Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi gyerek mellett tanulni... fórum

Kicsi gyerek mellett tanulni... (beszélgetős fórum)


2016. okt. 31. 08:58

Én azért javasolnám, hogy hacsak lehet, menjen be.

Jelentősen lerövidíti a tanulási időt, ha tudja valaki a hangsúlyokat a tananyagban...


Nem véletlenül vannak az előadások az sulikban...

2016. okt. 31. 07:39
szerintem ha gyesen vagy a kicsivel jó ötlet, hetente talán egyszer ha be kéne menned a suliban, a tanulást meg meg tudod oldani otthon amíg alszik vagy játszik. a vizsgaidőszakok kicsit húzósabbak lesznek de az meg csak pár hét.
16. katus3 (válaszként erre: 14. - 388b941089)
2016. okt. 25. 19:04
Eszembe sem jut, nem is tudnék. Abszolút nem vezethetek, főleg ilyen harci felszerelésben. :-(
15. csikil4ny (válaszként erre: 3. - Nátháska)
2016. okt. 25. 17:46

Én is tartottam már órát úgy, hogy a hordozóban ott aludt egy pici. :)


Nagyobb gyermekkel már könnyebb, az én 3 évesem simán megértette, hogy anyának tanulni kell és eljátszadozott a kertben míg én két hónapig minden nap órákat tanultam. Így nem is volt nagyon nehéz.

14. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Katus3)
2016. okt. 25. 17:38
Felesleges bejárni, legyèl kapcsolatban pár szorgalmas csoptársaddal ès segitsetek egymást. En utolso evben egyáltalán nem járt be, böven elèg volt a vizsgákon szivni
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. okt. 25. 17:23

Én a Műegyetem építészkarát végeztem el egy, majd két kisgyerek mellett.

Se éjszakám, se nappalom nem volt, se anyja a gyerekeknek, a végére pánikrohamaim lettek, de lediplomáztam. Olyan szempontból érte meg, hogy most viszont jó, hogy okleveles mérnöki diplomám van, és most emiatt viszont az átlagnál többet tudok a gyerekekkel lenni, mégse a bányában dolgozom 12 órát.


Ez nem esti volt, ebből nincs esti szak. A tárgyaimat 2-3 napra csoportosítottam. Akkor még tudott a férjem délelőttönként vigyázni a gyerekre, de ha éppen nem, akkor vittem be magammal. Azok kemény napok voltak, viszont a gyereknek jót tett, nyitott szociális lett, megtanult hamar viselkedni.


Egész pici baba mellett még könnyebb volt, csak fárasztó. Amikor már több foglalkozást igényel a gyerek, és már megy, akkor már nehéz. Aztán egy nap, amikor a pizza odaégett, a tartószerkezetet elszámoltam, és a váza meg a gyerek fejére esett az asztalról, akkor hoztam egy döntést, és akkortól bölcsődés lett a gyerek. Utána az öccse már 6 hónaposan ment. Életünk ma is emlegetett szép korszaka volt a bölcsis, én a diplomámat köszönhettem azoknak a gondozóknak. Jó, ehhez kellett szerencse.


A hét végi 3 napos zh-knál kellett volna bébiszitter, de az egyik gondozónő mindig elvállalta a pici fiamat. Ez nagy segítség volt, mert nem kellett még egy embert bevonni a gyerek nevelésébe.


Aztán kellett még a szüleim segítsége is, sokat ment apám a bölcsibe a gyerekekért.


Viszont cserébe el kellett fogadnom, hogy csórók vagyunk, együtt lakunk a szülőkkel. Nem volt könnyű időszak, de utólag nézve megérte, mert meg volt a későbbi korszak alapozva.


Egy könnyebb sulit kifejezetten ajánlok kismamáknak, mert lehet gyerek mellett tanulni, és később, ha képzettebb vagy, több esélyed van arra, hogy többet legyél a gyerekkel. Meg nem majmolod el a gyereket annyira, ő is megszokja, hogy más is van rajta kívül a világon.


De segítség kell, és támogató család kell, mert nekik is el kell fogadni, hogy nem rájuk főzögetsz, néha műanyag kaja van, néha kupi van, mert tanulsz, ülsz a gép mellett, vagy akárhol.


Ha nincs nagyszülő, legyen 1-2-3 órára bébiszitter. A nyugalmat meg kell próbálni a gyerek érdekében megtartani, és ahhoz az kell, hogy az anyuka is nyugodt legyen, tudjon pihenni is, és a család többi tagja se sokaljon be.


Egyébként hajrá!

12. katus3 (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2016. okt. 25. 17:10
Köszi! Most kicsit kiütöttem magam, elestem egy hete,mindkét lábam rögzítve van, még 3 hét fekvés vàr rám, így esélyem sincs menni, de legalàbb pótoltam amivel úgy éreztem el vagyok maradva.
11. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Nátháska)
2016. okt. 25. 13:22
En is altattam es irtam egyszerre 😂😂
10. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Katus3)
2016. okt. 25. 13:20
Pff, nekem is megkonnyebbules igy most h gyesen vagyok, most csak a bebi van es a suli. Ki is akarom hasznalni ezt a ketevet, tuti tanulok meg valamit. Hajra neked!
9. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. okt. 25. 13:18

En kicsi gyerek - egy eves - mellett erettsegiztem es most kicsi - feleves - mellett diplomazom, most allamvizsgazok egy honap mulva. En itthon tanulok, tanultam, addig apuka vigyazott/vigyaz a bebikre, vagy este, de akkot mar ko az agyam. De napkozben sem jobb mert akkor mindig a gyerekre figyelek. Az egyetemet melo mellett csinaltam vegig, edzes, haztartas pluszban. Ez mindig nehez, de megoldhato, igaz h k.va nehez, de ki kell birni osszeszoritott foggal es idegrendszerrel elsosorban.

Nekem is a fulembe sikongatott a szakdogam irasa kozben vegig a bebim, de csak sikerult leadnom multheten. Bar nem nagyon emlekszem miket irtam benne mert a sajat gondolatomat se hallottam xdd a konzulensem szerint allitolag jo lett xddd


Mit szeretnel tanulni es mennyi idos terhes vagy?

2016. okt. 25. 12:25
Szia! Egy éves volt a nagyobbik fiam, amikor kezdtem a főiskolát, és a negyedik félév közepén érkezett a kisebbik fiam. De nem hagytam ki csak pár órát a negyedik félév végén. De a gyerek(ek)re sokszor kellett, hogy vigyázzon valaki, ilyenkor anyukám vagy a férjem oldotta meg a gyerek(ek) körüli teendőket. Mondjuk tanulni tényleg nem volt egyszerű a gyerekek mellett, de tényleg felüdülést jelentett az órákra járni, kiszabadulni a gyerek mellől pár órára!
2016. okt. 19. 16:39
Sziasztok. Én is most kezdtem el tanulni, nem egyszerű munka és 2 gyerek mellett úgy hogy heti 3 napot ott vagyok este 8-ig, de kis szervezéssel megoldható. Màr azt bánom hogy nem gyes mellett csináltam.
6. Cippora (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. okt. 18. 21:42
Én jövőre szeretnék menni,szintén levelező és hétköznap van az oktatás,de úgy tudom nem kötelező ott lenni,az a lényeg,hogy vizsgán mit tudsz.Az én lányom 5 éves,és dolgozom is,biztos nem lesz könnyű,de pozitív vagyok :) sok sikert neked is.
2016. okt. 18. 10:51
Szia! Én ugyan nem egyetemet/főiskolát végeztem, csak felsőfokú OKJ-t. Elég nehéz volt megoldani, mert nem volt kire bízni a gyerkőcöt (amikor elkezdtem, 7 hónapos volt), így amikor tudtam, bementem a suliba, amikor nem tudtam, nem mentem. De többnyire nem... Csak akkor tudtam bemenni, amikor a férjem előbb haza tudott jönni vigyázni addig a gyerekre. A tanulással nem volt különösebb gond - sőt, a gyereknevelés mellett felüdülés volt egy kis tanulás, meg amikor bementem a suliba, emberek között voltam - szóval próbáld meg, főleg ha arra az időre, amíg suliban vagy, meg tudod oldani a gyerkőc felügyeletét.
4. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. okt. 18. 10:49

Én is levelezőre jártam. Volt több osztálytársam is, akik vagy már terhesen kezdték a főiskolát, vagy alatta estek teherbe. Ők többnyire hozták magukkal a kicsit. Vagy kint volt a kicsivel a férjük, édesanyjuk és ők csak az etetésre mentek ki, vagy olyan is volt, hogy bent volt a kicsi csendben a babakocsiban a teremben. Ha felsírt kivitte, megszoptatta.


Nagyon nehéz volt nekik, emlékszem, hogy mondták, hogy mennyire ki vannak merülve, alig látnak a fáradtságtól, de a tanárok is elnézőbbek voltak velük, amit meg is értek, hiszen egy kisgyerek mellett még főiskolára járni, tanulni nagyon nem egyszerű dolog. Szóval nem lehetetlen, az meg természetes, hogy félsz tőle.

3. Nátháska (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. okt. 18. 10:46

Szia!

Pár éve levelezős egyetem 2. évében egy csoporttársam teherbe esett (vegyészmérnök). Amikor a baba megszületett, hozta magával a párját, és a párja vigyázott a gyerekre, amíg ő órán volt. Aztán néha el-eltűnt ki időre, ha az apa nem tudta megnyugtatni vagy etetés volt :) Szinte a legjobb tanulónk volt ennek ellenére, és halasztást sem kért.

Mondta, volt olyan, hogy egyik kezében a baba, másikban a jegyzetfüzet, és mászkálva tanult.

2016. okt. 18. 10:39

Feltétlen meg kell oldanod a gyermek felügyeletét. Bele kell fogni, és nem előre parázni.

Én ugyan csak érettségiztem 2 gyerek és munka mellett, de az sem volt könnyű. Sok sikert!

2016. okt. 18. 10:26
Sziasztok! Van olyan köztetek, aki egészen pici gyerek(ek) mellett végzett egyetemet/főiskolát levelezőn? Biztos nem lehetetlen, de úgy gondolom sok áldozattal jár. Sajnos amit én szeretnék tanulni, a munkám mellett nem vállalható, mivel hétköznap van a levelező oktatás. Pici baba mellett viszont nem tudom lesz-e energiám, kire hagyom addig a picit, és mennyire lenne ez rossz neki. Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg! :) Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook