Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reggeli hányinger, terhesség kizárva. Mi lehet? fórum

Reggeli hányinger, terhesség kizárva. Mi lehet? (tudásbázis kérdés)


2016. nov. 1. 06:17
Egészen gimi eleje óta mindig hányingerrel kelek, sokáig azt hittem ez mindenkinél így van. Émelygés a reggeli készülődés alatt. Nemrég kezdett gyanús lenni, hogy ez egyedi probléma, másoknak nem ilyen szenvedés a korán kelés.. olvastam tanulmányokat és elég sok azt bizonyítja, hogy egyszerűen vannak emberek akiknek a szervezete nem bírja a korán kelest. Gimnázium alatt sajnos nem működik, az egyetem alatt próbáljon későbbi órákra járni, és sokáig aludni, nekem ez oldotta meg a gondot. Ha pedig néha muszáj korán bemennem akkor harapok kettőt valamiből ( több nem megy a hányinger miatt) és attól előbb elmúlik
10. minden név foglalt (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2016. okt. 31. 14:22
És Neked meddig tartott? Mert mi már másfél hónapja szenvedünk ezzel. Kivizsgálások mind negatívak. Mégis sok reggel indul hányingerrel.
9. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Minden név foglalt)
2016. okt. 30. 19:44

Gimisen nekem is volt ilyen. Nekem a stressz miatt volt. Sőt, mostanság is előjön néha, ha valami komolyabb megmérettetés közelít.

Mikor lesz az érettségi? Mert az és a továbbtanulás is lehet, hogy stresszet okoz.

Amúgy ha a stressz okozza is, a nagyobb dolgokkal is meg fog birkózni, ha eljön az ideje. ;)

2016. okt. 30. 10:05

Közvetlen lefekvés előtt nem szokott enni.

Csak lenne már vége 😭

2016. okt. 29. 22:52
Későn vacsorázik, és tele pocakkal megy aludni? Ez is okozhatja. Vagy az ellenkezője, hogy éhesen fekszik le...
6. bc681dac13 (válaszként erre: 4. - Interna)
2016. okt. 29. 22:19

:D


Ha refluxa van, az is okozhat ilyet. Az őszi meg tavaszi időszakban (fogalmam sincs miért), sok embernél felerősödnek a tünetek, szóval az iskola kezdéssel tényleg egybe vághat a tünetek jelentkezése.

2016. okt. 29. 19:50
Gimibe jár. Szeret oda járni. Tavaly meg a barátja is oda járt. De elballagott. Együtt voltak minden szünetben. Órák után. Most meg már csak hétvégén találkoznak. És kolis lett. De azt is Ő akarta. Ettől lehet stresszes??? Ne már. 😭 ez még nem probléma. Mi lesz Vele ha valami nagyobb dolog történik majd Vele??
4. Interna (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2016. okt. 29. 19:32
Iskolaundor van ilyen :D
2016. okt. 29. 17:55

Stresszre gondolnék első körben.

Iskola? Teljesítés? Külön órák? Sok feladat? Otthon minden rendben?

2016. okt. 29. 12:17
Ilyenkor jeges tonicot vagy colat szoktam elkortyolgatni. Aztan sehol semmi.
2016. okt. 29. 10:58

Sziasztok

A lányom reggelente hányingerrel ébred, hányás nem volt de 1-2 alkalommal öklendezett. Savas felböfögés, puffadás nincs. Vérvétel negativ. Neurológiailag minden rendben. Gasztro doki széklet mintát és H2 kilégzési tesztet kért, de az még nincs meg.

A hányinger a reggeli órákra jellemző. Napközben és délutánonként szinte soha nincs.

Mi lehet ez? Hová vigyem még?

Valaki volt már hasonló helyzetben. Tanácstalan vagyok :(

Válaszaitokat megköszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook