Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz terhesség/szülés után kistesó fórum

Nehéz terhesség/szülés után kistesó (beszélgetős fórum)


12. 388b941089 (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2016. nov. 9. 16:54
Sztem eloszor tedd magadba rendbe egeszsegileg, ilyen korkeppel a kovetkezo terhesseged is tele lenne komplikaciokkal. Gyogyulj meg, sok sikert!!
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2016. nov. 9. 14:17
Ha egy picit vissza olvasol.. már végig jártam egyszer 1 éven keresztül egy csomó mindent. Belgyógyászat, gasztro, gyomor tükrözés, hasi ct, csomó labor, uh, röntgen..
2016. nov. 9. 13:59
Én nagyon nem babán gondolkodnék a helyedben, hanem a sorozatos bélgyulladások okának felderítésén!
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2016. nov. 9. 13:45

Még semmit, mert még nem voltam nála ez ügyben.

Amikor szeptemberben felrakta a hormon spirált akkor szinte minden hónapban voltam mert állandóan begyulladtam 9 hónapból 7 végig véreztem még egy gyógyszeres "kipucolás" után is. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Gondot okoz a védekezés, fogamzásgátlót a pco+ ir miatt nem akarok szedni soha többet, a spirál nem vált be, ebből kifolyólag a gyűrű sem ajánlatos mert ugyan úgy gyulladást okozhat, az óvszerrel szintén gondjaim vannak eddig nem találtam még olyat amitől ne vakaróznék, igazából a sikosító az ami nem oké.. az injekciót semmi formációban.. Szóval meg vagyok lőve. Apa meg úgy van hogy ha jön jön, ő szeretné, csak én vagyok nagyon pánikban, és szeretnék is meg egyenlőre nem is.

8. 388b941089 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2016. nov. 9. 13:09

Emlèkszem rád 😩😩

Orvos mit javasol? Beszèltèl mar nogyogyasszal errol?

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2016. nov. 9. 12:59

2010-ben egyszer már végig jártam sok mindent, akkor bal borda ív alatt fájtam nagyon sokáig, a labor jelzett, hogy valami gyulladásban csak nem tudták mi és mitől. Akkor ráfogták mivel minden más negatív lett, hogy stressz = IBS.

Igazából azóta is megfigyeltem, valami igazság lehet benne, amint túl sok a stressz akkor egyből jelentkezik a bélgyulladás függetlenül az étrendemtől. Külön oda figyelek sem nehéz sem puffasztó, erős ételt pedig pláne nem eszek, amit világ életemben imádtam szinte már "patkányméreg" erőset ettem.

6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2016. nov. 9. 09:59

Szia!

Ezek tudatában, én még pihentetném, és ennek a krónikus bélgyulladásnak járnék utána, illetve kezeltetném ki, mert a leírtakból úgy tűnik, hogy ez a neuralgikus pont nálad, hiszen azóta is sokszor előjön, így sanszos, hogy a terhesség alatt is ki fog újulni, hiszen bizonyos időközönként újra előjön.

Lehet ez minden bajod kiindulópontja, nem?


Nyilván ez az én döntésem lenne, nem járok a Te cipődben.

2016. nov. 9. 09:31

Ami miatt félek belevágni.. Vanessza te már olvashattad, mert más fórumon már beszélgettünk.

Szóval a terhességemet rögtön az első tesztek után kemény bélgyulladással indítottam majd 7. héttől vérzéssel utrogestan 13. hétig és azonnali táppénz szülésig. Összesen 10 vérzésem, 3 bélgyulladásom, 25. héttől kezdődőd toxámiám lett. 34. héten bekerültem egyszer a kórházba mert annyira ödémás lettem, hogy a szememből alig látszódott valami. 1 hét után vissza kerültem egészen szülésig voltam bent. Szülésindítással kezdtünk mert addigra már megjelent a toxámia 3. jele a fehérje is, 7 óra vajúdás után sürgösségi császárom lett. Kislányom a toxémia miatt jó időre született korababának számít, 1 hétig volt a koraszülött osztályon. Sok volt a vérveszteségem, a szövődmények nagyon nehezen épültem fel császár után mind szellemileg mind fizikailag.. Gyermekágy után kaptam egy mindent telibe kapó gyulladást ( bél, húgyhólyag, méh) Azóta túl vagyok x bélgyulladáson, és más csomó gyulladáson. 5 hónappal szülés után felrakattam a hormon spirált amivel 9 hónapig szívtam.. Szóval félek még ha nincs rá semmi garancia hogy a 2. ugyan ilyen nehéz vagy még nehezebb lesz, bár az orvosom úgy gondolja, hogy számíthatok rá,és egyedül a kislányunkkal mivel férjem reggeltől estig dolgozik, van hogy hetel is, félek. Röviden ennyi ami vissza tart.

2016. nov. 9. 07:46

Barmi lehetseges. Ezt senki nem tudhatja elore, csak a te hozzaallasod szamit, senki mase!

Mas tapasztalata nem a tied.

2016. nov. 9. 07:38
Minden terhesség, szülés más. Ne gondolkodj, uccu neki!!!
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2016. nov. 9. 07:34
Vágj bele. ;)
2016. nov. 9. 07:17

Sziasztok!


Olyan anyukákkal beszélgetnék akiknek nagyon nehéz volt az első terhességük esetleg a szülés is. Érdekelne ki mikor merte bevállalni a kis tesót és a 2. terhesség mennyire volt nehéz? Tudom, hogy nincs két egyforma terhesség, de nagyon félek, hogy ugyan olyan nehéz lesz a 2. is. A szülésem sem volt egyszerű és felépülnöm se volt az.

Jelenleg 19 hónapos a kislányunk,( akire 2 évet gyúrtunk pco és ir mellett) apa az aki igazából felhozta a kis tesó témát. Számomra a 3-5 év az ideális korkülönbség, de apa addig susmorgott amíg elgondolkoztam. Igazából szívem mélyén vágyom rá, az eszem viszont tiltakozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook