Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? fórum

Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. máj. 13. 23:54
nem szégyen... az alapvető emberi viselkedés, intelligencia hiány inkább az
2020. ápr. 21. 23:18
Nem tudom,még aktuális-e a kérdésed,kedves tagtárs,de elmondom az én véleményem ehhez a feltevéshez.Nos szerintem nem szégyen,mert nem az érettségi,diploma meglétéhez kell viszonyítani az adott ember képességeit.Nem ettől függ,hogy valaki milyen.Például adott egy átlagban közepes tanuló,mert a matek,kémia stb.nem megy neki csak nyögve-nyelősen,de viszont történelemből,művészetekből átlagon felüli,értelmes,lehet vele bármilyen témával kapcsolatban beszélgetni.Egyszóval művelt,de az iskolai eredményei nem ezt mutatják.Nem minden az iskolai eredmények. A lényeg az, ami az ember maga,ahogy beszél másokkal,ahogy viselkedik,ahogyan beszél ez az igazán fontos,nem az érettségi,nem a diploma.Ismertem olyan embereket,akiknek ugyan volt diplomája,nem is egy,de mégis,semmiről nem lehetett velük beszélgetni,míg azokkal,akiknek nincsen képzettsége,sokkal értelmesebbek voltak.Persze,igen,ne általánosítsunk,mert mindenre van pozitív-negatív példa is,de nem nem szégyen ha nincs érettségije valakinek.
459. zolo (válaszként erre: 228. - PöttyösPanka)
2016. nov. 9. 17:47
Nem azt mondtam nincs szükség jó szakemberekre. Arra akartam célozni nem minden a papír. Azt is figyelembe kell venni a szerencsétlen parasztembereknek csak nagyon kevés pénzük volt és olyan anyagokat használtak fel amit a környezetükben megtaláltak. A semmiből nagyon nehéz valamit csinálni. Még szerszámaik, gépeik sem voltak az építkezéshez. Ehhez képest mégis megoldották a lakhatási problémájukat és nem az államtól várták a megoldást. Sokan lenézik a régi parasztembereket, pedig ők szinte teljesen önellátóak voltak. Az élelemtől a ruházatig és még házépítést is megoldották. Innen van a mondás is csak józan paraszt ésszel kellene gondolkodni.
458. zolo (válaszként erre: 207. - Insecure)
2016. nov. 9. 17:34
Félre értés ne legyen nem nézem le a szakembereket és az ügyvédeket is. Több ügyem is volt és sajnos olyan gyenge ügyvédeket fogtam ki, hogy még én is többet tudtam tőlük kis információ gyűjtéssel. Találtam profi ügyvédet is aki fele pénzért pár hónap alatt el intézte azt amit a másik több mint 1 év alatt sem tudott. Bármit kérdeztem tőle azonnal mondta a választ. Ő tényleg értette a dolgát.
457. Mezei Virág (válaszként erre: 455. - Lolita2112)
2016. nov. 7. 07:51

Biztos?

[link]


Évek óta csökken az érettségizők száma,

456. Dodi44 (válaszként erre: 446. - M0ncsa)
2016. nov. 7. 02:18
Igazan sajnalom a csaladodat.
2016. nov. 7. 00:11
nem bar a legtobb embernek van.
454. csikil4ny (válaszként erre: 453. - Dodi44)
2016. nov. 6. 23:19
Engedd el, massal is elofordult mar! Ezert igazan nem kell bocsanatot kerj. Legfoljebb az, aki beszolt neked emiatt.
453. Dodi44 (válaszként erre: 436. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 22:35
Bocs. Igazad van, rossz helyrol masoltam be a web oldal cimet. Figyelmetlen voltam.
452. Mezei Virág (válaszként erre: 451. - C73db520ef)
2016. nov. 6. 17:08

De jó... :)


A topikhoz pedig,idézet Ausztráliából, de sok más országból is van hasonló:

A fizikai munka becsülete

Ami tetszik még (de nagyon!), hogy a fizikai szakmunkának becsülete és tisztelete van, és jól meg is fizetik őket. Senki sem nézi le a kétkezi munkást, sőt!

451. c73db520ef (válaszként erre: 450. - Mezei Virág)
2016. nov. 6. 16:30
En is tudok olyat, hogy Anglia, Thaifold utan mar Mauritiuson elnek; igaz, a ferj odavalo.
450. Mezei Virág (válaszként erre: 433. - C73db520ef)
2016. nov. 6. 16:20
Az ismerőseim egy részének már a családja is kint van. Van akinek "csak" egy jó szakmája van és nem kell szégyenkeznie, mert jól megél belőle.
449. forrest2010 (válaszként erre: 448. - Ab61752c45)
2016. nov. 6. 11:20
nem baj :) annyi kicsit tudjunk :) amennyi feltétlenül szükséges :)))))))))))
448. ab61752c45 (válaszként erre: 447. - Forrest2010)
2016. nov. 6. 08:46
ha ezer évig élek,bár hálistennek nem,akkor sem tudom megtanulni.
447. forrest2010 (válaszként erre: 446. - M0ncsa)
2016. nov. 6. 08:33

.....háááááát :) van még mit tanulnunk ! :)



/ 1 nyögdíjas mumi /

446. M0ncsa (válaszként erre: 445. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 5. 21:47

Sokan nem tudjak.

De te nem is bombazod folyamatosan a nagyerdemut osszeeskuves-elmeletekkel hozzaertonek kiadva, ahol mindig az internet meg a modern technologia a gonosz.

445. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 438. - M0ncsa)
2016. nov. 5. 21:23
Én sem tudtam. Meglepett, hogy rákattintottam, és az e-mail-emben voltam...
444. fehérke111 (válaszként erre: 439. - Dodi44)
2016. nov. 5. 21:05
Ez már sikerült, köszi!
443. fehérke111 (válaszként erre: 432. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 5. 21:03
Igen, de nem értem a dolgot...
442. Dodi44
2016. nov. 5. 20:21

HA hibat kovettem el, sajnos elofordul, mert nem vagyok hibatlan.

Koszonom, hogy felhivtad ra a figyelmemet es korrigaltam.

441. Dodi44 (válaszként erre: 438. - M0ncsa)
2016. nov. 5. 20:14

Hogy te mennyire tudsz mindent!? -el tudsz amitani!

Koszonom, hogy leereszkedsz a melysegbe, az en szerenysegemirasad elolvastad. Igazan koszonom a baratsagos, joakaro biralatodat!

Majd ha megnovok, meg csak ha fele olyan okos es szereny szeretnek lenni, mint te, mar nagyon szerencses lennek!

-vagy nem-

440. unom (válaszként erre: 435. - Dodi44)
2016. nov. 5. 19:27

Te egy e-mail linkjét tetted be. Természetes, hogy a te e-mail fiókod másnak nem elérhető,

Nem kell mindjárt cenzúrát kiáltani, te hibáztál.

439. Dodi44 (válaszként erre: 432. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 5. 19:24

Bocs, probaltam megnezni, nekem sem jott be ujra, de ez amit most mellekelek bojott ebben az oraban, es a temaja hasonlo:

[link]


[link]

Azt hiszem ez a masodik van a legkozelebb ahhoz amit negyedikent feltettem, es most nem erheto el. Ez feliratos.

438. M0ncsa (válaszként erre: 435. - Dodi44)
2016. nov. 5. 19:22

Jajjmar, te IT zseni. Kicsit tulzasba viszed a paranoiat.

Ahogy csikilany mondta, ha a sajat gmail fiokodat osztod, mindenkinek a sajatja fog megnyilni, mert ahhoz van hozzaferese...

437. ab61752c45 (válaszként erre: 435. - Dodi44)
2016. nov. 5. 19:20
mindenkinek más a tapasztalata van 56-ról.nekem ugyan nem,de a szüleimnek igen.
436. csikil4ny (válaszként erre: 435. - Dodi44)
2016. nov. 5. 19:18
Ha jól látom a gmailes fiókodból próbálsz valamit megosztani, az nem fog menni, mert nekünk nincs hozzáférési jogunk. Nem azért, mert valaki tiltaná, csak a tied, az nem nyilvános.
435. Dodi44 (válaszként erre: 420. - Fehérke111)
2016. nov. 5. 19:12

Dokumentum es megemlekezes az otven hatos forradalomrol, az eredeti elo kepekkel ilusztralva.

Ujre ellenorzom, hatha mar lelett tiltva... Bocsanat, olyan a sabadsagunkban nem fordul elo! A mi hibankbol nem tudunk hozzaferni biztos... Peeeersze.

Nekem is volt mar, hogy web oldalakat nem engedtek megnezni, es kiirta a gepem, tajekoztatasnak, hogy a programjuk azt talalta, hogy en nem magyaroszagon elek... nocsak!

Miert ha a cimem mas akkor az a valami miert titok?

-talan valakiknek nem eppen elonyosdolgaira probal ramutatni???

Talan nem kellene elkovetni olyan dolgokat, amit szegyelhetunk?

Vagy egy masik hatarozott "felteves" is: akar mit is kovettunk el addig az nem torvenytelen, ameddig az nem kerul napfenyre.! Es ha mar sokan tudnak rola, akkor mar vegkepp hiaba is tagadjuk, akar mennyire is...

434. csikil4ny (válaszként erre: 430. - 9a095cf031)
2016. nov. 5. 18:28

Nem furcsa, csak még mindig nem érted a lényeget: az egyéntől függ, hogy mit valósít meg. Számomra meg épp a te hozzáállásod a furcsa, aki elment a hazájából egy jobb élet reményében. Pont arra készülsz megvalósítani, amiről minden nap leírod, hogy lehetetlen.


A másik dolog amiről megfelejtkezel: én nem élek Magyarországon, egy percet sem éltem és nem is fogok, mivel külhoni magyar vagyok. Ezen teljesen átsiklottál, de ez teljesen mellékes, mert itt is ugyanaz a helyzet, mint Magyarországon. Talán picivel nagyobb a mobilitás, de ezt nem tudom pontosan, nem néztem utána.


És azt sem tudom, hogy annyival másabb lenne az egyetemre igyekvő fiatalok helyzete: itt azért még elég sok szülőnek életcélja(!), hogy a gyermekeik "legyenek valakik" és egyetemben gondolkodnak, így mindent megtesznek azért, hogy egyetemre küldjék a gyermekeiket. Óriási lemondások árán, de megteszik. Akinek meg nincs szerencséje elmenni más városba, akkor megy a helyi egyetemre, aki meg nem jut be államilag támogatott helyre, az megy külföldre dolgozni.... És vannak, akik érettségi után "megpihennek" munkanélküli segélyt választanak, aztán találnak maguknak egy eladói állást minimálbérért és megrekednek ezen a szinten. Én még mindig azt mondom, hogy mi magunk választjuk meg, hogy milyen életet akarunk élni. Vannak, akik szerencsésebbek, de azokkal nincs dolgunk, mindenki a maga sorsáért felelős.


A nép választja, csak az a kérdés, hogy mennyire tudatos a nép.... A másik kérdés: van-e alternatíva?

433. c73db520ef (válaszként erre: 429. - Mezei Virág)
2016. nov. 5. 18:06

Olyannyira mobilak, hogy az akarhany napi londoni jarat tele van mozgekony kozeposztallyal.

Csak eppen hazaszaladnak egy-egy hetre elintezni a dolgaikat es mar repulnek is vissza.

432. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 420. - Fehérke111)
2016. nov. 5. 18:04

Én is megnéztem...

Neked is a saját fiókod jött be??

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook