Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező nyelvóra fórum

Kötelező nyelvóra (beszélgetős fórum)


16. A.Vackor (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2016. okt. 27. 19:42
Mert te együttműködtél. Ez ma egyre ritkább. Nemcsak a magatartása miatt. Összetett dolog ez.
15. massalhangzo (válaszként erre: 13. - A.Vackor)
2016. okt. 27. 17:50

en is ketnyelvu voltam, vagyok, megsem volt velem problema az orakon. szerintem egy tanar is orul annak, ha valaki nincs lemaradva, nem problemas, sot mindent tud. nem hiszem, hogy azzal lenne a tanarnak gondja, hogy a gyerek hamar vegez a feladatokkal. es akkor mi van? nem egyedi eset.


valoszinu a magatartasaval van gond, azt pedig a szulo is tudja befolyasolni, ha elbeszelget vele

14. Idhikai (válaszként erre: 1. - Kittl)
2016. okt. 27. 15:34
Vigyél a tanárnak egy csomó német nyelvű, gyerekeknek való, izgalmas keresztrejtvényt, hogy adjon a gyerkőcnek egyet-egyet, amikor úgy látja unatkozik! :)
13. A.Vackor (válaszként erre: 12. - Kittl)
2016. okt. 27. 15:23
Azt nem mondták nektek beirazkozáskor, hogy a németes csoport szintje- annak ellenére, hogy emelt szint- a közelében sem lesz a ketnyelvű gyereked tudásának? Borítékolható volt, hogy unatkozni fog. Egy kétnyelvű gyereknek egész más oktatásra van szüksége.
12. kittl
2016. okt. 26. 21:27
olyan magyar iskolaba ahol, emelt szintű nemet oktatas van
2016. okt. 25. 08:55
Milyen iskolába jár a gyereked? Sima? Vagy kétnyelvű? Osztrák vagy német? Esetleg olyan magyar iskola ahol emeltszintű német oktatás van? Kezdőről indult az osztálya? Erről nem írtál semmit.
2016. okt. 24. 17:12
A legjobb egy külön munkafüzet lenne, nehezebb feladatokkal, sok szövegértéssel. Ha ő befejezi hamarabb, mint a többi, akkor ezt csinálgatná, a tanár meg jutalmazná és nem lenne semmi gond. Tény, hogy nagyon nehéz differenciáltan oktatni, én is sokat küzdök vele, de egyetlen jól megválasztott munkafüzet kellene és egy kis okosabb hozzáállás a tanártól.
2016. okt. 24. 15:52
Nem is tudtam,hogy csak 14 felett lehet nyelvvizsgazni.
8. túrógombócka (válaszként erre: 6. - Kittl)
2016. okt. 24. 14:51

14 év alatt nem tudod elküldeni középfokúra. meg felesleges is.

a tanárnak meg van épp elég melója a többi gyerekkel is, hogy azokat valahogyan megtanítsa. magyarázd el a gyereknek, h maradjon csendben órán. esetleg beszélj a tanárral, h a gyerek mondjuk olvashasson német könyveket magában.

7. massalhangzo (válaszként erre: 6. - Kittl)
2016. okt. 24. 13:46
de az miert lenne baj, ha hamar megoldja a feladatokat es rajzolgat? nem ertem akkor a tanart. mert ha az a baja, hogy a gyerkoc nem csinalja meg a dolgokat, nem vesz reszt az oran, hanem ahelyett rajzolgat, az mas
2016. okt. 24. 13:04

alsos, negyedikes.

neha ad neki mas feladatokat, de azokat is pikk pakk megoldja, majd nez ki a fejebol .

Talan el kene küldenem egy közepfokura ,de ott meg szakszavak is vannak pl. tarsadalom, csapagy stb

2016. okt. 24. 12:57

Pedig ha belegondolsz, mást nem tudsz tenni. Szépen meg lehet kérni a tanárt, hogy legyen szíves, adjon a gyerkőcnek plusz, komolyabb feladatot, ami kihívás a számára. Ettől még nem vagy szemtelen szülő!

Egyébként nem is értem, ez a tanárnak miért nem jut eszébe!?

De nem jobb lenne mindenkinek? A gyerek végre olyan feladatot kapna, ami kihívás számára, nem kellene unatkoznia, a tanár nem reklamálna, hogy folyton rajzolgat az óráján és Te is megnyugodhatnál.


Nem tudom, alsós vagy felsős a gyerkőcöd, de nálunk alsóban szét is voltak szedve a jobb és a rosszabb képességű gyerekek és úgy foglalkoztak velük.


De lehet, hogy valaki más majd tud jobb ötletet adni, nekem most ez jutott eszembe.

4. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Kittl)
2016. okt. 24. 12:56

szerintem beszelj a fiaddal. a nemet oran kivul meg csomo unalmas oraban lesz resze :D plane olyan oran kene aktivabbnak lennie, amit ismer es tud, amiben jo


ha meg erre sem kepes, tenyleg az lenne a megoldas, hogy meg pluszban forditsanak ora kulon idot?

3. kittl (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2016. okt. 24. 12:43
Ha ezt igy elmondanam neki,akkor meg en lennek a szemtelen szülö !
2016. okt. 24. 12:37

Nálunk úgy oldották meg a tanárok, hogy ha valaki előbb végez, mint a többiek, akkor kap plusz feladatot, legyen az akár matek óra, akár nyelv, akár bármi más óra.


Talán a német tanárnak is valami ilyesmit kellene csinálnia: valami külön feladatot adni, amivel leköti a gyerkőcöt, esetleg jobban bevonhatná az óra mentébe, pl. ő mondaná el a társainak, hogy hogyan kell megoldani egy feladatot, stb. Nem tudom, nem vagyok tanár, csak most ez jutott eszembe.


Szerintem nem neked kellene csinálni valamit, hanem a tanárnak kellene feltalálnia magát. Ha valaki a kisujjából kirázza az óra anyagát, akkor tessék gondoskodni olyasmiről, ami kihívás a gyerek számára.

2016. okt. 24. 12:25
Kisfiam nemet es magyar anyanyelvü. Nemetoran unatkozik es allandoan rajzolgat. A tanar örjöng hogy miert nem dolgozik az oran. Az összes felmeröje 5-ös. Felmentest pedig nem akarnak neki adni. Mit tegyek ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook