Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy is vagyunk a témával? fórum

Hogy is vagyunk a témával? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy is vagyunk a témával?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
426. syria (válaszként erre: 422. - Mezei Virág)
2018. dec. 21. 00:35

Igazad van. A hozzászólásomból kimaradt két szó, így kellett volna írnom:

"A klíma azért változik hatalmas léptékben, mert gazdagon tesznek érte a fogyasztói társadalmak.

425. unom (válaszként erre: 424. - Mezei Virág)
2018. dec. 20. 20:58
Köszi, ez az.
424. Mezei Virág (válaszként erre: 423. - Unom)
2018. dec. 20. 20:30
423. unom
2018. dec. 20. 20:04

A kínaiak nagyot léptek előre a fúziós erőmű fejlesztésében.

Telefonról nem tudok linkelni, a hvg tech-en van róla cikk.

Sajnos még messze van a vége.

422. Mezei Virág (válaszként erre: 421. - Syria)
2018. dec. 20. 19:58
A klímaváltozás a Föld természetes jelensége. Mi csak súlyosbítjuk.:(
421. syria (válaszként erre: 420. - Mezei Virág)
2018. dec. 20. 19:42
A klíma azért változik, mert gazdagon tesznek érte a fogyasztói társadalmak.
420. Mezei Virág (válaszként erre: 419. - Syria)
2018. dec. 19. 19:40

Ez igaz, sajnos... :(

Mivel most változik a klíma, siettetjük a változásokat talán.

Ez van.

419. syria (válaszként erre: 418. - Mezei Virág)
2018. dec. 19. 18:51
Valóban sokan igyekszünk tenni, de túl kevesen vagyunk.
418. Mezei Virág (válaszként erre: 417. - Syria)
2018. dec. 18. 20:24
Szerintem sokan igyekszünk tenni a magunk módján. Látod, sok kicsi sokra megy! :)
417. syria (válaszként erre: 416. - Mezei Virág)
2018. dec. 18. 20:20
Elméletben jók vagyunk. Már csak a tettek hiányoznak.
2018. dec. 18. 20:01

[link]

Tegyél a Földért! – 10 környezettudatos tanács

Gyakran hallhatjuk manapság, hogy történelmi időket élünk, és ha most nem teszünk semmit Földünk megóvása érdekében, könnyen lehet, hogy később már túl késő lesz.

De mégis mit tehetek én?” – merül fel gyakran a kérdés, hiszen egyek vagyunk a milliárdokból. Éppen ezért, sosem volt még talán ennyire fontos az, hogy „sok kicsi sokra megy”, így nem árt, ha te is felveszed a kesztyűt és néhány apróbb, környezettudatos változtatással te is hozzájárulsz ahhoz, hogy a Föld még sokáig az otthonunk lehessen. Most adunk is ehhez 10 tanácsot.

415. Mezei Virág (válaszként erre: 414. - Syria)
2018. dec. 17. 12:23
Nem hinném... :(
414. syria (válaszként erre: 413. - Mezei Virág)
2018. dec. 15. 21:37
"Lassan, de biztosan omlik össze a hazai hulladékszektor." IS. Van valaki, aki csodálkozik?
2018. dec. 15. 14:08

Már nem tudom, van-e még értelme nálunk szelektíven gyűjteni.

Mert itt már ez sem fontos... :((


"Több hazai szelektív hulladék feldolgozó üzem is felhagyhat tevékenységével

Lassan, de biztosan omlik össze a hazai hulladékszektor.

Nagyon nincs vége a hulladékkáosznak. A Népszava információi szerint több hazai szelektív hulladék feldolgozó üzem is felhagyhat tevékenységével az állami források kiapadása miatt.

A szelektíven gyűjtött szemét szakszerű feldolgozása a termékdíjrendszer átalakítása miatt egyre inkább akadozik. Míg korábban az ebből származó bevételt visszaforgatták a hulladék visszagyűjtésébe, leválogatásába, addig ez az évi közel százmilliárdos summa ma már csak úgy, véletlenül eltűnik az állami költségvetésben.

A lakossági kukák tartalmának 70-75 százaléka továbbra is lerakókba kerül, azok egyre kisebb hányadát dolgozzák fel „anyagában”. Így a háztartásoktól akár még be is gyűjtött szelektív hulladék nagy eséllyel a többivel együtt az égetőben végzi.

Lassan, de biztosan omlik össze a hazai hulladékszektor."

412. syria (válaszként erre: 411. - Mezei Virág)
2018. dec. 14. 13:07
Mindig szerettem, az egyik legjobb műsorvezetőnek tartom.
411. Mezei Virág (válaszként erre: 410. - Syria)
2018. dec. 14. 10:46

Láttam a műsort, köszi.

Egyre jobban kedvelem Jakupcsek műsorát. :)

410. syria (válaszként erre: 408. - Mezei Virág)
2018. dec. 13. 22:55

Ürge-Vorsatz Diána klímakutató nem bizakodik.

[link]

A 6. perctől (is) nagyon érdekes dolgok hangzanak el.

2018. dec. 2. 15:19

Van olyan helyzet, amikor irigykedek...

Nálunk lehetne ilyet kérni a Jézuskától? Szeretném...


[link]

Környezetvédelem szempontjából az egész világ példát vehetne az északi államokról: nem, hogy eldobott szemetet nem látni sehol, a szelektív hulladékgyűjtés teljesen alap, a legtöbb lakásban pedig napenergiával működő lámpák biztosítják a fényt. A boltokban már vásárolhatunk csomagolásmentes élelmiszereket, az itthon megszokott nejlonok helyett pedig papírzacskóban vihetjük haza a zsákmányt.

2018. dec. 2. 15:00

Találtam egy cikket, jó lenne, ha beválna.

Meglátjuk...

[link]


Újrahasznosított műanyag palackokból ultrakönnyű hőszigetelő és hangelnyelő anyagot készítettek szingapúri kutatók, akik azt remélik, hogy új eljárásukkal segíthetik a szeméttelepeket elöntő, az óceánokba dobott műanyag hulladék csökkentését.


A Szingapúri Nemzeti Egyetem tudósai olyan módszert találtak, amellyel a polietilén-tereftalátból (PET) készült palackokból sokféleképpen felhasználható aerogélt készíthetnek, amely anyag alkalmazható lehet szigetelésre, tűzbiztonságra, sőt tengeri olajfoltok eltakarítására is.


"A műanyag hulladék újrahasznosítása az egyik legnehezebb feladat" - mondta Haj Min Tuong, az egyetem gépészmérnöki karának adjuktusa a Reutersnek, amely egy fotót is közöl az anyagról.


Az egyik legelterjedtebb polikondenzációs műanyagból,


a PET-ből készült aerogél puha, rugalmas, tartós, nagyon könnyű és könnyen kezelhető a kutatók szerint.


Egyetlen újrahasznosított Pet-palackból egy A4-es méretű aerogéllap készíthető. És ha például egyetlen ilyen lapot tüzet fékező vegyszerekkel vontak be, az képes volt akár 620 Celsius-fokos hőmérsékletnek is ellenállni. Ez hétszer nagyobb, mint például a tűzoltók ruhájához használt termálbélés, viszont súlya csupán annak tíz százaléka, így a tűzoltók egyenruhájához jól lehetne használni az anyagot.


Ugyanígy épületek hő- és hangszigetelésére is alkalmas az anyag, valamint jó olajfoltok tisztítására és maszkokban szén-monoxid csillapítására.


Az anyag szabadalmaztatása folyamatban van, és a kutatócsoport keresi az együttműködő partnereket a tömeges gyártására. Ráadásul


egy 1x1 méteres, egy centiméter vastag lap előállítása kevesebb mint 10 szingapúri dollár (mintegy 1800 forint).

407. syria (válaszként erre: 406. - Guruljka)
2018. nov. 30. 17:50
Az ismerőseim is "huziga"-ként emlegetik; barátságosabb, mint a banyatank. :)
406. Guruljka (válaszként erre: 394. - Unom)
2018. nov. 24. 15:33
Nekem kényelmetlen, el kell tartanom magamtól, hogy gyalogolni tudjak vele. Én is jobban kedvelem a vállon-háton hordható dolgokat, illetve a "banyatank"-ot, ami nálunk a huziga nevet viseli.
405. syria (válaszként erre: 394. - Unom)
2018. nov. 24. 15:29

Nem használok, mert a szatyrok számomra praktikusabbak, bár kevésbé elegánsak, mint a fonott kosár. Akinek van, becsülje meg! Már horror áron adják. (Kínai förtelmet persze lehet ócsón kapni, de az sz@rt se ér.)

Nagyon megdrágult az alapanyag, ráadásul pár év és kihalnak, akik ezt a nehéz, ám eredményét tekintve csodás szakmát űzik.

Megroggyant a kedvenc, telefonhordó kosárkám füle. (A fül a leggyengébb pontjuk.) Gondoltam meggyógyítom raffiával, de nem sikerült jól. Rendeltem helyette: D 220 a száma. Fonott Kis hollandi-kosár, félvesszős H: 20cm Sz: 16cm M: 10cm

2900 Ft! A felnőtteknek való úgy 8-10 ezer körül lehet. Akinek nincs karácsonyi ajándékra ötlete... :)

404. Lávli (válaszként erre: 394. - Unom)
2018. nov. 22. 20:15

Ha autóval mászkálnék a piacra, és csak úgy betenném a csomagtartóba, jó lenne.

De hosszabb cipelés után vízhólyag lett a tenyeremen a fogójától, innentől jövő nyáron virágtartó lesz a kertben :)

403. syria (válaszként erre: 393. - Globus)
2018. nov. 22. 20:12
Jól tetted. :)
402. birebora (válaszként erre: 401. - Unom)
2018. nov. 22. 19:39
Az is jó:)
401. unom (válaszként erre: 400. - Birebora)
2018. nov. 21. 19:22
Én legtöbbször hátizsákot használok. Nekem az a legkényelmesebb
400. birebora (válaszként erre: 394. - Unom)
2018. nov. 21. 18:17
Dehogynem, szeretem is, de jobban bírom a hosszú fülű textil szatyrokat amit a vállamra teszek.
2018. nov. 21. 18:10

Én is varrtam már bútorvászonból szatyrot, és egy halom farmer is el van téve erre a célra.

Egyet már félig megvarrtam, csak nem akaródzik elkészülni a dögike. :)

398. bozsu55 (válaszként erre: 389. - Syria)
2018. nov. 21. 17:05

Én is textil szatyrot használok, farmernadrágból van varrva

Örök életev egy nap.

Sárgabarack és társaira kosarat

397. globus (válaszként erre: 394. - Unom)
2018. nov. 21. 16:25

Van, de nem bevásárláshoz használom, hanem csak elvinni benne ide-oda valamit. Főleg kaját.

Miénk inkább kerek, mint hosszúkás formájú, emiatt eléggé megterheli a felkart, ha nehéz cucc van benne. Kicsit olyan, mint Toldi a nagy rúdjával :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook