Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pajzsmirigy alulműködés, ülő munka, fogyás fórum

Pajzsmirigy alulműködés, ülő munka, fogyás (beszélgetős fórum)


20. Icus45
2016. nov. 8. 06:23
Alulműködés miatt a fogyàs úgy indult meg hogy a 160g .os szènhidràt dietat alkalmazom + 1500 kalória max. Így szepen megy le a kilók. próbaljatok ki. Nekem működik.
19. reload (válaszként erre: 18. - Reload)
2016. nov. 5. 09:34
meg a t3-t4
18. reload (válaszként erre: 17. - 0433c4fc5f)
2016. nov. 5. 09:34
mennyi most a tsh-d?
2016. nov. 5. 09:27

Nekem mindig azt mondta a doki, hogy beállítjuk a gyógyszert rendesen, akkor el fog indulni a fogyás. Nem titok, hogy mindenféle módszert megpróbáltam, és nem történt semmi, ezért sokszor feladtam már. :(

Most az a terv, hogy megpróbálom beállítani, hogy naponta 5x étkezem, keveset, és figyelem a kalóriabevitelt. Icuska ötlete a fél órás sétáról bennem is felmerült. Nem akarom azzal indítani, hogy nekiállok futni, mert tudom, hogy csak kínlódnék.

Nade visszatérve a gyógyszerre: reggel szedem én is, de bennem is felmerült már, hogy jól teszem-e. Viszont a vér-eredményeim szerencsére jók... szóval egyértelműen a kitartásommal lehetett eddig gond.

16. reload (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2016. nov. 4. 20:51

Igen, éhgyomorra kell este is. A doki azt mondta, hogy 2-3 óra teljen el az utolsó evés és a gyógyszer bevétel között. Emiatt igyekszem korán vacsorázni, ha meg valami miatt nem jön össze, akkor későn fekszem :)


De csak 3 hónapja szedem így, ezelőtt 1,5 évig én is reggel szedtem.

15. Icuska538 (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2016. nov. 4. 17:14
Hasonló cipőben jártam mig dolgoztam, amint nyugdijas lettem mindennap fél órát gyalogoltam és este fele alig ettem , lement 10 kg. Utánna abbahagytam visszaszedtem valamennyit most próbálkozom ugyan olyan módszerrel , bár most elrontottam ..nagyon éhes voltam ettem ....kenyeret az a baj nem keveset .....most rossz a gyomrom ...jó tele van ....
14. Icuska538 (válaszként erre: 12. - Reload)
2016. nov. 4. 17:09
Bocsi, hogy bele szólok...az euthyroxot és társait nem reggel kell éhgyomorra.....én kinlódom vele reggel és nagyon rossz ....este későn veszed be amikor már a gyomor üres ? Tájékoztatóján is az van, hogy éhgyomorra szedni ....
13. reload
2016. nov. 4. 11:03
Ja és van itt egy fórum, pajzsmirigy alulműködés a neve, ott elég sok hasznos info van az egész betegségről és a hozzá kapcsolódó problémákról :)
12. reload (válaszként erre: 11. - 0433c4fc5f)
2016. nov. 4. 11:02

euthyroxot szedtem, aztán egy darabig letroxot, most megint euthyroxot 150-et.


A doki mondta, hogy este szedjem, mert állítólag jobban fel tud szívódni... Ezen mindenki meglepődött, akivel beszéltem erről, de hát ő az orvos, végül is rosszabbul nem lehetek :)


A reggelit mindenképp javaslom beiktatni! Elég, ha egy szelet pirítóst leerőltetsz, pár nap után hozzászoksz, hogy eszel. Illetve én a többször kevesebb elvét vallom, tehát min. 3 étkezés/nap, de az 5 még jobb lenne. Egyelőre 3 van nekem is. Plusz a folyadékbevitel is fontos, min 2 liter egy nap. Azzal hogy állsz?

11. 0433c4fc5f (válaszként erre: 7. - Reload)
2016. nov. 4. 10:17

Reggelizni szinte soha, max. hétvégén. Ebédelni, ha kijutok az étkezőbe, de ezt már igyekszem rendszeresíteni. Az ebédet amúgy egy helyi étteremből hozatom, és általában az a vacsoránk, de 6 előtt mindig megvacsorázunk, csak a gond ott van, hogy 2 fogást. Főként ezen kell változtatni.


Én a gyógyszerem reggel szedem, Letroxot. Megkérdezhetem, hogy te milyet szedsz? és miért este? így van előírva?

2016. nov. 4. 09:22
Sziasztok! Köszönöm az ötleteket, a kalóriabázisra már regisztráltam is, 1200 kalóriát állítottam be, nem tudom jó lesz -e vagy sok / kevés?
2016. nov. 3. 21:16
Azt kifelejtettem, hogy énis inditottam ezzel kapcsolatosan egy forumot, aminek az a neve, hogy Elkezdtem az új életem. Jó kis közösség van, sokat segitenek, ha van kedved/időt olvassgass, rengeteg jó tanács van leirva.
2016. nov. 3. 21:15

Szia!


Én még kezdő fázisban vagyok az életmódváltásban, de leirom , hogy nekem eddig mi vált be.

Először is, ha kalóriát akarsz számolni, akkor regisztrálj a www.kaloriabazis.hu nevű oldalra, ott nagyon jól lehet vezetni, be lehet állitani a kivánt célt és megadja neked, hogy ahhoz, hogy elérd, mennyi a napi szükséges kalóriakereted.Te csak be kell vezetned, hogy az adott nap miket ettél és ő kiszámolja neked.

Ez lehet irányadó is, nyilván, ha fogyni akarsz, akkor kevesebbet kell mint eddig, ebbe hamar bele lehet jönni.

Én egy olyan étkezést választottam magamnak, amit nem sokan tartanak jónak, de nekem eddig bevált, számomra egyszerű. A lényeg ebben, hogy kizártam a következőket az étrendemből: Liszt,cukor, tejtermék.Mindent hanyagolok ami tartalmaz lisztet vagy cukrot (el sem hinnéd, hogy mi mindenben van), néha megengedek magamnak kemény sajtokat.Igy nagyjából zöldségen és húson élek. Amit millióféleképpen lehet variálni.Tejet kiváltottam magtejekkel (kókusz,mandula stb.)

Elkezdtem mozogni. Nem ment nekem olyan nehezen, annak ellenére, hogy énis autóval járok és egésznapos ülőmunkát végzek, mert előtte is mozogtam olykor. Eleinte próbálj meg csak egyszerű tornákat, millió egy videó van az interneten, teljesen kezdőknek is. Bár sokan nem szeretik, de én pl. Norbi Ducitornájával kezdtem.

Ezzel a módszerrel augusztus óta sikerült 10kilót lenyomni, 80-ról indultam és nyomom tovább ezerrel.

7. reload (válaszként erre: 5. - 0433c4fc5f)
2016. nov. 3. 20:59

Amint Hunorka mond az jó ötlet!


Illetve az étkezések számán is változtatni kéne szerintem. Pl. reggelizel? Hányszor eszel egy nap?


Én is alulműködök, most már viszonylag magasra emelték a gyógyszeremet, így kb. 6 kg-t fogytam az elmúlt 2 hónapban, rászoktam a reggelizésre és mivel este "éhgyomorra" kell szednem a gyógyszert, így igyekszem 6-7 körül legkésőbb vacsorázni, hogy ne kelljen éjfélig várnom a gyógyszerrel

6. 850bb2a149 (válaszként erre: 5. - 0433c4fc5f)
2016. nov. 3. 20:30
Ha nem akarsz számolni, egyszerűen felezd meg az eddigi ételeket :)
5. 0433c4fc5f (válaszként erre: 3. - 850bb2a149)
2016. nov. 3. 20:08

Ez a kalóriaszámolgatás is kínai még számomra. :)

Valahol olvastam, hogy aki kalóriára ügyel, annak figyelnie kell, hogy a szénhidrát, amit bevisz lassú vagy gyors felszívódású, és azt melyik napszakban fogyasztja. Na itt elment a kép nálam. :)

4. 0433c4fc5f (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. nov. 3. 20:06

Szokott rá példa lenni, hogy kerékpárral megyek, de elég sokáig dolgozom, és a gyermekemért olykor épp hogy beesek az oviba zárás előtt, így sokszor kénytelen vagyok a gyorsabb megoldást választani.

De nem akarok magyarázkodni.

Bízom benne, hogy olvashatok majd 1-2 tapasztalatot tőletek, aminek vonalán elindulhatok.

3. 850bb2a149 (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2016. nov. 3. 20:04

Szerintem kezdésnek elég annyi, ha kevesebb kalóriát eszel meg, mint amennyit egy nap elégetsz. Erre nem kell külön időt fordítani, és hatásos.

Aztán még az is lehet, hogy ha ettől fogyásnak indulsz, megjön a kedved a mozgáshoz, sportoláshoz.

2016. nov. 3. 19:57
Az autot letenni idonkent?
2016. nov. 3. 19:53

Sziasztok!


Elhíztam.

Iránymutatásra, segítségre lenne szükségem. Bízom benne, hogy itt találok valakit / valakiket, aki ellát majd jó tanácsokkal.

Magamról röviden annyit, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, amit gyógyszerrel szinten tudok tartani, tehát a helyzetem e-tekintetben nem olyan vészes.

A fő problémát abban látom, hogy napi 8 órában ülő munkát végzek, és a munkahelyre is autóval járok be. Ennek a mozgásszegény életmódnak köszönhetően immár 92 kg-nál tartok. Nap közben ritkán jutok ki enni-inni, így az ebédek estére maradnak.

Azon egyáltalán nem csodálkozom, hogy így csak gyarapodnak a kilók, de most már nagyon szeretnék ezen változtatni és tudatosan, hosszú távú eredménnyel javítani a helyzeten.

A kondícióm egyenlő a nullával, a napi rohanás után kedvem sincs mozogni, nem is találok megfelelő mozgásformát, ami örömet okozna, és ne érezném kínzásnak. Reggel-este szinte semmire nincs időm kicsi gyermekem és a háztartás mellett. Ez is baj.


Olvastam 1-2 fogyókúrás / diétát fórumot, csoportot és káosz van a fejemben a különböző technikákkal kapcsolatban.

Most ott tartok, hogy ötletem sincs, hogyan álljak neki a dolognak.

Biztosan van a világon még egy-két hozzám hasonló paraméterekkel rendelkező hölgy, anyuka, aki már túl van a nehezén és rájött a megoldásra. :)


Örömmel venném tehát tapasztalattal rendelkezők jelentkezését, akik röviden és érthetően leírnák, hogyan lenne érdemes elindulni, mire kellene odafigyelni, és hosszú távon miként legyen életmódommá az egészséges étkezés és mozgás.


Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán rám!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook