Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyod magad, hogy kihasználjon a munkáltatód? fórum

Hagyod magad, hogy kihasználjon a munkáltatód? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2019. jan. 18. 21:26

Kihasznál az mindenkit...

Folyamatos 12, hétvége, lesz...kb. mindent..semmit nen közölnek a munkáltatók..és megfizetve se vagyunk normálisan..


Ráadásul a környéken semmi nincs, vagy ami van, az pont ilyen rossz (ha, nem rosszabb)..

2019. jan. 18. 14:04
Nem irok cég nevet, de 12 órázás van hétfőtől vasárnapig, hiába büntetik a céget folyamatosan, továbbra is, s nem tulorának számit, plusz mindenki 8 orában van bejelentve, illetve a szombat vasárnap el sem számolt napnak szerepel...
2016. nov. 10. 20:34
nálunk e gyébként nagy gond a légkondi és a levegő keringető rendszer. nagy ablaküveges új építésű irodaház ez is és ó borzalom az egész mnt mindegyik. a légkondit nem is használjuk de a levegőkeringetőt nem lehet leállítani állandóan huzat van mindenhol, van akinek a szeme fáj tőle, van akinek a füle, van aki csak simán tüdőgyulladást kap tőle. a munkáltatót pedig csak annyira érdekli, hogy ha valaki megbetegszik oldjuk meg a helyettesítést
68. ina87
2016. nov. 9. 18:48
jaj de sokan vannak így h nem fizetik ki a túlórát meg hasonlok,csak az a szomorú h az ember tűr mert h muszáj mivel kevés a munka hely hiába az h a munkáltató a bőrt is lenyúzza a munkásról de vannak dolgok amiért muszáj tűrni...
67. globus (válaszként erre: 66. - Channa*)
2016. nov. 8. 16:19
A két ünnep közötti szabadságolás érdekes dolog. Sokan panaszkodnak, hogy kénytelenek erre néhány nap szabit tartalékolni, mert leállás van a cégnél. Sérelmezik, mert talán szívesebben dolgoznának? Mi minden évben lehúzzuk azt a pár munkanapot is, mert sajnos nálunk nincs leállás. Örömmel konstatáltam munkába menet, hogy mindig ilyen ürességtől kongónak, élhetőnek kellene lennie a városnak, mint ilyenkor :)
66. Channa* (válaszként erre: 65. - Szisszó74)
2016. nov. 8. 16:07

Minden bántás nélkül!

Az irodai munkához olyan végzettség kell. Én pl. közgazdász informatikus vagyok, ezért ülök az irodában. Hétfőtől péntekig, ha olyan időszak van, akkor van, hogy hétvégén is.

Nekem a korom miatt már 30 nap szabim van. Évente egyszer 2 hét folyamatosan (idén volt elsőre, hogy így lehetett), a többit apránként veszem ki, bár én döntök, mert tudom, hogy október 15-január 15 között nincs szabi, így két ünnep között és karácsony előtti napon is. Szívesen tartalékolnák néhány napot, hogy otthon lehessen karácsony előtti naptól január elejéig, de az én munkám meg olyan, hogy nem lehet. Múlt nyáron minden hétvégén dolgoztam (dupla fizetésért), így bár nem voltam itthon hétvégente sem, de kaptam érte jó pénzt:)

2016. nov. 8. 06:57
Hát olvasom olvasom a dolgokat amiket írtatok. Én 9 éve dolgozom egy munkahelyen. A jelenlegi fizetésem nem tudom, hogy sok vagy kevés. De azt tudni kell, hogy minden hónapban egy szabad hétvége. A többi munka. Tetszik vagy nem tetszik ez van. Az első 3 évben keddtől vasárnapig reggel fél 9tol este fél 6ig meló. Hétvégén volt hogy tovább. Azota van egy egy szabadnap hétközben is. Irodában is vagyok és az üzletben. Tudjátok én szívesen ülnek egy irodában, hogy a hetvegeim szabadok legyenek. És a családdal legyek. A szabadság évi 28 nap. Nem 4szer 2het! Sőt a munkaltatom megmondja hogy az év végére mennyi szabit kell megtartani. Viszont ad 4-5 napot ajándékba karácsonyra. És én sem tudok ugrálni, mert kell a pénz.
64. c73db520ef (válaszként erre: 56. - Timycat)
2016. nov. 7. 20:20
Nem ultem a szamitogep elott, nem szultem 2-3 gyereket, rengeteget mozogtam, megis porckorongserv 42 kiloval.
63. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Suesue)
2016. nov. 7. 09:53

Igen, próbaidő vége után már nem tudsz azonnal felmondani, csak próbaidő alatt.

Ilyen részleteket, hogy milyen módon veheted ki a szabadságodat nem szoktak szerződésbe beleírni, ez tényleg csak azon múlik, hogy miben egyeztek meg, ill. később betartják-e, amit ígértek.

62. Suesue (válaszként erre: 61. - Suesue)
2016. nov. 7. 07:49
Engem vettek fel 7-nek mint beugró.
61. Suesue (válaszként erre: 59. - Channa*)
2016. nov. 7. 07:49

Indok az nem volt, szimplán így döntöttek a megbeszélésen. Főnökség és köztem vannak a menedzserek az egyik biztosított róla, hogy megkapom ő is vett fel a céghez.

Amúgy ha tudom, hogy ez lesz nem írok alá.

3 váltóban 6 fő dolgozik, igaz van egy hipohonder munkatársunk, aki hol strokeot, hol szívrohamot állapít meg magán, de meg tudtuk oldani eddig, amióta föntről intézik a beosztást, senkinek nem lett 3-4 napos pihenője.

Két hétvégét vállaltam be, és az elmúlt 3,5-hónapból 8-at ledolgoztam, nagy kegyesen mondták, hogy ebbe a hónapba nem lesz, erre mégis van.

Szóval érdekes a cégek hozzáállása is.

Amúgy 19-évesen kezdődött a gerinc gond nálam, hiába tornázok úszok, néha kiakad.

60. Channa* (válaszként erre: 56. - Timycat)
2016. nov. 6. 22:48

22 éves korom óta van 5 porckorongsérvem, de ez nekem egy plusz csigolya miatt van. Instabilabb a gerincem és a terhesség alatt az izmok átalakulása miatt nem volt jó a gerinc stabilitásom és szépen elkoptak.

Az ülő munka nem zavar. Igaz, én mozgok rengeteget.

59. Channa* (válaszként erre: 53. - Suesue)
2016. nov. 6. 22:44

Értem!

És mit mondtak miért nem adják ki a szabidat?

Nincs helyettesed, azért?

58. mazsi-drazsi (válaszként erre: 52. - Channa*)
2016. nov. 6. 22:09
irodai munkába is bele lehet rokkanni, ha állandóan az irodában kell lenned és csak aludni jársz haza. és ezt nem ellensúlyozza még egy jó fizetés sem, mivel nincs mikor elköltsed.
57. Suesue (válaszként erre: 56. - Timycat)
2016. nov. 6. 21:50

Sajnos igaz amit írsz. Nem feltétlen kell elérni a 40-es kort. Nekem először 26-évesen lett 2 sérvem.

Szerintem köze van a mostani tünetemnek a munkahelyi gondomhoz. Eljátszották a bizalmam.

56. timycat (válaszként erre: 52. - Channa*)
2016. nov. 6. 21:38
Gerincsérv irodai munkától simán lehet. Kolléganőm is így járt. Amúgy a nőkre jellemző, hogy a "hátukra veszik" a problémákat, ülnek napi 10-12 órát a számítógép előtt, alig esznek-isznak, nem sportolnak, szülnek 1-2-3 gyereket aztán 40 évesen gerincsérvük lesz.
55. Suesue
2016. nov. 6. 17:37

Ez volt a megegyezésünk, és a próbaidős szerződés után nem kaptam meg az új szerződést, amiben ezek benne lettek volna ahogy megegyeztünk. Azonnali hatállyal akartam kilépni, és nem engedték.

Ahogy megírtam a felmondást, másnap beállt a derekam, ennyi a lényeg.

Szerintem, ha valakivel megegyeznek valamiben, az a minimum, hogy be is tartjàk..

54. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Suesue)
2016. nov. 6. 16:30

Nem értem, amit írsz. Megküldted a felmondásod. Gondolom, azon volt egy dátum. Hogy érted azt, hogy vissza akarod dátumoztatni a felmondást?

Mit jelent, hogy nem akarod, hogy a betegséged miatt legyen közöd hozzájuk?

Elég zavaros ez a történet.

Amúgy szerintem nem sok olyan munkáltató van, ahol a teljes éves szabadságodat akkor veszed ki, amikor neked eszedbe jut.

53. Suesue (válaszként erre: 52. - Channa*)
2016. nov. 6. 15:08

Valutaváltó voltam, egy levegőtlen helyen. Igenis zavar, hogy nem adták ki azt amit megbeszéltünk, a jelentkezésem feltétele volt ez!

Amúgy pedig hobbiból mentem el dolgozni, napi 80-kilómétert mentem kocsival oda-vissza, mert 3 váltóba jártam felváltva (Meló 11-óra/nap).

A munkát szerettem, kollégákat is, csak a cégvezetés akasztott ki.

Igéretükkel ellentétben maximálisan ellentétesen viselkedtek, és igen nekem csak a szabi volt a gondom.

De az viszont nagyon, és erről tudtak.

Külföldön élnek a rokonaim, és ezért vállaltam így el, igéret az megvolt hogy elengednek látogatóba, de most mennem kell, tudnak róla és mégis elzárkóztak.

52. Channa* (válaszként erre: 50. - Suesue)
2016. nov. 6. 14:49

Pénzügy...

Mi?

Hitelközvetítő vagy? Biztosítási ügynök? Vagy mi?

Azért egy irodai munkába nem lehet belerokkanni, azaz attól nem lesz gerincsérved.


Egyébként, számomra teljesen érthetetlen a sztorid.

Értem, hogy valamiért besokalltál, de a miértjét nem.


Megegyeztetek (szóban?), hogy a próbaidő után elmehetsz 2 hét szabira? És még sem engedtek? Ez a bajod? Majd ha nem lesz honnan szabira menni az nem lesz baj?

A próbaidő alatt is van szabi időarányosan, miért nem azt vetted ki?

Én úgy értem, hogy neked csak a szabi a gondod. Jól értem?

51. Suesue
2016. nov. 6. 14:30
Nem vendéglátás, pénzügy.
50. Suesue (válaszként erre: 49. - Channa*)
2016. nov. 6. 14:29

60%-os foglalkoztatással vettek fel, havi 10-munkanapra.

A túlfizetést én vettem észre (nem volt túlórám 1 se), és nem akarok bajt magamnak a jövőre nézve.

Ezért fizetem vissza, mert jogtalanul kaptam.

Nem akadékoskodok, csak nem bírom az igazságtalanságot.

Ha szerinted egy megállapodás be nem tartásának következménye az akadékoskodás, akkor sajnálom.

Amúgy 4x2 hét lenne. Ha belegondolsz lazán belefér, mert fél hónapot se dolgozok. És 3-4 havonta lett volna. Amíg nem fentről írták a beosztást meg tudtunk oldani. Röviden ennyi, itthon nem szeretik, ha a nyulak viszik a puskát vagy veszik fel a nyúlcipőt. Ide inkább katatón állapotú munkavállalók kellenek, akit ki lehet és kell is zsigerelni.

49. Channa* (válaszként erre: 47. - Suesue)
2016. nov. 6. 13:07

Hányszor 2 hét szabit akarsz?

Milyen munkakörben dolgozol? Felszolgáló vagy?

A szóban kiegyezett dolgok elszállnak, ezért kell mindent leírni.

Miért utalnád vissza a túlórát? Ezt nem is értem! Még sem túlóráztál? Meg miért kellene visszamenőleg felmondani? Mit zavar az téged, hogy táppénzen vagy?

Teljesen nem értelek!

Zavar valami, de ha még is megkapod, akkor már nem is kell....Tényleg csak akadékoskodsz. Nem ezt akartad? Ha mindig ezt a munkát végzed, akkor nem értem, hogy miért nem szoktál már hozzá ahhoz, amik ott mennek?

A szabival kapcsolatban OV-vel kell egyeztetned, hiszen ők hozták a törvényt....

48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Suesue)
2016. nov. 6. 10:19

Nem csak elméletben van joga a munkáltatónak a szabadságod nagy részéről rendelkezni, tehát akkor kiadni, amikor neki jó.

Ha az egészségedre megy az egész történet, akkor tényleg ott kell hagyni, annyit nem ér! Én is voltam így sajnos, hogy már orvostól-orvosig jártam.

47. Suesue
2016. nov. 6. 00:28

A konkrét baj az jelenleg az, hogy a rizsa megy arról, hogy emelik a fizetéseket, de nem teszik meg. Ez egy dolog.

Megkaptam az utolsó fizetésem, 48-óra túlórát számláztak. Múlt hónapban beadtam a felmondásom, mert az állásinterjús beszélgetésen megkaptam az igéretet arra, hogy mehetek évente párszor 2-hetes szabira, amit miután élessé vált a szerződés hirtelen elfelejtettek.

Azonnali hatállyal fel akartam mondani, de a munkatörvénykönyve szerint állítólag érvényes a próbaszerződés, mert folytatólagos, tehát küldenem kell hivatalos felmondást. Megküldtem a felmondást, mentem dolgozni pár napot, és most betegszabin vagyok, mert szerintem idegileg ráment a gerincemre. Végig vittem egy injekciós kúrát pénteken lett vége, ma meglátogattam a kolléganőmet, jött egy ügyfél kiszolgáltam, mivel dolga volt, és úgy bedurrant a derekam, hogy sírva jöttem haza. Röviden ma megnéztem a bérjegyzéket, hétfőn visszautalom a túlóra pénzt, és visszamenőlegesen kérem a felmondásom dátumozását. Mellesleg mikor hívtam a menedzserem, hogy több fizetést kaptam visszakérdezett, hogy az se jó ha többet kapsz? Szerintem nem, mert nem dolgoztam le.

Nem vagyok kíváncsi a hazug cégekre. Besokalltam. Azt sem akarom, hogy a betegségem miatt legyen hozzájuk közöm. Egy dolgot utálok, és azt el is mondtam: ne hazudjanak, de nem hitték el. A legszebb az egészben a hátulról mellbe, mert a munkáltatónak elméletben joga van a mi szabadságunk 75%-al rendelkezni, évközben nem adják ki év végén pedig kiszórják, mit ne mondjak ez felháborít.

46. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Interna)
2016. nov. 5. 23:12
Az biztos hogy a dolgozók carják el azzal hogy bármit bevállalnak csak legyen munkahelyük de sajnos ilyen a világ vmiből élni kell és nem öt perces mutatvány új munkát találni...
45. Channa* (válaszként erre: 37. - Alidamolnar)
2016. nov. 5. 22:44

Megkerestem neked:D


480. Channa* 2016-11-05 07:02

Ki mondta, hogy cégem van?

(válasz kicsimanóci 477. hozzászólására)


538. Channa* 2016-11-05 12:32

Akkor sem tudtak venni lakás hitel nélkül.


Nem volt vállalkozásunk.


Remélem érted, amit olvasol. Attól, hogy valaki azt írta, én még nem....

44. Channa* (válaszként erre: 37. - Alidamolnar)
2016. nov. 5. 22:30

Nem. Azt írtam, hogy nincs cégem, egy másik hozzászólásban meg azt, hogy sosem volt vállalkozásom.


Mindig azt írom, ami van.

Lassan 8 éve dolgozok egy banki szoftver fejlesztő cégnél, ahol a főnököm helyettese vagyok. 1990. óta bankszférában dolgozok. Hol sima 17. senkiként, hol közép vezetőként.


Nyugodtan visszaolvashatsz:D

43. mazsi-drazsi (válaszként erre: 42. - Globus)
2016. nov. 5. 20:50

"ez a kukoricán térdelve"- ez tetszik:)

majd kellő időközönként felidézem magamban a nap folyamán:)

és dettó: "addig én ülök rajta" oszt majd néznek nagyot.

42. globus (válaszként erre: 40. - Mazsi-drazsi)
2016. nov. 5. 20:00
Dettó. Legöregebb bútordarab vagyok a cégnél, megszámlálhatatlan munkatárs lemorzsolódott, ezt a pár évet kukoricán térdelve is kibírom :) Mindent elmond, ha az ügyfelek elégedettek, majd utánam betöltik a helyet, akivel akarják, pont nem érdekel. Addig én ülök rajta :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook