Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvérzék fórum

Nyelvérzék (beszélgetős fórum)

19. csikil4ny (válaszként erre: 18. - 8a65af67ce)
2016. okt. 31. 13:12
Persze, ez a flow élmény - de mennyivel egyszerűbb és motiválóbb köznapiasan meghatározni. :) Meg most a nyelvtanulás a téma. :D
18. 8a65af67ce (válaszként erre: 17. - Csikil4ny)
2016. okt. 31. 13:09
És ez ugyanúgy érvényes mindenre, ami sikerélményt ad.
2016. okt. 31. 12:41

Még egy ok, amiért érdemes nyelvtanulásba kezdeni. ;)



[link]

2016. okt. 29. 09:02
Van, akire ragad. Egy emberket ismerek, aki mar huszonevesen 12 nyelvet beszelt, ogorog nyelven doktoralt, jelenleg rektorhelyettes egy foiskolan. Egy tanitvanya nemet, angol, francia, spanyol, (latin), orosz nyelven beszel.
15. barbimariposa (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2016. okt. 28. 14:38

Szia!

Általános iskolás korom óta tanultam angolul és spanyolul. Mindkét nyelvet nagyon szerettem, mindkettőt nagyon könnyen tanultam, folyékonyan beszéltem és írtam.Spanyolból volt egy rossz élményem, megbuktam a középfokú BME nyelvvizsgán 15 évesen.Azóta azt a nyelvet hanyagolom is, pedig nagyon szerettem :(

Gimiben franciás-angolos lettem és bevallom neked őszintén, a francia a spanyolhoz, meg az angolhoz képest nehezen megy.Jelenleg is tanulom és sokkal nehezebben tanulom meg a szókincset, meg a nyelvtant is, nem tudom miért. De most szereztem meg belőle az üzleti középfokú OECONOM nyelvvizsgámat, 3 hónapos intenzív felkészüléssel és nagyon örülök, mert a spanyolos csalódás után ez nagyon jó érzés, főleg, hogy nincs annyira önbizalmam franciából.Az angolt továbbra is imádom, a főiskolán direkt angolul tanultam az összes tárgyamat 4 évig, üzleti és áltanános középfokú nyelvvizsgáim vannak belőle, szerencsére a munkám során aktívan használom is az angolt.

Szóval szerintem elhatározás kérdése, ha igazán akarod, menni fog ;) Nekem is sikerült, neked is fog, ha odateszed magadat. Kell hozzá egy jó magántanár is szerintem, aki csak rád figyel. Nekem ez segített a franciánál, a tanfolyamok, a csoportos órák szerintem nem jók (többet is kipróbáltam). Sok sikert a nyelvtanuláshoz, tudod, ahogy a mondás is tartja, ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz ;)

2016. okt. 28. 13:44
Szia! Én németet és angolt is tanultam. Az angol nagyon jól megy, a németet nagyjából értem, de beszélni nem tudok, és hallani sem szeretem. Szóval van olyan, hogy egyik megy, másik nem...
2016. okt. 28. 13:34

Domján Lacitól oroztam el :)


"A nyelvtanuláshoz olyan tanácsot szeretnék adni, amit egy évekig Magyarországon élt angol diplomata feleségétől tanultam. õ minden országban, ahova férje munkája miatt a család néhány évre költözött, alapvetően oly módon tanulta meg viszonylag gyorsan az adott nyelvet, hogy a televízión kizárólag az azon a nyelven sugárzó csatornát nézte, és a rádión is kizárólag azon a nyelven szóló adásokat hallgatta. Eleinte szinte semmit sem értett a szövegből, ennek ellenére nem tágított, tovább nézte és hallgatta a tévét, illetve a rádiót. (Nyelvtanártól azért nyelvórákat is vett.) Néhány hónap múlva szinte hirtelen, ugrásszerűen megugrott a szövegmegértésének a mértéke: el kezdte érteni a hallott mondatokat!"

12. zefex
2016. okt. 26. 21:28

Rá kell hangolódni. Manapság már nagyon könnyen lehet az angolt tanulni, rengeteg anyag van hozzá, akár ingyen is, vagy kiegészítésként, pl bbc, voa, stb, meg a rengeteg zeneszöveg! :D

A már említett belső ellenállást le kell tenni és ha megvan hozzá a kitartás és a szorgalom, menni fog. Eleinte nehezebben, aztán egyre gyorsabban. Szerintem előny, nem hátrány, ha előtte már tanultál másik idegen nyelet, mert kiléptél az anyanyelvi "korlátok" közül. Nekem segített a német az angol tanulásban. Hááát, manapság többet ér az ember az angollal, mint a némettel.

Kittus, hogy tanulod az arabot?

2016. okt. 26. 18:40
Köszönöm az eddigi válaszokat, még jöhetnek :)
10. lomé
2016. okt. 26. 16:54
Nekem is a nemet megy jobban, de azt mar gyerekkorom ota tanultam. Aztan a diplomahoz kellett az angol es azt kb. fele olyan gyorsan megtanultam közepfokig de igazabol az angol sohasem tetszett, szerintem pont amiatt, mint a forumindito irt, a nemet kiejtese egyszerübb. Azota tanultam spanyolul, mert az olyan szep dallamos, de valahogy nem az en nyelvem. :-) Szoval szerintem van nyelv, amit könnyebben es nehezebben tudunk elsajatitani.
9. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2016. okt. 26. 16:30

Persze, hogy van ilyen, de ha valamit meg AKARSZ tanulni, akkor meg TUDOD tanulni.


Nekem is nehezebb az angol a német után, mert még nem értem teljesen a logikáját, de én csak egy hónapja kezdtem teljesen a nulláról és napi egy órát tanulom. És meg fogok tanulni angolul, legfeljebb német akcentussal. :D

2016. okt. 26. 16:00
Igen! Én angolul nagyon jól beszélek, németül kétszer tanultam, nyelvvizsgám van, de egy év alatt el is felejtettem. Arab és spanyol ragad rám, de azok érdekelnek is:)
2016. okt. 26. 15:59
2016. okt. 26. 15:11

Nekem a finn marha nehéz, mert a németet könnyen tanultam az angol után, tudtam mihez kötni a szavakat, így azokat könnyen megjegyeztem és használtam. Viszont a finn szavakat semmihez nem tudom kötni, a nemzetközi szavakon kívül a többit semmi máshoz nem tudom hasonlítani, ezért egyszerűen egy csomót nem tudok megjegyezni. A nyelvtannal nincs gondom, de szókincs nélkül azt lehúzhatom a klotyón.

Egyébként kitartás kell nagyon sok, mert én pl megmakacsoltam magam, hogy utálom és nem megy... és akkor persze, hogy nem megy. Szóval a NEM szót ki kell iktatnom a fejemből és nekiülni (egyelőre nem jött össze). Viszont ha sikereid vannak a némettel és nem kötelező angolt tanulnod, akkor ne erőltesd.

Ha muszáj, akkor meg próbálj filmeket nézni, ha az első pár v akár több alkalommal úgy érzed semmit nem értesz, végül meglátod, egyre jobban fog menni és egyre többet értesz meg.

2016. okt. 26. 15:10

Van ilyen, olyanoktól is olvastam, akik több nyelven beszéltek magas szinten, hogy volt olyan nyelv, amivel nem boldogultak.


Szerintem van nyelvtehetség, és szerintem az is igaz, hogy a nyelvérzék kb. 20%-ban adottság, 80%-ban érdeklődés. Ami az embert igazán érdekli, az ragad rá, mert nem tud nem foglalkozni vele. Magához a nyelvtanuláshoz azért szorgalom és elszántság is kell, ezzel lehet kompenzálni, ha valakinek kevesebb az adottsága hozzá.

2016. okt. 26. 15:05
Nekem is angol tanulása volt nehezebb, de szerintem azért, mert gyerekkoromban többet hallottam a német nyelvet, ill. azt fiatalabban kezdtem el tanulni.
2016. okt. 26. 15:04

Persze. Habitus kerdese, melyik vonz, ragad rad, a masik pedig hidegen hagy.

Hiaba volna szuksegem a spanyol nyelvre, ha inkabb megy az angol, a francia, az olasz.

2016. okt. 26. 15:00
Persze, hogy van, létezik.
2016. okt. 26. 14:56

Régen németet tanultam és sajnos abbahagytam. Megbántam, hogy nem az angolt választottam, mert az jobban vonzott. Azt is elkezdtem tanulni, de nekem annyira nehéznek tűnik, ami a legnagyobb baj, hogy nem értem az angol beszédet és nem tudok beszélni sem.

Rájöttem a német nekem sokkal könnyebb , hamarabb tanulom és amikor jártam tanfolyamra, már annyira tele volt a fejem a nyelvvel, hogy elkezdtem németül gondolkodni. Vétek volt abbahagynom! :( Most újra elővettem és elhatároztam, komolyan veszem. És beszélni is egyszerűbb nekem németül, mert nagyjából ugyanúgy ejtjük ahogy írjuk. Az angol pedig...hhjajj...

Van közületek olyan aki az egyik nyelvet abszolút nem tudja megtanulni, de egy másikat meg igen?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook