) itt havi 140-et fizetnek teljes ellátással 90 megy a ffi nyugdíjából 50-et a család tesz hozzá. nem olcsó dolog és csak beleegyezéssel megy
2016. nov. 10. 18:18
ha csak nem ön- és közveszélyes, vagy valamit esetleg az utcán, közterületen csinál, és kihívják a mentőt hozzá. de én nem tudok a pszichiátrián kívül olyan helyet, ahol elhelyeznék...
2016. nov. 10. 18:17
nem olvastam végig a fórumot, bocsánat, de ha ő önszántából nem egyezik bele, hogy elhelyeztesd bárhol is, akkor nem fog menni. én is próbáltam, és nem sikerült, csak a pszichiátria van. de ahhoz is kell a beleegyezése.
29. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 16:54
Ne hasonlítsd már össze a rákot az alkoholizmussal.Kösz.
28. _Berry_ (válaszként erre: 24. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 16:35
Hm, azért milyen érdekes, vagy inkább furcsa... neked nem tetszik, hogy feletted ítélkeznek, mert nem ismernek az emberek. Viszont te ugyanezt tetted a topik indítóval (ill. azokkal az emberekkel, akik hozzá hasonló helyzetben vannak) anélkül, hogy ismernéd az életét, az indokait, hogy miért is szeretne "megszabadulni" egy alkoholistától. Mellesleg, ha annyira nem érdekelné az alkoholista családtag, akkor egyszerűen kitenné az utcára, nem pedig megoldást próbálna keresni az elhelyezésére.
27. fildus (válaszként erre: 13. - Miss Jane)
2016. nov. 10. 13:57
Osztom a véleményed!
26. Miss Jane (válaszként erre: 24. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 13:41
Segíts nyugodtan az alkoholistákon! Te dolgod! De mi is kifejtettük a véleményünket, mindenki a maga nézőpontjából, ahogyan Te is tetted. Szerintem senki nem ítélkezett feletted, csak ez a téma annyira fájdalmas, és rossz (Veled ellentétes) tapasztalattal rendelkezik a társadalom nagy része az alkoholistákkal, hogy nem hagyhattuk szó nélkül.
25. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 13:40

Az én anyám is alkesz!

Tudod mit csinált?

Abba nem egyezett bele h eladjuk a kis házát,veszünk fel hitelt és hozzánk költözik h segitsünk!

De potom 200000ft-ért odaadta a házát idegennek fedezetnek aminek a ház elárverezése most a tét...szóval bocsi ha lecarom hogy oldja meg a gondját,bár még igy is sokat segitettünk neki holott ő csak bántott mióta eszemet tudom .Undoritó egy alkoholista!

Ha nem saját hibájából került volna ilyen eü.és szociális helyzetbe minden követ megmozgatnék,de igy? Hm...

2016. nov. 10. 13:30

Jó, aki ide téved, mindenki írja le újra és újra mekkora butaság szerinte amit írtam. Ettől biztos jobban fogom érezni magamat.

Tudom, minden eset más, egy fórumon pedig ismeretlenül tolni az okosságot könnyelműség. Beismerem nem kellett volna megírni a saját nézőpontomat, de én világ életemben ha bármi problémát láttam mindig az volt első hogy segítsek megoldani. Ezért pedig ítélkezni felettem szintén ugyanilyen felelőtlenség, mert nem ismertek. De azt gondolom ítélkezni akkor sem ildomos ha ismerünk valakit.

23. simple (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 13:23

Szerintem is butaság amit írsz! Ha rákos lenne egy családtagom, mindent megtennék érte.

Oka van annak, hogy valaki alkoholista lesz?! Az én "anyám" esetében vajon mi lehetett ez az ok? Gyerekei voltak, szerető férje, szép volt és csinos, olyan anyagi helyzettel ami miatt mindenki irigyelte... én amióta az eszemet tudom, mindig is ivott, ezért is vált el tőle a férje, mert nem bírta már tovább. Olyankor agresszív volt, örjöngött, minket gyerekeket is agyba főbe vert. Magáról nem tudva okádott, a rendőrség mindennapos vendég volt nálunk mert késsel ment neki mindenkinek... És mi minden nap ezt néztük. Persze hogy elfordultam tőle, már több mint 10 éve nem is láttam. Nem is hiányzik. Felnőttként még próbáltam neki segíteni. Támogattam anyagilag is, de a pénzt mind elitta! Kértem, menjen be egy elvonóra, segítek, szerzek neki orvost és mindent.... Azt mondta ő nem is iszik! Te ezzel mit kezdtél volna? Igen, nekem könnyebb nélküle!

22. bjudit55 (válaszként erre: 21. - Kattyus)
2016. nov. 10. 13:18

Hálás vagyok, amiért legalább ilyen problémám nem volt.

Az hogy elfordultak tőlem csak azért volt, mert nem tudtam tovább segíteni. Már most tudnék mert ismét jól vagyok, de most meg nem teszem. Úgy döntöttem, ezentúl hidegen hagy a nyomoruk. :)


Valóban csak látásból ismerem az alkoholista embert, és biztosra tudom hogy együtt élni vele katasztrófa. Aki nem akarja hogy segítsék,az bizony úgy veszett. Eladott házban viszont nem lehet hagyni senkit. Vagy viszem magammal, vagy ház eladás előtt megoldom a lakhatását ha egyedül nem megy neki. Sajnos az eladó felelőssége hogy a házat lakatlanul adja át.

21. kattyus (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 12:16
Ugyan már! Te sem gondolod komolyan amit leírtál! Az alkoholizmus és a rákos megbetegedés nem említhető egy napon! Tömény butaság amit leírtál. Ha valaki alkoholista, az sok esetben nem fogadja el a segítséget, elutasító, antiszociális. A rákbetegség teljesen más. Nem véletlenül fordulnak el előbb-utóbb az alkoholistától a barátok, családtagok. Az hogy tőled mint rákbeteg embertől elfordultak az ismerősök elég egyedi. Felénk nem fordult elő ilyen. Viszont az alkoholista embertől hosszú, eredménytelen időszak után biza elfordulnak az ismerősök. Éltél már alkoholbeteg emberrel? Tutira mondom hogy nem. Rákos és alkoholista is volt a közvetlen családomban. A rákbetegeket végig támogattuk, segítjük a mai napig. Az alkoholistát elhagytam. Több esztendő után. Mert pont leszatra az én segítségemet. Csak az alkohol érdekelte. Arrogáns, koszos, büdös és követelőző volt.
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 11:07

Azért ezt te sem gondolhatod teljesen komolyan.

A rák betegség és az alkoholizmus még csak köszönő viszonyban sincs e tekintetben.


A rosszindulatú daganatos beteg nem tehet róla.

Az alkoholista nap mint nap tesz érte és megkeseríti a szerettei életét.


A nagyanyám rákbeteg volt, az édesapám is, de ő gyógyult, még közöttünk van. Remélem még így is lesz pár évig. Egyiktől sem fordultunk el, sőt. Látogattuk, látogatjuk, megyünk hozzá, gyógyszerek, vitaminok, segítség mikor mire van szükség.


Ha tőled ezért elfordultak az szörnyű! Na az megbocsáthatatlan és elhiszem, hogy elvagy keseredve és így érzel. De a kettőt egy napon sem lehet említeni.


Kívánok neked gyógyulást és minden jót!

19. cacc1f1f92 (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2016. nov. 10. 10:46
Az alkoholizmus és a rák két külön eset. A kisállat a harmadik eset. Nem keverendő egyik a másikkal.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook