Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Piriformis szindróma vagy "csak" ülőideg fájdalom? fórum

Piriformis szindróma vagy "csak" ülőideg fájdalom? (beszélgetős fórum)


2016. nov. 12. 06:55

Sziasztok!


Enissa és Veronika, Nektek is köszi a tanácsokat!


Sajnos, ahhoz a neurológushoz, akit ajánlott az orvosom, nem lehet időpontot kérni már az évre :-(, magánrendelésre sem.

Próbálunk keresni egy másikat, de lassan már megszokom inkább, valahogy kibírom.


A gyógytornászt más is javasolta már, ezt is átgondolom, s párnákkal is próbálkozom megkönnyíteni az alvást.


Remélem, hogy csak múló probléma, idegre gyakorolt nyomás, vagy izomfájdalom, s áprilisban majd elmúlik. Azoknak, akiknek ilyesmivel együtt kell élni, nagyon nehéz lehet, sajnálom. :-(

Az aggaszt csak kicsit, bár már egyre kevésbé, hogy már akkor elkezdődött, amikor még alig látszódott Pocak, amikor csak 10-12 dkg volt a kis Csillag. Más az, amikor 6-7 hónaposan tényleg a súly miatt vannak fájdalmak. Sebaj, van ennél biztosan sokkal rosszabb is, legalább megedződöm kicsit.

Minden jót Nektek, ha még bármi eszetekbe jut, írjátok nyugodtan, időközönként benézek s válaszolok.

Nagyon köszönöm!!!

2016. nov. 8. 07:59

Heló!

Lehet hogy csak izomprobléma! Tudom hihetetlenül hangzik de lehet. Nekem volt ilyen - igaz nem áldott állapotban de ez nem változtat. Gondold el, megváltozott az egész statikád! Máshol van a súlypontod, stb... Konzultálj gyógytornásszal (mindenképp, mielőtt bármit kezdesz mozogni) és óvatosan nyújtani próbáld! A másik a masszázs. Kismamának masszázs? Igen miért ne? Oldalra fekszel, és finom masszázst kapsz a "piriformis"-ra egy jó masszőrtől. Ez előtt is beszélj dokival!

Semmit ne csinálj orvosi beleegyezés nélkül!

Jobbulást!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 140d4f9ec0)
2016. nov. 2. 16:47

[link]


esetleg megpróbálhatod a szoptatós párnát alváshoz, pihenéshez. Lehet, ha ráhelyezed a lábad jobb lesz a gerincednek.

2016. nov. 2. 05:18

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, mindet!


A lukas párnát jó ötletnek tartom, már megfordult a fejemben, így legalább ülésnél tehermentesítek, hátha jobb lesz az éjszaka is tőle.


Egyelőre kenegetni nem merem, de kipróbáltam tegnap este a hideg-meleg víz váltogatását zuhanyozáskor a combomra.


Nem zárkózom el a betegségek lelki hátterének kutatásától, de nem gondolom, hogy erről lenne szó. Félek kicsit, leginkább attól, hogy minden rendben van-e a babával, szerintem ezzel a legtöbb kismama így van. Szerintem nincs más a háttérben.


Enissa-nak köszönöm, hogy megosztotta a családi tapasztalatot is, örülök, hogy semmi gond nem volt a szülésnél, s ez engem is kicsit megnyugtat.


Szép napot mindenkinek, s nyugodtan írjatok, ha eszetekbe jut valami, semmilyen kommentáron nem sértődöm meg, bármi segíthet, akár pozitív, akár negatív!

2016. nov. 1. 20:24

Elnézést, ha a gondolkozásodtól nagyon távol áll, amivel előhozakodok. Jacques Martel Lelki eredetű betegségek lexikona c. kiadványból idézek:


„TERHESSÉG - TERHESSÉGI PROBLÉMÁK (lásd még: SZÜLÉS, VÉR - CUKORBETEGSÉG)

Bár a terhesség alapjában véve gazdagító és vidám dolog, félelmetes is tud lenni a számtalan gond, kétség, félelem és aggodalom miatt, amelyeket főleg az első terhességénél él meg az ember. Ezek a rejtett érzések megtalálják a kifejeződési formáikat, ha én, leendő anyaként nem tudok azoknak verbálisan hangot adni. Néha a megoldásra váró kihívások olyan nehéznek tűnnek az én teherbírásomhoz képest, hogy tudat alatt elutasíthatom a gyermeket. Íme, egy-két példa a terhességi bajok közül. A gyomorégés arról tanúskodik, hogy nehezen nyelem le a történések valóságát, a szorulás, székrekedés, az elengedéstől való félelmemre világit rá, arra, hogy megpróbálom a dolgokat a jelenlegi állapotukban megtartani, tudatában annak, hogy a gyermek érkezése nagy változásokkal jár az életemben. Egy fájdalmas ülőideg az élet által elém sodort új irányba történő előrehaladástól való félelmemről árulkodik, egy terhességi diabétesz a jelen időszakban megélt szomorúság következménye. Az is lehetséges, hogy elégedetlen vagyok, hogy félek attól, a testem változásai miatt majd elutasítanak.”

Megoldás: „Megtanulok bízni, és elfogadom, hogy minden eszközöm megvan arra, hogy ezt a csodálatos tapasztalatot harmóniában és örömben élhessem meg.”

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Hamurapi)
2016. nov. 1. 20:23
Kismamaként, diagnózis nélkül kenegesse magát?
2016. nov. 1. 19:31

Ülőideggyulladásnak tartom,főleg,ha sokat ültél,vagy ülsz! Van egy másik lehetőség,a farkcsonti fájdalom a gerinc csúcsa gyulladt be./csonthátyagyulladás /

Próbáld meg reumakenőccsel be kenni változik e?Keresdfel a reumatológust,de addig is használj mindkét esetben gyulladáscsökkentő kenőcsöt.Utóbbi esetben középen lyukas párnán ülj !

2016. nov. 1. 18:16

Szia Marcsi!


Valószínű a neurológus többet tud majd mondani.


Nem gondolom, hogy a baba ebből érez valamit, de a későbbiekben, azért figyelni kell a görcsök miatt, mert gondolom, ilyenkor az egészt test megfeszül.


Rokoni tapasztalat, ott gerinc bántalom miatt volt nagy fájdalom, normál hüvelyi szülése lett, komplikáció nélkül.


Mielőbbi jobbulást!

2016. nov. 1. 18:07

Sziasztok!


Az alábbi problémával kapcsolatban szeretném kérni a véleményeiteket vagy tanácsaitokat!


16 hetes kismama vagyok, nagyon régóta várunk már a kislányunkra, és bármit megtennénk, hogy Ő egészséges és boldog baba legyen!


Már a 8-9. héttől előfordul az alábbi "tünet", de csak múlt hét hétfőn állandósult.

Éjszakánként nagyon erős fájdalmakra ébredek, ami - mint mostanra már igyekeztem a lehető legjobban megfigyelni - a fenekemből indul és végighúzódik az egész lábam külső felén/oldalán. A derekam nem fáj.

Nem találok rá jó szót, talán sajgó fájdalomnak tudnám leírni. Minden éjszaka előjön, nem tudok nyugodtan aludni, gyakorlatilag óránként ébredhetek és átfordulok a másik oldalara. Előtte a hátamra fekszem, amit jó lenne elkerülni, s felhúzom a térdeim - ez eleinte segített, de most már nem mindig. Kell pár perc, amire enyhül a fájdalom.

Ma már azt is tapasztaltam, hogy napközben is fáj a jobb combom, csontfájdalomként tudom leírni, szerencsére nem kísérte végig az egész napot.


Először csak a jobb lábamat érintette, mert főként a jobb oldalamon aludtam, de mert baloldalra is fordulok már, ott is előjött.

Az orvos szerint "gyöki jellegű" fájdalom, neurológushoz megyek majd, akit ajánlott.

Voltam egy másiknál is már, Ő viszont semmit nem segített.


Ez valami iszonyú, kialvatlan vagyok, és még csak négy hónapos.

Az a legfurcsább benne, hogy éjszaka jelentkezik, alvás közben. Néha érzem napközben is, szerintem főként azért, mert már kínoz egy hete s "nyoma" marad nappalra, mint amikor megütöd magad, s belilul.


Az a helyzet, hogy kibírom persze végig, majd lesz valahogy, nem magam miatt aggódok elsősorban, de nem tudom, hogy ebből vajon mit érez a kislányunk, rá hat-e valahogy, hogy az anyukájának tényleg erős fájdalmai vannak, ki tudja, hogy esetleg milyen ideget vagy eret nyom ez az egész, s Ő rendben van-e. Remélem!


Ha valakinek volt már ilyen, kérlek, hogy írjatok, a Picire ugye nem hatott egyáltalán!


Ezúton is köszönöm azoknak a Lányoknak a hozzászólásokat, akikkel egy másik fórumon beszélgettem erről az elmúlt pár napban!


Mancsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook