Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Változtathat feltételt edzőterem? fórum

Változtathat feltételt edzőterem? (tudásbázis kérdés)


2016. okt. 20. 17:52
Köszönöm mindenkinek, próbálják megoldani, mert nem csak nekem probléma.
15. bc681dac13 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2016. okt. 20. 16:22
A se
2016. okt. 19. 07:27

Igen, ha:

"...békésen odamegy az ember, hogy figyi, így nekem már nem kell a bérlet, időarányosan kérem vissza az árát, akkor ezt gond nélkül teljesítik..."


Én arra válaszoltam, hogy a "szerződés lényegi elemére" hivatkozva, nyomatékosan követelve, módon fellépni... nem volt külön szerződés, tehát jogilag nincs lehetőség nyomatékosan fellépni.


Másrészt abban sem vagyok biztos, hogy ezt a követelést az új tulajjal szemben kell érvényesíteni. Inkább a régi tulajt kellene körbe járni, hiszen ő már a bérlet eladásakor tudta, hogy napok kérdése és eladja az egész vállalkozást. Az a pénz, ami a kérdezőnek visszajár, valójában az ő zsebében van! Meg a terem eladási ára is ott van! Onnét kellene vissza-szerezni.

13. bc681dac13 (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2016. okt. 18. 18:23

Mikor megváltotta a bérletet, akkor azt vállalták, hogy adott dátumig 7.30-19.30-ig BÁRMIKOR igénybe veheti a termet. Ha előre szólnak, hogy egy hét múlva csak délelőtt meg este lehet menni, akkor nem váltotta volna meg a bérletet. Ennyi erővel 2 hétre be is zárhatnának kompenzálás nélkül, mert előre nem adtad írásba, hogy te október 18. és november 1 között pont szerettél volna menni.

Én biztosra veszem, hogy a fogyasztóvédelem sem hagyná ezt szó nélkül, de valószínűnek tartom, hogyha békésen odamegy az ember, hogy figyi, így nekem már nem kell a bérlet, időarányosan kérem vissza az árát, akkor ezt gond nélkül teljesítik. Én egyszer 1-2 héttel a havi bérletem megváltása után lesérültem. Szóltam, hogy nem tudom felhasználni, pár hónappal később, mikor újra tudtam járni, felhasználhattam a kimaradt időt (pedig ez nem lett volna kötelességük).

12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2016. okt. 18. 17:50

Nem igazán, mert amikor a bérlet eladásra került, akkor nem lett külön szerződésbe foglalva, hogy a szolgáltatást a napnak melyik részében fogja igénybe venni.

Most is lehetősége van igénybe venni a szolgáltatást, az egy más dolog, hogy ő a saját időbeosztását nem tudja úgy alakítani, ahogy az új tulaj azt a lehetőséget neki biztosítja.

11. emagdi (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2016. okt. 18. 16:37

ez azért nem így van, hiszen az egyik fél (terem) a szerződés egy lényegi elemét (nyitvatartás) változtatta meg egyoldalúan.

bármiféle további indoklás nélkül vissza lehet kérni a fennmaradó időre eső bérlet árát. (szerintem amúgy ezt bármelyik teremtulajdonos megteszi, csak kérni kell. ha meg mégsem, akkor kicsit nyomatékosabban kell kérni :)

2016. okt. 18. 14:41

Amennyiben írásban lett rögzítve, hogy te a konditerem nyitva-tartási idején belül, a napnak melyik szakában kívánod igénybe venni a szolgáltatást, akkor igen, jogosan kérheted vissza az árát.


De ha az, hogy neked csak a gondolatodban volt rögzítve, hogy a nyitva tartási időn belül mikor lesz alkalmas igénybe venni a szolgáltatást, akkor most ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Az új tulaj elfogadja a bérletedet, csak éppen a napnak nem abban az órájában, amikor azt te korábban gondoltad.


Valójában itt a nyitva tartási idővel van a gond, és nem azzal, hogy téged bárki is akadályozna az oda járásban.

9. bc681dac13 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 17. 12:39
Ha átvette az üzletet, akkor kötelezettséggel együtt történt az, a fennálló szerződéseket teljesíteni kell.
2016. okt. 16. 22:37
köszönöm, remélem megoldódik
7. emagdi (válaszként erre: 2. - Megryan)
2016. okt. 16. 22:22

vissza kellene fizetniük a fennmaradó időszakra a bérlet árának arányos részét.

neked, mint vendégnek elvileg semmi közöd ahhoz, hogy ki üzemelteti a termet. te a terembe vettél bérletet, ha maga a cég (terem) szűnt meg, akkor evidens, hogy a fennmaradó bérleteket visszafizeti. ha meg a cég maradt, csak a tulajdonos változott, akkor ez elvileg téged nem kellene hogy érintsen.

mivel elég lényeges feltételt változtattak meg (nyitvatartási idő), ezért ebben az esetben teljesen jogosan dönthetsz úgy, hogy felbontod velük a szerződésed (bérlet), és visszakéred a fennmardó időre jutó díjat.


szerintem ha ezt megírod vagy megbeszéled az új tulajdonossal, remélhetőleg tudtok megoldást találni. (először barátilag és nagyon udvariasan próbáld meg felvezetni a dolgot, ha nem akar megoldódni a dolog, akkor bekeményíthetsz kicsit a stíluson, mert abszolút igazad van:)

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2016. okt. 16. 21:45
Lehet próbálkozni, de nem ez a tulajdonos adta el. Logikusan, miért fizetné ő vissza?
5. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Megryan)
2016. okt. 16. 21:42
Kérd vissza az árát és hivatkozz arra amit itt leírtál.
2016. okt. 16. 21:20

Pontosan nem tudom, de a józan ész azt diktálná, hogy aki eladta a bérletet, tájékoztatni kellett volna, hogy változik majd a tulajdonos.

Valakin biztos belehetne hajtani a bérlet árát, csak az a kérdés, hogy megéri-e az utánajárás.


Mit mondott az új tulajdonos?

2016. okt. 16. 21:17
senki nem tudja???
2016. okt. 16. 20:37
Vettem egy edzőterembe 3 havi bérletet. Heti 3x jártam fél1 - fél 2 között. 1 héttel bélletvásárlás után tulajdonosváltás történt, aki csak reggel 7 és 12 óra között és este fél 6 után akarja nyitva tartani a termet, ami nekem nem felel meg, nem ilyen feltétellel vettem a bérletet, hanem akkor még minden nap fél 8-tól fél 8-ig volt nyitva. Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Van-e erre kötelező pénz-visszafizetés vagy egyéb kötelezettsége a teremnek?
2016. okt. 16. 20:34
Változtathat feltételt edzőterem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook