Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyász utáni depresszió fórum

Gyász utáni depresszió (beszélgetős fórum)

16. Maruszja (válaszként erre: 15. - Maruszja)
2016. nov. 6. 12:34
Ja ezt Hellának írtam!
15. Maruszja (válaszként erre: 14. - Juhasznoemi)
2016. nov. 6. 12:33
Ne menj el, azok csak a pénzt szedik össze maguknak! Sokkal jobb módszer és biztosabb, ha emberek közzé jársz barátkozol és kijársz időnként a temetőbe! Hidd el ez a jó és még pénzbe se kerül!
14. juhasznoemi (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 5. 20:15
Menj el egy jó pszichológushoz az sokat tud segíteni. Én is jártam apukám halála után. Ennek 3 éve. Depressziós is lettem utána. Olyannyira, hogy gyógyszereket kellett szednem. Nehéz de tényleg az idő valamelyest segít. Elfeledni sosem fogod.
13. ina87
2016. nov. 5. 20:05
mozdulj ki akár ha csak sétálsz is egyet,nehéz feldolgozni minden el vesztést de attól h ki mozdulsz még emlékezhetsz rá,ha segít menj ki a temetőbe,idővel jobb lesz sajnos a halált el kell fogadni...
2016. nov. 5. 13:54
idő. de barátokat tényleg jó lenne szerezned
2016. nov. 5. 11:43

Nem veletlenul 1 ev a gyaszido.

Jon a tel, ez meg tesz ra egy kicsit.

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 5. 08:21

Őszinte részvétem. Átérzem a helyzeted, nekem apukám halt meg év elején, bár én nem vagyok egyedül. Akkor nagyon sokat dolgoztam és még plusz munkát is vállaltam. Kénytelen voltam a munkára koncentrálni, mire nagy odafigyelést igényelt, elvonta a gondolataimat másról. Természetesen, amikor megpihentem, én is sokat sírtam.

Igazuk van a többieknek, foglald el magad valamivel. Sportolj, dolgozz, menj emberek közé, találkozz barátokkal! Az idő enyhíteni fogja a fájdalmad.

2016. nov. 5. 02:44

Ha van egy kis időd, Hella, nézzed meg a "Leckék az életről" című filmet!

(A napokban hívta fel rá a figyelmemet egy kedves ismerősöm. Fenn van a Youtube-on. Lehet, hogy Neked is tetszeni fog, bár nem egy vidám film.)

8. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Maruszja)
2016. nov. 4. 21:20
Jèzusom. 😩 nagyon sajnalom😢
2016. nov. 4. 20:33
menj emberek közé minél többet. A gyász utáni depresszió természetes, de ügyelj arra, hogy ne merülj bele túlzottan. Ne legyél sokat egyedül, foglald le magad a tanuláson kívül is, ami nem otthoni elfoglaltság, vagy magányos tevékenység
2016. nov. 4. 17:55

Köszönöm a hozzászólásokat.

Tanulok még egyetemen, egyedül lakok.

5. kisj (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 4. 16:49

Részvétem.

Nem tudom, hogy egyedül élsz-e, vagy családban? Dolgozol-e, vagy tanulsz?

Lényeg az, hogy tedd a mindennapi rutinjaidat és menj emberek közé.

2016. nov. 4. 16:40

Kedves hella94!


Amikor megszületünk,velünk születik a halálunk is!Ez minden emberre vonatkozik! Meg kell barátkoznod ezzel a gondolattal!Ezt nem lehet felül írni,bármennyire is lázadunk ellene!

Menj ki a nagymamádhoz és beszélgess vele és mondd el neki,hogy mennyire szeretted,de neked menned kell tovább. Vedd példának Maruszja írását!Vesd bele magad teljes erővel valami elfoglaltságba


,hogy enyhüljön fájdalmad!

3. Maruszja (válaszként erre: 1. - Hella94)
2016. nov. 4. 16:27

Lassan 10 éve, hogy meghalt a lányom. Akkor még dolgoztam és el kell Neked mondanom, hogy ez volt a jó. Emberek között voltam és nemcsak arra koncentráltam, hogy nincs többé, hanem a munkára is muszáj volt. ...és ez így volt jó. Bár azt is el kell mondanom, hogy 1 évig mindennap, akár esett az eső, akármilyen idő volt kint voltunk a férjemmel a temetőbe. Mindig elmondtuk neki a sírnál, hogy mi történt. Nem vagyunk vallásosak, de ez természetes volt, hogy beszélünk hozzá. Aztán egyszer csak elmaradt és már csak hetente mentünk ki, majd havonta. Most már viszont időközönként megyünk ki, de természetesen nincs olyan nap, hogy ne beszélnénk róla itthon, és ne gondolnánk rá.


Neked is azt ajánlom, hogy menjél ki időközönként hozzá, mondd el neki mi történt veled, és járjál társaságba, mert nagyon fontosak az emberi kapcsolatok.

2016. nov. 4. 15:36

Minel inkabb bezarkozol, annal inkabb elszigeteled magad a vilagtol.Munka, iskola, csalad?

A halal is az elet (befejezo) resze.

2016. nov. 4. 15:33
Nyár elején halt meg a nagymamám, és azóta se tudom feldolgozni, rengeteget sírok, nem tudok aludni, emberek közé se megyek, egyedül vagyok bezárkózva. Alig vannak barátaim lehet ez is hozzájárul,hogy ennyire magányosnak érzem magam..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook