Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetes ultrahangon nem néztek orrcsontot. Kötelező lett volna? fórum

12 hetes ultrahangon nem néztek orrcsontot. Kötelező lett volna? (tudásbázis kérdés)


2016. nov. 7. 12:31
Gondolkoztam az Array szűrésen, de sajnos nem sok magyar nyelvű infót találtam róla és kölcsönt kéne felvennem (400000 Ft körüli), mert egészségpénztári tagság híján már a 12000 Ft-os régi magánnődokimat sem tudom kifizetni (aki révén jogosult voltam TB keretein belül Hajdu Krisztinához genetikai UH-ra menni a MÁV kórházba). Különben mikor a második terhességem idején a 18. heti ultrahangot 4D babamoziban csináltattuk, a nőgyógyászom aláíratott velem egy papírt, hogy kihagytam a kötelező szűrővizsgálatot, mert a 12. és 18. heti ultrahangot CSAK ULTRAHANGVIZSGÁVAL RENDELKEZŐ ORVOS végezheti, mezei szonográfus nem. Erre az SZTK-ban a HIVATALOS 12. heti ultrahangot egy kb. 30 éves szonográfus zavarta le. Még alá is kellett írnom, hogy tisztában vagyok vele, hogy az UH vizsgálat nem szűr 100%-osan, tehát tényleg hivatalosnak számít. Elkeserítő. :(
2016. nov. 7. 06:18
Szokták nézni.meg sztem kell is
5. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Belle2016)
2016. nov. 3. 21:17
Az orrcsontot kèrdezte, nem a tarkóredöt.
2016. nov. 3. 18:44
Ott van!! NT:normális vastag (2,8) merte a doki
2016. nov. 3. 17:15
Igen kötelezö, gondolom te is tudod, ha nem elsö terhessèged. Keress fel egy orvost, ha megteheted magánrendelöben.
2016. nov. 3. 17:14
2016. nov. 3. 17:01

Sziasztok!


Előző terhességeimmel orvos csinálta a 11-13. heti ultrahangot. Most máshová járok terhesgondozásra (körzeti SZTK), ahol csak szonográfus ultrahangozik, orvos nem. Nekem nagyon felszínesnek tűnt a 2 perces UH vizsgálat (eddig a MÁV kórházban Hajdu Krisztina TB alapon 10 percig vizsgálta a picikéimet) és szerintem sok adat kimaradt (szívfrekvencia, orrcsont megléte, placenta elhelyezkedése stb.).

Ennyi áll a leleten, ráadásul eredetiben tele helyesírási hibákkal:



"UM: 08.01.

Számított terhességi kor (UM): 12.+4nap

Terhességi kór a mérések alapján (UH kor): 11.+6 nap


Uterusban egy élő magzat.


BIOMETRIA:

CRL 52 mm

NT normális vastagság, 3 mm alatti (2,8 mm)

BPD 15 mm

FL 6 mm


(Az alábbi sablonszöveg, semmi ilyet nem diktált, nem is nézett mást, csak a 4 mérést és szívhangot, kérdezte is az asszisztens, hogy maradhat-e a sablon.):


Koponya kontúrja, falx cerebri és plexus chorideus normál ábrázolású.

Mellkas normalisnak imponal. Szívműködés latható.

Has épnek látszik, gyomor és hólyag telítődés ábrázolódik.

Négy végtag ábrázolódik (pedig azt mondta, hogy pont úgy fordul, hogy csak az egyik kezét és egyik lábát látja).

Köldökzsinórban 3 ér.

A vizsgálat során eltérésre utaló jel nem volt észlelhető.


(Eddig a sablon).


MEGJEGYZÉS:

A családi anamnézis miatt genetikai vizsgálat javasolt.

Teljes értékű vizsgálat.


JAV: 18-22 hetes korban a következő protokoll szerinti UH vizsgálat elvégzése."



Az egész UH vizsgálat nem volt több 2 percnél (láttam az órát), tovább tartott kinyomtatni és aláírogatni a papírokat, majd elköszöntek tőlem, pedig egyedül voltam az egész nőgyógyászati folyosón, nem várakozott senki.


Annyit kérdezett össz-vissz, hogy van-e a családban szívbeteg. Mondtam, hogy igen, a férjem, én és az elsőszülöttünk is, erre mondta, hogy rendben, mert vastag a tarkóredő, majdnem 3 mm, de akkor biztosan nem Down szindróma, hanem szívbetegség és menjek el 16-18 hetesen magzati szívultrahangra, illetve, ha szeretnék, csináltathatok valahol integrált tesztet, 14000-ért, szerinte jobb, mint a kombinált. Annyira meglepődtem a magas tarkóredőn, hogy nem is kérdeztem meg az orrcsontot, csak itthon néztem, hogy nem szerepel a leleten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook