Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » D-vitamin szerepe a fogyásban? fórum

D-vitamin szerepe a fogyásban? (beszélgetős fórum)


2016. okt. 24. 13:26

Ezt a cikket most találtam:

[link]

A tanulmány szerzői szerint: „A jelen adatok azt mutatják, hogy a D-vitamin-hiányban szenvedő elhízott és túlsúlyos embereknél a D-vitamin pótlása segíti a fogyást és fokozza a csökkentett kalóriatartalmú étrend jótékony hatásait. Minden elhízott embernél meg kellene a D-vitamin szintet vizsgálni, és ha az alacsony, mielőbb meg kell kezdeni annak pótlását.” A D-vitamin kezelés során a kezelőorvos által szükséges mennyiségűnek ítélt gyógyszeres kalciumpótlás is szükséges."

2016. okt. 21. 15:18

Én jobban pártolom az OGYI által törzskönyvezett készítményeket,főleg amióta egy bizonyos fajta probiotikumról (L...) bevizsgálás után kiderült,hogy egyetlen egy baktérium törzset sem tartalmaz :-D

Az árrol nem is beszélve nem mindegy,hogy 2-3000Ft ,vagy feliratva 2-650 és 60 vagy 90 szemes. de ez csak az én dilim,lehet azért mert a betegellátásban dolgozom és jobban átlátom hogyan működik a gyógyszeripar :-)

17. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - Tüncyke45)
2016. okt. 21. 07:16
Bárhol, vény nélkül is vehető 4000NE D-vitamin, ugyanis ez a napi ajánlott mennyiség egy felnőttnek novembertől márciusig.
16. 328e1b30ab (válaszként erre: 10. - Túrógombócka)
2016. okt. 21. 07:15
Az a csonterősítés miatt van. Nem árt, de nem kell a felszívódáshoz.
15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Globus)
2016. okt. 20. 18:07

Akkor aki sokat napozik, nem is fogy??? ;)

Micsoda dolog ez!?

14. globus
2016. okt. 20. 17:27
Évek óta szedem, ettől egy dekát sem fogytam. Csak diétával, mozgással, egészséges életmóddal.
13. túrógombócka (válaszként erre: 12. - Tüncyke45)
2016. okt. 20. 17:25
bárhol tud venni 4000NE-s D-vitamint is.
12. Tüncyke45 (válaszként erre: 1. - Bec83ea9c4)
2016. okt. 20. 15:41

A PCOS betegeknek szinte kötelező a D3 pótlás,pörgeti az anyagcserét.

Viszont a valamire való D3 vitamin készítmények vénykötelesek,ha biztosra akarsz menni akkor felíratod a háziorvossal,mert az étrendkiegészítőkben amit D3 vitamin néven forgalmaznak 400NE D3 tartalom van szemben a vénykötelesben 1000-3000NE.

A K vitamint termel a szevezet ,igaz a glükozamin jobban felszívódik általa,de aki véralvadásgátlókat szed,azoknak szigorúan tilos a külön pótlás.

A zöldleves zöldségfélék gazdag K2 vitaminban, bőven elég tápálékkal bevinni.

11. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - 328e1b30ab)
2016. okt. 19. 15:08
A K2-vitamin legfontosabb szerepe a szervezetben, hogy képes aktiválni olyan fehérjéket, melyek azért felelősek, hogy a kalcium oda épüljön be, ahová szükséges (a csontokba, fogakba) és ne oda, ahol árt (lágyszövetek, erek). Az utóbbi 10 évben több tanulmány is egyértelműen igazolta, hogy a K2-vitamin fogyasztással arányosan csökken a koszorúér-elmeszesedés és a csontritkulás előfordulás. Az is kiderült, hogy a kalcium fogyasztás nem csökkenti a csontritkulást, ellenben fokozza a érelmeszesedést. K2-vitamin nélkül tehát a kalcium nem a csontokba épül, hanem többek közt az ereinken rakódik le.
10. túrógombócka (válaszként erre: 9. - 328e1b30ab)
2016. okt. 19. 10:56

ehhez képest elég sok boltban, gyógyszertárban kapható termékben van együtt a K vitamin a D-vel.

meg, gondolom, az se árt, ha van.

9. 328e1b30ab (válaszként erre: 3. - Túrógombócka)
2016. okt. 19. 10:35

Nem, nem kell a K vitamin a D3 felszívódásához. Tudom, hogy egyes fordító sikervadászok, mint a szendi is ezt írogatják, de nem kell.


Nem olajos magvakkal kell bevenni, ugyanis zsírban oldottan vannak a kapszulákban a leggyakrabban. De ha nem, az sem baj, mert a D3 vitamin kb. 6 hétig halmozódik a szervezetben, s akkor ürül, az alatt az idő alatt pedig valamilyen zsiradék jut a szervezetbe, s tud aktiválódni.


Ne terjesszetek felelőtlen ostobaságokat! Komolyan ne.


Kérdező: a D3 hiány oka lehet a kövérségnek, de fordítva ez nem igaz. Azaz, D3 szedésétől nem fogsz fogyni. Ez ennél sokkal összetettebb folyamat. De mivel kövér vagy, és magyar is, így több, mint 95% az esélyed a D3 hiányra. Ami nem csak a kövérség, hanem számos egyéb betegség okozója is.


Jelen orvosi ajánlások szerint, ha nincs hiányod, nov-márc között 4000NE-t kell szedned naponta. Hogy van-e, azt egy egyszerű laborvizsgálat kimutatja. S ebben az esetben emelni kell a dózist a normalizálódásig.

8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Odzsika)
2016. okt. 18. 19:04

"Ha édességet kívánunk

Előfordulhat, hogy a szervezetünkben túl kevés a króm. Ez a mikrotápanyag többek között a vércukorszint kordában tartásáért felelős."

2016. okt. 18. 14:37
Én úgy tudom, hogy kevésbé fogod kívánni az édességet, ha nincs belőle hiányod.. ennyiben talán segítheti a fogyókúrát!
2016. okt. 18. 14:30

Nem azt irtam higy konkrétan ettől lehet fogyni..csupán hogy hozzájárulhat


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2016. okt. 18. 14:25
Másfél éve szedem, D-vitamin-hiány miatt. Nem fogytam tőle.(Fél évig napi 3000 mg, majd fél évig napi 1500 mg, újabb fél éve napi 3000 mg.)
2016. okt. 18. 13:38

"Egyes tudósok feltételezik, hogy a zsírsejteken található speciális D-vitamin-receptorok közlik a sejttel, hogy az a tartalmát (a zsírt) égesse el energiává, vagy inkább túlsúly formájában raktározza el rosszabb időkre – a szerint, hogy a D-vitamin aktiválja-e ezeket a receptorokat vagy sem.

Az agysejtek, amelyek az anyagcserét, valamint az éhséget és a jóllakottságot kontrollálják, szintén rendelkeznek D-vitamin- receptorokkal. Ha hiányzik a D-vitamin, alábbhagy ezeknek a sejteknek a működőképessége, és a telítettségérzet hiánya vagy csökkenése léphet fel."

3. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Bec83ea9c4)
2016. okt. 18. 13:13

K vitamin kell a felszívódáshoz. és érdemes olajos ételekkel együtt bevinni.

amúgy én is olvastam, h segít a fogyásban, de azért ne csak erre alapozz.

2016. okt. 18. 13:12

Hát a D vitamintól fogyni nem fogsz, az tuti.

Szerepe van az immunrendszer működésében, és mostani kutatások kimutatták, hogy rendesen alul dozíroztuk éveken át. Zsírban oldódó vitamin. Az adagolásáról megoszlanak a vélemények, de szakirodalmak azt írják, hogy nyugodtan szedjük napi szinten az őszi, téli hónapokban.

Én szedem 1,5 éve a C vitaminnal.

2016. okt. 18. 12:34

Sziasztok most olvastam az egyik posztban a D vitamin fontosságáról a fogyás szempontjából..

A kérdésem hogy aki szedi annak segített?Illetve hogy milyen napi adagolással érdemes szedni és milyen plussz vitamin kell a felszívódáshoz?

Próbálok utánna guglizni de a tapasztalatok érdekelnének.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook