Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gördülő talpú cipő - tapasztalatok fórum

Gördülő talpú cipő - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
2017. okt. 1. 08:14

Sarokfajdalom gyotor egy ideje,sok gyaloglas utan.

Nem tudom,hasznalna e nekem is.Milyet erdemes venni,ami hadznal is,es nem horror ar??

2017. júl. 3. 19:38
Szia! Nekem is Waldlauferem van, és nagyon szeretem. De nem mindenkinek jó, anyukám nem bírta hordani, neki a Berkemann papucs vált be. Szóval ezt csak akkor tudod meg igazán, ha megveszed. Ha el tudsz menni az üzletbe, akkor ott sokáig járkálni kell benne, hogy érezd, milyen. Ha online megrendeled, akkor meg otthon tudsz benne járkálni, csak ott veszítesz némi pénzt, ha végül úgy döntesz, hogy visszaküldöd. Én az üzletben vettem, és már a felpróbálásnál éreztem, hogy egész más, mint a hagyományos cipőim. Viszont igazából nem gördül a talpa szerintem, de kényelmes, és nekem kb. egy év alatt elég jól rendbehozta a lábamat. Most újra tudom hordani a régi cipőimet is, amikben már nagyon fájt a lábam.
41. Szilard131 (válaszként erre: 39. - F69d833ffc)
2017. jún. 9. 12:29

Szia Ubuntu,

Kacérkodom Waldlaufer cipő vásárlás gondolatával. Fáj a lábam, a keresztboltozat süllyedt meg a talpamon. Segíts kérlek a tapasztalatiddal. Fél év távlatából jó döntés volt megvenni a Waldlaufer cipőt?

40. viva70 (válaszként erre: 39. - F69d833ffc)
2016. nov. 27. 17:21
Örülök, hogy beváltak a Waldlaufer lábbelik.:) Párszor már én is felhúztam a Joyat, de az még kevés volt ahhoz, hogy jótékony hatását kifejtse. A járás, meg a tartás valóban másabb a gördülőtalpas lábbelikben. Papucsból egyelőre nem veszek gördülőtalpasat. Egy gyógyklumpa mellett tettem le most a voksot. Jövő hét vége felé talán lesz a gyógyászati segédeszközös boltban az én méretemben is. Nekem amúgy a sarkam fáj bő féléve már. A derekammal is vannak gondok..., de az bármennyire is beállt, egy idő után azért mindig megjavult. A sarkam az, amivel régóta kínlódom...:(
2016. nov. 27. 07:29
Ígértem, hogy írok tapasztalatot. Most már egy hónapja hordom a Waldlaufer gördülő talpú papucsot és cipőt, és nekem bevált. Az előzmény, hogy hónapokkal ezelőtt elkezdtek fájni a lábaim, konkrétan a talpam, főleg a saroknál és a boltozatnál. Először nem foglalkoztam vele, azt hittem, valami múló semmiség, de egyre rosszabbodott. Amikor elkezdett fájni valami a csípőm táján (talán a forgóm, de olyan meghatározhatatlan, belső fájdalom volt) és a derekam is egyre gyakrabban fájt, valamint már annyira fájtak a talpaim, hogy egyre inkább kerültem a gyaloglást, akkor elkezdtem utánaolvasni, hogy mi lehet ez. Így jutottam el a gördülő talpú cipőkhöz. Azért ezt a fajtát választottam, mert azt írták, hogy stabil, ez szimpatikus volt. Amióta hordom, már első felvételkor éreztem, hogy más a tartásom benne. A csípőfájdalom már a második naptól eltűnt, a derekam nagyon ritkán és enyhén érzem csak. A talpfájdalom az egyik lábamban teljesen megszűnt, a másikban enyhén érzem még a saroknál. Összességében csupa pozitívum, örülök, hogy megvettem. Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást, sokat segített a döntésben.
38. viva70 (válaszként erre: 35. - F69d833ffc)
2016. okt. 22. 16:15
Nem tudom mennyire bírná a vizet, de én alapból olyan vagyok, hogy féltem az új dolgokat. Na, de végül is azért van a cipő, hogy hordjuk. Jövő héten szabin leszek, plusz hosszú hétvége, de utána felavatom majd... Új hónap, új cipő.:)
37. gigi> (válaszként erre: 36. - F69d833ffc)
2016. okt. 22. 15:14
A nevére nem emlékszem,de nem kínaiba vettem hanem egy bizonyos H betűvel kezdődő gyógynövényes üzletben. Kolléganőm ajánlotta anno,hogy neki bevált. Nekem sajnos nem.
36. f69d833ffc (válaszként erre: 34. - Gigi>)
2016. okt. 22. 14:50
Milyet használtál? Valami márkás, vagy kínai?
35. f69d833ffc (válaszként erre: 33. - Viva70)
2016. okt. 22. 14:48
Köszönöm. Miért félted a cipőt az esőtől? Nem vízálló? Az enyém állítólag bírja a vizet, remélem igaz.
34. gigi>
2016. okt. 22. 13:46
Nem szeretem. Nagyon fájt benne a lábam. Napi 12 óra talpaláshoz számomra alkalmatlan.
33. viva70 (válaszként erre: 32. - F69d833ffc)
2016. okt. 22. 13:09
Jobbulást. Használd egészséggel a Waldlaufer lábbeliket. Számolj majd be róla mindenképp. Még én sem avattam fel a Yoja-t, mert esős idő van szinte mindig, de ráfogom most már. Muszáj lesz, mert az MBT-t sajnos végleg félre kell tenni. Teljesen kész van a talpa. Aztán, hogy próbálok-e még valamit kezdeni vele? Majd meglátom... Sokat rákölteni nem akarok már.
32. f69d833ffc (válaszként erre: 31. - Viva70)
2016. okt. 21. 22:38
Amit írtam, az maradt. Waldlaufer. Most sajnos elkapott egy náthás nyavalya, a nap nagy részét fekve töltöm. Így nem sokat teszteltem eddig, az is főleg a papucs volt, amit használtam. Csökkent a lábfájás, az tény. De majd ha már újra megyek dolgozni, pár nap után tudok több tapasztalatról beszámolni.
31. viva70 (válaszként erre: 28. - F69d833ffc)
2016. okt. 21. 22:26
Végül melyik márka mellett döntöttél?
30. f69d833ffc (válaszként erre: 27. - Valorci)
2016. okt. 20. 07:42
A kínait hol veszed? Átlagos kínai cipőboltban van ilyen? És mennyi az ára? Lemerült számlám, ha beválik a cipő, akkor később lehet hogy olcsóbbat terveznék.
2016. okt. 20. 07:09

Jaj! A telóm önállósította magát! :D

márkaboltba* mentem, és természetesen nem megettem, hanem megvettem*. :D

2016. okt. 20. 07:06
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Tegnap elmentem a markaboltba, és megettem egy cipőt és egy papucsot. Egészségpenztári számláról ment, így nekem megérte. Ez a típus tényleg nem annyira gördülő, de elsőre kényelmes. Majd megírom később, mi a tapasztalatom, mert tegnap nem sok időm volt tesztelni.
27. Valorci (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2016. okt. 20. 01:52

Nekem aztán hihetsz, mert én vettem 50 eFt-ért MBT cipőt 2x is, MBT szandált is és ronggyá hordtam őket! Ugyan ez elmondható a nevesincs kínai cipőkről és szandálokról, melyeknek gördülő talpuk volt. Nagyon fájtak a lábaim és hosszú kutatás után derült ki, hogy léteznek ezek a cipők. Mondtam a férjemnek, ha nem lesz mit ennünk én akkor is megveszem. Örökmozgó lévén, a kínok-kínját áltam ki a csinos kis cipőimben meg szandáljaimban.

Most vettem elő a téli cipőimet és sajna nagyon romos állapotban van a gördülőm, úgyhogy megyek vadászni és veszek, ha kínait kapok az is jó, ha más márkájút, az is jó, mert én azokkal két szezonra tuti el vagyok.

Azért egyre ügyelj: csak azt vedd meg, amiben már ott az üzletben rögtön kényelmesen tudsz sétálgatni, ne sajnáld az időt rá!!! Sok szerencsét!!!

2016. okt. 18. 22:19

Az ortopédcipészek készítenek gördülőtalpú cipőket, ami a bokaízület merevsége esetén könnyíti a járást.


Ki hitte volna, hogy ebből ekkora divat lesz! :)


Egyszer próbáltam, de minden lépésnél hanyatt akartam esni. Nem találtam az egyensúlyomat, így nem is vettem meg.

25. viva70 (válaszként erre: 23. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 21:09
Az a lényeg, amit a használók írnak. Olyanokkal nem kell foglalkozni, akik csak okoskodni, észt osztani tudnak. Könnyű a másik felett ítélkezni, amíg egészséges valaki.
24. viva70 (válaszként erre: 22. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 21:05
Megnéztem nagyjából, hogy milyen cipők ezek. Nem néznek ki rosszul, meg árban sem vészesek. Mármint az MBT-hez, Joya-hoz képest. Gondolom sokfelé nem lehet még kapni. Én legalábbis csak budapesti üzletet találtam.
23. f69d833ffc (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 16. 19:04
Köszönöm neked is a biztatást. Eddig még felhasználóktól csak pozitív vélemények jöttek. Ez jó! Nem szeretnék csak úgy beleugrani a vásárlásba, de úgy tűnik, érdemes beruházni egy ilyen cipőre.
22. f69d833ffc (válaszként erre: 19. - Viva70)
2016. okt. 16. 19:02
Egy fórumon olvastam, hogy valakinek ezt a márkát ajánlotta az ortopéd szakorvos. Megkapott valamilyen gyógyeszköz vagy segédeszköz vagy micsoda minősítést is, egészségpénztári számlára is meg lehet venni. Ezért is gondolom, hogy nem lehet annyira rossz márka. És állítólag stabilabb, mint a többi gördülő cipő. Hát majd jövő héten remélhetőleg le tudom tesztelni.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2016. okt. 16. 19:00
Sok mindent lehet mondani biztos, de azt, hogy nem mozognak az izmok azt nem. Eleinte izomlázat okoz.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 18:56

Szia!


Nekem van. Én szeretem. Van egy boka és egy normál térdalatti csizmám. A márkája NEXT.

Szeretek benne hosszú sétákat tenni.

Arra kell vigyázni , hogy bizonyos helyen ne legyen gerincproblémád.

Menj be egy MBT cipőboltba, biztos adnak információt. Ki is tudod akkor próbálni milyen benne lépkedned.

Több ismerősöm használ gördülőtalpú cipőt, vagy az MBT-t. Idáig még csak jókat hallottam róla.

19. viva70 (válaszként erre: 16. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 18:55
Erről a márkáról én még nem is hallottam. A Yoja-t is a reumatológus ajánlotta nemrég...
18. f69d833ffc (válaszként erre: 17. - Sirga)
2016. okt. 16. 18:10
Igazából nem is a kínai a kulcsszó, nekem is vannak kínai cuccaim, és semmi panaszom nincs rájuk. Csak hát ilyen típusú cipőt sokan pont azért vesznek, mert már van valamilyen lábproblémájuk, és ha még ráadásul ront rajta, az nyilván nagyon rossz lenne. De ha neked bevált, az szuper. Nyilván nem mindegy, hogy mennyibe kerül. Főleg, mert a drágábbakról is található negatív vélemény. Tehát a drágább egyáltalán nem biztos, hogy jobb.
17. Sirga (válaszként erre: 9. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 17:53

Kínai, nem kínai ... Hallottam róla én is, hogy árt(hat), de nem tapasztaltam. Elképzelhetetlennek tartom, hogy - aki egyébként egyenesen tartaná a lábát, annál - ilyen probléma felléphetne. Van, aki a hagyományosban is így jár, akkor azzal is gond van?

Lehet, hogy csak kifogtam az eddigi gördülősökkel, de nekem egyikkel se volt ilyen jellegű problémám.

16. f69d833ffc (válaszként erre: 15. - Viva70)
2016. okt. 16. 17:49
Én most a Waldlaufert néztem ki, jövő héten elmegyek az üzletbe. De minden hozzászólás érdekel, nem akarom elkapkodni.
15. viva70 (válaszként erre: 13. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 17:46
Sok sikert a megfelelő cipő kiválasztásához.:) Én most a Joya mellett tettem le a voksot, aztán majd kiderül jól döntöttem-e...
14. f69d833ffc (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2016. okt. 16. 17:42
Azt írtad, csináltatta a cipőt. Ezek szerint nem valamelyik ismert márka volt. Hát, lehet, hogy nem volt hozzáértő eléggé, aki csinálta. (Sőt biztos, ha ennyire károsan hatott.)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook