Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keményítő fórum

Keményítő (beszélgetős fórum)


16. dioevi (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. nov. 13. 13:12
Igazából nem a lisztet ,hanem a zsiradékot szeretném mellőzni....
2016. nov. 6. 17:41
a keményítős módszert nem ismerem de vannak kevésbé kalóriás lisztek is mint a búza, pld. a kukoricaliszt, vagy rizsliszt. ezzel már rántottam főzeléket. ki kell tapasztalni, hogy mennyit tegyünk bele vigyázni kell mert jobban odaég a rántás, de ha rájössz miből mennyit kell, megéri kipróbálni
14. NomNom (válaszként erre: 13. - Forrest2010)
2016. nov. 6. 00:46
Én is szoktam azzal sűríteni, pl. 1 krumpli a sütőtök krémlevesbe.
13. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Dioevi)
2016. nov. 6. 00:10
valahol olvastam 1x h a krumplival sűrítették a halászlét :) 1 szétfővő krumplit aprított bele nagyon apróra , tettem már marhapöribe is , halászlébe is .....
12. Bichi (válaszként erre: 11. - 2104cc91e8)
2016. nov. 5. 22:41
Egyébként amiket felsoroltál, azokkal pont működik, a titok abban van, hogy nagyon rövid lén, inkább párolni, és utána leturmixolni egy részét. Bár én aztán fanatikus vagyok kaja ügyben, de 1 kanál "jó" liszt egy nagy adag főzelékben aztán tényleg nem oszt vagy szoroz :)
11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - Dioevi)
2016. nov. 5. 21:40

Felesleges.

Ez a módszer talán a krumplival, szárazbabbal

működik, a többiből (zöldbab, spenót, sóska,

karalábé, stb.) folyadék lesz a turmixolástól.

10. dioevi (válaszként erre: 9. - Bichi)
2016. nov. 5. 20:48
Akkor TELJESEN felesleges liszt helyett a keményítőt használnom....( egyébként borsófőzeléket csináltam).
9. Bichi (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. nov. 5. 15:10
Arról nem beszélve, hogy 1 kanál keményítőben pont annyi kalória és szénhidrát van, mint 1 kanál lisztbe, ráadásul mondjuk egy teljeskiörlésű liszt sokkal egészségesebb, mint a keményítő...
8. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. nov. 5. 15:09
van , amit sűrítek önmagával , de én többnyire rántva szeretem a főzeléket , még akkor is , ha nem túl egészséges :( pl a krumplifőzelék v leves , sárgaborsó főzelék elég sűrű lesz sajátmagától is :) sokszor , ha marad belőle másnapra v higítom alaplével v megeszem úgy / imádom a kajamaradékokat :) /
7. globus (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2016. nov. 5. 15:04

Ezt nem én írtam, de mindig röhögök rajta :)

Ugyanis nekem sem igazán jött be a turmixos módszer. Keményítővel oké, de másnapra el tud hígulni, lötty az egész. Szerintem 1 kanál liszttől semmi bajunk nem lesz, lehet használni tönkölyt vagy durumot, egészségesebb. 1 tányérnyi ételre vetítve alig csipetnyi jut. Nem értem ezt a nagy lisztfóbiát, inkább a pékárun lehetne többet spórolni.

6. 4975ebdc2f (válaszként erre: 4. - Globus)
2016. nov. 5. 14:49
Bevallom paradicsomos dolgokat nem suritem. Saját magam teszem el a paradicsomot és mindenestül turmixolom így van teste. De babnal vagy borsonal babhuvelynel beválik. Spenótot soskat nem szoktam sűríteni liszttel. A keményítős sűrített próbáltam egy darabig, gond akkor van vele ha újra melegited az ételt.
5. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Globus)
2016. nov. 5. 14:46
a paradicsomos káposzta nekem is sokszor kicsit híg marad , de....rászoktam arra h a levéből leszedek és úgy rántom be , aztán ha kell még bele lé , akkor ott van :) ha nem kell , akkor megiszom , mert egyik kedvencem a káposztalé , akár édes , akár savanyú az a lé :) de én rántást is pirítok egy nagyobb adagot , aztán ha kell , abból lehet még használni hozzá :) v 1 kiskanál keményítőt bekeverek hideg vízzel és azt lottyantom a végén a főzelékbe / bármilyen főzelékbe , ha hígnak találom :) / de azzal már nem szoktam főzni , le is kapcsolok alatta :)
4. globus (válaszként erre: 2. - 4975ebdc2f)
2016. nov. 5. 14:26

"Ti hogyan sűrítitek be önmagával a főzeléket?

Én ma próbáltam először ilyet, a paradicsomos káposztát megfőztem, felét leturmixoltam. Hát, jó kis káposztalevesem lett, egy csomó fölösleges lével.

Ugyanis a pürésíteni kívánt káposztából is lé lett, meg eleve volt leve is, sűrűbb meg egyáltalán nem lett. Mit rontottam el?"

:DDD

2016. nov. 5. 14:13

Mielőtt a keményítőt használni kezded, érdemes ezt végigolvasni. Írd be a keresőbe:

Egészségesek-e a keményítők?

2. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2016. nov. 5. 13:25
Semmilyenben:-)vegyél ki valamennyi zöldséget belőle turmixold és máris megvan a surito anyag!
2016. nov. 5. 11:14
Azt olvastam, hogy a keményítő kevésbé kalória dús, mint a liszt. Milyen arányban használjam a főzelékemhez ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook