Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos kislányom kb. egy hete rendszeresen felébred éjszaka. Próbáltuk etetni, de nem éhes. Mi lehet a probléma? fórum

6 hónapos kislányom kb. egy hete rendszeresen felébred éjszaka. Próbáltuk etetni, de nem éhes. Mi lehet a probléma? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Ezti
2008. máj. 23. 10:32

Szerintem hagyd a szobájában és aludj te is. Ha ott ülsz mellette, azt hiszi "buli van".

Sírna ha baja lenne. Hagy gagyorásszon.

És ne kínálasd semmivel, mert csak rászokik és évekig itathatod éjszaka. Ha szomjas éjszaka, akkor száraz a levegő. Tegyél be hidegpárásítót, az menjen egész éjszaka. Nekünk is megy, sosem kel fel, etse fél8-tól alszik reggel 8-fél 9-ig.

Éhes nem lehet azt mondod. Aludj te is, akkor menj át ha sír.

Nem szabad rajtalenni ennyire a gyereken. Hagyni kell neki is szabad teret, pláne ha láthatóan jól érzi magát. Szerintem csak így lehet önálló, magabiztos babákat nevelni.

Majd visszaalszik ha álmos, ha meg nem akkor szól.

Aludj egy nagyot és ne aggódj!!!

59. 14775640c4 (válaszként erre: 58. - Kathlee)
2008. máj. 22. 17:03
tudom emlkészem a topicra:))
58. kathlee (válaszként erre: 57. - 14775640c4)
2008. máj. 22. 16:58
Ez nem tünkik spártainak! Akkor lenne az ha sírna és nem venném ki. Tudod, egy másik fórumon már beszéltünk erről. Mivel nem sír, így nem veszem ki és nem is igény. Néha megnézi, hogy ott vagyok e és ennyi.
57. 14775640c4 (válaszként erre: 55. - Kathlee)
2008. máj. 22. 07:11

ha ott vagy vele a szobában az neki megnyugvás

csak az a lényeg ha teheted hagyd is benne

igy könnyebb lesz neki visszaszokni az alvásra mint akkor ha kivesed folyton

tudom hogy ez igy spártainak tűnik de túl vagyok két gyereken:))

56. kathlee (válaszként erre: 54. - 14775640c4)
2008. máj. 22. 06:56
Még belegondolni is rossz! Az én lányom sem eszik vmi jól.De már nem aggaszt annyira, mint az első hetekben. Ugyanis még a védőnőnk is úgy fogalmazott, hogy nem látszik meg rajta, hogy nem eszik... (Gondoltam, azért én még aggódok...)
55. kathlee (válaszként erre: 53. - Roni24)
2008. máj. 22. 06:52

Csak dumálgat! Épp csak az éjjeli fény világít a szobájában, de ha nem lennék ott, biztos nyűgizne. Külön szobában van, és nem szeretnék 2 percenként rohangálni. Inkább kivárok.

Ezeken az éjszakákon a cumi nem segít már.

54. 14775640c4 (válaszként erre: 52. - Kathlee)
2008. máj. 21. 22:29

amjd kijön az a fog. hihetetlen,hogy egy gyereket hogy megkínoz

nálunk mikor a nagy rágók jöttek az volt áma fájdalom.a kicsi fogak ehhez képest semmik .gyerekeknként és foganként 2 hónapig szenvedtek.sokszor nem is ettek rendesen.én meg azt sem tudtam mi van.

53. Roni24 (válaszként erre: 52. - Kathlee)
2008. máj. 21. 21:41

Ójajj! :S


És nyűgösködik is? Vagy csak dumálgat magában? Mert ha nem sír, nem nyügizik szerintem felesleges mellette virrasztanod!

Cumija már nem segít neki visszaaludni?

2008. máj. 21. 21:01

Ismét egy újjabb éjszaka... Hát kíváncsi leszek! Tegnap megint nem aludtunk... Nem vettem ki, csak ültem mellette a földön, két órán keresztül.

SZURKOLJATOK!

51. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 48. - Kathlee)
2008. máj. 21. 13:29
Az eltart egy darabig!Nem egy foga lesz a bébinek!Nekünk 4hónapos korától fájt a foga(helye) :) és csak 8hónaposan jött ki.Most hogy már 14foga van és ebből 4 rágó,azóta végigalussza az éjszakát.
50. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 41. - ALLICS)
2008. máj. 21. 13:27
Az enyém tudott aludni,mármint jobban mint addig,de sosem volt olyan jó alvó!Csak miután kapta nem ordítva kelt.
49. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 39. - Kathlee)
2008. máj. 21. 13:26
Igen,ezek golyócskák és egy műanyag kiskanál vízben kell feloldani.az adagolást már elfelejtettem,de megmondják a patikában!
2008. máj. 20. 20:14

szancsesz, Roni24!


Remélem igazatok lesz, és minél hamarabb előtörnek azok a fogak.

47. Roni24 (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2008. máj. 20. 18:25

Igen, én szerintem is! :)

Egyébként látni is lehet ha valóban fogacska van a dologban, olyankor az ínyükön pici, vékony, vöröses csík jelenik meg, ahol majd ki fognak bújni a fogacskák! Figyelgesd naponta mert ha ilyet látsz, onnan már csak pár nap mire kibújnak. Nem könnyű észrevenni egyébként, én a fiam első két fogát csak akkor vettem észre mikor már áttörték az ínyt, ráharapott az ujjamra, és éles volt a harapása! :) Onnantól már lestem a többi fogát! :)

46. 14775640c4 (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2008. máj. 20. 18:15

szerintem tuti fog lesz

tapasztalat.2 nagyobbacska gyerekem van

45. kathlee (válaszként erre: 44. - 14775640c4)
2008. máj. 20. 18:06
Igen, mi is fogacskára gonolunk. De mivel első baba, és még nincs egy foga sem, ezért nem tudom biztosan. Persze folyik a nyála egyfolytában, és mindent megrág. De nem tudom mennyire kemény fogzáskor a babák ínye. (Mert ugye egy csómó ismerősöm ezt mondja, ha kemény akkor jön a foga) Szerintem alappól kemény az ínyük.
2008. máj. 20. 15:03

ha 6 hónapos, akkor a foga is jöhet attól is felébredhet éjszaka.

érdemes megnézni a fogínyét,vagy ecsetelővel bekenni.

ha elmúlik valszeg az volt a gond. ha pedig nem akkor passz

esetleg ha tényleg nem a foga akkor ha be is mentek akkor is simogassátok meg a kis fejét, és megnyugszik.

de fel ne vegyétek, mert az sem jó. egy idő után lehet akkor szaladgálni hozzá kivenni

43. kathlee (válaszként erre: 42. - Vörös Oroszlán)
2008. máj. 20. 14:16
Az én lányom is külön szobában van, mi is felváltva megyünk hozzá. Egyébként, tegnap éjszaka nem ébredt fel, csk egyszer, mert villámlott nálunk. Adtunk neki cumit, és aludt is. Lehet, hogy megtört a jég?
2008. máj. 20. 08:43
Most egy éves a kisfiam,nálunk is volt ilyen,de elmúlt!Én azt gondolom a foga jött és az zavarta,de biztos hogy átmeneti.Nagyon nehéz volt,de minálunk külön szobába alszik,így felváltva felkeltünk hozzá,megsimogattuk,cumit adtunk neki,vagy megitattuk vízzel.Pár hónap múlva elmúlt,most már szépen alszik.Nagyon sok kitartást,de szerintem ne szoktassátok hozzá ahhoz hogy felveszitek vagy ilyesmi,mert akkor nehezebb lesz később arról leszoktatni.Szerintem ha sír meg kell nyugtatni,de aztán vissza kell menni a saját ágyunkba!A párunk mellé!!!
41. ALLICS (válaszként erre: 34. - Juhaszcsalad3)
2008. máj. 20. 08:39
A Chamomillától meg nem tudnak aludni,felpörgeti őket.
40. kathlee (válaszként erre: 35. - Drnéni)
2008. máj. 20. 07:27
Nem is kell neki a kaja.
39. kathlee (válaszként erre: 34. - Juhaszcsalad3)
2008. máj. 20. 07:26
Úgy tudom azok ilyen golyócskák. (?) Fel kell oldani vmiben?
38. kathlee (válaszként erre: 31. - ALLICS)
2008. máj. 20. 07:23
Nem alszik sokat. Max 2 órát összesen.
2008. máj. 20. 06:25
Hát igen!a homeopátia elég személyre szabott dolog,a mi gyermekorvosunk homeopata is és ő mondta meg mit szedjünk.
2008. máj. 19. 21:19
A homeopátiás izéket én is kipróbálta, tremészetesen semmit se értek, mindig az volt a szöveg, hogy biztos én nem jól mondtam el a tüneteket, a 3. szer után abbahagytam a próbálkozást.
2008. máj. 19. 21:18
Könnyen ellenőrizheted, hogy fogzás miatt ébred-e fel: lefekvés előtt adj neki 2,5 ml Nurofent, és ha nem ébred fel, a fájdalomtól volt, ha így is felébred, más oka van (szerintem egyszerűen csak most állítja át a kis agya az alvásszabályozási rendszert). Szerintem semmiképp ne kezdd el éjszaka etetni, mert könnyen rászokik.
2008. máj. 19. 20:07
Én a homeopátiás chamomillát ajánlanám inkább a fogacskákra mert a dentinoxban lidokain van,a homeós szereknek pedig nincs mellékhatása és semmilyen kémiai anyagot nem tartalmaznak!Sőt a hatása is jobb!Persze mindenki szive-joga eldönteni mit használ.Csak megemlítettem azt a lehetőséget is!
33. Verka (válaszként erre: 29. - Kathlee)
2008. máj. 19. 15:32
Reméljük hamar kibújnak, annyira sajnálom szegényeket :(. Dentinoxot használtam, fájdalomcsillapítót nem.
32. Verka (válaszként erre: 13. - Kathlee)
2008. máj. 19. 15:28

Szia! Az első kettőnél csak 2-3 napig, a felső kettővel viszont szenvedtünk másfél, két hetet

:(, nappal minden ok volt, persze folyta nyála és sokat rágott, viszont éjjel nem bírt aludni, vagy hánykolódott és felébredt. Sírni nem nagyon sírt, volt olyan többször, hogy 3-4 óra hosszat játszottunk éjjel. Mikor kirepedt a felső íny, azon nyomban mindez megszünt, és olyan jól alszik mint előtte. Most már várjuk a következőket... :)

31. ALLICS (válaszként erre: 28. - Kathlee)
2008. máj. 19. 15:20

Akkor bocs.


Viszont akkor nem lehet,hogy nappal sokat alszik és így éjszaka nem álmos??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook