Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonlabor kiértékelése fórum

Hormonlabor kiértékelése (beszélgetős fórum)


12. Kolett1980 (válaszként erre: 11. - Tárgymutató)
2016. okt. 28. 09:37
Köszönöm szépen, hogy megírtad.
2016. okt. 24. 19:27

Igen, méhnyálkahártyára. Viszont, ha az a tökéletes, teljesen felesleges az eü. kaparás, mert úgyis hormonális oka van a vérezgetésednek, semmit nem fog megoldani a műtét. Ott egyébként mi volt a szövettan eredménye?

Magas FSH magas ösztradiollal utalhat a változókorra, de az ösztradiolod nem magas, az FSH is határértéken van, tehát nem kell megijedni, de azért jobb figyelni rá.

AMH-t magánlaborban tudsz nézetni,változókor felé csökken a szintje, így lehet arra következtetni, mennyi tartaléka van még a petefészkeknek.

10. Kolett1980 (válaszként erre: 9. - Tárgymutató)
2016. okt. 24. 08:35
Szia! Köszönöm szépen, hogy írtál. Mi lehet ez? A méhnyálkahártyára gondolsz? Azt nézték, és azt mondták tökéletes. Mi lehet ez?
2016. okt. 22. 13:52

Nem akarlak megijeszteni, de az FSH picit magas. Én megnézetném még egyszsr a 3-5. napon, aztán ha ismét magas, nézetnék egy AMH értéket.

Endometrium vastagságot nézett uh-val?

Szerintem keress egy jó endokrinológust.

8. Kolett1980 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2016. okt. 19. 14:04

Aranyos vagy! :) Most jót nevettem, hogy emlékszel rám. :)


Na igen... pont ezért ijedtem meg, hogy tulajdonképpen van egy 5. és egy 4. napi hormon laborom... és ez így elég durva.


Most 23 napra jött meg a mensim, pont tegnap amíg dokinál voltam... kicsit jobban is érzem magam. Hosszú ideje ez a leghosszabb ciklusom.


Azt mondta szedjek barátcserjét. MEgvárjuk a következő ciklust, ha az is rövidebb, akkor eü kaparás lesz, és hormongyógyszerek.

7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Kolett1980)
2016. okt. 19. 13:49

De abból, hogy nem volt peteérésed még egyáltalán nem következik, hogy ilyen rövid ciklusodnak kell lenni, és nem is velejárója ez a pé nélküli ciklusoknak, pláne, hogy neked ez már krónikus probléma.

Milyen megoldást javasolt? Mert ha csak ennyit mondott össz-vissz, akkor sztem keress másik dokit.

6. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Kolett1980)
2016. okt. 19. 13:46

Ja, már emlékszem Rád :)

Akkor viszont nem hülyeség a 21. napinak nem nevezhető progi érték, hanem ez pont a 4. napinak megfelelő szint. Viszont ahhoz meg az ösztrogén magas....

És nem is értékelhető, ha a ciklikusságot nézzük.

De ez nagyon kusza így.... érdekelne, hogy a dokid mit mondott? Mert a 13-17 naponta jelentkező mensi egyáltalán nem normális, de gondolom ezzel te is tisztában vagy.

5. Kolett1980 (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2016. okt. 19. 10:54

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad! :)


A doki is ezt mondja, hogy nem volt peteérésem.

2016. okt. 19. 10:53

Az a baj, hogy mostanában 13-17 naponta megjön a mensim, így a ciklus 21. napján tulajdonképpen az új ciklus 4. napja volt.


Az első vérvétel pedig azért az 5. napon lett levéve, mert a 3-4 nap hétvégére esett.

2016. okt. 19. 10:42
Egyébként nekem, (aki nyilván nem vagyok orvos, hanem egy csomó ilyen kivizsgálásom volt 2 dokival is) ez olyan lelet, hogy nem volt peteérésed ebben a ciklusban.
2016. okt. 19. 10:38

A 21. napi progi így is úgy is kevés, bármilyen mértékegységbe van. Olyan mintha fordítva lenne az 5. napival.

A többihez nem tudok, illetve nem akarok hozzászólni, mert én, és általában a 3. napon szokták nézni az első vv-t. Ezek a pár napok sokat jelentenek.

A 21. napi is csak a 14. napos ovuhoz van belőve, egyébként ovu után a 7. napi a jó.

De hát ha a dokinak van véleménye, akkor nyilván az úgy is van.

2016. okt. 19. 09:19

Sziasztok!


Most kaptam meg az 5. és 21. napon készült hormonlabor eredményeimet, és bár a doktornő mondott ezzel kapcsolatban véleményt, de továbbra is időhúzásnak érzem, magamat viszont jól nem.


Tudna valaki segíteni kiértékelni? Nagyon hálás lennék érte.


Ciklus 5. nap:

TSH 1,13

FSH 10,9

LH 4,8

Ösztradiol 233,0

Progreszteron 9,7

Prolactin 401,0

Tesztoszteron 0,8


Ciklus 21. nap:

Ösztradiol 730,0

Progreszteron 0,9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook