Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cane Corso és a gyerekek fórum

Cane Corso és a gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2
32. 990204 (válaszként erre: 26. - Dólamar)
2017. jan. 28. 20:52
Kedves Cím!Nagyon szeretnék egy stabil idegrendszerű corso kiskutyát, tudna nekem segíteni megbízható tenyésztő ügyben? Elöre is köszönöm!
31. dólamar (válaszként erre: 29. - Panna9191)
2016. nov. 9. 12:21
Küldtem az e-mail címedre képeket.
30. dólamar (válaszként erre: 29. - Panna9191)
2016. nov. 9. 12:12

Mi okt. elején hoztuk el télen bent volt éjjelre mindig , nappal kint bohóckodott a goldie-val csak aludni jött be.

Utána tavasztól kint volt van egy szigetelt kis házuk meg egy viszonylag nagy kenel, ha vendégek jönnek be vannak zárva.

Amíg kölyök addig simán ott hagyhatod a kislányoddal, itt a lányodnak kell majd elmagyarázni mit szabad csinálni egy kutyussal és mit nem és meddig engedheti meg , hogy nyalogassa stb. Pl. az arc nálunk tabu , de van aki imádja ha nyalogatja a kutya én akármennyire szeretem őket sose engedem meg.

2016. nov. 9. 11:35
Hat nekunk télen lakásban lenne utana a teraszra vennénk neki egy házat illetve a kertben játszanánk de nem nagy az a kert úgyhogy muszály lesz kutya futtatoba vinni de a lakásba amíg kölyök hogy oldjam meg vigyen magammal mindenhova vagy a kutyust vagy a kislányom?
28. dólamar (válaszként erre: 27. - Panna9191)
2016. nov. 9. 11:22

:-DDD

Volt olyan (mi emeleten lakunk, kertes házban , de emeleten) , a kutya ki volt engedve én meg szellőztettem, kinyitottam a bejárati ajtót a kicsi 6 hónapos volt, a kutya 5 akkor már nem jöhetett fel a lakásba. Nagyon nyűgös volt a kicsi , de nekem is mosnom kellett , bementem a fürdőbe egyszer csak nagy csönd és ugye gyereknél az mindig gyanús...

Kimegyek hát a kutya feljött és lefeküdt a gyerkőc mellé a játszószőnyegre és semmi baja nem volt utána.

Mivel emeleten vagyunk én így nem merem lent hagyni, nekünk medencénk is van...szóval még sose volt a kicsi lent felügyelet nélkül.

De nem a kutya miatt.

27. panna9191 (válaszként erre: 26. - Dólamar)
2016. nov. 9. 10:55

Nagyon biztató amiket írtál megkérdezhetem hog ha beraksz egy mosast vagy egyéb 1-2 perces dolgod akad egyedul mered őket hagyni? Hülye kérdés de nekem ezt

Kell leküzdenem magamban hogy megtudjak a kutyának bízni

26. dólamar (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. nov. 9. 10:03

Nekünk egy Golden Retrieverünk volt , de szerettünk volna mellé egy házőrzőt , nagyon sokat olvasgattunk , hogy milyet? Mondjuk nagyon a Cane felé hajlottunk.

Beszéltünk sok tenyésztővel, ahogy itt többen ajánlották.

Jaa gyerekek mellé hoztuk. Sikerült egy 1 hónnappal fiatalabbat venni , mint akkor a legkisebb fiúnk volt aki akkor volt 3.5 hónapos.

A kutya egy zabagép , de a fiam kezéből semmit nem vesz el. Ha odamegy megsimogatni szoborrá dermed ami nem baj hiszen egy közel 70kg-os kutyáról van szó a 2 évesem meg 14 kg. A kicsi azt csinál vele amit akar ( nem kínozza) , soha egy rossz mozzanata nem volt felé.

Nem szökik nálunk , sőt nekünk a Goldie szökik , ha dörög vagy tüzijátékoznak és a Cane nyugtatja, leszedi a kerítésről, öleli. És csak akkor ugat ha valamit tényleg jelez. Ha gondolod írj priviben megadom a tenyésztő elérhetőségét.

Mert Canet viszont csak onnan !

25. unom (válaszként erre: 21. - Panna9191)
2016. nov. 9. 09:16
Hívj fel tenyésztőket, és beszélj velük. Mikor a barátnőm szeretett volna ilyen kutyát ezt csináltuk, és eljártunk kiállításokra, ott is sok tenyésztővel beszéltünk.
24. unom (válaszként erre: 22. - Simple)
2016. nov. 9. 09:15
:) Az enyémnek voltak agyament dolgai. Mikor a négysávos út közepén hasravágta magát, mert meglátott egy madarat, és ő akkor épp vadászott. Fel kellett venni, úgy továbbvinni, de az autósok jól szórakoztak.
23. simple (válaszként erre: 21. - Panna9191)
2016. nov. 9. 09:11
Én még ilyet nem hallottam, hogy nem lehet egyedülhagyni. Ha le van mozgatva és agyilag is le van fárasztva simán elvan egyedül mert addig alszik.
22. simple (válaszként erre: 20. - Unom)
2016. nov. 9. 09:08
Én is nagyon imádtam, nagyon jó kutya volt, könnyű volt vele élni, csak egy bajom volt, szökős volt. Háromszor is megszökött tőlem, úgy hogy órákig kerestem mire meglett, közben a frász teljesen tönkrevágott...
2016. nov. 9. 05:56
Azt írjak nem lehet egyedül hagyni mi lesz ha véget ér a gyesem kislányom bölcsibe megy, én elmegyek dolgozni apa szinten dolgozik ?? Ezt más kutyás hogy oldja meg?
20. unom (válaszként erre: 16. - Simple)
2016. nov. 8. 20:46
Nekem is, 16 évig, imádtam :)
19. Mireille71 (válaszként erre: 17. - Panna9191)
2016. nov. 8. 20:41

Mivel gladiátor kutyának tenyésztették olyan is a testalkata.

Bevallom, hogy betojtam amikor először találkoztam vele :) De utána imádtuk egymást...bármikor bemehettem hozzá, én etettem ha elutazott a család

18. simple (válaszként erre: 17. - Panna9191)
2016. nov. 8. 20:36
Igen, nagytestű.
2016. nov. 8. 20:35
A Cane Corso nagytestű kutyának számít ? Most olvastam 66 cm magasság
16. simple (válaszként erre: 10. - Unom)
2016. nov. 8. 20:19
Nekem volt egy angol szetterem. :)
15. panna9191 (válaszként erre: 13. - Mireille71)
2016. nov. 8. 20:14
Biztató :) nekem is 3 lesz a kislányom mikor a kutyus 1 :)
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Unom)
2016. nov. 8. 20:12

Gondolom :D


Mondjuk a csivavát magamnak javaslom, nem gyerek mellé :D

13. Mireille71 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. nov. 8. 20:03

Volt szerencsém ismerni egy Cane Corso hölgyet.

Szomszédban élt, egy 2 kicsi lányos családban.

A gyerekektől mindent eltűrt...volt, hogy a 3 éves kislány megmosta a fogát, vagy benyúlt a szájába a bekapott pogácsáért, de volt hogy véletlenül kupán verte kisszékkel.

Kertes házban nagyon sok kárt tudott tenni amíg rendre nem sikerült nevelni, de utána megmaradtak a növények és az öntöző is.

Csak akkor ugatott ha igazán oka volt rá, de akkor mindenki tudta, hogy még éjjel is ugrani kell mert gáz van. Viszont ez is komoly nevelés eredménye volt.

12. unom (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2016. nov. 8. 19:22
Tényleg? Megleptél :9
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - C73db520ef)
2016. nov. 8. 19:19

Én meg a csivavára. Pont annyira nem érdekel senkit, mint a te Golden Retriever szavazatod.


Nem is értem, hogy ezt miért írtad.

10. unom (válaszként erre: 9. - C73db520ef)
2016. nov. 8. 19:08
Mindenkinek más jön be. Én angol szetterre :)
2016. nov. 8. 19:06
Golden Retrieverre szavaznek inkabb.
8. unom (válaszként erre: 6. - Panna9191)
2016. nov. 8. 18:52

Ha értetek a kutyákhoz és van időtök tanítani, kutyaiskolában, akkor jó választás, és persze ha van elég helyetek.

Tömbházba nem szabad vinni, a lépcsőzés tönkreteszi a csípőjét.

A gyerekeket tényleg nagyon szereti, még az idegen gyerekeket is. De nevelés nélkül átveheti az irányítást.

2016. nov. 8. 18:50
Hétvégén meg nyáron sokkal tobett lennénk a szabadba strandoknank meg ilyesmi de télen elég ennyi neki? Férjem nem kezdő kutyás nekem ő lenne az első. Féltem tőle a kislányom ugye nem bántaná egy ilyen. Okos kutya a gyereket? Persze nem nyitna a fület stb megtanítanank higy nem szabad tilos mert a kutyának faj
2016. nov. 8. 18:48
Mindenhol olvasom mennyire szereti a gyerekeket... Nagyon tetszik nekunk es szeretnénk is de én valahogy megis felek picit :s igazából reggel én vinnem le meg délben is egy nagyobb séta es ha apa hazajön akkor menne el vele 2 órára plusz meg késő este is egy séta
2016. nov. 8. 12:40

A corso nem családi kutya. Egygazdás.


A gazdi kedvéért a gazdája családját védelmezi. Másokat azonban csak megtűr és folyton figyeli.


Kutyaiskola nélkül corsót tartani hatalmas felelőtlenség.

2016. nov. 8. 08:18

Nálunk a szomszéd családnak van ilyen kutyusa. Minket "bemutattak" neki, így szépen viselkedik velünk, férjem szokta néha etetni, barátságos. Jó házőrző, mindig jelez ha jön valaki, de amint megismer, elhallgat, idegeneket hosszan ugat, így tudjuk, hogy olyan jött akit nem ismer.:)


Viszont a szomszédék nem tudják szabadon tartani a kertben, mert konkrétan durván átrendezi.:/ Szerintem ha sokat van vele foglalkozva ez nem így van, de tényleg csudákat művel, ha nincsenek otthon.


Ami pedig engem személy szerint érint (de gondolom erre szintén megoldás ha otthon van valaki, foglakozik vele), hogy ha elmennek otthonról (mondjuk épp senki sincs a házban), a kutya képes 2-3 órát egyfolytában ugatni iszonyat hangosan.:/ :) Ha pedig hazajön valaki, mint egy angyal...szerintem el sem hiszik, hogy képes órákat végig ugatni..:(


Szóval szerintem okos, barátságos kutya, jó házőrző, viszont sokat kell vele foglalkozni nagyon, mert igényli a társaságot (mint szinte minden kutty).:)

3. tsfmvk (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. nov. 8. 07:28
Igen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook