Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Súlyfelesleg - Nektek van valami praktikátok? fórum

Súlyfelesleg - Nektek van valami praktikátok? (beszélgetős fórum)


1 2
60. HDiana90 (válaszként erre: 51. - Dorcika2013)
2017. jan. 31. 20:37
Ne haragudj, de kivizsgáláson voltál? Barátnőm ugyanígy emésztette magát a sok felszedett kiló miatt majd kiderült, pajzsmirigy alulműködése van. Pedig azt hitte a szoptatás miatt hízik.
59. 328e1b30ab (válaszként erre: 58. - 388b941089)
2016. nov. 18. 17:50

Idéztem egy közmondást, általános alannyal. Akinek nem inge ... de látom, sikerült felöltöznöd.


Ez ám a "kirááály".

58. 388b941089 (válaszként erre: 56. - 328e1b30ab)
2016. nov. 14. 08:43
Nem tudom, itt mostanában egymás leostobázása, bunkózása szabadon megengedett? Kirááály!
2016. nov. 13. 17:51
Dorcika, van kedved naplót írni a fogyásodról? Van, akinek ez is segít nyomom követni, hogy miket evett, mit edzett, átláthatóbbá válik az egész.
56. 328e1b30ab (válaszként erre: 33. - 388b941089)
2016. nov. 10. 15:19

"Aki letagadja h öt nem viseli meg a császar lelkileg, nem mond igazat, ebben biztos vagyok."



Csak az ostobák biztosak a dolgukban, egy bölcs ember mindig kételkedik - ahogy azt a mondás is tartja.

55. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Dorcika2013)
2016. nov. 10. 14:52

Én abból gondoltam, hogy nem volt mozgás, hogy ennyi súlyt felszedtél. Mozgás mellett képtelenség felszedni 30kg-ot, ahhoz nagyon régóta nem mozogsz, hogy ez legyen a szitu. Ilyen sok kihagyásnál pedig úgy kell hozzáállni mintha kezdô lennél. Persze, hogy az izmoknak van memóriájuk és gyorsabban vissza tudod magad hozni egy szintre mintha tényleg kezdô lennél de akkor is ugyanattól a szinttôl kell kezdeni, szinte nulláról.


Az összenövések fájhatnak, igen, de ezt a dokival kellene megbeszélni, mert ezeket oldani csak úgy lehet, ha újra mûtenek, ha pedig valami más okozza, akkor arra is fény derül. Mondjuk józan ész azt diktálja, hogy ha olyan fájdalmat érzel, ami már félelmet kelt, furán húzódik, vagy nyilall, akkor persze, hogy azt az adott mozgást az ember kerüli, de pótolhatod mással, szóval ha a zumba fáj, akkor keresel valami mást, illetve ha a zumbát szereted, akkor meg annál a gyakorlatnál, ahol érzed, hogy fáj, valami más pózt keresel vagy helyettesíted mittudomén, lépegetéssel és az edzés többi részét a szokásos módon csinálod. Hidd el, hogy ettôl még ér az edzés, nem hiábavaló.

54. 388b941089 (válaszként erre: 53. - Dorcika2013)
2016. nov. 10. 07:55
Akkor hajrá ;) sztem jo tanácsokat kaptal ;)
53. Dorcika2013 (válaszként erre: 52. - 388b941089)
2016. nov. 8. 22:25
Igen olvastam már meg is köszöntem neki
52. 388b941089 (válaszként erre: 51. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 21:20

Ha nagyobbak lesznek, lesz majd idöd magadra;) akkor majd az lesz a baj h le se tojnak :)


Egyebkent sztem sok jo hasznos tanacsot kaptal, gribeldi nagyon jokat irt, keresd vissza

2016. nov. 8. 19:39
Nem azért írtam hogy császáros szülésem volt hogy ezen menyen a vita. Azért írtam oda mert nem úgy sikerül a mozgás ahogy szeretném. Azt meg végkép nem tudom honnan jött hogy nem sportoltam mozogtam. Lányom születése elött rendszeresen mozogtam ( 167cm és 60 -63kg voltam ) meglett a lányom nem volt gond a mozgással ahogy volt időm mozogtam tornáztam (zumbáztam) nem sokat híztam vele terhesség alatt és az le is ment. Majd a fiammal terhesség végén híztam sokat. Próbáltam újra zumbázni főleg este mikor már mindenki aludt de fájt egy egy mozdulat és így nem csináltam van hogy még mindig fáj. Enyi. Az hogy engem hogy érintett csak egy pici szomorú jelel jeleztem. Jobban örültem volna ha másként alakul. Amúgy is kérdésre válaszoltam. Csak annyit szerettem volna tudni ki milyen praktikákkal szabadult meg a kg -tól úgy hogy végig szoptatott ( hál isten lányom is csak anya tejes volt.) Az hogy nincs segítségem szerintem sok kismama van így . Én is örülnék ha vki vigyázna egyszer egyszer a gyerekekre hogy ne caak este az a kevés alvás rovására menyen az hogy magamra is maradjon időm.
50. Dorcika2013 (válaszként erre: 45. - Lapbarna)
2016. nov. 8. 18:54
Nagyon szépen köszönöm. Gratulálok én is a picurhoz és a leadott kilókhoz is.
2016. nov. 8. 18:38

Valakinek sikerült már úgy fogyni,hogy csak kevesebb evett mint eddig ?

Most ezzel próbálkozom remélem sikerül fogynom egy kicsit...

Elég nehéz fizikai munkát vègzek,szóval tornàzni semmi erőm nem lenne!

48. lapbarna (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2016. nov. 8. 18:09
Egyetértek.
47. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2016. nov. 8. 18:06

Ez így van, bárkit bármi megviselhet lelkileg, őt a császár viselte meg, mást meg a másik. Nyilván mindenkit megviselhet, ha pont nem úgy tudott szülni, amit ő preferált volna.


Mondjuk szerintem őt nem vígasztalja az, hogy ki más hogy örült a csaszinak, ha ő meg pont nem azt akarta, és neki nem jön be az egész hasán végighúzódó nagy vágás, mert neki ez sikerült be. Ezért lenne jobb, ha lapozna és nem azon izélne, hogy milyen volt, hanem hogy mit tud kihozni ebből.

2016. nov. 8. 18:05

Ja, én mind a hármat természetes úton szültem. Mindnél volt gátmetszés.

Az sem kellemes.

45. lapbarna (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 18:02

Szia!

Gratulálok a gyerekekhez!

Nekem a legkisebb fiam 10 hónapos lesz. 3 hónapja lesz lassan, hogy elkezdtem fogyizni. Nem szoptatok. Még csak kb. 6,5 kg ment le, de mondjuk nem is csinálom olyan nagyon komolyan.

Regisztráltam a kalóriabázison, neked is ajánlom! Láthatod, mennyi kcal-t viszel be, mennyit mozogsz, beállíthatod, mennyit szeretnél fogyni, stb. Jó kis oldal.

Próbálj legalább 3-szor enni!

Soksikert

44. bowie (válaszként erre: 33. - 388b941089)
2016. nov. 8. 17:54

Engem a normál szülés viselt volna meg lelkileg, a másodiknál. Az elsőnél ugye nem tudtam mire számítsak.

Én így voltam nyugodt. :)

43. bowie (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 17:52

Ez butaság.

Nekem két császárom volt, az első sürgősségi, én nem bántam egy picit sem, csak legyen már vége, és élje túl a gyerek. Mert komoly komplikációk adódtak.

A másodiknak meg direkt úgy mentem neki, hogy olyan orvost kerestem, aki elfogadja, hogy én császárt szeretnék. Programozottat.

Lehet fújjogni a károgóknak. :D

Igaz, a doki kivárta az időt, féltem is, hogy beindul hamarabb a szülés, de szerencsére nem. :))

És nekem ideadták, míg varrtak, ott volt a gyerek velem, rám tette az anesztes, tartotta és összedugtuk a fejünket és ott szuszogott nekem.

A nagyfiammal persze nem, mert neki az életét mentették.

És nekem irtó rendesek voltak a dokik, nem éreztem annak, hogy cincálnának. Végig kedvesek voltak.

Két órát töltöttem fent az őrzőben, szoptatásra már levittek, és eldönthettem, hogy akarom e, hogy velem maradjon a gyerek vagy vigyék el.

Én utána sem voltam rongyul. Fájt a vágat oké, másnak meg a gátja fáj..a második után meg még jobb is volt, mert tudtam, hogy mire számítsak. Eltotyogtam császár után pár órával a zuhanyzóba, letusoltam óvatosan és kész.



Szóval a lényeg: mindkét császár után a 6 hetes kontrollon azt mondta a doki, hogy innentől mehet a torna ezerrel.

42. unom (válaszként erre: 38. - C73db520ef)
2016. nov. 8. 16:56
A hálapénz minden formája megvesztegetés, normális helyen büntetnék azt, aki adja, és aki kapja. Nem csak császárnál, minden más esetben is.
41. unom (válaszként erre: 37. - 388b941089)
2016. nov. 8. 16:55

Én meg a mindenbe beleszólókat tudnám ütni.

Mi közöd hozzá, más mit választ,neki mi a jobb?

Te nem engednéd, szerencsére a döntésnek sose a közelébe se kerülsz.

A természetes nem azt jelenti, hogy biztonságos, a császárnak mások a veszélyei mit a hüvelyi szülésnek. mind az anya, mind a gyerek szempontjából.

40. andi6020 (válaszként erre: 36. - Unom)
2016. nov. 8. 16:52
Ugyanígy érzem én is.
39. 388b941089 (válaszként erre: 38. - C73db520ef)
2016. nov. 8. 16:23
Meg nem akarnak kockáztatni a dokik, egybol kikapják a gyereket. Az ismeretsègi koromben egy kezemen ossze tudom szamolni hany lany szult termèszetesen. Anno mikor a nagyot szultem mèg alig alig volt császár, most a kicsinèl alig volt olyan aki termèszetesen szült körülöttem, pedig sok baratnommel egyszerre voltunk terhesek. Sok a kockázat, oriásira nonek a pocakban a babák, már ez is hatalmas rizikofaktor.
2016. nov. 8. 16:18

Mo-n indokolatlanul sok a csaszar; kozel 60 % felett van, ami sok esetben nem indokolt, csak inkabb fizetnek erte szinte barmennyit.

Ez meg mar a visszaeles kategoria.

37. 388b941089 (válaszként erre: 36. - Unom)
2016. nov. 8. 16:16

Olvasd el dorcica erre vonatkozo hszet, nem fogok telefonrol potyogni feleslegesen, abban mindent korrektül leirt.

Tèged nem viselt meg, ot igen, tartsd tiszteletben.


Ettol a valaszthato csaszartol meg ütni tudnek. Mi az h azt választanád?! Egyáltalán nem termèszetes sem az anyának, se a gyereknek, csakis èletveszèly esetèn engednem, hajam kitèpem komolyan

36. unom (válaszként erre: 33. - 388b941089)
2016. nov. 8. 15:37
Mondj rá okot, miért kéne megviselnie? Nekem mindkettő volt, és ha lenne 3. a császárt választanám.
35. andi6020 (válaszként erre: 20. - 328e1b30ab)
2016. nov. 8. 15:35

Bármi megviselhet lelkileg akárkit.

Engem mondjuk egyáltalán nem érintett meg sehogy, de nem vagyunk egyformák.

34. 328e1b30ab (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2016. nov. 8. 15:34

Nézd, két kis gyerekkel és 4 hónappal a szülés után, egy olyan élettel, amiben nincs ideje bekapni egy falatot reggel és 30 kiló zsír van rajta és életében nem sportolt és láthatólag alig áll a lábán, ne kezdjen le sportolni. Kezdjen mozogni, de sportolni, mert ha nincs ideje lenyelni egy falatot délig, akkor sportolni sem lesz ereje, csak a káoszt növeli.


Segítség kell, rendszer kell, alvás kell, rendszeres evés kell, séta, és majd ha ez megvan, akkor sport. Ez így csak egy plusz teher, és így sem fér bele az életébe már bele az sem, ami most benne van.


Erre próbáltam rámutatni.


Kérdező: fogalmazz pontosan. Akkor mindenki érteni fogja.

33. 388b941089 (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 15:30

Nagyon sajnálom.😩😩😫😩

Aki letagadja h öt nem viseli meg a császar lelkileg, nem mond igazat, ebben biztos vagyok.

32. 388b941089 (válaszként erre: 23. - C73db520ef)
2016. nov. 8. 15:27
Most komolyan senki nem èrtette az összefüggèst csak gribeldi??
31. 388b941089 (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. nov. 8. 15:26

Sztem arra gondolt h császáros műtèt után bizonyos mozgásformakat nem vègezhet, vagy nem olyan intenzitással vègezhet.


Mimdenki máshogy èli meg a császárt, sztem öt is biztosan megviseli, h nem termèszetes modon alakultak a dolgok. Mièrt ne lehetne emiatt szomorú?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook